تحصیل در نیوزیلند

شرایط تحصیل در نیوزیلند

Study conditions in New Zealand

کشور نیوزیلند از جمله کشورهایی می باشد که متقاضیان به دنبال تحصیل در نیوزیلند هستند تا با سپری کردن مقطعی، شانس اخذ اقامت خود را افزایش دهند. از همین رو افراد از سنین ۶ سال تا پایان دوره دکترا می توانند برای ادامه تحصیل در نیوزیلند اقدام کنند.

کشور نیوزیلند از جمله کشورهای انگلیسی زبان می باشد که طرفداران مخصوص خود را دارد. با اشراف به شرایط تحصیلی در این کشور، متقاضیان می توانند انتخاب های آگاهانه تری را داشته باشند.

کشور نیوزیلند از چند سال گذشته طرح های اقامتی را در نظر گرفته است که افراد متخصص می توانند با احراز شرایط برای اقامت نیوزیلند اقدام نمایند که یکی از بیشترین درخواست ها برای اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند است.

جهت اطلاع از روش های دریافت اقامت نیوزیلند این مقاله را مطالعه نمایید: اقامت نیوزیلند

بسیاری از دانشجویان با توجه به اینکه شرایط پیدا کردن کار و اخذ اقامت دائم نیوزیلند، سهل تر از دیگر کشورهاست به تمایل زیادی به اقدام جهت تحصیل در نیوزیلند می نمایند.

دانشگاه های نیوزیلند

سال تحصیلی در ماه فوریه آغاز می شود. سمینارها از فوریه تا ژوئن و ژوئیه تا نوامبر اجرا می شود. کشور نیوزیلند دارای هشت دانشگاه دولتی است که دوره های تحصیلی را ارائه می دهند. موسسات عبارتند از:

نیوزیلند همچنین دارای ۱۶ موسسه تکنولوژی و پلی تکنیک (ITPs) و ۵۵۰ موسسه آموزش خصوصی (PTEs) است.

مقاطع قبل دانشگاه

تحصیلات از سن ۶ سالگی در کشور نیوزیلند به صورت اجباری می باشد. خانواده ها فرزندان خود را در سن ۶ سالگی در انواع مدارس ثبت نام می کنند. بازه زمانی تحصیلات قبل دانشگاهی به صورت ۱۲ سال به طول می انجامد. اولین مقطع تحصیل در نیوزیلند، به مقطع ابتدایی اختصاص دارد که مدت زمان آن در حدود ۸ سال می باشد.

کودکان و دانش آموزان می توانند از مدارس مختلف مثل عمومی، خصوصی و یا شبانه روزی بهره مند شوند. به صورت معمول تحصیلات در مدارس عمومی برای دانش آموزان نیوزیلندی و دانشجویان متاهل بین المللی که در حال تحصیل در نیوزیلند می باشند، به صورت رایگان است.

تحصیلات در مدارس خصوصی، به صورت معمول از کیفیت بالاتری برخوردار است و دانش آموزان به اینترنت و کامپیوتر دسترسی دارند.

 • مدارس شبانه روزی:

خانواده ها می توانند مدارس شبانه روزی را برای ادامه تحصیل فرزندان خود انتخاب کنند. دانش آموزان در مدارس شبانه روزی پنج روز در هفته مشغول به تحصیل می باشند. به صورت رسمی دانش آموزان در کنار هم مشغول به تحصیل می باشند ولی خوابگاه های مجزا دارند.

ساعت فعالیت های مدارس شبانه روزی در نیوزیلند از ساعت ۹ صبح تا ۳:۳۰ است. برای ورود به این دسته از مدارس شرایط تحصیلی مناسبی را باید مهیا کنید. دانش زبان یکی از فاکتورهای تاثیر گذار در پذیرش تحصیل در نیوزیلند و مدارس شبانه روزی می باشد. دانش آموزان در ابتدای دوره خود، زمانی را برای آموزش زبان اختصاص می دهند و پس از اتمام آن وارد مدرسه می شوند.

 • تحصیل در دبیرستان:

مدت زمان معمول برای دوره دبیرستان در نیوزیلند ۵ سال است. از سال یازدهم دروس به صورت تخصصی ارائه می شود. در نظام آموزشی نوین (NQF) ،دانش آموزان از سال یازدهم به بعد نظام (Modular) را طی می کنند. دانش آموزان در این مقطع حق انتخاب دروس دلخواه را دارند. پس از سپری کردن این دوره و موفقیت در امتحانات یک نوع دیپلم(Natinal Certificate) به آنها اعطا می شود.

دانش زبان مورد نیاز در دوره دبیرستان با توجه به سطح آزمون آیلتس به صورت معمول نمره ۵٫۵ می باشد. افراد علاقه مند به تحصیل در نیوزیلند می توانند با شرکت در دوره های فشرده موسسه زبان آریاناپارس در کم ترین زمان ممکن به بهترین نتایج دست پیدا کنند.

 • هزینه های تحصیل در نیوزیلند در مقاطع قبل دانشگاهی:

هزینه تحصیل در نیوزیلند به انتخاب مدارس بستگی دارد. به صورت کلی هزینه یکسال زندگی و تحصیل حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار دلار نیوزیلند است. هزینه های ذکر شده شامل هزینه مدرسه، محل سکونت، خوراک، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی می باشد که دانش آموز مستلزم پرداخت آن است.

اخذ نمایندگی از بسیاری مدارس و مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز که همواره بزرگترین افتخار موسسه مهاجرتی آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی این موسسه نیز خواهد بود.

مقطع کارشناسی

مدت زمان دوره کارشناسی در کشور نیوزیلند به صورت معمول ۳ الی ۴ سال می باشد. دانشجویانی که قبل از دانشگاه به کشور نیوزیلند ورود کرده اند، ۱۳ سال تحصیلی و دانشجویان بین المللی ۱۲ سال تحصیلی خود را به دانشگاه ارائه می دهند. با توجه به این نکته سوابق آموزشی مناسب فاکتور تاثیر گذاری برای اخذ پذیرش می باشد.

تحصیل در نیوزیلند

تمام مدارک تحصیلی در کشور در چارچوب صلاحیت نیوزیلند (NZQF) قرار دارند. دوره های کارشناسی به طور معمول به مدت سه سال به طول می انجامد و می تواند در بسیاری از رشته ها مورد مطالعه قرار گیرد. دوره های محبوب در نیوزیلند عبارتند از:

 • کشاورزی
 • کسب و کار و مدیریت
 • طراحی دیجیتال
 • مهندسی
 • طراح مد
 • غذا و مهمان نوازی
 • ریاضیات
 • علوم پایه
 • فن آوری

شرایط کارشناسی در کشور نیوزیلند متفاوت است. به صورتی که دانشجویان پس از ۳ سال مدرک Bachelor و پس از ۴ سال مدرک Honours را دریافت می کنند. از دیگر فاکتورهای تاثیرگذار برای اخذ پذیرش در دانشگاه های کشور نیوزیلند می توان به توصیه نامه های اساتید، مدرک زبان، برنامه تحصیلی و رزومه اشاره کرد.

 • زبان تدریس:

دروس دانشگاه های نیوزیلند به زبان انگلیسی ارائه می شود. از همین رو دانشجویان با ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی می توانند برای دانشگاه های نیوزیلند اقدام نمایند. مدرک مورد نیاز برای تحصیل در نیوزیلند در مقطع کارشناسی به صورت معمول نمره ۶ آزمون آیلتس می باشد.

مقطع کارشناسی ارشد در نیوزیلند

مدت زمان دوره کارشناسی ارشد در کشور نیوزیلند به صورت معمول ۲ سال به طول می انجامد. دانشجویان برای ورود به این مقطع، نیازمند ارائه سوابق آموزشی مناسب همچون معدل مناسب ،نمره زبان می باشید.

به صورت معمول، دانشگاه های ایران مورد تائید کشور نیوزیلند می باشند و دانشجویان از ایران می توانند برای ادامه تحصیل در نیوزیلند اقدام نمایند.

 • ویژگی های کارشناسی ارشد:

 1. مقطع کارشناسی ارشد به واسطه کوتاه مدت بودن زمان تحصیل، بهترین مقطع برای تحصیل می باشد.
 2. دروس در این مقطع به زبان انگلیسی ارائه می شود.
 3. داوطلب ورود به بازار کار می تواند پس از سپری کردن دوره تحصیلی، شانس خود را افزایش دهد.
 4. بازار کار پس از کارشناسی ارشد شرایط بهتری را نسبت به سایر مقاطع دارد.
 5. هزینه کمتری را برای تحصیل پرداخت می کنید.
 6. در مقطع کارشناسی ارشد، دانشجویان در حین تحصیل در کشور نیوزیلند می توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به همراه داشته باشند.
 7. با توجه به مهارت های بدست آمده، سرعت ورود به بازار کار بیشتر است.
 8. هزینه های تحصیل به صورت میانگین بین ۱۴ تا ۱۸ هزار دلار نیوزیلند است.
 9. رتبه های دانشگاهی مناسبی وجود دارد.
 10. به صورت کلی تمامی رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد در کشور نیوزیلند ارائه می شود.

مقطع دکترا

دوره دکترا در کشور نیوزیلند به صورت پژوهشی ارائه می شود که مدت زمان بین ۳ تا ۵ سال می باشد. دانشجویان برای اخذ پذیرش در این مقطع باید نظر استاد راهنما را جلب کنند. دانشجویان در صورت تائید از یک استاد می توانند، با فراهم کردن شرایط دانشگاه، نامه پذیرش خود را دریافت کنند. اساتید به صورت معمول برای ترم اول دانشگاه، حقوقی را برای دانشجویان در نظر می گیرند. دانشجویان پس از سپری کردن ترم اول، مسیر مشخصی را طی می کنند.

تحصیل در نیوزیلند

۱- اخذ بورسیه:

در صورتی که رزومه دانشجویان در راستای اهداف استاد مورد نظر باشد می توانند از بورسیه های در نظر گرفته شده بهره مند شوند. به صورت معمول دانشجویان در حال تحصیل در نیوزیلند موفق به اخذ حقوق ماهیانه از استاد مورد نظر می شوند. دانشجویان با دریافت حقوق می توانند هزینه های زندگی و تحصیل خود را پوشش دهند.

۲- تحصیل با هزینه شخصی:

دانشجویان می توانند با پرداخت شهریه دانشگاه در کشور نیوزیلند مشغول به تحصیل شوند. این دسته از دانشجویان برای برطرف کردن هزینه تحصیل و زندگی در نیوزیلند می توانند از حق کارهای دانشجویی خود استفاده کنند. دانشجویان در مقطع دکترا ،هفته ای ۳۰ ساعت حق کار دانشجویی دارند که به ازای هر ساعت ۱۳ تا ۱۵ دلار دریافت می کنند.

 • شرایط عمومی:

به صورت کلی دانشجویان برای اخذ پذیرش باید مدرکی نظیر:

 1. معدل مناسب به صورت معمول بالای ۱۷
 2. تالیفات از قبیل مقالات بین المللی و کتاب
 3. مدرک زبان نمره ۶٫۵ آیلتس
 4. توصیه نامه از اساتید
 5. انگیزه نامه
 6. سوابق آموزشی مثل لیسانس، فوق لیسانس و ریز نمرات

را به دانشگاه ارائه دهند تا موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور نیوزیلند شوند.

موسسه مهاجرتی آریاناپارس با استفاده از روابط طولانی مدت خود با بسیاری از دانشگاه های نیوزیلند، می توانند شرایط ویژه ای را جهت پذیرش تحصیلی کشور نیوزیلند ارائه کنند و مسیر شما را برای مهاجرت تحصیلی به نیوزیلند هموار کنند.

حق کار و هزینه های تحصیل در نیوزیلند

با توجه به هزینه های ذکر شده دانشجویان بین المللی برای تامین هزینه ها می توانند از حق کارهایی که دولت در نظر می گیرد، بهره مند شوند.

 • حق کار

دانشجویان در کشور لهستان حق کار دانشجویی دارند که در مقاطع مختلف بین ۱۰ تا ۳۰ ساعت در هفته می باشد. به ازای هر ساعت کار دانشجویی به دانشجویان در حال تحصیل در کشور نیوزیلند بین ۱۳ تا ۱۵ دلار حقوق در نظر گرفته می شود. در صورت فراهم کردن شرایط کاری، دانشجویان بخش عظیمی از هزینه های خود را می توانند تامین کنند.

پیدا کردن کار دانشجویی به عوامل بسیاری همچون سطح آگاهی فرد از زبان انگلیسی، تجربه کاری، ویژگی های شخصی فرد، زمان ورود مشخص به نیوزیلند و چندین عامل دیگر بستگی دارد.

 • هزینه های تحصیل

کشور نیوزیلند، همانند سایر کشورهای انگلیسی زبان، از دانشجویان بین المللی برای تحصیل، شهریه دریافت می کند. این نکته بدین معناست که دانشجویان بین المللی برای تحصیل در نیوزیلند مستلزم پرداخت هزینه می باشند.

مسلما هزینه تحصیل در نیوزیلند و البته دانشگاه های نیوزیلند، به فاکتورهای گوناگونی مثل رشته انتخابی در شهر مورد نظر بستگی دارد. به صورت معمول شهریه سالانه دانشگاه های نیوزیلند بین ۲۵ تا ۳۰ هزار دلار است.

 • هزینه های زندگی

هزینه های زندگی در کشور نیوزیلند به صورت میانگین بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ دلار در ماه می باشد. هزینه های ذکر شده شامل هزینه های مسکن، خوراک، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل در نیوزیلند می باشد.

ذکر این مطلب از اهمیت بالایی برخوردار است که هر فرد که قصد ادامه تحصیل در نیوزیلند را داشته باشد، برای مراجعه به سفارت باید نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی نشان دهد که مبلغ آن برابر یک سال زندگی و تحصیل در نیوزیلند است.

نحوه درخواست ویزای تحصیلی نیوزیلند

دانشجویان بین المللی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های نیوزیلند به صورت مستقیم و آنلاین درخواست خود را ارسال می کنند. از مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش می توان به مدارک تحصیلی، ریز نمرات، مدرک زبان، توصیه نامه، رزومه و انگیزه نامه اشاره کرد.

شرایط عمومی ویزا

برای اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند نیازمند مدرک زیر می باشید:

 1. محل سکونت
 2. تمکن مالی
 3. مدارک هویتی مثل پاسپورت، شناسنامه
 4. نامه پذیرش
 5. تست پزشکی
 6. مدارکی که اثبات به بازگشت شما کند.

به صورت کلی افراد برای مراجعه به سفارت مدارک اشاره شده را تهیه و فراهم می کنند. دانشجویان برای اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند، مدرک سوء پیشینه را نیز باید دریافت کنند و به سفارت ارائه دهند. بازه زمانی جواب دهی سفارت برای ویزای تحصیلی نیوزیلند ۲۰ تا ۴۵ روز محاسبه می شود.

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع و پروسه های مختلف می باشد. برند آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت بالاخص مهاجرت تحصیلی به نیوزیلند و حتی به اقصی نقاط جهان را فراهم آورده است.

اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

برچسب‌ها:

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

176 پاسخ به “تحصیل در نیوزیلند”

 1. مهرداد گفت:

  سلام ، من مدرک فوق لیسانس از علامه دارم و معدلم 15.78 ، مقاله 2 تا دارم ولی در سمینار های بین المللی ارائه شده ، میخواستم بدونم شرایط من برای ادامه تحصیل در نیوزلند چطوریه !؟ ترس از هزینه زندگی و هزینه تحصیلی رو دارم ، در ضمن متاهل هم هستم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای مقطع فوق لیسانس اجازه همراه را دارید و هزینه های تحصیل و زندگی تقریبا 50000دلار در سال برای هر نفر می باشد

 2. امیر گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من دانشجوی ترم اخر ژنتیک دانشگاه ازادم
  معدل ۱۶
  دوتا مقاله ی isiدارم
  دوتا کنگره داخلی رفتم که مدرکش رو گرفتم
  و چندتا ورکشاپ رفتم و مدرک گرفتم‌
  اما مدرک زبان ندارم
  آیا امکان اسکالر شیپ گرفتن برای مقطع کارشناسی ارشد رو دارم ؟
  و مثلا من که مدرک زبان ندارم آیا میتونم اونجا به کالج برم تا زبانم تقویت بشه و بعد به رشته ی مورد علاقم بپردازم ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور نیوزیلند در مقطع ارشد با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید .

 3. محمد جواد شرقی گفت:

  با سلام و تشکر بابت سایت خوب شما
  آیا امکان ادامه تحصیل در مقطع PHD روان شناسی و همراه بردن خانواده خود به نیوزلند، وجود دارد؟

 4. غزال گفت:

  با سلام. من خارج از کشور در حال گرفتن مدرک لیسانس هستم. برای فوق لیسانس علاقه مندم که بورسیه نیوزلند بشم. آیا امکانش هست ؟ و شرایط به چه صورت میشه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور نیوزیلند در مقطع فوق لیسانس با داشتن مدرک زبان و پژوهشهای بین المللی میتونید اقدام کنید .

 5. سوريا گفت:

  سلام براي تحصيل در نيوزيلند ، در رشته هاي پزشكي و دندان پزشكي چه مداركي لازمه؟
  اگر ديپلم رياضي داشته باشيم ميتونيم وارد دانشگاه هاي پزشكي بشيم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در کشور نیوزلند برای رشته های پزشکی نیاز به داشتن مدرک دیپلم تجربی ندارید ولی دانشگاه حتما دوازده سال تحصیل را از شما میخواهند (پیش دانشگاهی) . شما پس از وارد شدن به نیوزلند دوره های پری مدیکال را باید بگذرانید و سپس وارد دوره پزشکی می شوید.

 6. melika گفت:

  سلام من در مقطع دهم هستم اگر بخواهم در نيوزلند ادامه. تحصيل بدهم در چه مقطعی قرار می گيرم و چه مدارکي نياز است??

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما در صورت آشنایی به مدرک زبان می توانید دوره 11 خود را در کالج های کشور نیوزیلند سپری کنید

 7. مجید خسروی گفت:

  سلام . من بیش از دو سال لیسانس شیمی گرفتم خانمم هم لیسانس مدیریت دارد .یه بچه هم داریم .میخواستم چطور میتونم برام نیوزیلند

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل در کشور نیوزیلند در مقطع ارشد دانشجو می تواند همسر و فرزند زیر 18 سال را با خود ببرد و از شرایط دادن پذیرش در مقطع ارشد داشتن آیلتس 6 تا 6.5 و معدل خوب می باشد و هزینه یک سال تحصیل و زندگی به طور میانگین 80 تا 90 میلیون تومان می باشد.

 8. امیر همدانی گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما

  من مطالب مربوط به تحصیل پزشکی در نیوزلند رو مطالعه کردم و لازم به ذکره که حدود ۶ماهی هست که در حال تحقیق برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در یه کشور انگلیسی زبان پیشرفته هستم
  ولی در مورد نیوزلند هیچ اطلاعاتی ندارم
  اگر امکانش هست به سوالاتم جواب بدید
  ۱-آیا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند مثل تحصیل پزشکی در کانادا و آمریکاست؟چون در این دو کشور ابتدا باید لیسانس گرفت و بعد برای پزشکی و دندانپزشکی امتحان داد ایا در نیوزلند مستقیما میشه وارد رشته پزشکی و دندانپزشکی شد؟

  ۲-نمره آیلتس مورد نیاز برای گرفتن پذیرش از دو دانشگاه اکلند و اتاگو چند هست؟

  ۳-چند درصد احتمال گرفتن پذیرش با نمرات دیپلم۱۷/۵وپیش دانشگاهی ۱۶/۷۰ و سن۲۱سال هستد و آیا میشه به طور واقع بینانه روی پذیرش این دانشگاه ها حساب باز کرد؟

  ۴-هزینه های زندگی و شهریه سالیانه در این رشته ها چقدر است؟

  ۵-برای گرفتن پذیرش ماه سپتامبر از دانشگاه های ذکر شده حداکثر تا چه زمانی فرصت هست؟

  ممنون میشم اگر جواب بدید چون من تصمیم قطعی دارم که برای این کار اقدام کنم و از لحاظ مالی میتونم هزینه های این کار رو تامین کنم همچنین مشکل سربازی هم ندارم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تحصیل پزشکی نیوزلند 6 ساله است که 2 سال آن علوم گایه میباشد ونیاز به گذراندن دوره لیسانس ندارد مگر دوره کوتاه 6 تا 8 ماه برای دوره پری مدیکال
   برای پزشگی داشتن آیلتس 6.5 تا 7 الزامیست
   سن 20 تا 22 سال محدوده و سقف پذیرش پزشکی برای دانشگاه های خوب میباشد که البته حد اقل نمره معدل 16 تا 17 مورد تایید میباشد
   هزینه های زندگی و تحصیل درحدود 20تا30 هزار دلار در سال میباشد
   برای پذیرش حتما باید 3 تا 4 ماه قبل از ددلاین دانشگاه اقدام نمایید

 9. ارمان گفت:

  س خسته نباشید من پیش دانشگاهی تجربی هستم میخواستم بدونم برای رشته پزشکی شما کدوم کشور رو پیشنهاد می کنید که هم خوب باشه هم هزینه اش پایین باشه

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما برای رشته پزشکی می توانید در کشورهایی مثل چک و اوکراین که از نظر هزینه مقرون به صرفه باشد اقدام کنید که هم از نظر رتبه دانشگاهی و اعتبار مدرک مورد تایید است و هم هزینه ای که مورد نظر شماست.

 10. عارفه البرزيان گفت:

  سلام با مدرك فوق ديپلم نقشه كشي معماري از دانشگاه آزاد آيا امكان ادامه تحصيل در كشور نيوزلند است.

  • آریانا پارس گفت:

   بله مدرک فوق دیپلمتان + ielts6.5 شما را مجاز به اخذ پذیرش از دانشگاه های نیوزیلند می کند جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه ی اریاناپارس در ارتباط باشید
   https://arianaabroad.com/contact-us/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *