شرایط تحصیل در نیوزیلند

کشور نیوزیلند از جمله کشورهایی می باشد که متقاضیان به دنبال تحصیل در نیوزیلند هستند تا با سپری کردن مقطعی، شانس اخذ اقامت خود را افزایش دهند. از همین رو افراد از سنین ۶ سال تا پایان دوره دکترا می توانند برای ادامه تحصیل در نیوزیلند اقدام کنند. کشور نیوزیلند از جمله کشورهای انگلیسی زبان می باشد که طرفداران مخصوص خود را دارد. با اشراف به شرایط تحصیلی در این کشور، متقاضیان می توانند انتخاب های آگاهانه تری را داشته باشند.

کشور نیوزیلند از چند سال گذشته طرح های اقامتی را در نظر گرفته است که افراد متخصص می توانند با احراز شرایط برای اقامت نیوزیلند اقدام نمایند که یکی از بیشترین درخواست ها برای اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند است. بسیاری از دانشجویان با توجه به اینکه شرایط پیدا کردن کار و اخذ اقامت دائم نیوزیلند، سهل تر از دیگر کشورهاست به تمایل زیادی به اقدام جهت تحصیل در نیوزیلند می نمایند.

جهت اطلاع از روش های دریافت اقامت نیوزیلند این مقاله را مطالعه نمایید: اقامت نیوزیلند

دانشگاه های نیوزیلند

سال تحصیلی در ماه فوریه آغاز می شود. سمینارها از فوریه تا ژوئن و ژوئیه تا نوامبر اجرا می شود. کشور نیوزیلند دارای هشت دانشگاه دولتی است که دوره های تحصیلی را ارائه می دهند. موسسات عبارتند از:

نیوزیلند همچنین دارای ۱۶ موسسه تکنولوژی و پلی تکنیک (ITPs) و ۵۵۰ موسسه آموزش خصوصی (PTEs) است.

مقاطع قبل دانشگاه در نیوزیلند

تحصیلات از سن ۶ سالگی در کشور نیوزیلند به صورت اجباری می باشد. خانواده ها فرزندان خود را در سن ۶ سالگی در انواع مدارس ثبت نام می کنند. بازه زمانی تحصیلات قبل دانشگاهی به صورت ۱۲ سال به طول می انجامد. اولین مقطع تحصیل در نیوزیلند، به مقطع ابتدایی اختصاص دارد که مدت زمان آن در حدود ۸ سال می باشد.

کودکان و دانش آموزان می توانند از مدارس مختلف مثل عمومی، خصوصی و یا شبانه روزی بهره مند شوند. به صورت معمول تحصیلات در مدارس عمومی برای دانش آموزان نیوزیلندی و دانشجویان متاهل بین المللی که در حال تحصیل در نیوزیلند می باشند، به صورت رایگان است. تحصیلات در مدارس خصوصی، به صورت معمول از کیفیت بالاتری برخوردار است و دانش آموزان به اینترنت و کامپیوتر دسترسی دارند.

 • مدارس شبانه روزی:

خانواده ها می توانند مدارس شبانه روزی را برای ادامه تحصیل فرزندان خود انتخاب کنند. دانش آموزان در مدارس شبانه روزی پنج روز در هفته مشغول به تحصیل می باشند. به صورت رسمی دانش آموزان در کنار هم مشغول به تحصیل می باشند ولی خوابگاه های مجزا دارند.

ساعت فعالیت های مدارس شبانه روزی در نیوزیلند از ساعت ۹ صبح تا ۳:۳۰ است. برای ورود به این دسته از مدارس شرایط تحصیلی مناسبی را باید مهیا کنید. دانش زبان یکی از فاکتورهای تاثیر گذار در پذیرش تحصیل در نیوزیلند و مدارس شبانه روزی می باشد. دانش آموزان در ابتدای دوره خود، زمانی را برای آموزش زبان اختصاص می دهند و پس از اتمام آن وارد مدرسه می شوند.

 • تحصیل در دبیرستان:

مدت زمان معمول برای دوره دبیرستان در نیوزیلند ۵ سال است. از سال یازدهم دروس به صورت تخصصی ارائه می شود. در نظام آموزشی نوین (NQF) ،دانش آموزان از سال یازدهم به بعد نظام (Modular) را طی می کنند. دانش آموزان در این مقطع حق انتخاب دروس دلخواه را دارند. پس از سپری کردن این دوره و موفقیت در امتحانات یک نوع دیپلم(Natinal Certificate) به آنها اعطا می شود.

دانش زبان مورد نیاز در دوره دبیرستان با توجه به سطح آزمون آیلتس به صورت معمول نمره ۵٫۵ می باشد. افراد علاقه مند به تحصیل در نیوزیلند می توانند با شرکت در دوره های فشرده موسسه زبان آریاناپارس در کم ترین زمان ممکن به بهترین نتایج دست پیدا کنند.

 • هزینه های تحصیل در نیوزیلند در مقاطع قبل دانشگاهی:

هزینه تحصیل در نیوزیلند به انتخاب مدارس بستگی دارد. به صورت کلی هزینه یکسال زندگی و تحصیل حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار دلار نیوزیلند است. هزینه های ذکر شده شامل هزینه مدرسه، محل سکونت، خوراک، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی می باشد که دانش آموز مستلزم پرداخت آن است.

اخذ نمایندگی از بسیاری مدارس و مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز که همواره بزرگترین افتخار موسسه مهاجرتی آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی این موسسه نیز خواهد بود.

تحصیل در نیوزیلند

مقطع کارشناسی در نیوزیلند

مدت زمان دوره کارشناسی در کشور نیوزیلند به صورت معمول ۳ الی ۴ سال می باشد. دانشجویانی که قبل از دانشگاه به کشور نیوزیلند ورود کرده اند، ۱۳ سال تحصیلی و دانشجویان بین المللی ۱۲ سال تحصیلی خود را به دانشگاه ارائه می دهند. با توجه به این نکته سوابق آموزشی مناسب فاکتور تاثیر گذاری برای اخذ پذیرش می باشد.

تمام مدارک تحصیلی در کشور در چارچوب صلاحیت نیوزیلند (NZQF) قرار دارند. دوره های کارشناسی به طور معمول به مدت سه سال به طول می انجامد و می تواند در بسیاری از رشته ها مورد مطالعه قرار گیرد. دوره های محبوب در نیوزیلند عبارتند از:

 • کشاورزی
 • کسب و کار و مدیریت
 • طراحی دیجیتال
 • مهندسی
 • طراح مد
 • غذا و مهمان نوازی
 • ریاضیات
 • علوم پایه
 • فن آوری

شرایط کارشناسی در کشور نیوزیلند متفاوت است. به صورتی که دانشجویان پس از ۳ سال مدرک Bachelor و پس از ۴ سال مدرک Honours را دریافت می کنند. از دیگر فاکتورهای تاثیرگذار برای اخذ پذیرش در دانشگاه های کشور نیوزیلند می توان به توصیه نامه های اساتید، مدرک زبان، برنامه تحصیلی و رزومه اشاره کرد.

 • زبان تدریس:

دروس دانشگاه های نیوزیلند به زبان انگلیسی ارائه می شود. از همین رو دانشجویان با ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی می توانند برای دانشگاه های نیوزیلند اقدام نمایند. مدرک مورد نیاز برای تحصیل در نیوزیلند در مقطع کارشناسی به صورت معمول نمره ۶ آزمون آیلتس می باشد.

مقطع کارشناسی ارشد در نیوزیلند

مدت زمان دوره کارشناسی ارشد در کشور نیوزیلند به صورت معمول ۲ سال به طول می انجامد. دانشجویان برای ورود به این مقطع، نیازمند ارائه سوابق آموزشی مناسب همچون معدل مناسب ،نمره زبان می باشید. به صورت معمول، دانشگاه های ایران مورد تائید کشور نیوزیلند می باشند و دانشجویان از ایران می توانند برای ادامه تحصیل در نیوزیلند اقدام نمایند.

 • ویژگی های کارشناسی ارشد:

 1. مقطع کارشناسی ارشد به واسطه کوتاه مدت بودن زمان تحصیل، بهترین مقطع برای تحصیل می باشد.
 2. دروس در این مقطع به زبان انگلیسی ارائه می شود.
 3. داوطلب ورود به بازار کار می تواند پس از سپری کردن دوره تحصیلی، شانس خود را افزایش دهد.
 4. بازار کار پس از کارشناسی ارشد شرایط بهتری را نسبت به سایر مقاطع دارد.
 5. هزینه کمتری را برای تحصیل پرداخت می کنید.
 6. در مقطع کارشناسی ارشد، دانشجویان در حین تحصیل در کشور نیوزیلند می توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به همراه داشته باشند.
 7. با توجه به مهارت های بدست آمده، سرعت ورود به بازار کار بیشتر است.
 8. هزینه های تحصیل به صورت میانگین بین ۱۴ تا ۱۸ هزار دلار نیوزیلند است.
 9. رتبه های دانشگاهی مناسبی وجود دارد.
 10. به صورت کلی تمامی رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد در کشور نیوزیلند ارائه می شود.

مقطع دکتری در نیوزیلند

دوره دکترا در کشور نیوزیلند به صورت پژوهشی ارائه می شود که مدت زمان بین ۳ تا ۵ سال می باشد. دانشجویان برای اخذ پذیرش در این مقطع باید نظر استاد راهنما را جلب کنند. دانشجویان در صورت تائید از یک استاد می توانند، با فراهم کردن شرایط دانشگاه، نامه پذیرش خود را دریافت کنند. اساتید به صورت معمول برای ترم اول دانشگاه، حقوقی را برای دانشجویان در نظر می گیرند. دانشجویان پس از سپری کردن ترم اول، مسیر مشخصی را طی می کنند.

تحصیل در نیوزیلند

۱- اخذ بورسیه:

در صورتی که رزومه دانشجویان در راستای اهداف استاد مورد نظر باشد می توانند از بورسیه های در نظر گرفته شده بهره مند شوند. به صورت معمول دانشجویان در حال تحصیل در نیوزیلند موفق به اخذ حقوق ماهیانه از استاد مورد نظر می شوند. دانشجویان با دریافت حقوق می توانند هزینه های زندگی و تحصیل خود را پوشش دهند.

۲- تحصیل با هزینه شخصی:

دانشجویان می توانند با پرداخت شهریه دانشگاه در کشور نیوزیلند مشغول به تحصیل شوند. این دسته از دانشجویان برای برطرف کردن هزینه تحصیل و زندگی در نیوزیلند می توانند از حق کارهای دانشجویی خود استفاده کنند. دانشجویان در مقطع دکترا ،هفته ای ۳۰ ساعت حق کار دانشجویی دارند که به ازای هر ساعت ۱۳ تا ۱۵ دلار دریافت می کنند.

 • شرایط عمومی:

به صورت کلی دانشجویان برای اخذ پذیرش باید مدرکی ذیل را به دانشگاه ارائه دهند تا موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور نیوزیلند شوند.

 1. معدل مناسب به صورت معمول بالای ۱۷
 2. تالیفات از قبیل مقالات بین المللی و کتاب
 3. مدرک زبان نمره ۶٫۵ آیلتس
 4. توصیه نامه از اساتید
 5. انگیزه نامه
 6. سوابق آموزشی مثل لیسانس، فوق لیسانس و ریز نمرات

موسسه مهاجرتی آریاناپارس با استفاده از روابط طولانی مدت خود با بسیاری از دانشگاه های نیوزیلند، می توانند شرایط ویژه ای را جهت پذیرش تحصیلی کشور نیوزیلند ارائه کنند و مسیر شما را برای مهاجرت تحصیلی به نیوزیلند هموار کنند.

حق کار و هزینه های تحصیل در نیوزیلند

با توجه به هزینه های ذکر شده دانشجویان بین المللی برای تامین هزینه ها می توانند از حق کارهایی که دولت در نظر می گیرد، بهره مند شوند.

 • حق کار

دانشجویان در کشور لهستان حق کار دانشجویی دارند که در مقاطع مختلف بین ۱۰ تا ۳۰ ساعت در هفته می باشد. به ازای هر ساعت کار دانشجویی به دانشجویان در حال تحصیل در کشور نیوزیلند بین ۱۳ تا ۱۵ دلار حقوق در نظر گرفته می شود. در صورت فراهم کردن شرایط کاری، دانشجویان بخش عظیمی از هزینه های خود را می توانند تامین کنند.

پیدا کردن کار دانشجویی به عوامل بسیاری همچون سطح آگاهی فرد از زبان انگلیسی، تجربه کاری، ویژگی های شخصی فرد، زمان ورود مشخص به نیوزیلند و چندین عامل دیگر بستگی دارد.

 • هزینه های تحصیل

کشور نیوزیلند، همانند سایر کشورهای انگلیسی زبان، از دانشجویان بین المللی برای تحصیل، شهریه دریافت می کند. این نکته بدین معناست که دانشجویان بین المللی برای تحصیل در نیوزیلند مستلزم پرداخت هزینه می باشند.

مسلما هزینه تحصیل در نیوزیلند و البته دانشگاه های نیوزیلند، به فاکتورهای گوناگونی مثل رشته انتخابی در شهر مورد نظر بستگی دارد. به صورت معمول شهریه سالانه دانشگاه های نیوزیلند بین ۲۵ تا ۳۰ هزار دلار است.

 • هزینه های زندگی

هزینه های زندگی در کشور نیوزیلند به صورت میانگین بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ دلار در ماه می باشد. هزینه های ذکر شده شامل هزینه های مسکن، خوراک، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل در نیوزیلند می باشد.

ذکر این مطلب از اهمیت بالایی برخوردار است که هر فرد که قصد ادامه تحصیل در نیوزیلند را داشته باشد، برای مراجعه به سفارت باید نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی نشان دهد که مبلغ آن برابر یک سال زندگی و تحصیل در نیوزیلند است.

نحوه درخواست ویزای تحصیلی نیوزیلند

دانشجویان بین المللی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های نیوزیلند به صورت مستقیم و آنلاین درخواست خود را ارسال می کنند. از مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش می توان به مدارک تحصیلی، ریز نمرات، مدرک زبان، توصیه نامه، رزومه و انگیزه نامه اشاره کرد.

شرایط عمومی ویزا

برای اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند نیازمند مدرک زیر می باشید:

 1. محل سکونت
 2. تمکن مالی
 3. مدارک هویتی مثل پاسپورت، شناسنامه
 4. نامه پذیرش
 5. تست پزشکی
 6. مدارکی که اثبات به بازگشت شما کند.

به صورت کلی افراد برای مراجعه به سفارت مدارک اشاره شده را تهیه و فراهم می کنند. دانشجویان برای اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند، مدرک سوء پیشینه را نیز باید دریافت کنند و به سفارت ارائه دهند. بازه زمانی جواب دهی سفارت برای ویزای تحصیلی نیوزیلند ۲۰ تا ۴۵ روز محاسبه می شود.

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع و پروسه های مختلف می باشد. برند آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت بالاخص مهاجرت تحصیلی به نیوزیلند و حتی به اقصی نقاط جهان را فراهم آورده است.

لینک منبع: Study conditions in New Zealand

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  برچسب‌ها:

  دیدگاه ها

  182 پاسخ به “تحصیل در نیوزیلند”

  1. bahar گفت:

   با سلام و احترام
   من خانم ۳۳ ساله هستم متاهل دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه آزاد با معدل ۱۷٫۷۰ و کارشناسی برق و مخابرات و سابقه ۱۳ سال کار در شرکت مخابرات ، مدرک تخصص زبان نداشته اما در حال پیگیری و اخذ آن می باشم در حال حاضر متقاضی مهاجرت از طریق کار یا تحصیل به کشور نیوزلند می باشم . میشه لطف بفرمائید در این زمینه راهنمایی بفرمائید.
   با سپاس فراوان

   • author15 گفت:

    سلام
    برای ورود به بازار کاری کشور نیوزلند باید یا جاب آفر (پیشنهاد کاری) از یک کارفرما در این کشور داشته باشین یا از طریق اسکید ورکر اقدام کنید. شرایط اقدام از طریق اسکید ورکر حداکثر سن ۴۰ سال، حداقل مدرک تحصیلی فوق لیسانس، مدرک زبان در حد آیلتس ۶٫۵ و حداقل ۱۰ سال سابقه کاری مرتبط با تحصیلاتتون داشته باشین تا در سیستم امتیاز بندی بتونید حداقل ۱۶۰ امتیاز دریافت کنید و برای ورود کاری به این کشور اقدام کنید.

  2. بهنام گفت:

   سلام
   خسته نباشید
   خانم من از دانشگاه کانتربری ارشد مجدد سلف فاند پذیرش گرفته و یکبار برای ویزا اقدام کردیم که ریجکت شدیم و علت ریجکت هم این بوده؛ (شما چطور میخواید پولتون رو با وجود تحریم به نیوزلند ببرید)، در حال حاضر دوباره از دانشگاه زمان گرفتیم شانسمون برای درخواست مجدد چقدره

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    می بایست پرونده شما به صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرد تا بتوان درصد شانس بهتری را عنوان کرد. با مشاورین موسسه در ارتباط باشید تا درصد شانس شما را مورد محاسبه قرار دهند.

  3. محمدرضا گفت:

   با سلام و خسته نباشید
   من کارشناسی ارشد مکانیک از دانشگاه اصفهان دارم با معدل بالای هفده و یک مقاله داخلی و یک آی اس آی. متاهل و یک فرزند. شانسی برای بورسیه نیوزیلند دارم؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    در صورت داشتن مقاله آی اس آی و اخذ مدرک زبان و گرفتن تایید از یک استاد راهنما می توانید برای دوره دکتری فاند گرفته و اقدام نمایید.

  4. شیما گفت:

   سلام وقتتون بخیر ۲۵ سالمه کارشناسی مهندسی عمران از دانشگاه دولتی گلستان و بصورت دانشجو استعداد درخشان همان دانشگاه خودم در مقطع ارشد مهندسی عمران گرایش ژیوتکنیک خوندم بامعدل ۱۷٫۵۲، تز پایان نامه من فوقالعاده مشکل، جدید و دوستدار محیط زیست هست و یک مقاله isi و یک مقاله کنفرانسی بین المللی و پرزنت شفاهی همین کنفرانس دارم، ۳سال سابقه کار در شرکت مهندسی و ۱ سال دوره کاراموزی در ازمایشگاه مطرح (مربوط به رشته تحصیلیم)، طرح مشترک دانشگاه مهندسی خودم با دانشگاه علوم پزشکی دارم (تز ارشدم بین رشته ای مهندسی عمران،شیمی و میکروبیولوژی میباش)، ایلتس ۶٫۵ به بالام میتونم بیارم برای مقطع دکتری فول فاند میخواهم بنظر شما کشور کانادا، استرالیا یا نیوزیلند بهتر است ممنون میشم شانس من درگرفتن بورسیه در کدام کشور بیشتر و اینده شغلی برایم اهمیت دارد. بهمراه همسرم میخواهم مهاجرت کنم

   • author14 گفت:

    با سلام و احترام
    با توجه به شرایط ذکر شده کشور کانادا گزینه مناسبی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با شرایط تحصیل در کانادا این مقاله را مطالعه نمایید.

  5. سعيد گفت:

   با سلام و خسته نباشید
   من در مقطع دکتری از دانشگاه لینکلن پذیرش گرفتم. آیا به من و همسرم همزمان ویزا می دهند؟ آیا همسرم نیز برای ویزای همراه نیاز به آیلتس دارد؟
   باتشکر

   • author14 گفت:

    با سلام و احترام
    در صورت پذیرش از دانشگاه های کشور نیوزلند مجوز ورود همراه به عنوان مثال همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال به صورت همزمان صادر می گردد. مدرک زبان برای همراهان الزامی نمی باشد.

  6. Alireza گفت:

   سلام
   من ۱۸ سالمه و دیپلم گرافیک رایانه
   دارم
   میخواستم بدونم آیا امکان ادامه تحصیل در دانشگاه عمومی یا دولتی در نیوزلند و در رشته مهندسی IT وجود داره؟
   آیا کارت پایان خدمت تاثیر داره؟
   و آیا امکان اجازه کار برای من وجود داره؟
   ممنون از سایت خوبتون

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    امکان تحصیل در نیوزلند برای شما وجود دارد. در مقطع کارشناسی شما ۱۰ ساعت حق کار دانشجویی خواهید داشت. داشتن مدرک زبان آیلتس ۶٫۵ الزامی می باشد.

  7. RASOOL گفت:

   باسلام. من و خانمم فارغ التحصیل مهندسی نرم افزار هستیم ۳۹ و ۳۵ سالمونه. خودم دانشجوی ارشد فقه و مبانی حقوق اسلامی دانشگاه آزاد و فقط پایان نامه مونده که به امید خدا امسال تمومه
   خودم ۱۴ سال سابقه کار با سمت کارشناس تجزیه و تحلیل روشها-نرم افزار در بخش فناوری IT بانک دارم و خانمم ۳ سال مدیر و موسس و مربی مهدکودک و پیش دبستانی بوده. بابت ویزای کار یا تحصیل خودم یا خانمم یا دختر ۹ سالم (الان کلاس سوم دبستان) در استرالیا یا نیوزلند با سطح زبان آیلتس آزمایشی ۵٫۵تا۶ چه گزینه هایی رو میتونم داشته باشم. با سپاس فراوان

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    شما می توانید برای استرالیا از طریق تحصیل فرزند خود اقدام کنید یا اینکه خودتان تحصیلی اقدام کنید و سپس در پایان دوره تحصیلی با پیدا کردن کار ویزای خود را تبدیل به ویزای کار کرده و از آن طریق اقامت دریافت نمایید.

  8. نوید گفت:

   سلام.ممنونم از سایت خوبتون.من ۲۷ سالمه کارشناسی معماری از دانشگاه سراسری انقلاب تهران دارم،دوتا مقاله isi دارم با سه تا مقاله بین الملی isc. زبانم آیلتس ۶.۵ دارم منتهی معدلم ۱۵.۳۹ هستش.خواستم ببینم با این شرایط در کشور نیوزلند می تونم کارشناسی ارشد بخونم؟.و یه موضوع دیگه من مدرک بین الملی کار سقف و دیوار کاذب کناف رو هم دارم با ۳ سال سابقه کاری خواستم ببینم این مدرک کاریم در رزومه تحصیلیم پوئن مثبت حساب میشه یا خیر؟متشکرم

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    امکان اقدام جهت تحصیل در مقطع ارشد در نیوزلند برای شما وجود دارد.رزومه کاری در کنار رزومه تحصیلی شما می تواند تاثیر گذار در گرفتن پذیرش باشد.

  9. نیما گفت:

   سلام وقت بخیر
   میخواستم بدونم با داشتن مدرک لیسانس، فوق لیسانس و دکترای مدیریت مالی از دانشگاه های تهران، شهید بهشتی و علامه طباطبائی، ۳ مقاله بین المللی و نمره آیلتس ۶٫۵، امکان پذیرش از دانشگاههای نیوزیلند برای مقطع دکتری همین رشته وجود دارد. با سپاس

  10. امین گفت:

   سلام وقت بخیر من به تازگی لیسانس از دانشگاه آزاد در رشته معماری گرفتم معدلم بالای ۱۷ هست و مقاله isi دوتا دارم یکی اسم اول یکی اسم دوم و مقاله بین المللی هم ۲تا اسم اول دارم آیلس ۶٫۵ دارم و ۲۸ سالم هست میتونم برای فوق لیسانس با بورس یا بورسی که حد اعقل شهریم رو بده اقدام کنم؟ ممنونم

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    چون بیشتر بورسیه ها به مقطع دکتری اختصاص داده می شود در مقطع ارشد ممکن است یک کمک هزینه کمی طبق شرایطی به شما از جانب دانشگاه داده شود.شما می توانید برای کشورهای هزینه تحصیل رایگان و کم یا کشور ایتالیا که دارای بورسیه dsu می باشد نیز اقدام کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *