شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

تحصیل در ولز

کمک هزینه های تحصیل در ولز

دانشجویان علاقه مند به تحصیل در ولز می توانند برای وام های تحصیلی در این کشور اقدام نمایند. بصورت معمول برای دریافت وام های تحصیلی باید شرایط به خصوصی را فراهم کرد. از همین رو موسسه مهاجرتی آریاناپارس به شرایط موجود برای اخذ وام های تحصیلی پرداخته تا دانشجویان علاقه مند به تحصیل در ولز از آن بهره مند شوند.

اخذ نمایندگی از بسیاری مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار موسسه مهاجرتی آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود

نگاه کلی به وام های تحصیلی ولز

بصورت کلی شرایط اخذ وام های کشور ولز برای تمامی دانشجویان به شرح زیر می باشد.

 • حداکثر بودجه تعیین شده برای وام های تحصیلی تا ۱۳ هزار پوند می باشد.
 • دانشجویانی که در ولز زندگی می کنند، شامل وام های مذکور می شوند.
 • در حال تحصیل در دوره های تکمیلی باشید.

میزان کمک هزینه های تحصیل در ولز

دانشجویان در صورت تحصیل در ولز می توانند از کمک هزینه های تحصیلی که دولت ولز برای دانشجویان در نظر گرفته است بهره مند شوند. میزان وام های تحصیلی تا ۱۳ هزار پوند مشخص شده است. دانشجویان می توانند برای تامین هزینه های زندگی و تحصیل در ولز از این وام استفاده کنند. به صورت معمول دانشجویان در صورت احراز شرایط وام می توانند برای این کمک هزینه ها اقدام نمایند و نیازی به شرکت در آزمون های به خصوصی نمی باشند.

شرایط وام های تحصیلی

افراد برای اخذ وام های تحصیلی در ولز باید شرایط زیر را احراز کنند.

 • اقامت انگلستان را داشته یا به صورت قانونی در این کشور زندگی می کنند.
 • در کشور ولز زندگی می کنند.
 • در سه سال گذشته در بریتانیا، جزایر کانال یا جزیره مان زندگی کرده اند.
 • در اولین روز اول سال تحصیلی دوره خود زیر ۶۰ سال سن داشته باشند.
 • در حال حاضر دارای مدرک کارشناسی ارشد یا بالاتر نباشند.

شرایط دانشجویان اتحادیه اروپا:

 • در اولین روز سال اول دوره خود در ولز زندگی می کنند.
 • به طور معمول در سه سال گذشته در منطقه اقتصادی اروپا (EEA) یا سوئیس زندگی کرده باشند.
 • دوره تحصیلات تکمیلی خود را در ولز سپری کنند.

اگر دانشجویان موفق به اخذ وام های تحصیلی در ولز نشوند، می توانند با کار دانشجویی بخش اعظمی از هزینه های خود را پوشش دهند.

کار دانشجویی

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در ولز را دارند، بدنبال جبران هزینه های جاری خود می باشند، کارهای دانشجویی یک منبع درآمد بسیار مناسب قابل قبولی است که می توان از آن بهره مند شد. بصورت معمول دانشجویان در مقاطع تحصیلی حق کار دانشجویی به همراه تحصیل را دارند که برای مقطع کارشناسی ۱۰ الی ۲۰ ساعت، برای مقطع کارشناسی ارشد ۲۰ الی ۳۰ ساعت و برای دانشجویان دکترا ۳۰ الی ۴۰ ساعت در نظر گرفته می شود.

مرکز حرفه ای دانشگاه بعنوان اولین محل مناسب برای دانشجویان است که می توانند برای پیدا کردن وام از این مراکز کمک بگیرند. مراکز حرفه ای می توانند به شما در زمینه نوشتن رزومه قوی و نامه کتبی کمک کنند و همچنین با توجه به نیازهای دانشجویان، برای کارآموزی، موقعیت های مربوط به تحصیلات و یا رزومه کاری، مسیر درست را هدایت کنند.

واجدین شرایط

وام ذکر شده برای دانشجویان علاقه مند به تحصیل در ولز فقط برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد. این نکته بدین معناست که دانشجویان مقاطع دیگر نمی توانند از وام ۱۳ هزار پوندی دانشگاه های ولز استفاده کنند.

دوره انتخابی باید به صورت تمام وقت انتخاب شود.برای دور های کارشناسی ۳ سال و برای دوره های کارشناسی ارشد ۱ سال مورد قبول دولت ولز می باشد.

 • دانشجویانی که شامل کمک های مالی برای NHS می باشند، شامل این وام دانشجویی نمی باشند.

نحوه درخواست وام دانشجویی

دانشجویان در زمان تحصیل در ولز فقط یکبار می توانند برای کمک های تحصیلی به صورت آنلاین درخواست کنند. دانشجویان قبل از انتخاب محل سکونت می توانند برای دریافت کمک هزینه تحصیلی اقدام نمایند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت درخواست:

 • گذرنامه
 • اطلاعات دوره
 • اطلاعات حساب بانکی
 • شماره بیمه ملی

شرایط پرداخت وام های تحصیلی به چه صورت می باشد؟

دانشجویان برای تحصیل در ولز باید حساب بانکی مشخصی را افتتاح کنند. وام های تحصیلی به صورت مستقیم به حساب دانشجویان واجد شرایط پرداخت می شود. میزان بودجه تعیین شده در طول دوره تحصیل در ولز به حساب دانشجویان واریز می شود. بصورت معمول نحوه پرداخت وام های تحصیلی در دو بازه زمانی اول سال و ترم دوم می باشد.

شرایط بازپرداخت وام های تحصیلی ولز

دانشجویان پس از اتمام تحصیل در ولز، ملزم به بازپرداخت وام های تحصیلی می باشند. دانشجویان به میزان ۶ درصد از درآمد دریافتی خود را به باز پرداخت وام ها اختصاص می دهند. لازم بذکر است که درآمد فرد مورد نظر باید بیشتر از ۲۱ هزار پوند در سال باشد.

 • در صورت ترک تحصیل و یا تغییر دوره تحصیلی در ابتدای امر ملزم به پرداخت کل وام اخذ شده می باشند.
 • در صورتی که دانشجویان از کمک های تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برخوردار باشند، ملزم به پرداخت ۱۵ درصد از میزان حقوق خود می باشند.

بودجه اضافی برای تحصیل در ولز

وام تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان ساکن کشور ولز و برای تحصیل در انگلستان است. با این حال، دانشجویان در صورت تحصیل در دانشگاه های ولز می توانند کمک های اضافی دریافت کنند. شورای کمک هزینه تحصیلی عالی ولز (HEFCW)، در حدود ۳ هزار پوند را برای دانشجویان نیازمند وام های دانشجویی در نظر گرفته است. دانشجویان ملزم به بازپرداخت هزینه ذکر شده نمی باشند.

برای اطلاعات بیشتر و مهلت دسترسی به این بودجه ذکر شده، وب سایت دانشگاه های ولز بهترین مرجع برای دانشجویان می باشد.

از آنجا که مهمترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

3.8/5 ( 4 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

2 پاسخ به “تحصیل در ولز”

 1. حامد علیزاده گفت:

  سلام تحصیل در کانادا در مقطع دکتری

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در کانادا در مقطع دکتری شما نیازمند داشتن رزومه تحصیلی خوبی می باشید.این رزومه می تواند شامل مقالات بین المللی معدل بالای ۱۷ آیلتس بالای ۶٫۵ و…… باشد. البته علاوه بر مدرک زبان داشتن مدرک GRE وGMAT مطابق با رشته شما برای کشور کانادا الزامی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *