تحصیل دندانپزشکی در ترکمنستان – اتباع خارجی برای تحصیل دندانپزشکی در ترکمنستان نیاز به فراهم شروط و مدارک مطابق با قوانین این کشور می باشند. در این مقاله در مورد قوانین کشور ترکمنستان در مورد پذیرش اتباع خارجی جهت مهاجرت پزشکان توضیح خواهیم داد.

بنابراین بهتر است قبل از اینکه این کشور را به عنوان مقصد برای ادامه تحصیل در نظر بگیرید از شرایط گوناگون آن مطلع شوید و سپس با داشتن اگاهی بیشتر اقدام به ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی در این کشور نمایید.

کشور ترکمنستان یکی از کشورهایی است که دانشجویان خارجی زیادی را به سمت تحصیل در رشته دندانپزشکی در خود جذب کرده است.

 

دندانپزشکی در کشور ترکمنستان

اتباع خارجی که از طریق مهاجرت پزشکان به کشور ترکمنستان مهاجرت می کنند و می خواهند در رشته دندانپزشکی ادامه تحصیل نمایند باید بدانند که دوره دندانپزشکی در ترکمنستان ۶ ساله می باشد که دارای دو آزمون ورودی است و ظرفیت پذیرش برای این رشته در این کشور محدود می باشد.

البته اصول دندانپزشکی در ترکمنستان دارای رده های معتبری هستند. دروسی در این رشته تدریس می گردد که کاربردی باشند که البته یادگیری این دروس کمی سخت است.

افرد متقاضی در آزمون ریاضیات رتبه ۱۱۰ کسب کند و دارای مدرک زبان باشد از نظر علمی و اقتصادی در شرایط خوبی قرار می گیرد که می تواند از بورسیه های تحصیلی البته با تخفیف استفاده کند.
دانشگاه پزشکی در کشور ترکمنستان در سال ۱۹۳۱تاسیس شد که تنها دانشگاه پزشکی این کشور به شمار می رود.

در این دانشگاه بیشتر از ۳هزار دانشجو وجود دارد. مرکز این دانشگاه در شهر عشق آباد می باشد.دانشکده های این دانشگاه در حوزه های مختلف پزشکی؛ دندانپزشکی؛ اطفال؛ داروخانه؛ داروهای پیشگیرانه و پزشکی نظامی فعالیت می کند.

نظام آموزشی در کشور ترکمنستان شامل پیش دبستانی؛ دبستان؛ راهنمایی و دبیرستان می باشد. در دوره دبیرستان تحصیل به دو شکل دبیرستان های نظری و فنی وجود دارد.

 

مدرسه

دانش‌آموزان از سن ۷سالکی وارد مدرسه می شوند که به مدت ۳سال طول می کشد. بعد از این دوره وارد دوره های ۴و ۹ ام می شوند. مدت زمان این دوره ۶ سال است.بعد از اتمام ۹ ام یک امتحان پایانی گرفته می شود و مدرکی مبنی بر اتمام دوره به آنها داده می شود.تحصیل برای شهروندان ترکمنستان رایگان می باشد. آموزش در مدارس ترکمنستان به زبان روسی و ترکمنی است.

 

وضعیت تحصیل در رشته های تحصیلی در ترکمنستان

چند سالی است که وضعیت تحصیلی در ترکمنستان بهتر شده است.رشته های فنی و مهندسی در کشور ترکمنستان در لیست رشته های عالی به حساب می آیند.

دانشجویانی که دوست دارند در رشته های معماری در این کشور ادامه تحصیل نمایند می توانند از کمک هزینه های مالی خوب این کشور استفاده نمایند.دانشجویان می توانند از خوابگاه برای اقامت استفاده نمایند.

تحصیل دندانپزشکی در کشور ترکمنستان

دانشجویان می توانند برای تحصیل دندانپزشکی در کشور ترکمنستان اقدام به مهاجرت پزشکان به این کشور نمایند.گرفتن تخصص پزشکی در کشور ترکمنستان دارای ظرفیت بسیار محدودی است که این ظرفیت براساس رتبه های علمی فرد متقاضی سنجیده می شود.
فرد متقاضی برای اینکه بتواند در زمینه دندانپزشکی تخصص بگیرد نیاز است ابتدا یک دوره یک سال و نیم در بیمارستان مشغول به کار شود و بعد مجوز کار کردن روی بیمار واقعی را اخذ کند. اگر در آزمون بیماران اورژانسی توانست موفق شود به راحتی می تواند ظرفیت پذیرش دندانپزشکی خود را ارتقا بدهد.
برای وارد شدن به تخصص دندانپزشکی یک آزمون ورودی برگزار می شود که شامل دروس دوره های عمومی دندانپزشکی و همچنین مطالب مهم در مورد بافت دهان و دندان می باشد

بنابراین برای تحصیل دندانپزشکی در کشور ترکمنستان ابتدا نیاز است که شما از طریق مهاجرت پزشکان اقدام کنید که این امر نیاز به کسب آگاهی و اطلاعات در این زمینه می باشد.

شما می‌توانید از طریق شماره تلفن های درج شده با همکاران ما در مجموعه آریانا پارس تماس برقرار نمایید و از مشاوره های ارزشمند همکاران ما بهره مند گردید.
همچنین اگر وقت کافی برای اقدامات لازم جهت ارایه مدارک برای مهاجرت به کشور ترکمنستان را ندارید می توانید با خیال راحت این کار را به ما بسپارید تا در اسرع وقت و به بهترین صورت برای شما انجام دهیم

به این مطلب امتیاز دهید!
به این مطلب امتیاز دهید!
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحصیل دندانپزشکی در ترکمنستان تحصیل دندانپزشکی در ترکمنستان تحصیل دندانپزشکی در ترکمنستان تحصیل دندانپزشکی در ترکمنستان تحصیل دندانپزشکی در ترکمنستان

شبکه های اجتماعی

arrow up