شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

تحصیل در رشته داروسازی

تحصیل در رشته داروسازی در آلمان

تحصیل در رشته داروسازی آرزوی بسیاری از دانشجویان سراسر دنیا می باشد. دانشجویان زیادی از سراسر دنیا تمایل به تحصیل در آلمان را دارند که این امر به دلیل کیفیت بالای آموزش، استادان توانمند و محیط آموزشی و شهریه مناسب دانشگاه های این کشور است.

داروسازی قسمت مهمی از زنجیره سلامت است که بازار کار نسبتاً خوبی در سراسر دنیا دارد و کسانی که در شرایط بهتر و استاندارد این دوره را به پایان برسانند مطمئناً شرایط بهتری نیز از لحاظ کاری در اختیار آنها خواهد بود.

در این مقاله بر اساس پنج معیار زیر برترین دانشگاه های آلمان در رشته داروسازی انتخاب شده اند. معیارها عبارتند از:

۱-لابراتوارها

تعداد و کیفیت لابراتوارهای هر دانشگاه برای دانشجویان رشته داروسازی و پزشکی ضروری و مهم تلقی می شود.

۲-حمایت از تحصیل در سایر کشورها

این موضوع که هر دانشگاه در کشورهای دیگر به جز آلمان شعبه داشته باشد و دانشجویان بتوانند برای ادامه تحصیل به شعبات دیگر همان دانشگاه مراجعه کنند نیز شایان اهمیت است.

از سوی دیگر میزان شهریه هر دانشگاه و تعداد بورسیه هایی که همه ساله برای دانشجویان در نظر می گیرند نیز مهم است.

۳-شهرت و اعتبار

مقاله های ارائه شده از سوی هر دانشگاه نیز معیار مناسبی برای انتخاب هر دانشگاه می باشد.

۴-سازماندهی تحصیلی

این مورد که درس های ارائه شده در هر مقطع پیوستگی داشته باشد و در نهایت دانشجو را از لحاظ درسی به نتیجه مطلوب برساند.

۵-آماده سازی برای بازار کار

از سوی دیگر میزان ارتباط درس های ارائه شده با بازارکار و شرایط کاری رشته داروسازی نیز از دیگر معیارهای انتخاب بهترین دانشگاه های آلمان در رشته داروسازی می باشد.

سایت زئیت بر اساس معیارهای مطرح شده بالا دانشگاه های زیر را در زمینه داروسازی آلمان معرفی می نماید.

• توبرانسویک (Tubraunschewig)

رشته داروسازی در دانشگاه توبرانسویک آلمان از سال ۱۸۳۵ تاکنون تدریس شده است. امروزه این دانشگاه بیش از ۶۰۰ دانشجو در رشته داروسازی بر پایه داروهای پزشکی که شامل تهیه داروهای زیستی فعال، تجزیه و تحلیل شیمیایی داروها، فرمول دارویی و تأثیر آنها بر روی انسان است.

علاوه بر این از طریق تحصیل در رشته داروسازی این دانشگاه آلمان، دانشجویان در جنبه های متفاوت تحقیقات دارویی در مؤسسات دارویی بر روی مولکول های زیست فعال و توسعه دارو، داروهای مولکولی بیماری های قلبی، سیستم تحویل دارویی مایع کلوئیدی و بیوتکنولوژی ترکیبات زیست فعال از گیاهان می باشد.

• دانشگاه ماربرگ (Marburg University)

این دانشگاه آلمان قدیمی ترین دانشگاه جهان است که در سال ۱۵۲۷ تأسیس شده است. تقریباً در حدود ۵ قرن این دانشگاه مرکز تدریس و تحقیق می باشد. بر طبق آخرین آمار تعداد ۲۵۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که ۱۲ درصد این تعداد را دانشجویان سایر کشورهای جهان تشکیل می دهند.

به استثناء مهندسی، دانشگاه ماربرگ تقریباً بقیه رشته های تحصیلی را پوشش می دهد. رشته های مختلف در دانشکده های مختلف این دانشگاه تدریس می شود. دانشگاه فیلیپس در حقیقت، مهد رفاه و تمدن در منطقه ماربرگ آلمان می باشد.

• دانشگاه گریفسوالد (Greifswald University)

دانشگاه گریفسوالد در سال ۱۴۵۶ تأسیس شده است و یکی از قدیمی ترین دانشگاه ها در سطح اروپا می باشد. بیش از ۱۲۰۰۰ دانشجو از سراسردنیا در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و بهترین امکانات آموزشی و تحقیقاتی در این دانشگاه آلمان در اختیار این دانشجویان قرار دارد.

اولویت های تحقیق در دانشگاه گریفسوالد آلمان در علوم انسانی، فیزیک و زمین شناسی، تعاملات فرهنگی در حوزه کشورهای بالتیک و همچنین قانون و اقتصاد می باشد. دانشجویان در زمینه تحصیلی خود و در زمینه های بین رشته ای به تحقیق و تحصیل می پردازند.

• دانشگاه فرانکفورت ( Frankfurt university)

دانشگاه فرانکفورت نیز در زمره برترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل در رشته داروسازی قرار دارد. این دانشگاه به نام یوهان ولفگانگ گوته نامگذاری شده است که در زمینه ادبیات، علوم و فلسفه نیز فعال می باشد.

این دانشگاه در بخش شیمی، بیوشیمی و داروسازی با بیش از ۱۸۵۰ دانشجو در مقطع لیسانس و فوق لیسانس و ۵۰۰ دانشجو در مقطع PHD فعال می باشد.

• دانشگاه فریبرگ (Freiburg University)

دانشگاه فریبرگ علاوه بر شرایط تحصیلی بسیار مناسبی که دارد در آزمایشگاه های این دانشگاه الگوریتم ها و نرم افزارهای مورد نیاز برای تحقیق و پژوهش در زمینه مطالعات دارویی بررسی می شود.

تحقیقات دارویی این دانشگاه در زمینه مدلسازی تعاملات مولکولی، پیش بینی اثرات بیولوژیکی مولکول ها و شناسایی عوامل بالقوه دارویی جدید می باشد. علاوه بر این عکس العمل و تأثیر درمان های دارویی مورد تجزیه تحلیل و بررسی قرار می گیرد.

• دانشگاه کیل (KIEL University)

این دانشگاه در شهر کیل آلمان واقع شده و در سال ۱۶۶۵ میلادی تأسیس شده است. این دانشگاه در حدود ۲۴۰۰۰ دانشجو دارد. دانشگاه کیل بزرگترین، قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه در ایالت اسکلزویگ – هالستین است.

دانشکده داروسازی این دانشگاه به بخش های مختلفی از جمله داروسازی بالینی، زیست شناسی دارویی، شیمی دارویی و داروسازی تقسیم شده است.

• دانشگاه ورزبرگ (Wurzburg University)

این دانشگاه در زمینه پژوهش های دارویی و همچنین پژوهش های بین رشته ای بسیار فعال می باشد. دانشکده های دانشگاه ورزبرگ شامل دانشکده های زیست شناسی، پزشکی  شیمی و داروسازی، فیزیک و فیزیولوژی است.

• دانشگاه برلین (University Berlin)

دانشکده داروسازی فرید برلین یکی از بزرگترین دانشکده های داروسازی در آلمان است. رشته های بیولوژی دارویی، شیمی دارویی، تکنولوژی دارویی دیسیپلین داروخانه، فارمکولوژی در این دانشگاه تدریس می شود.

این دانشگاه بر پایه توسعه و آزمایش دارویی، تجزیه و تحلیل مواد طبیعی، روش های آزمایش جایگزین و سیستم های نوآورانه تحویل دارو عمل می نماید. این دانشگاه می تواند یکی از بهترین گذینه ها برای تحصیل در رشته داروسازی باشد.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *