تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در روسیه– تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در روسیه یکی از مواردی است که دانشجویان در سراسر دنیا علاقمند هستند که این دوره را در کشور روسیه تحصیل کنند.

افراد به دلایل مختلف علاقمند هستند که به کشورهای دیگر بخصوص کشور روسیه مهاجرت کنند مانند مهارجت تحصیلی روسیه، مهاجرت پزشکان، مهاجرت از طریق ویزای کاری و….

در این مقاله می خواهیم به بررسی و شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در روسیه بپردازیم. دانشجویان قبل از اینکه بخواهند تصمیم به مهاجرت تحصیلی روسیه کنند. بایستی در مورد شرایطی که در مورد تحصیل، هزینه های زندگی دانشجویی و سایر موارد اطلاعاتی کسب کنند. سپس اقدام به مهاجرت تحصیلی روسیه کنند.

دانشجویان به دلایلی از میان سایر کشورهای خارجی کشور روسیه را انتخاب می کنند که عبارتند از:

هزینه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در روسیه، بورسیه های تحصیلی، محبوبیت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در روسیه.

با توجه به سرمایه گذاری هایی که کشور روسیه در بخش آموزش، شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در روسیه بهبود یافته است توانسته است پذیرای هزاران دانشجوی خارجی از سراسر دنیا شود.

Bottom of Form

مزایای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در روسیه

کشور روسیه دارای میراث غنی و منحصر به فردی است.

دانشجویان علاوه بر تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در روسیه می تواند از فرهنگ، تاریخ و سنت های این کشور بهره مند شود.

هزینه تحصیل  در مقطع فوق لیسانس مقایسه با اکثر کشورهای دنیا ارزان تر است. دانشجویان با پرداختن هزینه ی مناسب،  می توانند از آموزش عالی در دانشگاه هایی با اعتبار جهانی  بهره مند شوند.

کشور روسیه برای جذب کردن دانشجویان بین المللی، سرمایه ی زیادی را برای بهبود یافتن سیستم آموزش پرداخته اند. بدین وسیله خوابگاه های کامل و مجهز برای زندگی دانشجویان فراهم کرده اند.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در روسیه به دو زبان روسی و انگلیسی ارائه می شود.

 برنامه های گوناگونی که در دانشگاه های کشور روسیه ارائه می گردند به هر دو زبان روسی و انگلیسی ارائه می شود.

تنوع ارائه بورسیه های تحصیلی به دانشجویان خارجی که این تعداد این بورسیه ها تقریبا نزدیک به ۱۵۰۰۰ است. این یکی از دلایلی است که کشور روسیه جهت تحصیل کارشناسی ارشد و سرمایه گذاری در میان دانشجویان و سرمایه گذاران خارجی محبوب شده است

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در روسیه در طول دو سال ارائه می شود. پس از ۲ سال دانشجو مدارک کارشناسی ارشد در هنر، علوم و مدیریت کسب و کار دریافت می کنند. دانشجویان می توانند با توجه به برنامه دانشگاه به صورت تمام وقت، پاره وقت یا از راه دور به تحصیل خود در روسیه ادامه بدهند.

شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در روسیه

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در روسیه به صورت رقابتی انجام می گیرد. برای شروع این دوره دانشجو باید دوره کارشناسی خود را با موفقیت بگذراند.  سپس در آزمون ورودی EGE و آزمون های ورودی دیگر دانشگاه ها شرکت کند.

دانشجوهای خارج از کشور روسیه که مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه های کشور روسیه اخذ نکرده اند. بایستی برای اعتبار سنجی و تایید مدرک خود در کشور روسیه اقدام کنند.

دولت روسیه با بعضی کشورها قراردادی امضا کرده است که طبق قرارداد، دانشجویان خارجی نیاز به اخذ این تاییدیه ندارند. کشور ایران هم جزء کشورهایی است که کشور روسیه  با آن قرارداد بسته است.

محتوای آموزشی تحصیل کارشناسی ارشد در روسیه ترکیبی از پروژه ها، آزمون ها و پایان نامه است که با توجه به رشته و دانشگاهی که دانشجو در آن تحصیل می کند به زبان انگلیسی یا روسی نگاشته می شود.

نمره دادن به داشنجو بستگی به سیستم دانشگاه در بازه ۲ تا ۵ (۲ برابر با مردود و ۵ برابر با ممتاز) یا تحت عناوین رد یا قبول انجام می گیرد.

بورسیه تحصیلی در کشور روسیه

کشور روسیه تعداد زیادی بورسیه تحصیلی برای دانشجویان خارجی لحاظ می کند. بورسیه کشور روسیه شهریه دانشگاه و هزینه اسکان دانشجو را در برمی گیرد..

برای اخذ بورسیه تحصیلی کشور روسیه ابتدا دانشجو باید درخواست پذیرش خود را ارائه دهد. سپس در آزمون های ورودی شرکت کند. اخذ نمره قبولی در آزمون برای گرفتن بورسیه ضروری است.

بنابراین دانشجویان  برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد در کشور روسیه باید قبل از انتخاب این کشور برای تحصیل از شرایط تحصیل، هزینه زندگی، بورسیه تحصیلی و…. آگاهی یابند و سپس اقدام به مهاجرت تحصیلی روسیه کنند.

کشور روسیه تعداد زیادی بورسیه تحصیلی برای دانشجویان خارجی لحاظ می کند. بورسیه کشور روسیه شهریه دانشگاه و هزینه اسکان دانشجو را در برمی گیرد..

به این مطلب امتیاز دهید!
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در روسیه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در روسیه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در روسیه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در روسیه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در روسیه

شبکه های اجتماعی

arrow up