تحصیل کارشناسی ارشد در روسیه – دو قاره ، ۹ منطقه زمانی ، ۱۷ میلیون کیلومتر مربع وسعت و ۷۴۱ دانشگاه معتبر روسیه را به مقصدی جذاب برای تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف تبدیل کرده است.

چه چیزی برای یک دانشجوی رشته ادبیات بهتر از این است که در مورد نویسندگان بزرگی مانند تولستوی و داستایوسکی یاد بگیرد ؛ یا کسانی که به تاریخ علاقه مند هستند در نزدیکی مکان های شاخص تاریخی مانند کرملین و میدان سرخ ، مشغول به تحصیل باشند؟

سیستم آموزش عالی این کشور نیز به همان اندازه وسعتش چشمگیر است. تخمین زده می شود بیش از نیمی از جمعیت روسیه دارای مدرک تحصیلی هستند. علاوه بر این مهاجرت تحصیلی روسیه هر ساله در حال افزایش است.

در این مقاله سعی می کنیم راهنمای جامع برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در روسیه را ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

همچنین برای مهاجرت تحصیلی انگلیس ، مهاجرت تحصیلی آلمان ، مهاجرت تحصیلی چین و سایر کشورها ، می توانید به دیگر مقالات سایت مراجعه کنید.

درخواست برای تحصیل کارشناسی ارشد در روسیه

از زمان ثبت نام در قرارداد بولونیا در سال ۲۰۰۳ ، سیستم آموزش عالی روسیه شبیه سایر کشورهای اروپایی شد. از این رو تکمیل دوره کارشناسی ارشد به طور معمول به دو سال زمان نیاز دارد.

سال تحصیلی در روسیه مانند اکثر کشور های دیگر به دو ترم تقسیم می شود و یک تعطیلات زمستانی در بین این دو ترم وجود دارد. ترم اول در اول ماه سپتامبر آغاز و در ژانویه به پایان می رسد. اما ترم دوم در فوریه آغاز و در ژوئن پایان می یابد.

رقابت در سیستم آموزش عالی روسیه بسیار  شدید است. برای ورود به دوره کارشناسی ارشد در روسیه باید فارغ التحصیل لیسانس یک رشته معتبر و یا دارای مدرک تخصصی باشید و در یک آزمون ورودی نیز موفق به قبولی شوید.

هنگام ارسال درخواست کارشناسی ارشد برای دانشگاهی در روسیه ، موارد زیر را باید ارائه دهید :

  1. فرم درخواست از دانشگاه که شامل جزئیات رشته مورد نظر است.
  2. اصل و کپی تأیید شده از لیسانس یا معادل آن که به روسی ترجمه شده است.
  3. نتایج آزمایشات پزشکی و آزمایش خون اچ آی وی از یک مرکز معتبر مورد تایید کنسولگری روسیه.
  4. کپی و اصل شناسنامه شما
  5. حداقل شش عکس پرسنلی

دانشجویان بین المللی ملزم به موفقیت در امتحانات ورودی ایالتی (EGE) است.

هزینه کارشناسی ارشد در روسیه

هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی ارشد در روسیه به صورت تمام وقت ، به طور متوسط ​​بین ۳۷۱۵ تا ۴۰۰۰ یورو در سال است. با این وجود هزینه ها می توانند به ۱۲۶۰ تا ۶،۳۵۰ یورو نیز افزایش یابد.

دولت روسیه در هر سال تعداد مشخصی بورس تحصیلی دولتی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. برای دریافت یکی از این بورس های تحصیلی ، باید درخواست خود را ارائه داده و در یک آزمون ورودی قبول شوید. این بورسیه تحصیلی ، هزینه های تحصیل ، خوابگاه و تعدادی از هزینه های زندگی را پوشش می دهد.

زبان مورد نیاز

اگرچه تعداد برنامه های تحصیلی کارشناسی ارشد روسیه که به زبان انگلیسی تدریس می شوند ، در حال افزایش است اما زبان آموزش بیشتر دوره ها روسی است. بسته به دانشگاه و برنامه تحصیلی شما ، ممکن است مجبور به شرکت در آزمون مهارت زبان شوید. با این حال بسیاری از دانشگاه های روسیه دوره های مقدماتی زبان روسی را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کنند.

ویزای دانشجویان کارشناسی ارشد در روسیه

درخواست ویزای دانشجویی در روسیه می تواند کمی طولانی و پیچیده باشد. بنابراین بهتر است. در مرحله اول ابتدا باید نامه پذیرش از دانشگاه دریافت کنید که نشان دهنده پذیرش در دانشگاله مورد نظرتان است.

هنگامی که دانشگاه شما را پذیرفت ،درخواست ویزای دانشجویی را برای شما تشکیل می دهد. پردازش این نوع ویزا حدود یک ماه طول می کشد اما این زمان ممکن است بیشتر نیز به طول انجامد. بنابراین بهتر است که چندین ماه قبل از ورود ، اقدامات لازم را برای دریافت ویزا انجام دهید.

ویزای دانشجویی بین المللی باید تا ۷۲ ساعت پس از ورود به روسیه ثبت شود. همچنین این ویزا برای مدت  سه ماه اعتبار دارد سپس می توان آن را یک سال تمدید کرد. پس از آن بسته به طول دوره تحصیل شما قابل تمدید برای مدت طولانی تری نیز است.

به این مطلب امتیاز دهید!

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحصیل کارشناسی ارشد در روسیه تحصیل کارشناسی ارشد در روسیه تحصیل کارشناسی ارشد در روسیه تحصیل کارشناسی ارشد در روسیه تحصیل کارشناسی ارشد در روسیه

شبکه های اجتماعی

arrow up