شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

تحصیل در کانادا: چند نکته درباره درخواست نامه برای پذیرش دانشگاه

هنگامی که شما انتخاب کرده اید که در کانادا تحصیل کنید، مرحله بعدی فرایند درخواست است. الزامات و فرآیندهای خاصی وجود دارد که  با آن سر و کار دارید و مهمتر از همه، شما باید یک درخواست نامه کشنده بنویسید.

روند درخواست برای تحصیل در کانادا

با کالج یا دانشگاهی که می خواهید بروید، تماس بگیرید و از جزئیات شان در مورد روند اپلای مطلع شوید. اغلب موارد، آنها یک کیت آماده ارائه می دهند که به شما کمک می کند اطلاعاتی بگیرید از قبیل:

 • هزینه های تحصیلی
 • هزینه اپلای
 • قیمت اجاره و شیوه زندگی در کانادا
 • نیازمندیهای لازم برای آزمون زبان
 • اطلاعات مربوط به درخواست نامه

برنامه را از مدرسه انتخابی خود پیدا کنید و آن را پر کنید و از دستورالعمل ارائه شده برای ارسال آن استفاده کنید. شما باید منتظر نامه پذیرش باشید که به شما اجازه می دهد که تحصیل کنید.

اما برای به دست آوردن یک نتیجه عالی و افزایش شانس شما برای تایید، درخواست نامه تان باید بسیار خوب باشد. به سادگی، درخواست نامه بیش از نیمی از کل روند اپلای شما است.

 1. بفهمید آنچه به دنبالش هستند

شما باید تمرینات خود را انجام دهید و درباره آنچه که باید در برابر کارمند پذیرش انجام دهید، بفهمید. چند عنصر کلیدی وجود دارد که می تواند شما را کاندیدای مناسبی کند.

اگر به نظر می رسید که بدون توجه به آنچه که قبلا پذیرفته اید، موفق خواهید بود، این به اندازه ای بزرگ خواهد بود. همچنین، شما باید سرمایه گذاری و سهم سودآور در جامعه دانشگاهی داشته باشید.

 1. اهداف درخواست نامه خود را تعیین کنید

پس خواندن درخواست خود، اولین تاثیر را بر برنامه خود خواهید داشت. شما باید بسیار مراقب باشید که شما پشت سر گذاشته اید. چگونه می خواهید توسط هیئت مدیره مدرسه درک شوید؟ در مورد خودتان چه چیزی می توانید بگویید که می تواند منجر به مشخص کردن ویژگی های شما شود؟

مهم این است که درخواست نامه خود را بنویسید و در عین حال متمرکز بر اثر دلخواه مورد نظرتان باشید.

 1. مهارت های استفاده از زبان تان را نمایش دهید

حتی اگر همیشه در طول مقالات توصیه می شود از کلمات فانتزی استفاده نکنید، در این مورد ممکن است به خوبی کار کند. شما باید به خواننده مقاله خود ثابت کنید که شما واقعا می توانید از زبان و کلمات مناسب صحبت استفاده کنید. بیان و گفتار شما باید خیلی خوب باشد.

شما همچنین نباید اجازه دهید در طول مقاله اشتباهات ایجاد شود. در اینجا یک وب سایت فوق العاده به نام  GrammarMonster است که به شما اجازه می دهد تا مشکلات دستور زبان خود را بررسی کنید و بدانید که چگونه می توانید این اشتباهات را مرتکب نشوید.

 1. مقاله خود را اصلاح کنید

شما ممکن است فکر کنید که درخواست نامه شما دارای خطاهای گرامری یا نقطه گذاری نیست، اما حتی نویسندگان حرفه ای بعضی زمان ها هم اشتباه می کنند. من واقعا معتقد هستم که اجازه دادن به نوشتن یک مقاله حرفه ای برای اصلاح نوشتن تان یک سرمایه گذاری خوب است.

EduGeeksClub  انواع خدمات مانند ویرایش، اصلاح، نوشتن و بسیاری دیگر را ارائه می دهد.

با اجازه دادن به یک ویرایشگر حرفه ای برای نگاه کردن به درخواست نامه تان، شما شانس خود را برای تایید افزایش می دهید.

 1. جزئیات دقیق موضوع

مقاله شما باید به شدت در موضوع و خاص باشد. شما هرگز نمی خواهید کسی که آن را می خواند خسته شود، بنابراین اطلاعات اضافی همیشه باید کنار گذاشته شود.

اگر درباره یک تجربه خاص از گذشته خود صحبت می کنید، آن را کوتاه و مفید می توانید بگویید.

اگر می خواهید نمونه هایی را بیابید و بیشتر بدانید که چگونه می توانید مقاله خود را بهبود ببخشید، من پیشنهاد می کنم Shmoop: College 101 را بررسی کنید، که در آن شما می توانید نمونه های خاص و توصیه های مفید در نوشتن درخواست نامه را پیدا کنید.

 1. خارج از چارچوب فکر کردن

در اجتماعی که همه کپی می کند، اگر بتوانید “متفاوت” باشید، بسیار به نفع تان خواهد بود. برای اینکه متفاوت باشید، شما نیاز دارید در چارچوب شروع به فکر کردن کنید.

درخواست نامه شما همچنین باید از ایده ها و تجربیات در چارچوب باشد. اگر شما بتوانید به آنها نشان دهید که شما خاص هستید، شما را به طور متفاوتی درک خواهند کرد؛ البته، در یک مسیر بهتر.

 1. ددلاین ها را از دست ندهید

در هر مدرسه ای که می توانید در کانادا تحصیل کنید، قوانین و مقررات مختلفی دارد. با از دست دادن ددلاین ها شما مرتکب یکی از بزرگترین اشتباهات می شوید.

شما در معرض شانس گرفتن پذیرش هستید زیرا آنها یا بازبینی پرونده های آخر را متوقف می کنند یا به عنوان یک دانش آموز فاقد انضباط در نظر گرفته می شوید. در هر صورت، این روش خوبی برای جلوه دادن خود نیست.

نتیجه

اگر می خواهید در کانادا تحصیل کنید، روند پذیرش در مقایسه با ایالات متحده کاملا ساده و راحت است. اما این بدان معنا نیست که ساده تر شدن آن به عنوان تایید یک دانش آموز باشد. شما باید مراقب شیوه ساخت اظهارات کلی خود باشید.

همچنین، به عنوان بحث، مقاله شما باید “درخشش” داشته باشد تا شما مورد توجه قرار گیرد.

کارن دیکسون مربی کالج و نویسنده خلاقی است. او به طور منظم در چندین منبع آموزشی، از جمله هافینگتن پست، مشغول به کار است. او دوست دارد برای به دانش آموزان خود برای موفقیت کمک کند و نمی تواند زندگی اش را بدون مسافرت تصور کند. با کارن در Twitter ارتباط برقرار کنید.

0/5 ( 0 نظر )
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *