شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

تفاوت دانشگاه های آمریکا و کانادا

تفاوت دانشگاه های آمریکا و کانادا

آیا شما یکی از دانشجویان علاقه مند برای تحصیل در آمریکا یا کانادا هستید؟ قبل از درخواست پذیرش، سعی کنید همه چیز را در مورد تفاوت دانشگاه های کانادا و آمریکا بدانید. شما ممکن است رویای تحصیل در دانشگاه های برتر جهان را در سر بپرورانید. با این حال، قبل از اینکه تصمیم بگیرید که در یک دانشگاه ثبت نام کنید، باید همه چیز را درباره قوانین و مقرراتی که در طول سال تحصیلی خود دنبال کرده اید، بدانید.

بر اساس گزارش های دولت، ۵۳٪ از دانشگاه های کانادا و آمریکا دانشجویانی هستند که از کشورهای آسیایی یا استرالیا مهاجرت کرده اند. علیرغم اینکه زندگی دانشجویی کانادا و ایالات متحده بسیار متفاوت است، دانشجویان ترجیح می دهند که به این کشورها مهاجرت کنند.

وجوه اشتراک تحصیل در کشور آمریکا و کانادا بسیار زیاد می باشد. با توجه به اینکه دو ملت یک مرز، یک زبان (زبان انگلیسی) و بسیاری از جنبه های مشترک را به اشتراک می گذارند، ممکن است درباره تفاوت های زندگی و تحصیل در این دو کشور شگفت زده شوید. از همین بررسی تفاوت دانشگاه های آمریکا و کانادا کمک شایانی به آن دسته از دانشجویان می کند که قصد مهاجرت تحصیلی دارند.

تفاوت آمریکا و کانادا

در این متن که توسط مشاورین موسسه مهاجرتی آریاناپارس گرد آوری شده است به ۵ تفاوت دانشگاه های آمریکا و کانادا پرداخته ایم.

۱-خصوصی یا دولتی

اولین تفاوت دانشگاه های آمریکا و کانادا تعداد دانشگاه های خصوصی و دولتی آنها می باشد. در ایالات متحده آمریکا، چندین دانشگاه خصوصی پیدا خواهید کرد. دانشگاه های پیشرو مانند هاروارد، MIT یا استنفورد نهاد های خصوصی هستند. در کانادا، بیشتر مؤسسات دولتی هستند. بنابراین، هزینه دوره مقرون به صرفه تر است.

بصورت معمول دانشگاه های دولتی هزینه های کمتری را از دانشجویان طلب می کند. لازم بذکر است که این نکته تاثیر بسزایی برای دانشجویان بین المللی ندارد و بیشتر مختص دانشجویان داخلی می باشد.

اخذ نمایندگی از بسیاری مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار موسسه مهاجرتی آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

۲-پیچیدگی فرآیند پذیرش

بصورت کلی فرآیند پذیرش در کشور کانادا نسبت آمریکا بسیار ساده تر می باشد و این مورد یکی از مهم ترین تفاوت دانشگاه های آمریکا و کانادا می باشد که برای دانشجویان حائز اهمیت می باشد. در کشور آمریکا شما باید یک مقاله کاربردی را بنویسید و آن را برای موسسه ارسال کنید. مقاله کاربردی مانند مقاله شخصی است که در آن شما نیاز به تعریف جاه طلبی، انتخاب حرفه ای، تخصص و زمینه های اشتیاق دارید را می نویسید. شما همچنین باید توضیح دهید که چرا شما قصد پذیرش در یک موسسه خاص را دارید.

۳- دسترسی به دوره های مختلف

در آمریکا، تعداد دوره‌ها و تغییرات آنها بالا است. ایالات متحده آمریکا یک دوره چهار ساله در مقاطع مختلف از برنامه نویسی و یا پرستاری ارائه می دهد. جدا از این، دوره های مختلف دیپلم در عکاسی، پخت و پز و غیره وجود دارد که دانشجویان می توانند در کنار دوره خود به تحصیل بپردازند. در کانادا، دوره های تحصیلی کمتری را می توانید انتخاب کنید. این نکته در راستای دانشگاه ها می باشد ولی بصورت کلی کالج های کانادا دوره های مختلفی را ارائه می دهند.

۴- هزینه های تحصیل

یکی از مهمترین فاکتور های تفاوت دانشگاه های آمریکا و کانادا مربوط به هزینه های تحصیل می باشد. در آمریکا، هزینه تحصیل برای دانشجویان بومی و دانشجویان بین المللی جداگانه وجود دارد. اگر شما دانشجوی بومی هستید، هزینه دوره برای شما ارزانتر است. با این حال، اگر شما از هر دانشگاه آسیایی یا استرالیا به ایالات متحده نقل مکان کنید، هزینه دوره بسیار گران خواهد بود. هزینه های تحصیل بصورت میانگین سالی ۲۰ تا ۲۵ هزار دلار می باشد.

متقاضیان تحصیل در آمریکا باید نسبت به هزینه تحصیل نیز توجه کافی داشته باشند. هزینه تحصیل در آمریکا در مقایسه با دیگر کشورهای جهان بیشتر بوده و این امر موجب شده اغلب متقاضیان برای تحصیل در آمریکا درخواست اخذ بورس تحصیلی را ارائه می دهند. البته برای دریافت بورس تحصیلی در دانشگاه های آمریکا ارائه رزومه خوب و کسب معدل بالا در مقاطع قبل به همراه ارائه نمرات خوب می تواند تاثیر مثبتی داشته باشد.

دانشجویان برای ادامه تحصیل در کانادا ملزم به پرداخت هزینه می باشند. دانشگاه های کانادا برای اعطا پذیرش از دانشجویان بین المللی هزینه ای دریافت می کند. این هزینه های ذکر شده به عوامل زیادی همچون رشته انتخابی و ایالت مورد نظر بستگی دارد. بصورت معمول هزینه یکسال تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد بین ۱۲ تا ۱۸ هزار دلار کانادا می باشد.

۵-هزینه های زندگی

آخرین تفاوت دانشگاه های آمریکا و کانادا بحث شرایط زندگی می باشد که دانشجویان بین المللی باید به این نکته هم مشرف باشند. بصورت معمول هزینه های زندگی در کشور آمریکا به عوامل زیادی بستگی دارد ولی سالیانه حدود ۱۲ تا ۱۸ هزار دلار را باید در نظر بگیرید.

اکثر آنها تمایل به مشاغل نیمه وقت دارند تا از خودشان حمایت کنند. بصورت کلی پیدا کردن کار دانشجویی در هر کشوری به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی فرد از زبان کشور، تجربه کاری، ویژگی های شخصی فرد، زمان ورود شخص به کشور و چندین عامل دیگر وابسته است.

ولیکن تجربه ارزشمند وکلای مؤسسه مهاجرتی آریاناپارس مبین این مطلب است که فقط ویژگی های شخصی متفاوت فرد نظیر عدم وفق پذیری با محیط، سطح ضعیف برقراری ارتباط و یا عوامل مشابه مورد اهمیت می باشند. هزینه های زندگی در کشور کانادا نسبت به آمریکا پایین تر می باشد. بصورت معمول هزینه های زندگی در کشور کانادا بصورت سالیانه بین ۱۳ تا ۱۶ هزار دلار می باشد.

نکات ذکر شده تفاوت های اصلی بین دانشگاه های آمریکا و کانادا بود. بسته به ترجیح شخصی شما، می توانید برای هر دو دانشگاه در هر دو کشور انتخاب کنید و یک حرفه عالی ایجاد کنید.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها,
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *