ثبت شرکت در انگلستان در سال ۲۰۲۳


اگر قصد توسعه کاری و یا سرمایه گذاری در یک کشور دیگر را دارید، یکی از بهترین گزینه های پیش رو ثبت شرکت در انگلستان است، زیرا علاوه بر اینکه انگلستان یک کشور پیشرفته و تاثیر گذار در مجامع بین المللی می باشد، دارای ثبات اقتصادی است،که شما بدون نگرانی درباره از بین رفتن سرمایه و تورم می توانید در این کشور سرمایه گذاری کنید.

همچنین قوانین و شرایط ثبت شرکت برای مهاجرت کاری به انگلستان بسیار راحت تر از سایر کشور های اروپایی است و شما با داشتن یک طرح خوب می توانید مسئولان این کشور را برای ثبت شرکت خود قانع کنید، همچنین شما با سرمایه گذاری در انگلستان، می توانید اقامت در انگلستان را نیز کسب کنید.

چگونگی ثبت شرکت در انگلستان

همانطور که اشاره شد قوانین و شرایط ثبت شرکت در  انگلستان به نسبت ساده تر از سایر کشورهای اروپایی است تا جایی که بر خلاف کشورهای اروپایی شما نمی توانید بدون اینکه در این کشور حظور داشته باشید شرکت خود را ثبت کنید و در کوتاه ترین زمان روند و مراحل کاری شما طی می شود.

انگلستان که ششمین اقتصاد بزرگ جهان است این امکان را فراهم کرده که به سرمایه گذاران خارجیویزای اقامت دائم و حتی  تابعیت انگلستان را می دهد، بنابراین یکی از روش های مهاجرت به انگلستان و اخذ اقامت در این کشور است.

آمار نشان می دهد که حدود ۹/۵میلیون کسب و کار اتباع خارجی در این کشور ثبت شده است. شما همچنین می توانید اقدام به تاسیس شعبه شرکت در انگلستان کنیدو کار خود را گسترش دهید.

روش های ثبت شرکت در انگلستان

قبل از هر اقدامی برای ثبت شرکت در انگلستان ابتدا باید ساختار شرکت خود را مشخص که در روند کار شما موثر است، برای آشنایی با روند کار ابتدا انواع ساختار شرکت ها را برای شما بیان می کنیم.

 شرکت LLC یا ثبت شرکت با مسئولیت محدود در انگلستان:

متداول ترین نوع ثبت شرکت در انگلستان شرکت هاییبا مسئولیت محدود و سهام LLC  است، ساختار و روند کار این شرکت به این صورت است که با تقسیم سود سهامداران تعهدات مالی آنها نیز محدود به مقدار سهام آنها می شود، پس چنانچه شرکت با مشکل روبه رو شود و یا بدهی داشته باشد میزان بدهی هر سهام دار بر اساس سهام او مشخص می شود.

شرکت با LLC که دارای ساختار محدود است جزو شرکت های خصوصی می باشد و شما برای ثبت آن به یک موسس و شریک نیازمند هستید. برای ثبت این شرکت حداقل سرمایه مشخص نشده است و شما حتی با یک پوند سرمایه می توانید آن را طی یک هفته ثبت کنید، اما برای شروع به کار و راه اندازی آن حداقل به هشت هزار پوند سرمایه نیاز دارید.

شرکت PLC یا شرکت با سهامی عام در انگلستان

همانطور که از اسم این نوع شرکت پیداست، به شما این اجازه را می دهد که سهام خود را به عموم مردم بفروشید. حداقل سرمایه لازم برای تاسیس این شرکت پنجاه هزار پوند است که قبل از تاسیس باید ۲۵ درصد سرمایه را تامین کرده باشید. برای ثبت شرکت هایی با ساختار عامبه دو نفر شریک و دو نفر هدایتگرشرکت نیاز دارید.

شرکت های PLC  بیشتر برای پروژه های بزرگ است که نیاز به سرمایه زیاد از طریق تامین مالی دارند.برای ثبت شرکت با ساختار عام دو هفته زمان لازم است.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود با گارانتی در انگلستان

این شرکت ها که بیشتر در قالب خیریه، ورزشی و غیر انتفاعی هستند، اعضای آن باید حداقل یک مدیر و عضو باشد و شما طی چند ساعت می توانید آن را ثبت کنید.

در صورتی که شما برای ثبت شرکت خود شریک دارید و در واقع کسب و کارتان شراکتی است، توجه داشته باشید که از قوانین آن اطلاعات لازم را کسب کنید، یکی از مهم ترین قوانین شرکتی در این است که شرکا در سود، زیان و مسئولیت های مربوط به شرکت سهیم هستید.

شرایط انتخاب نام و زمینه های شغلی مجاز برای ثبت شرکت در انگلستان

در  انتخاب نام برای شرکت خود میزانی از محدودیت را دارید که باید آن را رعایت کنید از جمله آن:

شما نمی توانید از اسامی مشهور سایر شرکت ها استفاده کنید، نام انتخابی شما نباید هیچ اشاره ای به جرو و اهانت داشته باشد، همچنین شما نباید هیچ اشاره ای به سیاست و دولت انگلستان و یا خاندان سلطنتی داشته باشید.

به هنگام ثبت شرکت براساس کد موضوعی که به شما داده می شود زمینه شرکت خود را انتخاب می کنید، به این کد استاندارد تجارتSIC   گفته می شود. بر اساس این استاندارد شما نمی توانید در بعضی از زمینه و دسته بندی شغلی مانند بیمه، خدمات مالی، بانک و خدمات وابسته به آن شرکت ثبت کنید.

بنابراینبرای برخی از عناوین و اسامی نیازمند تایید و مجوز دولت هستید مانند: دفتر تجارت، بیمه، شهری و یا مرتبت به شهرداری، مدیریت صندوق، بانک، سرمایه گذاری، امانت،  دانشگاه و … حتی برای  انتخاب نام های با معنی  مشابه در زبان های دیگر باید از دولت مجوز گرفته شود.

ثبت شرکت در انگلستان

برای ثبت شرکت در انگلستان از سرمایه گذاران خارجی همان مدارکی را می خواهند که از شهروندان خود درخواست می کنند، یکی از مهم ترین سندی که باید آماده کنید این است که یک ایده و طرح خلاقانه ای را طراحی و ارائه دهید، داشتن طرح متفاوت که توسط نهادهای آموزش عالی و نهاد ثبت کار آفرینی تایید شود به قدری مهم است که در گرفتن ویزای مورد نیاز ثبت شرکت کمک موثری می کند. 

مراحل ثبت شرکت در انگلستان

 • ایجاد حساب بانکی در انگلستان: برای ایجاد حساب حقوقی در بانک باید مدارکی مانند پاسپورت، گواهی مربوط به شرکت به همراه آدرس شرکت را داشته باشید.
 • آدرس دفتر ثبت شده در انگلستان، برای کسب اعتبار برای شرکت خود بهتر است مدیر مقیمدر دفتر  انگلستان داشته باشید،به این صورت که دفتر آدرس آن را به همراه کپی برابر اصل  اساس نامه شرکت و کپی از آخرین گزارش  مالی مجموعه حساب شرکت را برای ثبت شرکت به اداره ثبت شرکت در انگلستان ارائه دهید.

در صورتی که در انگلستان دفتر ندارید و از کشور دیگری اقدام به ثبت شرکت در انگلستان را دارید،  باید یک آدرس معتبر که از طریق آژانس ثبت انگلستان تایید شده باشد، برای ثبتارائه دهید.

 • معرفی سازمان بندی، برنامه های کسب و کار و ساختار شرکت خود: شما برای ثبت شرکت خود باید نوع ساختار و سازمان بندی شرکت خود را با توجه به ساختارهای معرفی شده در بالا مشخص کنید.
 • انتخاب نام مناسب و در دسترس برای شرکت خود: با توجه به محدودیت های گفته شده یک نام برای شرکت خود انتخاب کنید.
 • درخواست شماره بیمه ملی NIN : یکی از مراحل مهم ثبت شرکت در انگلستان درخواست شماره بیمه ملی پس از تشکیل پرونده شرکت است، تا وقتی که شماره بیمه ملی شما صادر نشده باشد نمی توانید در سامانه مالیاتی و بیمه شرکت خود را ثبت کنید.

روند دریافت شماره ملی چندین هفته زمان می برد، در بعضی مواقع پس از تشکیل پرونده از متقاضی ثبت شرکت برای مصاحبه در سازمان کار و بازنشستگی دعوت می کنند، اما در بعضی موارد بدون مصاحبه شماره بیمه ملی صادر می شوداین شماره توسط پست فرستاده می گردد.

 • ثبت اطلاعات شرکت: در این مرحله شما باید شرکت خود را با اسم و مشخصات ثبت کنید تا هم حساب مالیاتی خود را دریافت کنید و هم اسم انتخابی شما در آنجا ثبت شود تا دیگر شرکت ها از آن استفاده نکنند.
 • اعلام وضعیت و آدرس دقیق محل شرکت و اقامت: شما باید آدرس دقیق شرکت خود را ذکر کنید، چنانچه در انگلستان ساکن هستید آدرس شهر و آدرس دقیق خیابان و … را ذکر کنید و اگر در کشور دیگری دفتر دارید و یا اقدام به ثبت شرکت در انگلستان کرده اید باید نام کشور، شهر و آدرس دقیق خود را بیان کنید.
 • ویزا: ارائه ویزا برای ثبت شرکت در صورتی لازم است که شما پس از ثبت شرکت قصد تاسیس دفتر و فعالیت در انگلستان را دارید، چنانچه در خارج از کشور اقدام به ثبت شرکت گرفته اید نیازی به ارائه ویزا ندارید.

شرایط و الزامات شرکا برای ثبت شرکت در انگلستان

همانطور که گفته شد برای ثبت شرکت در بعضی ساختارهای شرکت در انگلستان شما نیاز به شریک دارید، بنابراین در روند کار خود باید اطلاعات لازم شریک خود را برای معرفی در اختیار نهاد ثبت شرکت قرار دهید، شرایط و الزامات شرکا برای ثبت شرکت در انگلستان پیرو قوانینی است ه باید رعایت شود.

توجه داشته باشید شریک شما لزوما نباید ملیت انگلیسی داشته باشند و حتی الزامی برای سکونت در انگلستان برای شریک شما نیز وجود ندارد.

اطلاعات ضروری شرکای خود که باید برای ثبت شرکت ارائه دهید عبارت است از:

 • نام و نام خانوادگی به طور کامل
 • تاریخ تولد، باید بیش از ۱۶دسال داشته باشد
 • ملیت
 • آدرس محل اقامت
 • آدرس محل کار و یا خدمات
 • میزان و درصد سهام او

ارائه سه مورد از اطلاعات امنیتی شخص (شامل: سه حرف اول از شهر محل تولد، سه حرف اول نام کوچک پدر خود، سه حرف اول نام خانوادگی مادر خود)

مدارک و اسناد ضروری برای  ثبت شرکت در انگلستان

با توجه به قوانین انگلستان شما باید یکسری مدارک و اسناد ضروری برای ثبت  شرکت در انگلستان ارائه دهید، این اسناد باید معتبر و قابل استناد باشد،

لیست مدارک ضروری برای ثبت شرکت در انگلستان:

 • کپی پاسپورت سهامداران
 • ترجمه رسمی و معتبر شناسنامه
 • نامه عدم سوء پیشینه
 • مدرک زبان در سطحآیلتس۴
 • مدارک شرکت و پرداخت های مالیاتی
 • ترجمه یک مدرک رسمی دولتی مانند قبض برق، آب، تلفن
 • اسناد ازدواج در صورت تاهل
 • فیش پرداخت هزینه های لازم

پس از تهیه این مدارک آن ها را باید به نهاد ثبت شرکت ارسال کنید، این اسناد باید از سوی شرکت های خانگی انگلستان مورد بررسی و تایید قرار گیرند.

پس از دریافت تایید شما می توانید برای دریافت ویزا درخواست خود را ارسال کنید.

دریافت ویزای مورد نیاز برای ثبت شرکت در انگلستان

در سال های گذشته برای ثبت شرکت باید ویزای کاری TIR1 را دریافت می کردند، اما امروزه به جای این ویزا دو ویزای جدید به نام ویزای استارت آپ(Start up) و ویزای نوآوری (Innovator) که مخصوص ثبت شرکت است باید دریافت کنید.

ثبت شرکت از طریق ویزای نوآوری انگلستان

یکی از متداول ترین نوع ویزا برای ثبت شرکت  و ایجاد کسب و کار در انگلستان ویزای نوآوری است، همانطور که از اسم آن مشخص است، شما برای دریافت این ویزا باید طرح و ایده جدیدی داشته باشید، بنابراین طرح های پیشنهادی توسط نهادهای  مربوطه مورد بررسی قرار می گیرد، در صورت تایید ویزای نوآوری به شما داده می شود.

با دریافت این ویزا شما اجازه تاسیس شرکت و راه اندازی کسب و کار خود را دریافت می کنید و به مدت سه سال که قابل تمدید هم هست در انگلستان اجازه سکونت دارید. یکی از شرایط دریافت ویزای نوآوری واریز مبلغی به اندازه  حداقل۵۰ هزار پوند به صندوق سرمایه گذاری انگلستان است. با دریافت این ویزا برای شما امکان تمدید و حتی اقامت دائم و دریافت تابعیت انگلستان وجود دارد.

ثبت شرکت در انگلستان از طریق ویزای استارت آپ

برای دریافت ویزای استارت آپ نیز باید یک طرح و ایده نو برای کسب و کار خود داشته باشید، اما شما می توانید بدون داشتن سرمایه این ویزا را دریافت کنید. برای دریافت آن باید مبلغ ۱۲۷۰ پوند طی ۲۸ روز قبل از درخواست ویزا، تغییر ویزا، و تمدید ویزا در حساب بانکی خود داشته باشید.

قبل از دریافت ویزا طرح شما از سوی یک نهاد بزرگ آموزش عالی و یا یک سازمان تجاری با سابقه حمایت از کار آفرینان مورد بررسی ارزیابی قرار گیردو در صورت تایید شما ویزا را دریافت خواهید کرد.

این ویزا قابلیت تمدید ندارد و مدت زمان اعتبار آن نیز دو سال است، اما شما می توانید با درخواست تبدیل آن به ویزای نو آوری اقامت خود را تمدید و حتی اقامت دائم و تابعیت انگلستان را بگیرید.

استارت آپ انگلستان

روند پرداخت مالیات ثبت شرکت در انگلستان

اقتصاد داخلی و منابع درآمد انگلستان به مالیات دریافتی از شهروندان و شرکت ها وابسته استو شما باید برای هر فعالیتی که در این کشور انجام می دهید مالیات پرداخت کنید.

پس از ثبت شرکت و شروع فعالیت آن شما یک فرصت سه ماه دارید تا در سامانه مالیات انگلستان به صورت آنلاین شرکت خود را ثبت کنید. برای فعلیت در سامانه مالیاتی یک کد ده رقمی مالیاتی که به آن UTR  گفته می شود، داشته باشید این کد پس از ثبت شرکت شما در سامانه از توسط سازمان درآمد و گمرک به آدرس  شما فرستاده می شود.

پس از دریافت کد و ثبت اطلاعات مالی خود نهاد مالی HMRC براساس اطلاعات ثبتی شما میزان پرداخت مالیاتی شما را تعیین می کند. علاوه بر این در پایان هر سال باید یک اظهار نامه مالیاتی تنظیم کنید که در آن میزان سود و زیان های شرکت مشخص است.

شما می توانید از حمایت های مالی دولت استفاده کنید، دولت انگلستان برای سرمایه گذاران که در ثبت شرکت متقاضی هستند برنامه های حمایتی از قبیل کمک به پرداخت مالیاتی شرکت و کمک مالی به شرکت برای کالاهای صادراتی در نظر گرفته است.

مدت زمان طی کردن فرایند ثبت شرکت و روش های ارسال درخواست ثبت شرکت در انگلستان

برای درخواست و ثبت شرکت روش های مختلفی وجود دارد و مدت زمانی که طول می کشدفرایند ثبت شرکت شما تکمیل شود به نوع شرکت و ساختار آن بستگی دارد، گاهی این زمان ۲۴ساعت طول می کشد، برای ارسال درخواست از ساعت سه بعد از ظهر اقدام کنید.

شما به سه روش می توانیددرخواست ثبت شرکت خود را ارسال کنید ، ثبت از طریق پست، از طریق نرم افزار و ثبت شرکت از طریق وکیل یا مدیر برنامه.

ثبت شرکت از طریق پست

چنانچه قصد دارید از طریق پست اقدام به ارسال درخواست ثبت شرکت کنید باید فرم INO1 را پر کنید و آن را از طریق پست به آدرسی که بر روی فرم نوشته شده است ارسال نمایید و طی مدت هشت تا ده روز به آن جواب داده می شود.

ثبت شرکت در انگلستان توسط وکیل یا مدیر برنامه

در این روش از مشاوره و کمک های یک متخصص و یا وکیل آشنا به مهاجرت وثبت شرکت استفاده می کنید.بدون شک کمک و مشاوره می تواند مدت زمان روند ثبت را بسیار کوتاه تر و آسان تر کند.

شما می توانید از تخصص این افراد برای انتخاب نوع و ساختار مناسب برای شرکت خود استفاده کنید، همچنین در انتخاب اسم های مناسب و در دسترس به شما کمک میکنند و حتی می توانند مجوز اسم های دارای محدودیت را برای شما بگیرند.

می توانید در تمام کارهای مربوط به ثبت شرکت مانند بازکردن حساب بانکی حقوقی، ثبت آدرس شرکت از وکیل و مدیر برنامه خود کمک بگیریدو حتی آنها در روند پیشرفت شرکت از شما پشتیبانی می کنند.

ثبت شرکت از طریق نرم افزار

شما می توانید از طریق نرم افزارهای مناسب و خاصی با شرکت های داخلی انگلستان در ارتباط باشید و اطلاعات شرکت و حتی تغییرات در پرونده خود را در فایلی ثبت کرده و برای شرکت های داخلی ارسال کنید.

مزیت استفاده از این روش این است که به راحتی می توانید به صورت آنلاین درخواست خود را دنبال کنید و از ارسال موفقیت آمیز مدارک و درخواست خود  و یا روند بررسی درخواست که ایا تایید و یا رد شده است، به آسانی مطلع شوید.

اخذ اقامت در انگلستان از طریق ثبت شرکت

با ثبت شرکت و کسب و کار و سرمایه گذاری در انگلستان اجازه اخذ اقامت در انگلستان را دارید، تنها شرط پذیرش درخواست اقامت شما پابرجا بودن و فعال بودن شرکت و کسب و کار شما است.

اگر ویزای استارت آپ دارید برای اخذ اقامت باید ویزای نوآوری را دریافت کنید و پس از تمدید آن درخواست اقامت بدهید. در صورت گرفتن اقامت انگلستان به همراه خانواده خود می توانید در این کشور اجازه زندگی، کار و تحصیل را داشته باشید.

نتیجه گیری

در این مقاله شما با روش های مختلف و روند ثبت شرکت در انگلستان آشنا شده اید، همانطور که در مقاله ذکر شد داشتن یک ایده خلاقانه و جدید برای کسب و کار به اندازه داشتن سرمایه برای ثبت شرکت در  انگلستان مهم است.

دولت انگلستان به منظور جذب نخبه ها و سرمایه سایر کشورها یک روند راحت را برای ثبت شرکت  افراد خارجی در نظر گرفته است به گونه ای که اگر شما  یک طرح و برنامه مشخص جدید داشته باشید در صورتی که قابلیت عملیاتی شدن داشته باشد با حمایت مالی به شما این فرصت را می دهد که به راحتی شرکت خود را در این کشور ثبت کنید و ایده خود را دنبال کنید.

بنابراین با داشتن دانش و علم مناسب ، تجربه کافی و یک ذهن خلاق و اندکی سرمایه می توانید کسب و کار خود را در انگلستان داشته باشید. برای راحت شدن روند کارتان و پیشرفت در مسیر ارسال درخواست و ثبت شرکت حتما مهارت زبان انگلیسی خود را افزایش دهید.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  به این مطلب امتیاز دهید!
  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شرایط ثبت شرکت در انگلستان شرایط ثبت شرکت در انگلستان شرایط ثبت شرکت در انگلستان شرایط ثبت شرکت در انگلستان شرایط ثبت شرکت در انگلستان

  شبکه های اجتماعی

  arrow up