شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

جمهوری فدرال آلمان نام رسمی کشور آلمان است که در قاره ی اروپا واقع شده است. آلمان از شرق با کشور لهستان و چک از جنوب شرقی با کشور اتریش، از جنوب با کشور سوییس از جنوب غربی با کشور فرانسه و از غرب با بلژیک با لوگزامبورگ و هلند همسایه و هم مرز می باشد و از شمال هم مرز آبی و هم مرز خاکی با کشور دانمارک دارد به نحوی که کشوری با بیش 350000 کیلومتر مربع با 9 کشور اروپایی هم مرز و همسایه می باشد و با جمعیتی حدود 82 میلیون نفر پر جمعیت ترین کشور اروپا به شمار می آید.

اولین پادشاه آلمانی زبان در کشور آلمان، لودویگ شاه آلمانی بود و به همین دلیل است که دیگر کشورهامردم این سرزمین را با نام آلمانی خطاب می کردند. بعد از پایان یافتن جنگ جهانی اول قیصر مجبور به استعفا شد و زمینه ی به وجود آمدن فاشیسم در این کشور فراهم شد با بدتر شدن اوضاع اقتصادی در آلمان حزب ناری در آنجا به قدرت رسید و تا پایان جنگ جهانی دوم و شکست نیروهای هیتلر در انتهای جنگ جهانی دوم در این کشور حاکم بود و پس از جنگ جهانی دوم بود که کشور آلمان به 2 قسمت شرقی و غربی قسیم شد و این دو دستگی تا سال 1990 به طول انجامید تا در این سال با تخریب دیوار برلین این دو قسمت متحد شده و جمهوری فدرال آلمان تشکیل شد.

امروزه آلمان یکی از کشور صنعتی و مرفه دنیا به شمار می آید و خواستگاه مهاجران زیادی از اقصی نقاط دنیا می باشد.شما برای مهاجرت و کسب اطلاعات مهاجرتی به کشور آلمان می توانید از مشاوران مجرب موسسه ی آریاناپارس کمک بگیرید.

جمعیت جمهوری فدرال آلمان

کشور آلمان دارای حدود 81 میلیون نفر جمعیت است که 74 میلیون نفر از این تعداد ملیت آلمانی دارند. بقیه جمعیت 81 میلیون نفری آلمان را مهاجرین تشکیل می دهند. ایالت های وردراین وست فالن، ایالات بایرن و بادن وورتم برگ به ترتیب با جمعیت 17، 12 و 10 میلیون نفر پرجمعیت ترین ایالت های آلمان هستند. ایالت های برمن و زارلند از کم جمعیت ترین ایالات آلمان هستند.

اقتصاد کشور آلمان

آلمان رتبه بزرگ ترین اقتصاد قاره اروپا و پنجمین اقتصاد جهان را به خود اختصاص داده است. همین امر سبب شده است که اقتصاد سایر کشور های عضو حوضه شنگن تا حدود زیادی به آلمان وابسته باشد.

همچنین سطح پایین فساد و سطح بالای نوآوری در کشورآلمان سبب شده است که آلمان بی اندازه برای سرمایه گذاری و کار مناسب باشد و از سایر کشورهای اروپایی شرایط بسیار مناسب تری را برای کار ویا سرمایه گذاری داشته باشد. تعداد 37 شرکت از میان 500 شرکت بزرگ دنیا در آلمان قرار دارند به همین دلیل این کشور جایگاه ویژه ای از لحاظ علم و فناوری در سطح جهان دارد.

شرایط کار در کشور آلمان

کشور آلمان برای کار و توجه به حقوق کارکنان شرایط بسیار خوبی دارد. از جمله اینکه کارفرمایان آلمان بیشترین دستمزد را به مستخدمین خود پرداخت می کنند و تعطیلات را به 40 روز در سال افزایش داده اند. البته این شرایط شامل حال مهاجرین غیر قانونی نمی شود.

معمولا شرایط کاری در غرب آلمان بهتر از شرق این کشور می باشد. البته شما باید همواره این موضوع را در نظر داشته باشید که برای کار در آلمان نیازمند داشتن دانش زبان آلمانی در حد 1B  هستید و داشتن دانش زبان انگلیسی برای زندگی و کار در آلمان به هیچ عنوان کافی و مناسب نمی باشد.

 بیشترین مشاغل موردنیاز در کشور آلمان

در آلمان برخی از رشته ها بازار کار بهتری دارند. این رشته ها شامل موارد زیر می شوند:

 • رشته های مرتبط با مکاترونیک، ماشین الکتریکی، فن آوری اتوماسیون و همچنین ساختمان های الکتریکی
 • رشته های مرتبط با مهندسی برق، برق صنعتی، مهندسی الکترونیک
 • رشته های مرتبط با مهندسی ساختمان، سیستم ها گرمایشی و سرمایشی، مصالح ساختمانی، لوله کشی،  سنگ تراشی، عایق های صنعتی، پنجره و نمای شیشه ای، سقف، دیوار و تکنولوژی آب بندی
 • رشته های مرتبط با مهندسی نرم افزار، برنامه نویسی، IT
 • رانندگان و مهندسان حمل و نقل ریلی
 • رشته های مرتبط با پرستاری، بهداشت، نگهداری افراد مسن، ارتوپدی و روانپزشکی
 • رشته های حسابداری

در ضمن این نکته نیز شایان ذکر است که آلمان کمترین نرخ بیکاری را در میان کشور های اروپایی دارا است. نرخ بیکاری در آلمان زیر 7% است و همیشه موقعیت های کاری برای مهاجرین در این کشور وجود دارد.

مهمترین شهرهای آلمان

 • برلین:

شهر برلین حدود 3/7 میلیون نفر جمعیت دارد و بزرگ ترین شهر آلمان می باشد. این شهر دارای آب و هوای نسبتا معتدلی است. اقتصاد شهربرلین بر مبنای علم شکل گرفته است. این شهر دارای  شرکتهای فناوری پیشرفته بسیاری است در ضمن بخش های خدماتی در آن بسیار گسترده هستند.

در این شهر صنایع پژوهشی، داروسازی، مهندسی پزشکی، تکنولوژی الکترونیک وفناوری اطلاعات و… سایر صنایع بسیار زیاد هستند. شهر برلین دارای چهار دانشگاه دولتی می باشد. در ضمن این شهر بیش از ۳۰ دانشگاه خصوصی و فنی دارد که تعداد زیادی از رشته ها را پوشش می دهند.

 • هامبورگ:

دومین شهر بزرگ آلمان شهر هامبورگ می باشد که این شهر نیز از آب و هوای معتدلی برخوردار است. اغلب رویداد های فرهنگی و اجتماعی آلمان در شهر هامبورگ رخ می دهد. در ضمن این شهر پایتخت ورزشی آلمان نامیده می شود.

شهر هامبورگ دارای 17 دانشگاه می باشد که از این میان 6 دانشگاه دولتی هستند. دانشگاه هافن سیتی، دانشگاه تئاتر و موسیقی، دانشگاه اپن دورف، دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ، دانشگاه پزشکی هامبورگ و همچنین دانشگاه فناوری هامبورگ از دانشگاه های مهم این شهر هستند.

 • فرانکفورت

از دیگر شهرهای مهم آلمان شهر فرانکفورت می باشد که به نیویورک آلمان مشهور می باشد. آب و هوای این شهر اقلیمی است و میانگین دمای این شهر 10 درجه سانتی گراد می باشد.

دانشگاه های شهر فرانکفورت شامل دانشگاه گوته، دانشگاه علوم کاربردی فرانکفورت، دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی فرانکفورت از جمله دانشگاه های این شهر می باشند. به دلیل وجود بورس اوراق بهادار و نمایشگاه های معتبر و متعدد این شهر وضعیت مناسبی از لحاظ بیزینس دارد.

 •  دوسلدورف

دوسلدورف هفتمین شهر پرجمعیت آلمان است. این شهر دارای آب و هوای نسبتا گرمی است و میزان بارش در این شهر نسبت به سایر شهر های اروپایی بسیار پایین می باشد. یک پنجم از نمایشگاه های معتبر دنیا در شهر دوسلدورف برگزار می شود. دانشگاه دوسلدورف و دانشگاه علوم کاربردی از دانشگاه های معروف این شهر هستند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.