شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

بررسی دانشگاهای ایرلند

کشور ایرلند به واسطه ی انگلیسی زبان بودن و کمتر بودن هزینه های تحصیل ،یکی از مقاصد دانشجویان برای ادامه تحصیل درکشور های انگلیسی زبان می باشد. فلذا با معرفی دانشگاه های ایرلند ، علاقه مندان با آشنایی بیشتری برای این کشور اقدام میکنند. ایرلند یکی از بهترین کشور ها در زمینه تحصیل است. ومقصد مناسبی برای تجارب های بین المللی است.

1-کالج ترینیتی دوبلین :

برترین موسسه آموزشی در کشور ایرلند که در سال 1592 در شهر دوبلین تاسیس شد و به عنوان قدیمی ترین  دانشگاه این کشور مطرح می باشد. در حال حاضر در میان 80 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. این دانشگاه دارای کتابخانه ای گسترده می باشد که دانشجویان در کالج ترینیتی دوبلین می توانند از آن بهره مند شوند.

درحال حاضر حدود 14500دانشجو در   Trinity college Dublin مشغول به تحصیل می باشند که 78درصد آنان در  مقطع کارشناسی و 22 درصد آنان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند. در ارتباط با دانشجویان بین المللی شرایط متفاوت است بصورتیکه از میان حدودا 3700دانشجوی بین المللی 69 درصد در مقطع کارشناسی و 31 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند.

رشته ی پرستاری بعنوان برترین رشته ی کالج ترینیتی دوبلین در رتبه ی سی و یکم دنیا قرار دارد که علاقه مندان به تحصیل در این رشته می توانند این کالج را بعنوان هدف اصلی خود برای ادامه ی تحصیل انتخاب کنند. از دیگر رشته های مطرح دانشگاه می توان به تاریخ و ادبیات زبان انگلیسی ، زبان پیشرفته ، سیاست ،داروسازی و داروشناسی ، جغرافیا تاریخ ، حقوق، جامع شناسی ، علوم تربیتی ، علوم زیستی، هنرهای نمایشی ، فلسفه شیمی، علوم مواد، زبان شناسی اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

دانشجویان برای ادامه تحصیل در کالج ترینیتی دوبلین مستلزم پرداخت هزینه می باشند که متناسب با رشته ی انتخابی، هزینه های آن قابل تعییر است. در مقطع کارشناسی سالانه حدود 22تا 24هزار دلار برای مقاطع بالاتر بین 16تا 18 هزار دلار را پرداخت کنند. دانشجویان با توجه به حق کارهای هفتگی خود می توانند مقداری از هزینه های خود را پوشش دهند.

2- دانشگاه UCD  :

از دیگر مراکز علمی شهر دوبلین که در سال 1854 میلادی تاسیس شد و تا به امروز به فعالیت آموزشی خود ادامه می دهد و درحال حاضر درمیان 160دانشگاه برتر دنیا قرار دارد که این رتبه بندی به عوامل و فاکتور های گوناگونی بستگی درد. به طور مثال رشته ی علوم دامی دانشگاه UCD در جایگاه سی و یکم درمیان تمام  دانشگاههای دنیا می باشد که نشان دهنده ی سطح علمی بالا این دانشگاه است و دانشجویان علاقه مند به رشته علوم دامی می توانند UCD را به عنوان مقصد اصلی خود انتخاب کنند.

در حال حاضر حدود 19500دانشجو در University College Dublin مشغول به تحصیل می باشند که 76 درصد در مقطع کارشناسی و 24درصد مابقی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند. در ارتباط با دانشجویان بین المللی شرایط متفاوت می باشد بصورتیکه از حدود 3700دانشجوی بین المللی 51درصد در مقطع کارشناسی و 49 درصد درمقطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند.

رشته های برتر دانشگاه UCD می توان به باستان شناسی، مطالعات توسعه، پرستاری تاریخ، کشاورزی و جنگلداری، سیاست، تاریخ و ادبیات زبان انگلیسی، حقوق،زبان های پیشرفته، علوم تربیتی، شیمی، اقتصاد، علوم زیستی، جغرافیا، جامع شناسی، مدیریت و بیزینس،علوم کامپیوتر ، مهندسی الکترونیک و الکترسیته، فلسفه  اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

دوره های تحصیل در کشور ایرلند و دانشگاه ایرلند و دانشگاه UCD به زبان انگلیسی ارائه می شود و دانشجویان برای ورود نیازمند مدرک زبان انگلیسی می باشند. اساتید موسسه آموزش زبان آریانا پارس می توانند راه رسیدن به بهترین نمرات نظیر آیلتس و تافل را درکمترین زمان ممکن به متقاضیان عزیز شرکت در این امتحانات ارائه دهند.

دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه مستلزم پرداخت هزینه می باشند که متناسب با رشته ی انتخابی در مقطع مورد نظر قابل تغییر است . علاقه مندان به تحصیل در مقطع کارشناسی  بین 24تا 26 هزار دلار را سالیانه پرداخت می کنند و برای مقاطع بالاتر بین 16 تا 18 هزار دلار را باید پرداخت کنند.

3- دانشگاه UCC  :

برترین دانشگاه شهر کورک که در بین دانشگاه های ایرلند در جایگاه سوم قرار دارد و در سال 1845 میلادی تاسیس شد وتا به امروز به فعالیت آموزشی خود ادامه می دهد و در حال حاضر در میان 250 دانشگاه برتر دنیا جای دارد. در حال حاضر حدود 14هزار دانشجو در university College Cork  مشغول به تحصیل می باشند که 84درصد آنان در مقطع کارشناسی و 16درصد مابقی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند.

بصورت کلی رشته پرستاری در کشور ایرلند بعنوان یکی از برترین رشته های تحصلی مطرح می باشد در همین راستا برترین رشته ی دانشگاه UCC ، رشته ی پرستاری می باشد که در جایگاه سی و چهارم دنیا قرار دارد . از دیگر رشته های برتر دانشگاه می توان به داروسازی و داروشناسی، حقوق، علوم زیستی، مهندسی الکترونیک و الکترسیته، زبان های پیشرفته تاریخ و ادبیات زبان انگلیسی، مهدنسی شیمی، پزشکی، علوم کامپیوتر، شیمی، علوم تربیتی، فیزیک و نجوم  اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند. دانشگاه UCC نسبت به دو دانشگاه برتر کشور ایرلند هزینه ی پایین تری را دارد که میتوان برای تحصیلات به این دانشگاه فکر کرد و شرایط لازمه برای اخذ پذیرش را فراهم کرد از مدارک حائز اهمیت مدرک زبان و سوایق زتحصیلی می باشد . لازم به ذکر است درصورت نداشتن مدارک زبان می توانند دوره های زبان مربوطه را در خاک کشور ایرلند سپری کنند سپس از آن وارد دانشگاه های ایرلند شوند.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، معقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه آریانا پارس با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان ، شرایط ایجاد بسته اطمینان و اسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

4- دانشگاه NUI Gal way :

برترین دانشگاه شهر گالوی که چهارمین دانشگاه ایرلند هم می باشد . دانشگاه NUI Gal way در سال 1845 میلادی تاسیس شد و تا به امروز به فعالیت آموزشی خود ادامه می دهد و در حال حاضر درمیان 300 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد که رتبه بندی های جهانی به فاکتور های فراوانی بستگی دارد بطور مثال رشته ی پزشکی برترین رشته ی دانشگاه می باشد که در میان170 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد.

در حال حاضر حدود 12 هزار دانشجو در دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند که 88درصد در مقطع کارشناسی و 12 درصد مابقی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند. آمار دانشجویان بین المللی تقریبا در راستای دانشجویان کل می باشد بصورتیکه از حدود 2 هزار دانشجوی بین المللی 83درصد در مقطع کارشناسی و 17 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند. آمار و ارقام اعلام شده حاکی از آن است که معمولا دانشجویان این دانشگاه را به عنوان پلی برای مقاطع بالاتر در نظر می گیرند و پس از سپری کردن دوره های کارشناسی وارد دانشگاه دیگری می شوند.

رشته هایی همچون علوم زمین ودریا، تاریخ، تاریخ و ادبیات زبان انگلیسی، جغرافیا، علوم زیستی، علوم کامپیوتر، علوم تربیتی، شیمی، مهندسی الکترونیک و الکترسیته، مطالعات محیطی و ریاضی از جمله رشته های برتر دانشگاه NUI Galway می باشند در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

دانشجویان برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف مستلزم پرداخت هزینه می باشند که منوط به رشته ی انتخابی هزینه ها قابل تغییر است ولی دانشجویان برای ادامه تحصیل سالیانه حدود 12 تا 14 هزار دلار را باید پرداخت کنند. دانشجویان می توانند از حق کارهای هفتگی خود که از 10 تا 30 ساعت می باشد برای کمک هزینه های تحصیلی بهره مند شوید. علاقه مندان برای تحصیل در کشور ایرلند میتوانند برای بررسی شرایط و چگونگی اقدام با مشاورین موسسه آریانا پارس در ارتباط بوده و از تجارب آنان بهره مند شوند.

5- دانشگاه DCU  :

بصورت معمول علاقه مندان به تحصیل در کشور ایرلند، شهر دوبلین پایتخت این کشور را برای تحصیل انتخاب می کنند که دانشگاه DCU در سال 1975 تاسیس و در سال 1989 میلادی بصورت با همین نام در این شهر به فعالیت خود ادامه داد و در حال حاضر در میان 360دانشگاه برتر دنیا قرار دارد که به عوامل فراوانی بستگی دارد. رشته ی زبان های پیشرفته در این دانشگاه شرایط بهتری را برای دانشجویان علاقه مند به این رشته در نظر می گیرد و در رتبه بندی جهانی در میان 170 دانشگاه برتر دنیا واقع شده است.

در حال حاضر حدود 9 هزار دانشجو در Dublin City University مشغول به تحصیلات می باشند که 84 درصد آنان در مقطع کارشناسی و 16 درصد مابقی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند. درصد postgraduate  درمیان دانشجویان بین المللی بالاتر می باشد بصورتیکه از حدود 1600 دانشجو ی بین المللی 65 درصد در مقطع کارشناسی و 35 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیل می باشند.

از رشته های برتر دانشگاه DCU می توان به زبان های پیشرفته، تاریخ وو ادبیات زبان انگلیسی شیمی، علوم کامپیوتر می باشند که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند. ذکر رشته های اعلامی حاکی از این نمی باشد که دانشگاه فقط 4 رشته را ارائه می دهد بدین معناست که رشته های ذکر شده رتبه ی بهتری دارند. دانشجویان برای ادامه تحصیل مستلزم پرداخت هزینه می باشند که برای مقاطع مختلف و رشته های انتخابی شرایط متفاوتی حکم فرماست . علاقه مندان به تحصیل در مقطع کارشناسی حدود 8تا 10 هزار دلار و برای مقاطع بالاتر 16 تا 18 هزار دلار سالیانه پرداخت کنند.

دروس به زبان انگلیسی ارائه می شود و دانشجویان برای ورود به دانشگاه مستلزم ارائه مدرک زبان انگلیسی می باشند. اساتید موسسه آموزش زبان آریانا پارس می توانند راه رسیدن به بهترین نمرات نظیر آیلتس را درکمترین زمان ممکن به متقاضیان عزیز شرکت در این امتحان ارائه دهند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *