دانشگاه آریزونا


یکی از بزرگ ترین دانشگاه های آمریکا، دانشگاه آریزونا (The University of Arizona) می باشد که وسعت خیلی بالایی دارد و قبول شدن هر دانشجو در این دانشگاه باعث افتخار است. همچنین هر دانشجویی دوست دارد در این دانشگاه پذیرش شود، زیرا این دانشگاه از نظر موقعیت مکانی در شهر توسان، شهری بزرگ و زیبااست که امکانات رفاهی بسیار زیاد زندگی را برای دانشجویان و افراد مقیم آسان کرده است.

این دانشگاه جزو نام آوران در رشته های مهندسی کامپیوتر و محیط زیست می باشد و جزو رتبه داران در بین تمامی دانشگاه های ایالت متحده امریکا می باشد و همچنین در مقطع کارشناسی هم این دانشگاه بین رتبه داران می باشد و این موضوع سبب شده استادان تحصیل کرده و درجه یک به این دانشگاه ها دعوت شده و یا جذب این دانشگاه می شوند.

اطلاعات کلی در مورد دانشگاه آریزونا

سالانه افراد بسیار زیادی برای تحصیل در آمریکا و دانشگاه آریزونا متقاضی هستند که به طور کلی فقط ۳۰ درصد از انها برایاین دانشگاه پذیرش می شوند و می توانند در این دانشگاه تحصیل کنند که این متقاضیان از طرف کشور ایران هم بسیار زیاد بوده اند، به طوری که چندین درصد از دانشجویان ایرانی هستند و تابعیت ایران را دارند.

به طور کلی در سال۲۰۱۲ حدود ۳هزار ایرانی در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند و این موضوع سبب شد ایرانیان بیشتری خواهان این باشند که به دانشگاه آریزونا بروند و در آنجا مدرک کارشناسییا مهندسی خود را بگیرند، به طوری که افراد سرشناس ایرانی که مدرک معتبر دارند و بسیار در کارشان موفق هستند، در این دانشگاه تحصیل کرده اند.

رنکینگ دانشگاه آریزونا

رنکینگ دانشگاه آریزونا در بین دانشگاه های ایالات متحده به این صورت است که در این دانشگاه دو عدد دانشکده پزشکی و تحصیلات عالیه واقع است که این دو دانشکده به تنهایی دارای رتبه بالا در بین دانشکده ها می باشند. این دانشکده ها دارای مداراک تخصصی برای فارغ التحصیلان می باشند که در هر جای دنیا فرد فارغ التحصیل از دانشکده آریزونا می تواند به طور ۱۰۰ درصدی مشغول به کار شود.

این دانشگاه سالانه مقدار بسیار زیادی سرمایه به نفع دولت امریکا به جای می گذارد و سالانه هزاران نفر سرمایه گذار را به خود جذب میکند و به همین دلیل این دانشگاه سال به سال بزرگ تر و وسیع تر و قوی تر می شود.

این دانشگاه در بیشتر رشته ها مانند مهندسی پزشکی و کارشناسی و…. دارای رتبه می باشد.

رشته های دانشگاه آریزونا

رشته های دانشگاه آریزونا

از نظر رشته در این دانشگاه هیچ محدودیتی ندارید، زیرا این دانشگاه در همه زمینه ها موفق می باشد. هر یک از دانشکده ها در این دانشگاه دارای رشته ی خاص خود است که نظیر دانشکده کشاورزی و علوم زندگی، دانشکده ی معماری که در بین دانشجویان بسیار معروف است، همچنین دانشکده مهندسی، هنر های تجسمی، دانشکده ی علوم انسانی که در بین دانشکده ها و دانشگاه ها دارای رتبه بالا می باشد و همچنین دانشکده علوم پزشکی که دارای رشته های پرستاری و داروسازی و پزشکی می باشد.

همچنن این دانشگاه در زمینه حقوق و علوم اجتماعی و فرهنگی و علوم و هنر و ….. دارای دانشکده است.

شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه آریزونا

شرایط پذیرش دانشگاه آریزونا بسیار راه سختی است، زیرا متقاضی زیادی دارد که می خواهند در این دانشگاه تحصیل کنند و فارغ التحصیل شوند و در میان این تعداد از متقاضی، افرادی که بهترین شرایط را داشته باشند انتخاب می شوند.

یکی از شرایطی که بسیار مهم است مقیم بودن در آریزونا است، شما اگر مقیم کشور دیگری هستید باید حداقل ۱۲ ماه اقامت خود را قبل از درخواست به دانشگاه آریزونا ثبت کنید و این موضوع باید دارای شواهد و مدارک اقامت این فرد باشد و بدون شواهد و مدارک، اقامت فرد ثبت نمی شود.

مدارک نظیرگذرنامه، ویزای تحصیلی، مدارک معتبر زبان انگلیسی، امتحان ورودی، معدل بالا،  همچنین فرد باید دارای رتبه ی بالا در نمرات خود باشد و همچنین برای ورود به این دانشگاه باید مبلغی را هم پرداخت کنید.

هزینه تحصیل (شهریه)در مقاطع مختلف دانشگاه آریزونا

هزینه ی تحصیل و شهریه دانشگاه آریزونا برای هر فرد و هر رشته متفاوت می باشد. همچنین زندگی براییک دانشجو که مقیم است ،دارای مخارج دیگرجز شهریه می باشد که این موضوع باعث شده است که اکثر افراد دانشجو در کنار درسشان به دنبال شغلی باشند که بتوانند از پس مخارج دانشگاه و زندگی خود بر آیند، به طور مثال هر ساله هر دانشجو به طور میانگین باید برای دانشگاه خود ۳۰ الی۳۵ هزار دلار بپردازد که این مبلغ گفته شده شهریهدو ترم در سال می باشد.

همچنین فرد دانشجو باید برای ثبت نام در رشته ی مورد علاقه ی خود هزینه ای بپردازد ک ثبت نام در هر رشته متفاوت است که اگر بخواهیم به طور میانگین توضیح دهیم چیزی حدود ۳۵۰ الی۴۰۰ دلار هزینهی ثبت نام در این دانشگاه می باشد و همچنین در کنار این هزینه ها، هزینهی بیمه سلامت حدود ۲ هزار دلار می باشد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه آریزونا

بورسیه های تحصیلی دانشگاه آریزونا

بورسیه دانشگاه آریزونا هم مانند دیگر دانشگاه ها یک شانس بسیار بزرگ برای دانشجو می باشد که این موضوع سبب می شود دانشجویی که بورسیه می شود از شهریه دادن معاف شود و این موضوع یعنی کسر ۳۰ الی۳۵ هزار دلار در سال م که دانشجو را خیلی به موفقیت نزدیک تر خواهد کرد.

به طور کلی فردی که دارای مدرک زبان انگلیسی است و همچنین شرایط ورود به دانشگاه و همچنین سوابق عالی معدل و نمرات را دارد، می تواند درخواست بورسیه دانشگاه در خارج از کشور را دهد، همچنین ارائه و درخواست بورسیه از دانشگاه خود به دانشگاه کشور دیگرکار آسانی نیست، زیرا در آغاز باید از دانشکاه خود پذیرش بگیرید و همچنین باید دانشگاه شما دارای سوابق عالی باشد تا پذیرش دانشگاه شما معتبر باشد.

بعد از پذیرش از دانشگاه خود باید به صورت آنلاین درخواست دهید و مدارکی در مورد ریز نمرات و سوابق تحصیلی خود رزومه و همچنین انگیزه نامه ی خودرا ارئه دهید

خوابگاه دانشجویی دانشگاه آریزونا

برای دانشجویان خارجی بهتر است که از خوابگاه استفاده کنند و هزینه ای کمتر را برای محل سکونت بپردازند. به طور کلی اگر فردی بخواهد محل سکونت دیگری را انتخاب کند، به طور مثال از اجاره خانه یا سوییت استفاده کند هزینهی زیادی را باید پرداخت کند.

خوابگاه دانشگاه آریزونا بسیار بزرگ است و دارای مزایای زیادیاست. شما وقتی وارد خوابگاه دانشگاه آریزونا می شوید به شکل یک شهرک است. این دانشگاه دارای چندین خوابگاه است که شما می توانید به راحتی انتخاب کنید که در چه خوابگاهی می خواهید اقامت داشته باشید، زیرا خوابگاه ها متفاوت هستند.

مزایا و معایب تحصیل در دانشگاه آریزونا

اپلای دانشگاه آریزونا با هر رتبه ای دارای مزایا و معایبیاست که فرد دانشجو باید انها را در نظر بگیرد و بعد برای تحصیل در این دانشگاه درخواست دهد.

دانشگاه آریزونا دارای مزایای بسیار زیادی است، به همین دلیل افراد بسیار زیادی متقاضی هستند تا در این دانشگاه فارغ التحصیل شوند.

یکی از معایب این دانشگاه وجود شهریه و اجاره بالای خوابگاه است که این موضوع باعث شده هرکس نتواند از پس آن بر بیاید، اما هر فرد با وجود تلاشی که برای پرداخت هزینه های تحصیل خود میکند قطعا به نتیجه خواهد رسید.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  به این مطلب امتیاز دهید!
  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شبکه های اجتماعی

  arrow up