شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

دانشگاه ادینبرو انگلستان

دانشگاه ادینبرو انگلستان

دانشگاه ادینبرو انگلستان که به اختصار Edin نامیده می شود در سال ۱۵۸۲ تأسیس شده است. این دانشگاه ششمین دانشگاه در دنیای انگلیسی زبان و یکی از دانشگاه های کهن در اسکاتلند می باشد.

دانشگاه در خود شهر ادینبرو واقع شده است و یکسری از ساختمان های تاریخی و کهن که در بخش قدیمی تر شهر واقع شده است مربوط به دانشگاه می باشد.

رتبه دانشگاهی ادینبرو

دانشگاه ادینبرو انگلستان در رده هجدهم از رتبه بندی سایت QS در سال ۲۰۱۹ قرار دارد و در رتبه بندی جهانی سایت آمریکایی جزء ششمین دانشگاه برتر اروپا می باشد و هفتمین دانشگاه برتر از نظر Times Higher education Ranking از نظر چهار چوب تحقیقاتی، تحقیقی در رابطه با رتبه دانشگاه ادینبرو از نظر تحقیقاتی صورت گرفته است و این دانشگاه به عنوان چهارمین دانشگاه از نظر قدرتمند بودن در حیطه تحقیقاتی می باشد.

در حالت کلی در رتبه یازدهم این دانشگاه از نظر فرصت های شغلی آینده نیز در رتبه ۷۸ ام قرار دارد.

عضویت های دانشگاه ادینبرو انگلستان

این دانشگاه عضو گروه Russel group (گروه تحقیقاتی که مبتنی بر ۲۴ دانشگاه، در انگلستان می باشد) است. و عضو لیگ دانشکده های تحقیقاتی دانشگاه های انگلستان می باشد و عضو کنسرسیوم ۲۱ مرکز تحقیقاتی در انگلستان می باشد.

هزینه و کمک هزینه

این دانشگاه در بین بزرگترین دانشگاه ها رتبه سوم را در بحث کمک هزینه بعد از دانشگاه Cambridge و Oxford دارد. درآمد دانشگاه در سال ۲۰۱۸-۲۰۱۷ مبلغ ۹۴۹ میلیون پوند بوده است که ۲۷۹٫۷ میلیون پوند آن اعطای دکتری به دانشجویان PHD بوده است و با هزینه هایی معادل ۹۳۱٫۳ میلیون پوند.

شهرت:

دانشگاه ادینبرو انگلستان نقش مهمی در شهرت این شهر در عصر روشنفکری شده است. چرا که خود به عنوان یک مرکز روشنفکرانه در همه زمینه ها در حال فعالیت است و به همین دلایل به این شهر نام Athens of the North داده شده است.

فارغ تحصیلان دانشگاه ادینبرو:

این دانشگاه فارغ تحصیلان ارزشمندی را به جامعه علمی تحویل داده است از جمله فیزیکدان معروف James clerk Maxwell فلسفه دان طبیعی Charles Darwin، فیلسوف بزرگ David Hume، ریاضیدان Thomas Bayes، جراح Joseph Lister، مخترع بزرگ Alexander Graham Bell اولین رئیس جمهور تانزانیا Julius Nyerere و بسیاری دیگر از افرادی که بسیار مؤثر بر جامعه علمی، سیاسی و فلسفی بوده اند.

پذیرش های سالانه:

دانشگاه، ادینبرو توسط Edinburgh Town Council تأسیس شده است. این دانشگاه کار خود را از یک کالج در رشته حقوق آغاز کرده است. با تلاش های متعدد شورای شهر و وزیر این دانشگاه گستردگی بیشتری پیدا کرد و به عنوان یک Royal charter تأسیس پیدا کرد.

توسعه دانشگاه ادینبرو:

دانشگاه ادینبرو

قبل از ساخت Old college که توسط Robert Adam طرح ریزی شده بود که پس از Napoleonic wars طرح ریزی و پیاده سازی آن توسط معمار معروف William Henry Play fair انجام شد. اولین ساختمان این دانشگاه Old collage بوده است که در حال حاضر به عنوان مدرسه حقوق دانشگاه ادینبرو شناخته می شود که در South bridge واقع شده است.

اولین دروس تدریس شده در old college ادینبرو:

از اولین دروس تدریس شده در old college دانشگاه ادینبرو بحث های آناتومی و جراحی بوده است و کم کم در بسیاری زمینه های دیگر گسترش پیدا کرد. در انتهای قرن نوزدهم old college جمعیت بسیاری را در خود جای داده بود و ساختمان جدید رشته داروسازی در ۱۸۷۵ تأسیس شده ساختمان مربوط به علوم داروسازی در سال ۱۸۸۰ تکمیل شد.

مدرسه هنر ادینبرو:

در یکم آگوست سال ۲۰۱۱، Edinburgh college of Art که در سال ۱۷۶۰ تأسیس شده بود با دانشگاه ادینبرو ادغام شد، در نتیجه مدرسه هنر ادینبرو با دانشکده هنر ادینبرو به ادغام رسید.

کالج ها و مدارس خاص دانشگاه ادینبرو:

کالج هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی از بزرگترین کالج های دانشگاه ادینبرو انگلستان می باشند. این دانشگاه ۱۱ مدرسه، یک ساختمان مرکزی، ۱۶۳۰۰ دانشجو و ۱۴۶۰ پرسنل دارد. از مزایای بزرگ بودن این دانشگاه گستردگی بسیار آن در بخش های تحقیقاتی نیز می باشد.

رشته های دانشگاه ادینبرو:

این دانشگاه بیش از ۳۰۰ عنوان رشته برای لیسانس، ۲۰۰ دوره ی آموزشی کارشناسی ارشد و بیش از ۱۶۰۰ دانشجوی دکتری را تربیت می کند. این دانشگاه قدیمی ترین دپارتمان ادبیات را در بریتانیا دارد. مدرسه علوم اجتماعی در دانشگاه ادینبرو جزو بزرگترین ها در انگلستان می باشد.

دپارتمان های تحصیلی دانشگاه ادینبرو:

Business school
Edinburgh college of ArtMoray House school of education
School of Divinity
School of Economics
School of Health in social science
School of History, classics and Archae ology
School of literatures, languages and cultures
School of philosophy, psychology and language science
The centre for open learning

دانشگاه ادینبرو

مدرسه دامپزشکی و داروسازی دانشگاه ادینبرو:

کالج دامپزشکی و داروسازی دانشگاه ادینبرو تاریخچه بسیار عمیقی به عنوان یکی از بهترین مؤسسات گروه علوم پزشکی و دامپزشکی در همه جهان می باشد. در تحقیقات اخیر، این کالج در دانشگاه ادینبرو از نظر تحقیقاتی به عنوان اولین در بین دانشگاه های انگلستان شناخته شده است.

ساختمان های دانشگاه ادینبرو:

ساختمان مرکزی central area
King’s building
Pollock Halls
Little france
Easter Bush
Holyrood (Moray House)

پذیرش دانشگاهی:

در سال ۲۰۱۸ ادینبرو چهارمین ورودی را برای دوره های لیسانس در دانشگاه های انگلستان و نیز بسیاری دوره های A-Level را به خود اختصاص داد. دانشگاه حتی تخفیف های ۵۰% را نیز برای دانش آموزان ۱۸ ساله گاهی در نظر می گیرد. پذیرش در رشته کامپیوتر در سال های اخیر طیف وسیعی از دانشجویان بین المللی را در برداشته است.

علوم سلامت و رشته های مدیریتی و بیزینس نیز درصد ۷ و ۸ را به خود اختصاص داده اند. دانشجویان لیسانس این دانشگاه ۳۷% اهل اسکاتلند، ۳۱% از جاهای دیگر انگلستان و ۱۱% از اتحادیه اروپا و ۲۰% خارج از اتحادیه می باشند.

قابل ذکر است که تمامی کارکنان این دانشگاه از لحاظ سطح علمی در رده های بسیار بالایی قرار دارند و همانطور که گفته شد این دانشگاه فارغ تحصیلان ارزشمندی را به جامعه تقدیم کرده است که دستاوردهای آنان هنوز هم به عنوان اختراعاتی بزرگ به جامعه بشری سود رسانده و می رساند.

گروه مهاجرتی آریاناپارس در تلاش است تا به ارائه خدمات تحصیلی در بهترین کشورهای دنیا از جمله انگلیس دانش آموزان را ترغیب به تحصیل در بهترین مراکز آموزش دنیا کند. چنانچه قصد تحصیل و مهاجرت را دارید همکاران ما در مجموعه آریاناپارس می توانند با استفاده از تجارب ارزشمند خود مسیر درست را برای ادامه زندگی تحصیلی و کاری شما رقم بزنند و شما را در این مسیر هدایت و راهنمایی کنند.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *