شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

دانشگاه های برتر در رشته مهندسی کشور آلمان

رشته مهندسی آلمان

کشور آلمان یکی از محبوب ترین و سرشناس ترین مقاصد دانشجویان سراسر دنیا برای تحصیل در رشته مهندسی است. علت این محبوبیت دارا بودن دانشگاه های برتر در رشته مهندسی در سرتاسر دنیا می باشد. از دیگر دلایل محبوبیت این کشور در میان دانشجویان سراسر دنیا امکانات تحصیلی بی نظیر آلمان برای دانشجویان این کشور و دانشجویان بین الملل می باشد.

علاوه بر امکانات مناسب، رایگان بودن شهریه دانشگاه های کشور آلمان مزیت دیگری است که دانشگاه های آلمان را برای تحصیل و کار در آینده بسیار دلخواه می سازد.

مهندسی رشته ای بسیار وسیع و گسترده است که زیر مجموعه های بسیاری دارد و هرکدام از زیر مجموعه های رشته مهندسی بسیار متفاوت و چالش برانگیز هستند و در بازار جهانی کاربرد دارند.

دانشگاه های آلمان شرایط بسیار ایده آل و مناسبی را در اختیار دانشجویان بین الملل قرار می دهند تا بدین طریق بتوانند در محیط مناسب آموزشی تحصیل کنند و موقعیت های بهتر کاری را در اختیار داشته باشند.

دانشگاه های برتر در رشته مهندسی

بر اساس آمارها بهترین دانشگاه های آلمان در رشته های فنی و مهندسی به قرار زیر است:

دانشگاه فنی مونیخ

دانشگاه فنی مونیخ در قلب شهر مونیخ واقع شده است. دانشگاه فنی مونیخ یکی از دانشگاه های پیشرو در سطح آلمان در رشته مهندسی می باشد. تمرکز عمده ی این دانشگاه آلمانی بر روی تحقیق و پژوهش است.

دانشگاه تکنولوژی هامبورگ

دانشگاه تکنولوژی هامبورگ که در سال ۱۹۷۸ تأسیس شده است. یکی از جوانترین دانشگاه های آلمان می باشد. این دانشگاه در حدود ۶۹۸۹ دانشجو دارد.

با وجود کوچک بودن محیط این دانشگاه، دانشگاه تکنولوژی هامبورگ پرونده روشنی در زمینه پژوهش و تکنولوژی دارد. علاوه بر آن دوره های تحصیلی در رشته های مهندسی این دانشگاه بیشتر عملی و پروژه محور هستند.

دانشگاه علوم کاربردی مانهیم

دانشگاه علوم کاربردی مانهیم دانشگاهی دولتی است که در مرکز مانهیم واقع شده است. این دانشگاه آلمانی در سی و سه رشته متفاوت مهندسی، دوره هایی را در مقاطع مختلف لیسانس و یا فوق لیسانس ارائه می نماید.

این دانشگاه در رده ی بالای دانشگاه های آلمان از لحاظ کیفیت تدریس استادان قرار گرفته است و فارغ التحصیلان رشته های مهندسی این دانشگاه آمار اشتغال بالایی دارند.

دانشگاه اُلدنبرگ

دانشگاه اُلدنبرگ در شهر اُلدنبرگ آلمان واقع شده است و یکی از مطرح ترین و مورد توجه ترین دانشگاه های شمال غربی آلمان می باشد. رشته تخصصی این دانشگاه در زمینه مهندسی انرژی های تجدیدپذیر و انرژی های طبیعی است.

دانشگاه علوم کاربردی فولدا

دانشگاه علوم کاربردی فولدا، دانشگاهی با رنکینگ بالا در مرکز شهر فولدرا است. دانشگاه فولدا بیشتر بر روی رشته های مهندسی برق، مهندسی آی تی، مهندسی صنایع و مدیریت سیستم. انتخاب این دانشگاه ها انتخاب های مناسب و قابل توجهی برای تحصیل در رشته مهندسی می باشند.

برترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل در رشته مهندسی برق

مهندسی برق رنج وسیعی از زیرشاخه ها را شامل می شود. این زیرشاخه ها شامل مهندسی الکترونیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی مخابرات، سیستم های کنترل، مهندسی RF و پردازش سیگنال می شود. در زیر تعدادی از دانشگاه های برتر آلمان در رشته مهندسی برق ارائه می شود.

دانشگاه درمستاد (Darmastadi)

دانشگاه فناوری درمستاد در شهر درمستاد واقع شده است. این دانشگاه یکی از دانشگاه های پیشرو کشور آلمان در رشته های مهندسی می باشد و دستاوردهای بسیار زیادی را در رشته های مهندس، علوم سیاسی و علوم کامپیوتری به دست آورده است.

دانشجویان رشته مهندسی برق علاوه بر کلاس های تئوری بر روی پروژه های فراوانی نیز کار می کنند تا بدین ترتیب برای بازار کار آماده شوند.

 دانشگاه کایزرسلاترن

دانشگاه کایزرسلاترن در سال ۱۹۷۰ تأسیس شده است. تعداد ۱۴۲۰۰ دانشجو در دوازده رشته متفاوت در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند.

مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر با زیر شاخه های هر کدام در این دانشگاه به دانشجویان ارائه می شود.

دانشگاه مونیخ

دانشگاه مونیخ یکی از دانشگاه های مطرح در زمینه تدریس موضوعات بین رشته ای می باشد. دانشگاه مونیخ با بسیاری از دانشگاه های سراسر دنیا در زمینه های آکادمیک همکاری دارد.

این دانشگاه یکی از سه دانشگاه برتر آلمان است. دانشگاه مونیخ در رشته های مهندسی برق، فناوری اطلاعات، فیزیک، ریاضی و بسیاری از رشته های فنی دیگر فعال می باشد و سرآمد است.

دانشگاه RWTH آخن

دانشگاه RWTH آخن در سال ۱۸۸۰ تأسیس شده است. در زمینه رشته های مهندسی بسیار سرآمد می باشد. این دانشگاه در زمینه رشته های مهندس برق فعالیت بیشتری دارد.

دانشگاه اُلم (ULM)

این دانشگاه در سال ۱۹۷۷ تأسیس شده است. با وجود اینکه زمان زیادی از تأسیس این دانشگاه نمی گذرد کارنامه ی شایان توجهی دارد. دانشگاه اُلم در حدود ۹۵۰۰ دانشجو دارد که در دانشکده های مختلف این دانشگاه در رشته های مهندسی، ریاضی، علوم و اقتصاد و زیست شناسی مشغول به تحصیل می باشند.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *