شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

دانشگاه تاسمانی

آشنایی با دانشگاه تاسمانی

دانشگاه تاسمانی چهارمین دانشگاه استرالیا از لحاظ قدمت محسوب می گردد . این دانشگاه در سال 1890 تاسیس و در همان زمان نیز به رسمیت شناخته شد .

دانشگاه تاسمانی (UTAS) چهارمین و قدیمی ترین دانشگاه استرالیا است. این دانشگاه با محیط زیستی خلاق و تحریک کننده و محیط دانشگاه پر جنب و جوش را فراهم می کند. دانشگاه تاسمانی در حالی که یک هویت تاسمانی را به طور خاص حفظ می کند، یک برنامه درسی بین المللی و دسترسی گسترده به طیف گسترده ای از درجه ها، مبادلات دانشجویی و تجربیات یادگیری برای شکل دادن به رهبران جهانی آینده ارائه می دهد.

تاسمانی به طور منحصر به فرد برای ارائه یک تجربه واقعی استرالیا قرار گرفته است. دولت یک محیط کاملا انگلیسی زبان است و یک فرهنگ سنتی استرالیایی دارد که همه در یک مکان بسیار جذاب و سرگرم کننده قرار دارند.

تاسمانی، کمتر از دو ساعت از سیدنی و کمتر از یک ساعت از ملبورن، به خاطر دوستان دوستانه، خوشامدگویی، آب و هوای معتدل دلپذیر، دسترسی آسان به بیابان و میراث و یک سبک زندگی جهانی با فرهنگ هنر قوی شناخته شده است.

افتخارات

این دانشگاه حتی در سال 2012 بیشترین میزان دریافت جایزه از لحاظ آموزش از مهمترین موضوعات که در اولویت پژوهش دانشگاه تاسمانی می باشد عبارت هستند از :

قطب جنوب و دریایی / جامعه ، تغییر و محل / تولیدات اولیه پایدار / جمعیت و سلامت و محیط
دانشگاه تاسمانی چهار دانشکده اصلی دارد که برخی نیز به مدرسه و یا موسسه آموزشی تبدیل گشته
کالج هنر ، قانون و آموزش و پرورش / دانشکده تجارت و اقتصاد
دانشکده هنرهای خلاق / کالج بهداشت و پزشکی
دانشکده علوم اجتماعی / موسسه تحقیقاتی Menzies
دانشکده حقوق / دانشکده علوم بهداشت
دانشکده آموزش و پرورش / مدرسه پزشکی
دانشکده علوم مهندسی موسسه مطالعاتی دریایی و قطب شمال
کالج دریایی استرالیا دانشکده علوم طبیعی
موسسه کشاورزی تاسمانی دانشکده فنی ، محیط و طراحی

تعداد دانشجویان

درحال حاضر 10 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند که 71 درصد آنان در مقطع کارشناسی و 29 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می کنند. آمار دانشجویان بین المللی در دانشگاه تاسمانی حدود 3500 نفر می باشد که 45 درصد آنان در مقطع کارشناسی و 55 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند.

دوره های تحصیلی در دانشگاه تاسمانی به زبان انگلیسی ارائه می شود و دانشجویان بین المللی با ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی که معمولا نمره مناسب در آزمون آیلتس می باشد، می توانند برای پذیرش در دانشگاه اقدام نمایند.

موسسه زبان انگلیسی آریاناپارس با در اختیار داشتن ویژگی های منحصر به فرد، شما را تا کسب نمره مطلوب در آیلتس همراهی می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین سطح رایگان با مشاوران مجرب موسسه زبان انگلیسی آریاناپارس در غرب تهران تماس حاصل نمایید.

رشته های تحصیلی

دانشگاه تاسمانی دارای چهار کالج است که قبلا به عنوان دانشکده شناخته شده اند و برخی نیز به مدارس و موسسات تقسیم می شوند:

 • کالج دریایی استرالیا(دارای مجوز UTAS)
 • کالج هنر، قانون و آموزش و پرورش
  • دانشکده هنرهای خلاق
  • دانشکده علوم انسانی
  • دانشکده علوم اجتماعی
  • دانشکده حقوق
  • دانشکده آموزش و پرورش
 • دانشکده تجارت و اقتصاد تاسمانی
 • کالج بهداشت و پزشکی
  • موسسه تحقیقات Menzies
  • دانشکده علوم پزشکی
  • مدرسه پزشکی
 • کالج علوم و مهندسی
  • مؤسسه مطالعات دریایی و قطب جنوب
  • دانشکده علوم طبیعی
  • دانشکده فنی، محیط و طراحی
  • موسسه کشاورزی تاسمانی
 • دانشگاه کالج

دانشگاه در حال حاضر نقش دبیرخانه موسسه بین المللی قطب جنوب را که در سال 2006 در همکاری با 19 موسسه در 12 کشور تشکیل شده است، در اختیار دارد.

رشته هایی همچون زمین و علوم دریایی، مهندسی کشاورزی، مطالعات محیطی، آموزش و پرورش، جامعه شناسی، داروسازی، زبان و ادبیات انگلیسی و حقوق از جمله رشته های مطرح در دانشگاه تاسمانی محسوب می شود که در رتبه بندی های بین المللی نیز از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

اخذ نمایندگی از بسیاری مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار موسسه مهاجرتی آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

دوره کارشناسی

این دانشگاه بیش از 100 مدرک کارشناسی (لیسانس) را ارائه می دهد که طیف وسیعی از رشته ها را پوشش می دهد. بسیاری از برنامه های دانشگاه تاسمانی معتبر و حرفه ای توسط صنایع و سازمان های حرفه ای در استرالیا و خارج از کشور شناخته شده است.

هنر و حقوق: علوم انسانی، علوم اجتماعی، روزنامه نگاری، رسانه ها، کالج هنرهای تاسمانی، قوانین، مطالعات حقوقی،

دانشکده تجارت و اقتصاد تاسمانی، حسابداری، مالی، اقتصاد، مدیریت

تحصیلات: تحصیلات ابتدایی، فعالیت های فیزیکی

بهداشت و درمان: دارو، داروخانه ، پرستاری، روانشناسی، علوم انسانی، پزشکی آزمایشگاهی

علوم، مهندسی و فناوری: علوم کشاورزی، معماری و طراحی، شیمی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، علوم زمین (زمین شناسی)، مهندسی، جغرافیا و مطالعات محیطی، ریاضیات و فیزیک، علوم گیاهی، علوم فضایی، زیست شناسی

کالج دریایی استرالیا: مراکز ملی برای مهندسی دریایی و هیدرودینامیک و پورت ها و حمل و نقل

مؤسسه مطالعات دریایی و قطب جنوب: دریایی و قطب جنوب، ماهیگیری و آبزی پروری و حفاظت از محیط زیست

منزز موسسه تحقیقاتی تاسمانی: افتخارات و تمرکز تحقیق

به طور کلی، دانشجویانی که به دانشگاه تاسمانی می روند باید شرایط ورود عمومی را برای دوره انتخابی خود برآورده کنند.

برای دانشجویانی که شرایط تحصیلی خود را برای ورود به دوره انتخابی خود برآورده نمی کنند، برنامه مطالعات پایه طراحی شده است تا به شما در ارتقاء مهارت های تحصیلی خود برای شروع دوره تحصیلات دانشگاهی تاسمانی، پس از 28 هفته مطالعه کمک کند.

اگر از سوی دیگر مهارت های زبان انگلیسی خود را قبل از ورود به دوره انتخابی خود بهبود دهید، مرکز برنامه زبان انگلیسی زبان ELC) UTASAccess Direct Entry) به شما یک مسیر جایگزین را به مدرک کارشناسی ارایه خواهد داد.

دوره کارشناسی ارشد

دانشگاه تاسمانی 150 برنامه فوق لیسانس از گواهینامه های تحصیلات عالی تا برنامه های کارشناسی ارشد و پژوهشی را پوشش می دهد و طیف گسترده ای از رشته ها را پوشش می دهد. بسیاری از برنامه های ما معتبر و حرفه ای توسط صنایع و سازمان های حرفه ای در استرالیا و خارج از کشور شناخته شده است.

هنر و حقوق: علوم اجتماعی، روزنامه نگاری، کارهای اجتماعی، دانشکده هنرهای تاسمانیا، موسیقی

دانشکده تجارت و اقتصاد تاسمانیان: حسابداری، مالی، بازاریابی، تجارت بین الملل، مدیریت

آموزش و پرورش: آموزش و پرورش، TOEFL

بهداشت و درمان: داروخانه، روانشناسی، پزشکی آزمایشگاهی

علوم، مهندسی و فناوری: علم کشاورزی، معماری و طراحی، شیمی، فناوری اطلاعات و سیستم، علوم زمین (زمین شناسی)، مهندسی، جغرافیا و مطالعات محیطی، فیزیک، علوم گیاهی، علوم فضایی، برنامه ریزی و مدیریت محیطی

کالج دریایی استرالیا: ملی مراکز مهندسی دریایی و هیدرودینامیک و بنادر و حمل و نقل

مؤسسه مطالعات دریایی و قطب جنوب: دریایی و قطب جنوب، ماهیگیری و آبزی پروری و حفاظت از محیط زیست

منزز موسسه تحقیقات تاسمانی: افتخارات و تمرکز تحقیق

به طور کلی، دانشجویانی که به دانشگاه تاسمانی می روند باید شرایط ورود عمومی را برای دوره انتخابی خود برآورده کنند.

هزینه های زندگی و تحصیل

دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه تاسمانی مستلزم پرداخت هزینه می باشند. بصورت معمول هزینه های تحصیل منوط به رشته انتخابی می باشد ولی دانشجویان بین المللی سالیانه در حدود 22 تا 24 هزار دلار برای ادامه تحصیل پرداخت می کنند.

هزینه های زندگی در کشور استرالیا به عوامل و فاکتورهای بسیاری از جمله سبک زندگی و شهر انتخابی بستگی دارد ولی به صورت معمول دانشجویان بین 900 تا 1100 دلار در ماه به ازای زندگی در استرالیا پرداخت می کنند. هزینه های زندگی دانشجو در زمان تحصیل در استرالیا در دانشگاه تاسمانی شامل مسکن، هزینه های رفت و آمد، خوراک و هزینه های جاری زندگی می باشد.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کار گیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

0/5 ( 0 نظر )
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *