شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

دانشگاه ساپینزا رم

بررسی دانشگاه ساپینزا رم ایتالیا

دانشگاه ساپینزا رم ، که در سال ۱۳۰۳ توسط پاپ Boniface VIII تأسیس شد، یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان است و یکی از بهترین دانشگاه های کشور ایتالیا در رتبه بندی دانشگاه های بین المللی است.

از زمان تأسیس آن، Sapienza به طور مداوم نقش مهمی در تاریخ ایتالیا بازی کرده و به طور مستقیم در تغییرات و تحولات کلیدی در جامعه، اقتصاد و سیاست دخیل بوده است.

دانشگاه ساپینزا رم با ادغام قرن ها از سنت با فعالیت های پیشرفته تحصیلی، تحقیق و نوآوری، آموزش های عالی و فرصت های پژوهشی را فراهم می کند. محوطه اصلی دانشگاه در یک شهر واقعی در قلب رم است. دانشگاه Sapienza محل فوق العاده ای است برای دانشجویان و معلمان از سراسر جهان برای دیدار، تبادل و توسعه ایده ها و فلسفه های جدید.

بیش از ۳۵۰ برنامه تحصیلی (لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا) و بیش از ۳۵۰ دوره تخصصی و حرفه ای را انتخاب کند، در حالی که “دانشکده مطالعات پیشرفته” برنامه های افتخاری و تحصیلات آزاد را برای بهترین دانشجویان خود اجرا می کند.

Sapienza دارای ۱۱ دانشکده، ۶۳ گروه و مراکز تحقیقاتی مختلف است که سطح بالایی از برتری در باستان شناسی، فیزیک و اخترفیزیک، و همچنین علوم انسانی و میراث فرهنگی، مطالعات محیط زیست، فناوری نانو، سلول و ژن درمانی، طراحی و هوا فضا را به ارمغان می آورد.

تعداد دانشجویان

درحال حاضر ۷۴ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند که ۵۵ درصد آنان در مقطع کارشناسی و ۴۵ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می کنند. آمار دانشجویان بین المللی در دانشگاه ساپینزا رم حدود ۵ هزار نفر می باشد که ۴۷ درصد آنان در مقطع کارشناسی و ۵۳ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند.

اخذ نمایندگی از بسیاری مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار موسسه مهاجرتی آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

کارشناسی

با بیش از ۷۰۰ سال سابقه و ۱۴۵۰۰۰ دانشجو Sapienza، که در سال ۱۳۰۳ توسط پاپ Boniface VIII تأسیس شد، اولین دانشگاه در رم و همچنین بزرگترین دانشگاه اروپا است. در Sapienza بیش از ۴۵۰۰ استاد و ۵۰۰۰ کارمند اداری و فنی وجود دارد.

ریاست جمهوری در حال حاضر در اطراف یک مدل حاکم بدن سازماندهی شده است. Sapienza انتخاب گسترده ای از دوره ها از جمله بیش از ۳۰۰ درجه برنامه ها و ۲۵۰ کلاس اول و دوم درجه تخصصی را ارائه می دهد.

Sapienza در حال اجرای خدمات ICT برای دانشجویان مانند ثبت نام در خط، آدرس پست الکترونیک دانشگاه و نقاط دسترسی بیسیم می باشد. Sapienza تحقیقات علمی برجسته را در تقریبا تمام رشته ها انجام می دهد و نتایج به دست آمده از سطح بالایی را در سطح ملی و بین المللی به دست می دهد. ۲۳ دانشکده، ۱۱۱ دانشکده و ۳۰ مرکز تحقیقاتی به تحقیقات علمی اختصاص یافته است.

کارشناسی ارشد

دانشگاه ساپینزا رم انتخاب گسترده ای از دوره ها از جمله بیش از ۳۰۰ درجه برنامه ها و ۲۵۰ کلاس اول و دوم درجه تخصصی را ارائه می دهد. دانشگاه ساپینزا رم ۱۵۵ کتابخانه و ۲۱ موزه را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد و همچنین خدمات دیگری از قبیل Ciao (اطلاعات، پذیرش و راهنمایی)، SoRT (خدمات راهنمایی و آموزش) و کمک به دانشجویان معلول ارائه می دهد.

دانشجویان از مناطق دیگر بیش از ۳۰،۰۰۰ نفر هستند و دانشجویان خارجی بیش از ۷۰۰۰ نفر هستند. دانشجویان ورودی و خروجی اراسموس حدود ۱۰۰۰ در سال است. Sapienza در حال اجرای خدمات ICT برای دانشجویان است، مانند ثبت نام در خط، آدرس پست الکترونیک دانشگاه و نقاط دسترسی بیسیم.

دانشگاه Sapienza تحقیقات علمی برجسته را در تقریبا تمام رشته ها انجام می دهد و نتایج به دست آمده از سطح بالایی را در سطح ملی و بین المللی به دست می دهد. برنامه های دکترا در حال حاضر بیش از ۱۵۰ در تمام زمینه های دانش است.

پردیس

دانشگاه ساپینزا رم دارای بسیاری از پردیس ها در رم است اما پردیس اصلی آن Città Universitaria (دانشگاه ) است که ۴۴ هکتار (۱۱۰ هکتار) در نزدیکی ایستگاه Roma Tiburtina را پوشش می دهد. این دانشگاه دارای مدارس ماهواره ای خارج از رم است، که اصلی آن در آمریکای لاتین است.

در سال ۲۰۱۱، با همکاری منطقه لاتزیو، یک محوطه دانشگاه با محل اقامت در نزدیکی ایستگاه Pietralata راه اندازی شد. به منظور مقابله با تعداد روزافزون متقاضیان، رکتور نیز طرح جدیدی را برای گسترش دانشگاه Città Universitaria، دفاتر مجدد و تقسیم دانشکده ها، و نیز ایجاد مراکز جدید برای میزبانی دانشجویان خارجی و خارجی، تصویب کرد.

کتابخانه دانشگاه آلوساندریا ( Biblioteca Universitaria Alessandrina )، در سال ۱۶۶۷ توسط پاپ الکساندر VII ساخته شده است، مسکن اصلی کتابخانه ۱٫۵ میلیون جلد است؛ این مجموعه دارای مجموعه های مهمی از جمله collezione ciceroniana و Fondo Festa است.

رشته های برتر

رشته هایی همچون تاریخ باستان، باستان شناسی، فیزیک و نجوم، تاریخ، مردم شناسی، داروسازی، حقوق، زبان های مدرن، فلسفه، مهندسی برق، ریاضیات و عمران از جمله رشته های مطرح در دانشگاه ساپینزا رم محسوب می شود که در رتبه بندی های بین المللی نیز از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

موسسه زبان انگلیسی آریاناپارس با در اختیار داشتن ویژگی های منحصر به فرد، شما را تا کسب نمره مطلوب در آیلتس همراهی می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین سطح رایگان با مشاوران مجرب موسسه زبان انگلیسی آریاناپارس در غرب تهران تماس حاصل نمایید.

هزینه های زندگی و تحصیل

دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه ساپینزا رم مستلزم پرداخت هزینه می باشند. بصورت معمول هزینه های تحصیل منوط به رشته انتخابی می باشد ولی دانشجویان بین المللی سالیانه در حدود ۲۰۰ تا ۲۰۰۰ یورو برای ادامه تحصیل پرداخت می کنند.

هزینه های زندگی در کشور ایتالیا به عوامل و فاکتورهای بسیاری از جمله سبک زندگی و شهر انتخابی بستگی دارد ولی به صورت معمول دانشجویان بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ یورو در ماه به ازای زندگی در شهر رم پرداخت می کنند. هزینه های زندگی دانشجو در زمان تحصیل در ایتالیا در دانشگاه ساپینزا رم شامل مسکن، هزینه های رفت و آمد، خوراک و هزینه های جاری زندگی می باشد.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کار گیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

نحوه گرفتن پذیرش

برخی از دانشکده ها به منظور مقابله با تقاضای فراوان برای ورود به دوره های دانشگاه، مجموعه ای از امتحانات ورودی را دریافت می کنند. آزمون ورودی اغلب تصمیم می گیرد که کدام کاندیدان دسترسی به دوره کارشناسی را داشته باشند.

برای بعضی از دانشکده ها، آزمون ورودی فقط یک معنی است که از طریق آن اداره سطح آمادگی دانشجویان را می پذیرد. دانشجویانی که آزمون را تحویل نمی دهند، هنوز می توانند در دوره های تحصیلات انتخاب شده خود ثبت نام کنند اما در اولین سال تحصیلی، امتحان مورد نظر را امتحان می کنند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام به صورت اینترنتی شامل موارد زیر می باشد که این مدارک باید آپلود شود و برای دانشگاه فرستاده شود.

  • توصیه نامه ( توصیه نامه باید با سربرگ دانشگاه ارائه شود)، انگیزه نامه (که باید حداکثر در دو صفحه ارائه شود)
  •  ترجمه رسمی مدرک کارشناسی و همچنین ترجمه رسمی ریز نمرات
  •  رزومه و مدرک مورد نیاز زبان انگلیسی یا ایتالیایی
0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *