شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

دانشگاه مک گیل یا تورنتو

دانشگاه مک گیل یا تورنتو

امروزه با توجه به سیل وسیع درخواست ها برای مهاجرت به کشور کانادا، دانشجویان بیشتری برای دانشگاه های برتر این کشور اقدام می نمایند. دانشگاه مک گیل یا تورنتو از برترین دانشگاه های کشور کانادا می باشند که دانشجویان برای تحصیلات تکمیلی آنها را انتخاب می کنند.

سیستم آموزشی کشور کانادا بسیار ارزشمند است و به دانشجویان ارزش می دهد، فلذا دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل در دانشگاه های برتر اقدام کرده و بدنبال تحصیل در دانشگاه مک گیل یا تورنتو می باشند.

مشاوران مؤسسه آریاناپارس برای تفهیم بهتر شرایط تحصیل در دانشگاه مک گیل یا تورنتو، این مطلب را گردآوری کرده است و دانشجویان می توانند از آن بهره مند شوند.

رتبه بندی دانشگاه مک گیل یا تورنتو

در سطوح رتبه بندی جهانی، تفاوت خاصی بین دانشگاه مک گیل و تورنتو وجود ندارد و هر دو آنها در میان، مؤسسات برجسته جهان می باشند و نمره های خوبی را در میان همه شاخص های بین المللی دارند و در میان ۵۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارند.

در جدیدترین رتبه بندی جهانی دانشگاه تورنتو در جایگاه بیست و هشتم جهان و دانشگاه مک گیل کانادا در رتبه ۳۳ دنیا در سال ۲۰۱۹ واقع شده اند. در رتبه بندی هر دو دانشگاه در میان کارفرمایان و توسط دانشگاهیان شرایط مناسبی را دارند ولی تفاوت هایی را با هم دارند.

دانشگاه مک گیل کانادا در رتبه ۳۶ در جهان توسط دانشگاهیان و در رتبه ۳۹ در میان کارفرمایان را به خود اختصاص داده است. دانشگاه تورنتو رتبه ۱۸ در جهان توسط دانشگاهیان و رتبه ۲۵ توسط کارفرمایان را به خود اختصاص داده است.

تنوع دانشجویان بین المللی در دانشگاه تورنتو نسبت به دانشگاه مک گیل بیشتر است. دانشجویان بین المللی بیشتری برای دانشگاه تورنتو اقدام می کنند. لازم بذکر است برای ورود به دانشگاه های مک گیل و تورنتو دانشجویان بین المللی مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی ارائه دهند.

مؤسسه زبان آریاناپارس با ارائه دوره های کوتاه مدت آیلتس، شما عزیزان را در راستای اخذ مدرک زبان هم یاری می رساند. برای اطلاعات بیشتر با مشاورین مؤسسه در ارتباط باشید.

نقاط مثبت دانشگاه مک گیل و تورنتو

در رتبه بندی دانشگاهی جهان با موضوع، دانشگاه تورنتو بصورت کلی شرایط بهتری را نسبت به دانشگاه مک گیل دارد. هر دو دانشگاه برتر کانادا دارای مجموعه های مشابهی از نقاط قوت موضوع هستند. هر دو نمره بسیار خوبی برای هنر و علوم انسانی و همچنین علوم زیستی و پزشکی یکسان هستند.

۱-دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل کانادا در رشته هایی همچون آناتومی و فیزیولوژی، مهندسی معدن، مدیریت اطلاعات و حقوق جایگاه مناسبی دارد و دانشجویان می توانند برای رشته ای ذکر شده اقدام نمایند.

۲-دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو در رشته های همچون مردم شناسی، علوم کامپیوتر، جغرافیا، تاریخ، پرستاری، سیاست و الهیات در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

اخذ نمایندگی از بسیاری دانشگاه ها و مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار مؤسسه مهاجرتی آریاناپارس بوده و سر لوحه آتی آن نیز خواهد بود.

دانشگاه مک گیل یا تورنتو

محل دانشگاه مک گیل یا تورنتو

انتخاب میان این دو دانشگاه برتر در کانادا به معنای انتخاب بین شهر های خاص مونترال و تورنتو است. هر دو شهر مورد نظر در جنوب شرقی کانادا واقع شده اند و از بزرگترین شهر های این کشور هستند.

هر دو شهر تورنتو و مونترال ادعا می کنند که مرکز فرهنگی پیشرو در کشور هستند و هر دوی آنها پرونده های قوی در زمینه های موسیقی، فیلم از تنوع بالای بین المللی برخوردار هستند.

بصورت کلی مونترال جامعه دانشجویی بیشتری را دارد و رتبه جهانی در برترین شهرهای دانشجویی در جایگاه چهارم قراردارد. مونترال همچنین رتبه های بالاتر از تورنتو را برای مقرون به صرفه و فعالیت های کارفرمایان در رتبه بندی بدست آورده است.

یکی از تفاوت های اصلی بین دو شهر، زبان مردم است، مردم تورنتو به زبان انگلیسی صحبت می کنند، در حالی که مونترال، جایی که دانشگاه مک گیل واقع شده است، در استان فرانسوی زبان یعنی کبک است. با این حال تدریس در دانشگاه مک گیل به زبان انگلیسی می باشد و برای تحصیل نیاز به مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی دارید.

جامعه دانشجویی دانشگاه مک گیل یا تورنتو

در حال حاضر در حدود ۲۲ هزار دانشجوی بین المللی در دانشگاه تورنتو مشغول به تحصیل می باشند که ۷۹ درصد در مقطع کارشناسی و ۲۱درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند.

در حال حاضر حدود ۲۹ هزار دانشجو در دانشگاه مک گیل مشغول به تحصیل می باشند که یک سوم دانشجویان کل را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند که ۶۸ درصد در مقطع کارشناسی و ۳۲ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند.

هزینه های تحصیل دانشگاه مک گیل یا تورنتو

در دانشگاه تورنتو هزینه تحصیل دانشجویان دوره کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی حدود ۳۰ تا ۵۵ هزار دلار می باشد که دانشجویان ملزم به پرداخت آن می باشند. هزینه های تحصیل متناسب با رشته ی انتخابی و مقطع تحصیلی متغیر است که بصورت معمول در Undergraduate حدود ۴۰ هزار دلار و برای مقاطع بالاتر بین ۲۰ تا۳۰ هزار دلار می باشد.

دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه مک گیل مستلزم پرداخت هزینه می باشند که متناسب با رشته ی انتخابی مقطع تحصیلی تان متغیر است . بصورت کلی هزینه های تحصیل ۱۹ تا ۴۰ هزار دلار کانادا در نظر گرفته می شود. هزینه های اعلام شده شامل دانشگاه، هزینه های درمانی و هزینه های کتاب است.

دانشجویان بین المللی برای بررسی کمک های مالی موجود در دانشگاه مک گیل، از صفحه کمک هزینه دانشجویی بین المللی بازدید کنید.با آگاهی از شرایط دانشگاه های کانادا، علاقمندان به تحصیل در این کشور می توانند انتخابی مناسب را داشته باشند.

مؤسسه آریاناپارس با گردآوری اطلاعات مفید مرتبط، دانشگاه های کانادا و تلاش بر افزایش سطح اطلاعات دانشجویان علاقمند به این کشور دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین مؤسسه در ارتباط بوده و از تجارب این عزیزان بهره مند شوید.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *