شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

دانشگاه های آلمان

انواع دانشگاه های آلمان

دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه های آلمان می توانند بین تعدادی از دانشگاه های دولتی و خصوصی انتخاب کنند: این شامل دانشگاه ها، دانشگاه های علوم کاربردی و کالج های هنر، فیلم و موسیقی است. کدام یک برای دانشجویان بین المللی مناسب است، در میان آنچه که می خواهید مطالعه کنید، بستگی دارد. کیفیت در همه موسسات آموزش عالی به همان اندازه خوب است.

بیش از ۴۰۰ دانشگاه معتبر دولتی را می توان در بسیاری از نقاط مختلف در سراسر جمهوری فدرال آلمان یافت. این دانشگاه ها تقریبا ۲۰،۰۰۰ دوره آموزشی را ارائه می دهند. برای جستجوی دوره مورد نظر، آسان است اطلاعات مربوط به تمام فرصت های مطالعه در آلمان پیدا کنید.

انواع

سه نوع موسسه آموزش عالی در آلمان وجود دارد. نوع موسسه ای که برای دانشجویان مناسب است بستگی به منافع فرد و برنامه های کاری دارد.

  • دانشگاه ها
  • دانشگاه های علوم کاربردی
  • کالج هنر، فیلم و موسیقی

دانشگاه ها

دانشگاه های آلمان عمدتا دانش تئوریک را تحویل می دهند. این دوره بسیار گرایش تحصیلی دارد و بسیاری از گروه های موضوعی مختلف وجود دارد. اما بسیاری از دانشگاه ها در یک موضوع خاص تخصص دارند. این دانشگاه های فنی ( Technische Universität ، TU) یا کالج های تحصیلات ( Pädagogische Hochschule، PH ) نامیده می شوند. در یک دانشگاه، شما همچنین می توانید برای یک دکترا (درجه دکتری) مطالعه کنید. این در اکثر دانشگاه های علوم کاربردی امکان پذیر نیست.

آمار و ارقام

در ترم زمستان ۲۰۱۶، ۲٫۸ میلیون دانشجو در ۴۲۶ دانشگاه رسمی شناخته شده در آلمان ثبت نام کردند. از این تعداد، ۱٫۸ میلیون نفر در ۱۰۶ دانشگاه و ۹۵۶،۹۲۸ نفر در ۲۴۶ دانشگاه علوم کاربردی تحصیل کرده بودند. در مجموع ۳۵۷ ۸۳۵ دانشجوی بین المللی وجود داشت.

  • www.destatis.de | Statistisches Bundesamt

دانشگاه های علوم کاربردی

دانشگاه های علوم کاربردی ( Fachhochschulen و Hochschulen für angewandte Wissenschaften ) دوره های آموزشی آکادمیک را ارائه می دهند. تمرکز بیشتر در مورد کاربرد حرفه ای نسبت به نظریه است، و آموزش با شرایط زندگی حرفه ای سازگار است. همانطور که در دانشگاه ها، در درجه اول است کارشناسی است، و دوم است که کارشناسی ارشد.

دانشگاه های آلمان

طیف وسیعی از موضوعات شامل زمینه هایی از قبیل فن آوری، اقتصاد، کار اجتماعی یا پزشکی است. در طول مراحل عملی که بخشی از دوره تحصیلی است و می تواند یک یا چند ترم را بسته به برنامه تحصیلی داشته باشد تمرکز بر کارهای کاری و مراحل طولانی پروژه در شرکت های آلمان و خارج از کشور است.

کالج هنر، فیلم و موسیقی

در کالج های هنر، فیلم و موسیقی شما می توانید موضوعات هنری مانند رشته موسیقی، معماری، هنرهای تجسمی، درام، رقص، طراحی صنعتی و مد را مطالعه کنید. در دانشگاه ها برای رسانه های مدرن، مدیران، سینماگران، فیلمنامه نویسان و دیگر متخصصان فیلم و تلویزیون آموزش دیده اند. شرایط پذیرش برای این دوره ها شامل استعداد خاصی است که باید در آزمون ورودی آن را نشان دهید.

دانشگاه های آلمان

حتی ممکن است نامزدان فوق العاده با استعداد حتی بدون Hochschulzugangsberechtigung)Certificate of aptitude for higher education) اعمال شود. لطفا توجه داشته باشید که بیشتر کالج های هنر، فیلم و موسیقی در آلمان آموزش می دهند.

دانشگاه های آلمان دوگانه

همراه با یک دوره علمی کاربردی کالج کلاسیک، یک برنامه تحصیلی تعاونی به شما امکان می دهد تا آموزش علمی خود را نزدیک تر به ورود خود به زندگی حرفه ای پیوند دهید. اگر دوست دارید “یادگیری با انجام”، بسیار انگیزه، دانش خوب آلمانی داشته باشید و قصد داشته باشید سریع به اشتغال برسید، دانشگاه دوگانه برای شما مناسب است.

دانشگاه های آلمان

دانشگاه های علوم کاربردی و دانشگاه های آموزش تعاونی، و همچنین دانشگاه های فردی، این نوع دوره ها را ارائه می دهند. اگر یک دوره تحصیلات همکاری را انتخاب کنید، شما نیز باید یک قرارداد را با یک شرکت امضا کنید.

این آموزش معمولا در دو مکان جداگانه انجام میشود: در محل شرکت و در موسسه عالی آموزش عالی. در بیشتر موارد، مراحل کار و هزینه تحصیل پرداخته می شود.

سه نوع وجود دارد:

آموزش یکپارچه دانشگاه های آلمان

  • برنامه تحصیلی با آموزش در شغل شناخته شده نیاز به آموزش رسمی دارد

تمرین یکپارچه

  • فازهای مطالعه با مراحل عملی در یک شرکت جایگزین می شود.

حرفه ای یکپارچه / دوره همراه حرفه ای

  • مطالعات علمی همراه با آموزش حرفه ای در حال انجام است. شما تمام وقت کار می کنید و عمدتا از طریق خودآموزی یاد می گیرید، شبیه دوره آموزش از راه دور است. این برنامه در اکثر موارد محدود به شرکتی است که شما علاقه مند هستید. در حالت ایده آل، شما به طور خاص به دنبال شرکت هایی می گردید که دوره تحصیلی شما را انتخاب می کنند. در پایگاه داده AusbildungPlus، می توانید اطلاعاتی در مورد بیش از ۵۰،۰۰۰ فرصت آموزشی دوگانه در شرکت ها کسب کنید.

اگر درخواست کتبی موفق آمیز باشد، از فرد دعوت می شود تا در یک روش انتخابی شرکت کند. این معمولا شامل یک مصاحبه شخصی و آزمون مهارت است.  قبل از دریافت اطلاعات در مورد چگونگی انجام فرایند برنامه اطمینان حاصل کنید.

سیاست در آموزش عالی

آموزش در سطح ملی در آلمان تنظیم نشده است. هر کدام از ۱۶ ایالت فدرال دارای مقررات و دستورالعمل های آموزشی عالی است. علاوه بر این، دانشگاه های آلمان بسیار مستقل هستند. هر دو مهلت پذیرش و درخواست تا حد زیادی به دانشگاه خاص بستگی دارد. بنابراین همیشه باید بپرسید که کدام مقررات مربوط به دانشگاه مورد نظر شما چیست.

دانشگاه های آلمان خصوصی یا دولتی

اکثر دانشگاه های آلمان توسط دولت تامین می شود. بعضی از آنها توسط کلیسا اداره می شوند و بیش از ۱۲۰ کالج خصوصی ارائه می دهند که دارای مدارک دولتی هستند. بسیاری از دانشگاه های خصوصی دانشگاه علوم کاربردی هستند.

اکثر دانشجویان در آلمان در دانشگاه های دولتی ثبت نام می کنند. فقط حدود ۵٫۵ درصد در یک دانشگاه خصوصی حضور دارند. این نیز به دلیل این واقعیت است که دانشجویان گاهی اوقات مجبور به پرداخت هزینه های تحصیلی عالی در کالج ها و دانشگاه های خصوصی هستند. کیفیت آموزش در هر دو نوع دانشگاه مشابه است.

اخذ نمایندگی از بسیاری دانشگاه های آلمان و مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار موسسه مهاجرتی آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *