شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

دانشگاه های معتبر انگلستان

معرفی دانشگاه های معتبر انگلستان

کشور انگلستان به دلیل آنکه از رتبه های دانشگاهی بالایی در میان کشور های جهان می باشد مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی می باشد. این امر سبب گردد تا در مقاله دانشگاه های معتبر انگلستان به معرفی آن ها بپردازیم.

دانشگاه شفیلد

یکی از دلایلی که دانشگاه شفیلد در میان دانشگاه های معتبر انگلستان قرار دارد، دارا بودن ۵ برنده جایزه نوبل در طول تاریخ از این دانشگاه می باشد که این مسئله بیان گر سطح بالای آموزشی در این دانشگاه می باشد تا حدی که این دانشگاه به عنوان دانشگاه برتر انگلستان در سال ۲۰۱۱ انتخاب شد. شاید نقطه قوت این دانشگاه، شرایط بسیار مناسبی باشد که دانشجویان مقطع فوق لیسانس و دکترا در اختیار خواهند داشت. این دانشگاه جز صد دانشگاه اول دنیا محسوب می شود.

دانشگاه های معتبر انگلستان

دانشگاه شفیلد دارای ۵ دانشکده می باشد که به شرح زیر است.

  • دانشکده هنر و علوم انسانی که شامل رشته های باستان شناسی، انواع زبان ها، فلسفه و موسیقی می باشد.
  • دانشکده مهندسی که رشته های هوافضا، مهندسی شیمی، عمران، مهندسی کامپیوتر، الکترونیک، مواد و مکانیک را ارائه میدهد.
  • دانشکده پزشکی و دندان پزشکی و علوم طبیعی
  • دانشکده علوم پایه
  • دانشکده علوم اجتماعی که شامل رشته های حقوق، روزنامه نگاری، جغرافیا، آموزشی، معماری، اقتصاد، سیاست، مدیریت و دیگر رشته های مشابه می باشد.

با توجه به اینکه دانشگاه شفیلد با شرکت های بزرگی مثل زیمنس، بانینگل و رولز رویس  دیگر از کمپانی های بزرگ بین المللی همکاری دارد. فارغ التحصیلان این دانشگاه براحتی میتوانند پس از اتمام دوره تحصیلی خود، شغل مناسبی پیدا نمایند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار انگلستان تبدیل نمایند.

دانشگاه لیورپول

این دانشگاه از دانشگاه های معتبر انگلستان در شهر بندری لیورپول انگلستان واقع شده است. بیش از ۶ هزار دانشجوی بین المللی در کمپ مرکزی این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند.

در طول صد سال گذشته ۹ نفر از این فارغ التحصیلان این دانشگاه موفق به کسب جایزه نوبل شده اند. بیش از ۵۴ رشته تحصیلی و ۴۰ برنامه درسی در دانشگاه لیورپول ارائه می شود.

دانشگاه های معتبر انگلستان

این دانشگاه با در اختیار داشتن فضایی به گستردگی ۱۰۰ هزار هکتار جزو بزرگترین دانشگاه های کشور انگلستان محسوب می شود. این دانشگاه با رتبه ۱۹ در کشور انگلستان و ۱۷۱ در میان بهترین دانشگاه های جهان، مقصدی استثنایی برای متقاضیان تحصیل در بالاترین سطح دانشگاهی در کشور انگلستان تلقی می شود.

بر اساس آخرین آمار ارائه شده در سال ۲۰۱۳، بیش از ۸۸ % فارغ التحصیلان دانشگاه لیورپول بلافاصله پس از اتمام تحصیل در این دانشگاه موفق به کسب مشاغل مرتبط با رشته تحصیلی خود گشته اند. این دانشگاه دارای ۳ دانشکده می باشد به ترتیب دانشکده مهندسی، دانشکده علوم اجتماعی و دانشکده علوم پزشکی و بهداشت می باشد.

موسسه مهاجرتی آریاناپارس، دانشگاه لیورپول را به آن دسته از متقاضیان تحصیل در کشور انگلستان توصیه می نماید که سابقه درخشانی در امر تحصیل در ایران را دارا می باشند چرا که تحصیل در این دانشگاه نیازمند سطح بالاتری از دانش متقاضی نسبت به رشته مورد نظر خود می باشد.

شهریه دانشگاه های لیورپول به صورت سالیانه بین ۱۰ تا ۱۴ هزار پوند می باشد.

دانشگاه نیوکاسل

دانشگاه نیوکاسل جزء ۲۰ تای اول دانشگاه های معتبر انگلستان در سال ۲۰۱۳ و جزء ۱۲۹  دانشگاه در میان دانشگاه های معتبر دنیا رتبه بندی شده است.

دانشگاه های معتبر انگلستان

آکادمی این دانشگاه تا به حال ۲ بار جایزه نوبل افتخاری ملکه انگلستان را به پاس کیفیت بالای آموزش در این دانشگاه بدست آورده است. طبق آخرین آمار ارائه شده سال ۲۰۱۳، ۹۵٫۲% دانشجویان پس از اتمام دوره تحصیل خود در دانشگاه نیوکاسل انگلستان موفق به یافتن شغل در کشور انگلستان گردیده اند.

هر ساله ۲٫۰۰۰ فرصت شغل جدید از طریق کمپانی های بین المللی و محلی یه دانشجویان دانشگاه نیوکاسل انگلستان ارائه می شود.

دانشگاه نیوکاسل در سال ۱۸۳۴ تاسیس شده است و در ابتدا دانشگاه پزشکی و جراحی قلمداد می شد و امروزه این دانشگاه تقریبا تمامی رشته های مورد تقاضای دانشجویان را ارائه می دهد.

با توجه به این مطلب که دانشگاه نیوکاسل، تنها دانشگاه معتبر در منطقه نیوکاسل است، دانشجویان براحتی می توانند در حین تحصیل خود به کار دانشجویی بپردازند.

میانگین هزینه های سالیانه دانشگاه نیوکاسل برای دانشجویان خارجی حدود ۱۲ تا ۱۶ هزار پوند معیت شده است ولیکن این دانشگاه محدوده وسیعی از بورسیه های تحصیلی خود را به دانشجویان این کشور ارائه می دهد.

گفتنی است دانشجویان ایرانی سابقه بسیار درخشانی در اخذ مدارک خود از دانشگاه نیوکاسل انگلستان را به جای گذاشته اند. از ۴ هزار دانشجوی خارجی، ۲۵ دانشجوی ایرانی در سال ۲۰۱۳ در دانشگاه نیوکاسل مشغول به تحصیل بوده اند.

دانشگاه باکینگهام

در مقاله معرفی دانشگاه های معتبر انگلستان نمی توان دانشگاه باکینگهام انگلستان را نادیده گرفت زیرا، علی رغم فضای محدود این دانشگاه شعار کیفیت آموزشی به جای کمیت دانش آموز را سرلوحه کار خویش قرار داده است.

این دانشگاه حدود ۲۰۰۰ دانشجو را در خود جای داده است و به ازای هر ۱ دانشجو ۱ کارمند در این دانشگاه مشغول به فعالیت می باشند. دانشجوهای باکینگهام، دروس علوم نظری نظیر مدیریت، زبان انگلیسی و روان شناسی را ارائه میدهد.

دانشگاه باکینگهام رشته های حسابداری، بازرگانی، روزنامه نگاری، علوم کامپیوتر، آموزش، زبان انگلیسی، تاریخ، هنر، حقوق، روانشناسی، سیاست و روابط دیپلماتیک را ارائه می دهد. همچنین بسیاری از دوره های پیش دانشگاهی در این دانشگاه ارائه می شود.

دانشگاه های معتبر انگلستان

موسسه مهاجرتی آریانا پارس این دانشگاه را به آن دسته از متقاضیان تحصیل در انگلستان توصیه می کند که قصد یافتن شغل در کشور انگلستان را دارند، چرا که این دانشگاه تعداد کمی دانشجو را هر ساله در رشته های خاصی می پذیرد ولیکن خروجی دانشجویان از این دانشگاه، ایجاد آمادگی برای ایشان جهت یافتن مشاغل در حوزه های مربوط به رشته تحصیلی شان در کشور انگلستان می باشد.

دانشگاه باکینگهام همچنین تنها دانشگاهی است که در آن می توان دوره لیسانس را به صورت ۲ ساله گذراند. که این مسئله باعث کاهش چشمگیر هزینه های دانشجویان در تحصیل در کشور انگلستان می باشد.

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد. موسسه مهاجرتی آریانا پارس با به کار گیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *