شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

دانشگاه های معتبر ایتالیا

آشنایی با دانشگاه های معتبر ایتالیا

ایتالیا به عنوان یک کشور اروپایی دانشگاه های معتبر زیادی دارد که هر ساله دانشجویان بیشماری را به خود جذب می کنند. در این مطلب می خواهیم در مورد دانشگاه های معتبر ایتالیا صحبت کنیم و رشته هایی را که دانشجویان می توانند برای ادامه تحصیل انتخاب کنند را نام ببریم. تحصیل در ایتالیا شرایط مناسبی را به دانشجویان ایجاد می کند.

دانشگاه بولونیای ایتالیا

دومین دانشگاه معتبری که در کشور ایتالیا قرار دارد دانشگاه بولونیا می باشد که به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان شناخته می شود. بر اساس مدارک و شواهدی در سال ۲۰۰۰ میلادی به دست آمد مشخص شد دانشگاه بولونیا در سال ۱۰۸۸ میلادی پایه گذاری شده است و در حدود نهصد و بیست سال قدمت دارد که باعث می شود به عنوان یکی از دانشگاه های قدیمی جهان شناخته می شود.

شعاری که دانشگاه بولونیا در حال حاضر برای خود در پیش گرفته است مادر تمام مطالعات می باشد. این دانشگاه با این شعار در جامعه امروزی توانسته در زمینه تحقیقات پیشرفت های بسیاری داشته و به موفقیت های چندانی نیز دست یافته است. دانشگاه بلونیا به صورت دولتی کار می کند و پنج پردیس برای آن تاسیس شده است.

این دانشگاه بزرگ ایتالیایی هشتاد و دو هزار دانشجو را پذیرش می نماید که دانشجویان آن از کشورهای دیگر نیز می باشد. کیفیت آموزشی این دانشگاه ایتالیایی و اساتیدی که برای تدریس در خدمت دارد باعث شده به عنوان یکی از دانشگاه های معتبر در اروپا به شمار برود. بیشترین رشته هایی که در این دانشگاه تدریس می شود به زبان ایتالیایی می باشد اما تعداد کمی هم رشته به زبان انگلیسی دارد که دانشجویان علاقه مند می توانند آن ها را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.

دانشگاه کاتولیک ساکرو کور ایتالیا

ایتالیا در سال ۱۹۲۱ میلادی شاهد تاسیس دانشگاهی به نام ساکرو کور بود که یک دانشگاه خصوصی و کاتولیک به شمار می رود. این دانشگاه ایتالیایی دارای پنج پردیس است که میلان میزبان پردیس اصلی آن می باشد.دانشگاه ساکرو کور به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه های جهان که کاتولیک است و همچنین به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه های خصوصی شناخته می شود که در اروپا وجود دارد. تعداد دانشجوهای این دانشگاه در حدود چهل هزار نفر می باشد که اکثر آن ها به زبان های ایتالیایی و انگلیسی در حال تحصیل می باشند.

طبق رتبه بندی ای که QS انجام داده این دانشگاه کاتولیک در بین پانصد دانشگاهی قرار دارد که به عنوان برترین های جهان شناخته شده اند. البته این دانشگاه در اروپا تنها دانشگاهی است که خصوصی بوده و سالانه دانشجویان بسیاری را پذیرش می نماید. دانشگاه ساکرو کور دارای دوازده دانشکده می باشد که رشته هایی همچون حقوق و ریاضیات و فیزیک و ادبیات و زبان های خارجی و چندین رشته دیگر در آن تدریس می شوند که علاقه مندان به حضور در این دانشگاه می توانند این رشته ها را برای ادامه تحصیل انتخاب نمایند.

دانشگاه سیه نا در ایتالیا

سال ۱۲۴۰ در ایتالیا دانشگاهی احداث گردید که دولت تمام هزینه های آموزشی آن را تقبل کرد. این دانشگاه دولتی با نام سیه نا شناخته می شود که یکی دیگر از دانشگاه های قدمت دار ایتالیا می باشد که تعداد بیست هزار دانشجو را پذیرش کرده است و دانشجویان آن به زبان های ایتالیایی و انگلیسی در حال ادامه تحصیل می باشند. این دانشگاه ایتالیایی به دلیل مدارسی که در زمینه حقوق و پزشکی دارد در کل جهان شناخته می شود.

این دانشگاه در رده بندی جهانی در مقام چهارصد و هفتاد و یک  ایستاده است و در کشور ایتالیا جایگاه ۱۶ را به خود اختصاص داده است و جزو دانشگاه های معتبر ایتالیا شناخته می شود. تعداد مدرسه هایی که دانشگاه سیه نا را تشکیل داده اند نه مدرسه می باشد که در زمینه های اقتصاد و علوم انسانی و فقه و علوم سیاسی و چندین رشته دیگر در حال تدریس می باشند.

دانشگاه ترورگاتا

دانشگاه ترورگاتا یکی از دانشگاه های معتبر ایتالیا  که در سال ۱۹۸۲ میلادی در شهر رم  احداث شد. این دانشگاه ایتالیایی علیرغم اینکه قدمت زیادی ندارد اما توانسته در کمترین زمان ممکن تمام استاندارد هایی که در زمینه کیفیت وجود دارد را به دست بیاورد. دانشجویانی که در دانشگاه ترورگاتا در حال تحصیل هستند در حدود چهل و چهار هزار دانشجو می باشد که دروس خود را به زبان های ایتالیایی و انگلیسی تحصیل می کنند. مساحت بالایی که دانشگاه ترورگاتا دارد باعث شده دانشکده های موجود در آن هرکدام در بخش جداگانه ای احداث شوند.

در دانشگاه ترورگاتا بیمارستانی وجود دارد که به عنوان یکی از مجهزترین و به روز ترین بیمارستان هایی که در ایتالیا قرار دارد شناخته می شود. در خصوص دانشگاه ترورگاتا باید بیان کنیم مرکز تحقیقات ملی و آژانس فضایی ایتالیا در آن وجود داشته که باعث شده است این دانشگاه به عنوان یک مرکز تحقیقاتی فعال اروپایی شناخته شود که همین امر باعث می شود کشور ایتالیا نیز به عنوان یک کشور فعال در زمینه تحقیقات به شمار رود.

موسسه Qs در سال ۲۰۱۵ رتبه بندی ای را در نظر گرفته است که بر اساس آن دانشگاه ترورگاتا در جایگاه ۳۳۶ جهان قرار گرفته است اما در زمینه علمی بر طبق رده بندی آموزش و پرورش توانسته مقام پنجم را به خود اختصاص دهد. این دانشگاه توانسته پنج دانشکده را به عنوان زیر مجموعه خود تاسیس کند که با نام دانشکده حقوق ، دانشکده فنی و مهندسی و همچنین دانشکده اقتصاد و دانشکده ریاضی و فیزیک و علوم و همچنین دانشکده پزشکی و جراحی می باشد که می توانند سالیانه تعداد زیادی دانشجو را از مناطق مختلف پذیرش نمایند.

موسسه مهاجرتی آریاناپارس

دانشجویانی که علاقه مند به حضور در دانشگاه های معتبر ایتالیا هستند می توانند یکی از این دانشگاه ها را انتخاب کرده و برای پذیرش در آن اقدام نمایند تا بتوانند در رشته مورد علاقه خود تحصیل نمایند اما لزوم حضور در این دانشگاه ها آشنایی با زبان های ایتالیایی و انگلیسی می باشد.

اخذ نمایندگی از دانشگاه های معتبر ایتالیا و مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار موسسه مهاجرتی آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *