شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

بررسی دانشگاه های کشور آمریکا

بواسطه قدمت دانشگاههای ممتاز در سیستم آموزشی آمریکا و امکانات بسیارویژه ای که کشور آمریکا در اختیار دانشجویان خارجی برای تحصیل در آمریکا قرارمی دهد، کشور آمریکا همواره کانون توجه علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه های امریکا و همه ی افرادی که متقاضی اخذ اقامت و یا گرین کارت آمریکا بوده اند ، بوده است . دانشگاه ها و مراکز اموزشی امریکا سرآمد دانشگاه های برتر دنیا هستند و تقریبا تمامی رشته های دانشگاهی را پوشش می دهند.

1- دانشگاه (MIT) :

موسسه فناوری ماساچوست یا همان دانشگاه MIT برترین مرکز آموزشی جهان می باشد که در 10 آپریل سال 1861 تاسیس شد و تا به امروز به فعالیت آموزشی خود ادامه می دهد. از افتخارات دانشگاه می توان به برندگان جایزه نوبل که فارق التحصیلان این دانشگاه می باشند اشاره کرد که 85نفر از فارق التحصیلان موسسه فناوری ماساچوست موفق به اخذ آن شده اند. در حال حاضر حدود 11هزار دانشجو در  Massachusetts Institute of Technology مشغول به تحصیل می باشند که 40 درصد آنان در  مقطع کارشناسی و 60درصد آنان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند. شرایط برای دانشجویان بین المللی کاملا متفاوت می باشد  بصورتیکه از حدود 3600دانشجوی بین المللی 18 درصد در مقطع کارشناسی و 82درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند.باتوجه به ارقام ذکر شده می توان به این نکته اشاره کرد که دانشجویان برای تحصیل در MIT باید سوابق تحصیلی فوق العاده ای باشند به همین منظور دوره ی کارشناسی خود را در دانشگاه خوب سپری کرده و برای مقاطع بالاتر به این دانشگاه وارد می شوند .

رشته های علوم کامپیوتر، اقتصاد، مهندسی شیمی، مهندسی عمران و سازه، مهندسی الکترونیک و الکترسیته،آمار، مهندسی مکانیک، معماری، شیمی، علوم مواد برترین رشته های دانشگاه MIT می باشند که در رتبه بندی چهانی در جایگاه اول قرار دارند. دانشجویان با توجه به دانشکده های پزشکی، علوم، فنی مهندسی،طراحی و معماری، مدیریت، علوم انسانی، هنر و علوم اجتماعی می توانند رشته های مرتبط را در دانشگاه سپری کرده و به مدارج بالای علمی برسند.

دانشجویان برای تحصیل در موسسه فناوری ماساچوست مستلزم پرداخت هزینه می باشند که متناسب با رشته ی انتخابی هزینه های آن قابل تغییر می باشد ولی بصورت معمول دانشجویان سالانه باید بین 44 تا 46 هزار دلار پرداخت کنند. که به همین منظور دانشجویان برای کسب بورسیه های تحصیلی اقدام می کنند.

دروس به زبان انگلیسی ارائه می شود و علاقه مندان به ورود به دانشگاه MIT نیازمند مدرک زبان  انگلیسی می باشند. اساتید موسسه زبان آریانا پارس می توانند راه رسیدن به بهترین نمرات نظیر آیلتس و تافل را در کمترین زمان ممکن به متقاضیان عزیز شرکت در این امتحانات ارائه دهند.

2- دانشگاه هاروارد  :

دانشگاه هاروارد یکی از برترین موسسات آموزشی دنیاست که در سال 1636 میلادی در شهر کمبریج تاسیس شد و تا به امروز به فعالیت خود ادامه می دهد و در حال حاضر دومین دانشگاه برتر دنیا می باشد. این دانشگاه قدیمی ترین دانشگاه کشور آمریکاست. از افتخارت این دانشگاه می توان به 150جایزه نوبل و 8 رئیس جمهور امریکا که فارغ التحصیل دانشگاه هاروارد می باشند، اشاره کرد.

درحال حاضر حدودا 22 هزار دانشجو در Harvard University مشغول به تحصیل می باشند که 32درصد آنان در مقطع کارشناسی و 68 درصد مابقی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه میدهند. در ارتباط به دانشجویان بین المللی امار به سمت postgraduate  بیشتر می باشد بصورتیکه از حدود 5 هزار دانشجوی بین المللی 15 درصد درمقطع کارشناسی و 85درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند. باتوجه به سطح بالای علمی دانشگاه هاروارد به صورت معمول دانشجویان دوره های کارشناسی را در دانشگاه خوب سپری کرده و پس از آن وارد مقاطع کارشناسی ارشد یا دکتریای این دانشگاه می شوند.

رشته های باستان شناسی، علوم سیاسی، حسابداری، حقوق ، سیاست، جامع شناسی،علوم زیستی، پزشکی، داروسازی و داروشناسی،مدیریت و بیزینس، روانشناسی، مطالعات و توسعه، و ریاضی برترین رشته های دانشگاه هاروارد می باشند که در جایگاه اول دنیا قرار دارد. هاروارد دارای نه دانشکده با یکصد و شصت رشته تحصیلی می باشد که شامل دانشکده هنر و علوم، دانشکده پزشکی هاروارد، دانشکده بازرگانی، دانشکده معماری، دانشکده الهیات، دانشکده آموزش، مدرسه جان اف کندی، دانشکده حقوق و موسسه مطالعات پیشرفته ردکلیف می باشد.

دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه هاروارد مستلزم پرداخت هزینه می باشند که متناسب با رشته ی انتخابی و مقطع تحصیلی هزینه ها متفاوت است . بصورت معمول دانشجویان سالانه بین 38تا 44 هزار دلار را پرداخت کنند. برای تحصیل در دانشگاه های کشور آمریکا می توانید با مشاورین موسسه مهاجرتی آریانا پارس در ارتباط بوده و از  تجارب این عزیزان بهره مند شوید.

3-دانشگاه استنفورد :

یکی از برترین و معتبرترین دانشگاه های آمریکا و دنیا که در سال 1885میلادی در سانفرانسیسکو ایالت کالفرنیا تاسیس شد و در حال حاضر بعنوان سومین دانشگاه برتر دنیا شناخته می شود. داستان دانشگاه و تاسیس آن مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. استنفورد فامیلی یکی از خانواده های آمریکایی می باشد که فرزند خود را برای ادامه تحصیل روانه دانشگاه هاروارد کرده بودند. فرزند خانواده بعلت اخذ نکردن بورسیه های تحصیلی از دانشگاه خارج شده و مفقود می شود. خانواده استنفورد برای اعتراض به این کار تصمیم به احداث دانشگاهی کردند که در رقابت با هاروارد قرار گیرد.

در حال حاظر حدود 16 هزار دانشجو در Stanford University مشغول به تحصیل می باشند که 43درصد آنان در مقطع کارشناسی و 57درصد مابقی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند. در ارتباط با دانشجویان بین المللی تمرکز بیشتر در  postgraduate می باشند. بصورتیکه از میان حدودا 3500 دانشجوی بین المللی 16درصد در مقطع کارشناسی و 84 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند. در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا نیاز به سوابق تحصیلی درخشان می باشد که بصورت معمول دانشجویان برای کارشناسی در دانشگاهی مناسب تحصیل کرده و پس از وارد دانشگاه استنفورد میشوند.

در رشته های برتر دانشگاه استنفورد می توان به مهندسی الکترونیک و الکترسیته، مهندسی مکانیک، آمار، مطالعات محیطی، علوم و مواد، علوم کامپیوتر،مهندسی شیمی، فیزیک و نجوم، مهندسی معدن، کشاورزی و جنگلداری، اقتصاد، علوم تربیتی و پزشکی اشاره کرد، که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند. دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه استنفورد مستلزم پرداخت هزینه می باشند که متناسب با رشته ی انتخابی هزینه ها متفاوت است . بصورت معمول دانشجویان برای تحصیل سالیانه بین 40تا 42 هزار دلار را پرداخت کنند. از دیگر شرط های ورود مدرک زبان انگلیسی می باشد که با توجه به مقاطع نمرات متفاوتی را نیازمند هستید.

علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه های ممتاز می توانند با در ارتباط بودن با مشاورین آریانا پارس از شرایط حاکم مطلع شده و از تجارب این عزیزان بهرمند شوند.

4-دانشگاه  Cal Tech  :

از دیگر مراکز معتبر کشور امریکا که در ایالت کالیفرنیا واقع شده است ،موسسه فناوری کالیفرنیا در سال 1891میلادی تاسیس شد و تا به امروز به فعالیت آموزشی خود ادامه میدهد و درحال حاظر پنجمین دانشگاه برتر دنیاست. شعار اصلی دانشگاه Cal Tech بدین  معناست که راستی آزادی بخش است. از افتخارات این دانشگاه می توان به برندگان جوایز نوبل اشاره کرد که 34 نفر از فارق التحصیلان این دانشگاه موفق به اخذ جایزه ی نوبل شده اند.

در حال حاضر حدود 2200دانشجو در   California Institute of Technology  مشغول به تحصیل می باشند که 45 درصد آنان در مقطع کارشناسی و 55درصد مابقی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند. آمار دانشجویان بین المللی متناسب با دانشجویان کل پایین می باشد بصورتیکه از میان 580نفر 15 درصد درمقطع کارشناسی و 85 درصد مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند.

بصورت کلی دردانشگاه های ممتاز جهان و علی الخصوص کشور امریکا در صد Postgraduate در میان دانشجویان بین المللی بالاتر می باشد. دلیل این اتفاق، برای تحصیل در این دانشگاه ها نیاز به سوابق علمی درخشانی می باشد که معمولا در ابتدا برای دانشگاه های خوب اقدام کرده و پس از آن وارد چنین دانشگاهی می شوند. هزینه های تحصیل برای یکسال بین 38تا 40هزار دلار می باشد که دانشجویان برای ادامه تحصیل مستلزم پرداخت این هزینه می باشند. ذکر این نکته الزامیست که با توجه به رشته ی انتخابی، هزینه های تحصبل قابل تغییر می باشد. رشته هایی همچون مهندسی شیمی، علوم زیستی، علوم زمین ودریا، فیزیک و نجوم، شیمی، مهندسی مکانیک، مهندسی معدن ، مهندسی الکترونیک و الکترسیته،ریاضی، علوم مواد، علوم کامپیوتر، اقتصاد، مهندسی عمران و سازه، پزشکی، تاریخ، مدیریت و بیزینس، فلسفه از جمله رشته های برتر دانشگاه Cal Tech می باشند که در رتبه بندی جهانی جایگاه مناسبی را دارند.

آریانا پارس راهی مطمئن برای ورود به دانشگاه های برتر کشور آمریکا می باشد که برای بررسی  شرایط می توانید با مشاورین این موسسه در ارتباط باشید.

5- دانشگاه شیکاگو :

یکی از برترین دانشگاهای کشور آمریکا که درسال 1890میلادی در شهر شیکاگو تاسیس شد و با شعار (بگذار تا دانش بیشتر و بیشتر رشد کند ،تا زندگانی بشر غنی شود) به فعالیت خود ادامه می دهد و در حال حاضر به عنوان دهمین دانشگاه دنیا مطرح می باشد. از افتخارات دانشگاه شیکاگو می توان به 82نفر برنده جایزه نوبل که فارغ التحصیل آن بوده اند، اشاره کرد.

درحال حاضر حدودا 14 هزار دانشجو در University of Chicago مشغول به تحصیل می باشند که 41درصد آنان درمقطع کارشناسی و 59 درصد مابقی درمقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه میدهند. در ارتباط با دانشجویان بین المللی شرایط متفاوت است بصورتیکه از میان 3500دانشجوی بین المللی 22 درصد در مقطع کارشناسی و 78 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل می باشند.

دانشگاه شیکاگو دارای 7 دانشکده می باشد که این دانشکده ها شامل، دانشکده الهیات، دانشکده تجارت شیکاگو، دانشکده حقوق، دانشکده پزشکی، دانشکده علوم اجتماعی، دانشکده علوم و دانشکده علوم، دانشکده ارشد شیکاگو می باشد . از رشته های مطرح دانشگاه می توان به باستان شناسی، حسابداری، اقتصاد، جامع شناسی، تاریخ و ادبیات زبان انگلیسی، علوم سیاسی، تاریخ، حقوق، ریاضی، فیزیک نجوم، انسان شناسی، زبان شناسی، مدیریت و بیزینس، روانشناسی ،زبان های پیشرفته اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

دروس در دانشگاه شیکاگو به زبان انگلیسی ارائه میشوند که برای ورود نیازمند مدرک زبان انگلیسی می باشید. اساتید موسسه آریانا پارس می توانند درکمترین زمان ممکن علاقه مندان را به نمره دلخواه زبان نظیر آیلتس و تافل رسانده و تجربیات خود را در اختیار آنان قرار می دهند.

6- دانشگاه پرینستون :

دانشگاه پرینستون در سال 1746 میلادی در شهر پرینستون آمریکا تاسیس شد که بعنوان برترین دانشگاه ایالت نیوجرسی مطرح می باشد . از لحاظ قدمت در جایگاه چهارم قرار دارد. درحال حاضر در جایگاه یازدهم قرار  دارد که ب عوامل و فاکتور های گوناگونی بستگی دارد. بطور مثال رشته ی اقتصاد که برترین رشته ی دانشگاه می باشد در جایگاه چهارم قرار دارد. در حال حاضر حدود 8 هزار دانشجو در Princeton University  مشغول به تحصیل می باشند که 66درصد درمقطع کارشناسی و 34 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه میدهند. آمار درمیان دانشجویان بین المللی کاملا برعکس می باشد بصورتیکه در میان 1600دانشجوی بین المللی 35درصد در مقطع کارشناسی و 65درصد درمقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند. از دیگر رشته های مطرح دانشگاه پرینستون می توان به ریاضی ، علوم سیاسی، تاریخ، فیزیک و نجوم، فلسفه، تاریخ و ادبیات زبان انگلیسی، زبان های پیشرفته، علوم کامپیوتر، جامع شناسی، روان شناسی، آمار، علوم زمین و دریا، مهندسی شیمی، علوم زیستی، مطالعات توسعه، و مطالعات محیطی اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل مستلزم پرداخت هزینه می باشند که متناسب با رشته ی انتخابی هزینه های آن قابل تغییر می باشد. بصورت معمول هزینه های ان بین 40 تا 42 هزار دلار سالیانه است.

ازآنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، معقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع در همه پروسه های مختلف می باشد. موسسه آریانا پارس با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شراطی ایجاد بسته اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم کرده است.

7- دانشگاه ییل :

یکی از قدیمی ترین و برترین دانشگاههای شهر نیوهیون ایالت کنتیکت امریکا می باشد که درسال 1701میلادی تاسیس شد و با شعار (نور و حقیقت) به فعالیت آموزشی خود ادامه می دهد و درحال حاضر بعنوان پانزدهمین دانشگاه برتر دنیا شناخته میشود. از افتخارات دانشگاه ییل می توان به 52 فارق التحصیل دانشگاه اشاره کرد که موفق به اخذ جایزه نوبل شده اند.

در حال حاضر حدود 12 هزار دانشجو در Yule university مشغول به تحصیل می باشند که 45 درصد آنان در مقطع کارشناسی و 55 درصد آنان درمقاطع کارشناسی ارشد ودکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند. آمار دانشجویان بین المللی بدین صورت می باشد که از میان 2300 دانشجو 24 درصد در مقطع کارشناسی و 76درصد درمقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند.

رشته هایی همچون حقوق، ادبیات زبان انگلیسی، تاریخ، زبان های پیشرفته، سیاست، روان شناسی، علوم زیستی، پزشکی، اقتصاد، باستان شناسی، مدیریت و بیزینس، ارتباطات و مطالعات رسانه از جمله رشته های برتر دانشگاه ییل می باشند که در رتبه بندی جهان از جایگاه مناسبی برخوردار هستند. دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در Yule university مستلزم پرداخت هزینه می باشند که متناسب با رشته ی انتخابی و مقطع تحصیل  قابل تغییر میباشد بصورتیکه برای یکسال تحصیل بین 36 تا 44  هزار دلار را باید پرداخت کنند بصورت معمول دانشجویان تلاش برای اخذ بورسیه خواهند کرد تا هزینه های کمتری را پرداخت کنند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

8 پاسخ به “دانشگاه های کشور آمریکا”

 1. نیما گفت:

  سلام
  اگه برای دانشگاه های پولی هم اقدام کنیم باید حتما مدرک زبان داشته باشیم یا بدون اون هم میشه؟
  ممنون

 2. پارسا گفت:

  سلام
  من دانشجوی رشته اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف هستم.میخواستم بدون در شرایط فعلی میتوانم برای دکترا از دانشگاه های معتبر آمریکا بورسیه بگیرم؛دو مقاله کننده آیلتس 7.5 دارم ،لطفا سریع پاسخ بدین با تشکر

 3. مصطفی گفت:

  سلام
  من فارغ التحصیل اقتصاد دانشگاه تهران هستم.آیا برای پذیرش دوره دکترای اقتصاد و اخذ اقامت تحصیلی می تونم اقدام کنم برای دانشگاه های آمریکا؟
  اگر میتونم اقدام کنم چه شرایطی باید داشته باشم؟ هزینه اقامت و تحصیل مهم نیست.
  تشکر

 4. با عرض سلام و خسته نباشید بابت مطالب بسیار عالی
  من و همسرم فارغ اتحصیل سال 85 از دانشگاه علم و صنعت در رشته طراحی صنعتی هستیم و سال 94 وارد دانشگاه آزاد برای مقطع ارشد رشته معماری شدیم. حدودا از 10 سال پیش در زمینه طراحی مبلمان فعالیت می کنیم و 2 سال پیاپی، دو کارخانه تولید صنایع چوبی با ارائه طرحهای ما در نمایشگاه بین المللی مبلمان، جایزه محصول برتر دریافت کردند. از 4 سال پیش به فعالیت در زمینه معماری و معماری داخلی در کنار طراحی مبلمان روی آوردیم و به مدت 4 سال در کنار اداره شرکت خصوصی، فروشگاه دکوراسیون داخلی خودمان را راه اندازی کردیم. من در دوران کارشناسی همواره شاگرد اول بودم و مدارک آن موجود می باشد. همسرم نوازنده توانای تار و سه تار هم هستند و به تازگی به شاگردی استاد کیوان ساکت در آمدند. لطفا راهنمایی بفرمایید برای مهاجرت به اروپا شانس بیشتری داریم یا کانادا و آمریکا (سن: 34 و 35 سال).
  بسیار از توجه و پاسخگویی شما ممنوم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   باید نوع مهاجرت و دلیلی مهاجرت خود را بیان نمایید و چنانچه برای کار اقدام کنید بجز سوابق کاری مدرک زبان هم الزامیست ولی در کل کانادا شرایط دادن اقامت بهتری را دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *