شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

معرفی دانشگاه های کشور اتریش

با توجه به پایین بودن هزینه های تحصیل در دانشگاه های کشور اتریش، گزینه ای مناسب برای ادامه ی تحصیل در مقاطع مختلف می باشد که علاقه مندان را مجاب به انتخاب این کشور می کند. بررسی دانشگاه های این کشور کمک شایانی به راحتی انتخاب دانشجویان در اتریش می کند که توسط مشاورین آریانا پارس گرد آوری شده است .
1-دانشگاه ژوهانس کپلرلینز Johannes kepler university linz
دانشگاه jku یکی دیگر از دانشگاه های برتر کشور اتریش می باشد که در سال 1966 میلادی در شهر لینز تاسیس شد که نسبتا جوان می باشد و در رتبه بندی دانشگاه هایی که به تازگی شروع به فعالیت کرده اند در جایگاه 41 قرار گرفته است .
در حال حاضر حدود 18 هزار دانشجو در دانشگاه jku مشغول به تحصیل می باشند که 82 درصد آنان در مقطع کارشناسی و 18 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می کنند .
دانشجویان بین المللی حدود 9 درصد دانشجویان کل را تشکیل می دهند که درصد پراکندگی آن در مقاطع مختلف می باشد بصورتی که 69 درصد در مقطع کارشناسی و 31 درصد مابقی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند .
دانشگاه ژوهانس یکی از متنوع ترین دانشگاه های کشور اتریش در زمینه ی رشته می باشد و این دانشگاه ارائه دهنده ی حدودا 50 رشته ی مختلف می باشد و رشته هایی همچون علوم کامپیوتر و اطلاعات سیستم ها، ریاضی و شیمی از جمله رشته های برتر دانشگاه jku می باشد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند و دانشجویان این رشته هامی توانند این دانشگاه را بعنوان انتخاب اول برگزینند .
دروس غالبا بزبان المانی ارائه می شود ولی برخی از رشته ها از جمله مدیریت این امکان را به دانشجویان می دهد که دوره ی فوق لیسانس خود را بزبان انگلیسی تحصیل کنند. دانشجویان در صورت نداشتن مدرک زبان می توانند با شرکت در دوره های کوتاه مدت زبان های انگلیسی و المانی موسسه ی آریانا پارس به بهترین نتایج دست پیدا کنند .
2-دانشگاه سالتسبورگ university of Salzburg :
دانشگاه سالتسبورگ یکی از دانشگاه های کشور اتریش می باشد که در سال 1622 میلادی در شهر سالتسبورگ که چشم انداز فوق العاده ای دارد، همچنین اهمیت تاریخی و جشنواره های موسیقی در آن به یکی از زیبا ترین شهر های جهان تبدیل کرده است، تاسیس شده است .
این دوره های ترکیبی میان سایر دانشگاه های کشور المان و اتریش را برگزار می کند، بصورت مثال، دوره های کارشناسی مهندسی با همکاری دانشگاه های صنعتی مونیخ برگزار می کند .
در حال حاضر حدود 17 هزار دانشجو در دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند که 54 درصد در مقطع کارشناسی و 46 درصد در مقاطع فوق لیسانس و دکترا تحصیل می کنند. حدود یک سوم جمعیت دانشجویان را دانشجویان بین المللی تشکیل داده است که 61 درصدشان در مقطع کارشناسی و 39 درصد مابقی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول و یک سوم جمعیت دانشجویان را دانشجویان بین المللی تشکیل داده است که 61 درصدشان در مقطع کارشناسی و 39 درصد مابقی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند .
دوره های تحصیلی در دانشگاه بزبان آلمانی ارائه می شود و درصورتی که علاقه مندان به تحصیل مدرک زبان المانی را نداشته باشند می توانند این دوره ها را در خاک کشور اتریش سپری کنند. موسسه ی آریانا پارس با ارائه دوره های 5 ماهه زبان المانی علاقه مندان را در این راه یاری می رساند. لازم بذکر است که دانشجویان برای تحصیل بصورت معمول بین 300 تا 750 یورو باید پرداخت کنند .
رشته هایی همچون علوم کامپیوتر، تاریخ، حقوق، ریاضی، ادبیات و زبان المانی، جغرافیا، روانشناسی، حقوق خصوصی، فلسفه، هنر از جمله رشته های مطرح دانشگاه سالسبورگ می باشد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند .
3-دانشگاه MU VIENNA :
دانشگاه MU با توجه سابقه ی کوتاه مدت خود نظر علاقه مندان به تحصیل در کشور اتریش را به خود جلب کرده است. این دانشگاه در سال 2007 میلادی در شهر وین شروع به فعالیت کرده و در حال حاضریکی از برترین دانشگاه های کشور اتریش می باشد .
دانشگاه مدول فقط در رشته های مدیریت دانشجو می گیرد و محدودیت برای تغییر رشته در نظر نمی گیرد بصورتی که اگر حتی در رشته های مهندسی تحصیل کرده باشید می توانید برای مقطع بالاتر در رشته ی مدیریت اقدام کنید.
از مزایای دیگر دانشگاه می توان به گارانتی کار پس از تحصیل اشاره کرد که دانشجویان پس از فارغ التحصیل شدن به کار بپردازند و عملا بعد از تحصیل وارد بازار کار می شوند .
تحصیلات در دانشگاه مدول بزبان انگلیسی می باشد و برای ورود به دوره های دانشگاه نیازمند مدرک زبان می باشید. بصورت معمول در مقطع لیسانس آیلتس 6 برای مقطع فوق لیسانس نمره ی 6.5 و برای دوره ی دکترا نیازمند نمره ی 7 می باشید. دانشجویان و علاقه مندان در صورت نداشتن مدرک زبان می توانند با موسسه ی آریانا پارس در ارتباط باشند. اساتید موسسه می توانند راه رسیدن به بهترین نمرات در امتحان آیلتس را در کمترین زمان ممکن به متقاضیان عزیز شرکت در این امتحان ارائه دهند .
هزینه های تحصیل یصورت معمول ترمی 6 هزار یورو می باشد که دانشجویان مستلزم پرداخت آن می باشند. دوره های لیسانس 3 سال و مابقی دوره ها مانند سایر دانشگاه های کشور اتریش ارائه می شود .
4-دانشگاه لئوبن university of leoben :
یکی از کوچکترین دانشگاه های کشور اتریش، دانشگاه لئوبن می باشد که در سال 1840 میلادی در شهر لئوبن شروع به فعالیت کرد و در حال حاضر حدود 4 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند.
دانشگاه لئوبن به دو دسته ی تحقیقات عالی و تحقیقات کاربردی تقسیم می شود که به دلیل استانداردهای بالای آموزشی، جایگاه مناسبی بین دانشگاه های بین المللی دارد .
رشته هایی همچون مهندسی شیمی، علوم مواد، مهندسی مکانیک، مهندسی معدن، مهندسی پتروشیمی، مهندسی پلیمر، مهندسی صنایع، متالوژی از جمله رشته های برتر دانشگاه لئوبن می باشد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار است.
دروس در کشور اتریش و دانشگاه خاصه بزبان آلمانی می باشد ولی در مقطع فوق لیسانس این امکان را به دانشجویان می دهد که به زبان انگلیسی تحصیل کنند.
در صورت نداشتن مدرک زبان می توانید با شرکت در دوره های کوتاه مدت زبان های المانی و انگلیسی در موسسه آریانا پارس به خواسته ی خود برسید .
5-دانشگاه AAU
یکی دیگر از دانشگاه هایی که برای انتخاب و ادامه ی تحصیل مناسب می باشد، دانشگاه AAU است که در سال 1993 در شهر کلاگفورت بصورت رسمی کار خود را شروع کرد.
در حال حاضر حدود 8.300 دانشجو در دانشگاه AAU مشغول به تحصیل می باشند که 70درصد در مقطع کارشناسی و 30 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می کنند. در مورد دانشجویان بین المللی آمار پراکندگی متفاوت می باشد بصورتی که از 1.600 دانشجو 63 درصد در مقطع کارشناسی و 37 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل هستند .
تحصیل در این منطقه نه تنها لذت حضور در منطقه دارد، بلکه بسیار حائز اهمیت است در سطح جهانی به دلیل نوع تدریس و تحقیق دانشگاه بصورت بین المللی از طریق ملاقات با پروفسور های سایر کشور ها و خصوصا داشتن دانشجو از سر تا سر دنیا بصورت آکادمیک و علمی عمل می کند.
رشته هایی همچون حقوق، جغرافیا، تاریخ، فلسفه، روانشناسی، مدیریت، علوم طبیعی از جمله رشته های برتر دانشگاه aau می باشد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.
علاقه مندان به تحصیل در کشور اتریش می توانند با در ارتباط بودن با مشاورین موسسه ی مهاجرتی آریانا پارس شرایط خود را مطرح کرده و از تجارب این عزیزان در امر مهاجرت بهره مند شوند .

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

2 پاسخ به “دانشگاه های کشور اتریش”

 1. پریا گفت:

  سلام من دانشجوی ارشد صنایع سال اول هستم با معدل 18.98 میخواستم بدونم میتونم برای پروژه ارشد برای اتریش اقدام کنم؟ کارشناسیم صنایع نبوده آمار بوده
  دانشگاه کارشناسیم شهید بهشتی و ارشدمم هم خاتم هستش

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   اقدام برای دانشگاههای اتریش نیازمنده قبولی در کنکور سراسری در همان مقطع و همان رشته ای است که قصد تحصیل در اتریش را دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *