شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

دانشگاه های کشور انگلستان

انتخاب دانشگاه های کشور انگلستان به عنوان یکی از بهترین انتخاب های شما به شمار می رود. اگر این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید در اصل توانسته اید به مزیت تحصیل در اروپا دست یافته و علاوه بر آن در کشوری تحصیلات می کنید که دارای تعداد زیادی از بهترین دانشگاه های جهان می باشد و می تواند موقعیت تحصیلی مناسبی را برای شما فراهم کند.

با معرفی دانشگاه های کشور انگلستان علاقه مندان به ادامه تحصیل در این کشور میتوانند با اطلاعات جامع تری دانشگاه خود را انتخاب کنند. کشور انگلستان با دارا بودن دانشگاه های برتر دنیا انتخاب بسیاری از علاقه مندان به تحصیل میباشد از دیگر مشخصات دانشگاه های کشور انگلستان کمتر بودن سال های تحصیل می باشد به صورتی که دوره لیسانس ۳ سال کارشناسی ارشد ۱سال و دکترا را بصورت ۳ ساله ارائه می دهد.

۱-دانشگاه بث

یکی از برترین دانشگاه های کشور انگلستان که در سال ۱۹۶۶ میلادی در شهر بث شروع به فعالیت کرده و در حال حاضر در میان ۱۶۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته است و این حیث خواستگاه دانشجویانی که قصد ادامه  تحصیل دانشگاه های برتر دنیا را دارند، می باشد.

تحقیقات این دانشگاه از لحاظ بین المللی معتبر است و دانشجویان آن به دلیل کیفیت بالای آموزشی که در آنجا ارائه می شود، رکورد تقاضای کارفرمایان قرار دارند.

در حال حاضر در حدود ۲۱هزار دانشجو در دانشگاه بث مشغول به تحصیل می باشند که درصد میان، مقاطع بصورت یکسان می باشد بصورتیکه ۵۰ درصد در مقطع کارشناسی و ۵۰درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه میدهند.

آمار دانشجویان بین المللی نیز به همین شکل است که از حدود ۴۶۰۰دانشجو، ۵۰درصد در مقطع کارشناسی و ۵۰درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند. دانشگاه بث دارای ۴ دانشکده مهندسی و طراحی، علوم انسانی و اجتماعی، مدیریت و علوم می باشد که علاقه مندان به زیر شاخه های آن میتوانند برای دانشگاه اقدام کنند.

برترین رشته ها بث

رشته هایی همچون مطالعات توسعه، علوم سیاسی، معماری، مدیریت کسب و کار، حسابداری، علوم تربیتی، شیمی، اقتصاد، آمار، مهندسی عمران و سازه، مهندسی مکانیک، جامع شناسی، مهندسی شیمی، داروسازی و دارو شناسی، زبان های پیشرفته، علوم زیستی، فیزیک و نجوم  از جمله رشته های برتر دانشگاه می باشند که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

هزینه های تحصیل برای مقاطع مختلف بصورت یکسان نمی باشد بصورتیکه دانشجویان برای تحصیل در مقطع کارشناسی بین ۱۴ تا ۱۶ هزار پوند و برای مقاطع بالا تر بین ۱۵ تا ۱۷ هزار پوند به صورت سالانه باید پرداخت کنند. دانشجویان می توانند حق کارهای هفتگی خود مقداری از هزینه های تحصیل خود را پوشش دهند.

۲-دانشگاه منچستر

یکی از برترین دانشگاه های کشور انگلستان که در سال ۱۸۲۹ میلادی در شهر منچستر شروع به فعالیت کرد و تا امروز به فعالیت آموزشی خود ادامه می دهد که به یکی از قطب های اصلی تحصیل در کشور انگلستان تبدیل شده است و در میان ۳۵ دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. از افتخارات دانشگاه می توان به برندگان جایزه نوبل اشاره کرد که تا به امروز ۲۵ نفر موفق به اخذ آن شده اند.

در حال حاضر حدود ۳۴۵۰۰ دانشجو در دانشگاه منچستر مشغول به تحصیل می باشند که ۷۴درصد در مقطع کارشناسی و ۲۶ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند.

در ارتباط با دانشجویان بین المللی شرایط تغییر میکند بصورتی که از حدود ۱۲ هزار دانشجویی بین المللی ۵۷درصد در مقطع کارشناسی و ۴۳ درصد مابقی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند.

هرینه ها منچستر

دانشجویان باید برای تحصیل بصورت سالیانه حدود ۱۵ تا ۱۸ هزار پوند را پرداخت کنند لازم به ذکر است که با توجه به رشته انتخابی هزینه های متفاوت می باشد و پس از انتخاب شرایط فرد مورد بررسی قرار میگیرد. دوره های تحصیلی در دانشگاه های کشور انگلستان به زبان انگلیسی می باشد و علاقه مندان به تحصیل نیازمند مدرک آیلتس هستند.

رشته هایی همچون مطالعات توسعه، پرستاری، جغرافیا، داروسازی، داور شناسی، جامع شناسی، مردم شناسی، حسابداری، مهندسی شیمی، زبان های پیشرفته، ادبیات زبان انگلیسی، علوم مواد، مدیریت، بیزینس، دندان پزشکی، تاریخ، فیزیک و نجوم، مهندسی عمران و سازه، روان شناسی، زبان شناسی، مهندسی مکانیک از جمله رشته های برتر دانشگاه منچسر می باشد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

۳-دانشگاه LSE

از مهمترین دانشگاه های کشور انگلستان ،مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن که به دانشگاه LSE معروف می باشد در سال ۱۸۹۵ در شهر لندن شروع بکار کرد و در حال حاضر در میان ۳۵ موسسه برتر جهان می باشد که خواستگاه علاقه مندان در رشته اقتصاد و علوم سیاسی می باشد، واقع شده است.

در حال حاضر حدود ۹۴۰۰ دانشجو در  London School of Economics and Political Science مشغول تحصیل می باشند که ۴۲ درصد آنان در مقطع کارشناسی و ۵۸ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند. آمار دانشجویان بین المللی کاملا متفاوت است بصورتی که از حدود ۶۵۰۰ دانشجوی بین المللی ۲۸ درصد در مقطع کارشناسی و ۷۲ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند. با توجه به آمار اعلام شده ۷۰درصد دانشجویان کل را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.

برترین رشته LSE

برترین رشته دانشگاه LSE رشته علوم سیاسی است که در رتبه دوم جهان قرار دارد. از دیگر رشته های مطرح دانشگاه می توان به ارتباطات و مطالعات رسانه، سیاست، مطالعات توسعه، مردم شناسی، جغرافیا، حسابداری، جامع شناسی، تاریخ، فلسفه، اقتصاد، حقوق، مدیریت و علوم کامپیوتر اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه LSE مستلزم پرداخت هزینه می باشند که به صورت سالانه حدود ۱۷ تا  ۲۰هزار پوند می باشد که دانشجویان با توجه به رشته های انتخابی خود هزینه مربوطه را پرداخت کنند.

۴-دانشگاه  بریستول

از دانشگاه های کشور انگلستان، برترین دانشگاه شهر بریستول که به همین نام به فعالیت خود ادامه میدهد در سال ۱۸۷۶ میلادی تاسیس شد و در حال حاضر در میان ۴۰دانشگاه برتر دنیا می باشد که دستاورد قابل قبولی می باشد.

دانشگاه بریستول به واسطه کیفیت بالای آموزشی  و امکانات مناسب در سطح بین المللی شناخته شده است و همچنین یکی از برترین دانشگاه های کشور انگلستان محسوب می شود. این دانشگاه در قلب شهر بریستول واقع شده است که حدود یک و نیم میلیون نفر جمعیت دارد.

در حال حاضر حدود ۱۹ هزار دانشجو در  University of Bristol  مشغول به تحصیل می باشند که ۷۷ درصد آنان در مقطع کارشناسی و ۲۳ درصد مابقی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه میدهند. از حدود ۴۶۰۰ دانشجوی بین المللی ۵۳ درصد در مقطع کارشناسی و ۴۷ درصد مابقی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند .

برترین رشته های بریستول

دانشگاه بریستول دارای ۶ دانشکده هنر، مهندسی، علوم پزشکی و دامپزشکی، داروسازی و دندان پزشکی، علوم اجتماعی و حقوق می باشد. که برترین رشته های آن علوم دامی است که یازدهمین دانشگاه برتر دنیا می باشد.

از دیگر رشته های مطرح دانشگاه می توان به رشته های جغرافیا، علوم زمین و دریا، علوم تربیتی، علوم سیاسی، مطالعات توسعه، تاریخ و ادبیات زبان انگلیسی، حقوق، دندان پزشکی، باستان شناسی، روانشناسی، تاریخ و علوم زیستی اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

دوره های تحصیلی در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می شود و دانشجویان برای ورود نیازمند مدرک زبان می باشند که بصورت معمول آیلتس می باشد. اساتید موسسه آموزش زبان آریانا پارس می توانند راه رسیدن به بهترین نمرات در امتحان آیلتس را در کم ترین زمان ممکن به متقاضیان عزیز شرکت در این امتحان، ارائه دهند.

۵-دانشگاه وارویک

دانشگاه وارویک یکی از برترین دانشگاه های کشور انگلستان است که در سال ۱۹۶۵ میلادی در شهر کاونتری شروع به فعالیت کرد و در حال حاضر در میان ۵۰دانشگاه دنیا قرار دارد. این دانشگاه یکی از مراکز پیشرو بریتانیاست که به علت برتری در زمینه های پژوهشی و آموزشی ، نو آوری، ارتباط با امور بازرگانی  و صنعت دارای شهرت و اعتبار است .

در حال حاضر حدود ۱۸۷۰۰ دانشجو در of Warwick  university مشغول به تحصیل می باشند که ۶۹ درصد آنان در مقطع کارشناسی و ۳۱درصد آنان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه میدهند. در ارتباط با دانشجویان بین المللی شرایط متفاوت می باشد بصورتیکه از میان ۷هزار دانشجوی بین المللی ۵۰درصد در مقطع کارشناسی و ۵۰درصد مابقی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند.

دانشگاه وارویک دارای ۴ دانشکده هنر، پزشکی، علوم ، علوم اجتماعی می باشد و برترین رشته این دانشگاه رشته تاریخ می باشد. که در رتبه بیست و دوم جهان قرار دارد. از دیگر رشته های  مطرح دانشگاه می توان به تاریخ و ادبیات زبان انگلیسی، مدیریت و بیزینس ،اقتصاد، زبان های پیشرفته، ریاضی، جامع شناسی، آمار، حسابداری، سیاسی، حقوق، مطالعات رسانه، روان شناسی، زبان شناسی، فلسفه و هنر های نمایشی  می باشد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه وارویک مستلزم پرداخت هزینه می باشند که بصورت معمول بین ۱۶ تا ۱۸ هزار پوند  سالیانه است که با توجه به رشته انتخابی این هزینه قابل تعییر می باشد. دانشجویان می توانند در کنار تحصیل خود به کار دانشجویی مشغول شوند و با توجه به حق کارهای هفتگی، مقداری از هزینه های خود را پوشش دهند.

۶- دانشگاه دورهم   Durham University

یکی از با سابقه ترین دانشگاه های کشور انگلستان که از حیث قدمت در جایگاه سوم، سپس از دانشگاه های آکسفورد و کمبریج قرار گرفته است . دانشگاه دورهم در سال ۱۸۳۲ میلادی در شهری به  همین نام تاسیس شد و در حال حاضر در میان ۶۵دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. این دانشگاه، به دنبال دستیابی به بالاترین تمایز در پژوهش و بورس تحصیلی است که یک تفاوت واقعی در جوامع علمی سراسر جهان ایجاد می کند.

در حال حاضر حدود ۱۶هزار دانشجو در دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند که ۷۶ درصد آنان در مقطع کارشناسی و ۲۴ درصد مابقی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه میدهند. در ارتباط با دانشجویان بین المللی شرایط متفاوت است بصورتیکه ۴۵۰۰دانشجوی بین المللی ۵۰درصد در مقطع کارشناسی و ۵۰درصد مابقی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند.

دوره های  تحصیلی در دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می شود و علاقه مندان به تحصیل نیازمند مدرک آیلتس می باشند که بصورت معمول برای کارشناسی نمره ۶، برای کارشناسی ارشد و دکترا نمره های ۶ یا ۶٫۵ و برای دکترا نمره ۶٫۵ یا ۷ را نیاز دارید اساتید موسسه زبان آریانا پارس می توانند را رسیدن به بهترین نمرات در امتحان آیلتس را در کمترین زمان ممکن به متقاضیان عزیز شرکت در این امتحان، ارائه دهند.

برترین رشته ها دورهم

برترین رشته دانشگاه دورهم که رتبه بندی جهانی در جایگاه سوم قرار دارد در رشته جغرافیاست که علاقه مندان به این رشته می توانند با انتخاب دانشگاه مورد نظر دریچه پیشرفت را بر  روی خود باز کنند. از جمله رشته های مطرح دانشگاه می توان به باستان شناسی، علوم زمین و دریا، انسان شناسی، تاریخ، حقوق، جامع شناسی، شیمی، زبان های پیشرفته، فلسفه، روانشناسی، فیزیک و نجوم، هنر های نمایشی، علوم تربیتی، سیاست اشاره کرد در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

۷-دانشگاه بیرمنگام

یکی از دانشگاه های کشور انگلستان که از شهرت جهانی بر خوردار است دانشگاه بیرمنگام می باشد. این دانشگاه  بواسطه سطح آموزشی بالای خود خواستگاه عظیمی از افراد می باشد که در سال ۱۸۲۸ میلادی تاسیس در سال ۱۹۰۰ با همین نام به فعالیت خود ادامه داد. در حال حاضر دانشگاه بیرمنگام در میان ۸۰دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. این دانشگاه با توجه به کیفیت آموزشی و تحقیقاتی بالا و مشارکت گسترده در صنعت به لحاظ بین المللی شناخته شده است و به عنوان یکی از برترین دانشکده از حیث سیستم های مایکروسافت و سیسکو به  اثبات رسانده است.

در حال حاضر حدود۲۶هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند که ۶۹درصد آنها در مقطع کارشناسی و ۳۱درصد مابقی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه میدهند، در ارتباط با دانشجویان بین المللی شرایط متفاوت می باشد بصورتیکه از میان حدود ۶۶۰۰دانشجوی بین المللی ۳۹درصد در مقطع کارشناسی و ۶۱ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند.

برترین رشته ها بیرمنگام

دانشگاه بیرمنگام دارای ۶ دانشکده می باشد که شامل موسسه هنر و طراحی  دانشکده بازرگانی دانشکده آموزش، حقوق ،علوم اجتماعی، دانشکده بهداشت، دانشکده هنر های نمایشی ،رسانه و زبان انگلیسی، و دانشکده فناوری، مهندسی و محیط می باشد. رشته دندان پزشکی برترین رشته دانشگاه می باشد که در رتبه بندی جهانی در جایگاه هفدهم قرار دارد.

از رشته های مطرح دانشگاه می توان به علوم تربیتی، جغرافیا، مطالعات توسعه ،مطالعات محیطی، باستان شناسی، روانشناسی،  تاریخ، ارتباطات  و مطالعات رسانه، جامع شناسی، پزشکی زبان شناسی، سیاست، داروسازی و داروشناسی، علوم مواد، مهندسی شیمی  اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه بیرمنگام مستلزم پرداخت هزینه می باشند که متناسب با رشته انتخابی متفاوت می باشد. ولی بصورت معمول سالانه ۱۶ تا ۱۸ هزار پوند را باید پرداخت کنید . با توجه به حق کار های هفتگی دانشجویان که در مقطع کارشناسی ۱۰ ساعت، کارشناسی ارشد ۲۰ و دکترا ۳۰ساعت می باشد می توان بخشی از هزینه را پوشش داد.

۸-دانشگاه لیدز

یکی دیگر از دانشگاه های کشور انگلستان، دانشگاه لیدز است که در سال ۱۸۳۱ با دانشکده پزشکی کار خود را شروع کرد و از سال ۱۹۰۴ میلادی بصورت با نام  UNIVERSITY OF  LEEDS به فعالیت خود ادامه داد. در حال حاضر در میان ۹۰دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. از افتخارات این دانشگاه می توان به برندگان جایزه نوبل اشاره کرد که تعداد آن ها به ۶ نفر می رسد. در نخست وزیر مغولستان از فارغ التحصیلان این دانشگاه به حساب می آیند. این دانشگاه یکی از بزرگترین کتابخانه های بریتانیا را به خود جای داده است.

در حال حاضر حدود ۲۷ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند که ۸۰درصد آنان در مقطع کارشناسی و ۲۰درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند. در ارتباط با دانشجویان بین المللی شرایط کاملا متفاوت می باشد بصورتیکه از میان ۶ هزار دانشجوی بین المللی ۴۸درصد در مقطع کارشناسی و ۵۲درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند.

برترین رشته ها لیدز

دانشگاه لیدز دارای دانشکده های هنر، علوم زیستی، بازرگانی، آموزش، علوم اجتماعی و حقوق ،مهندسی ، محیط زیست، ریاضیات، علوم طبیعی، بهداشت، تئاتر، هنر های بصری و ارتباطات  می باشد. رشته جغرافیا بعنوان برترین رشته این دانشگاه در جایگاه پانزدهم قرار دارد.

از رشته های مطرح دانشگاه می توان به علوم زمین و دریا، مطالعات توسعه، علوم تربیتی، پرستاری، جامع شناسی، مطالعات محیطی، زبان های پیشرفته ،مهندسی معدن، تاریخ، مهندسی عمران و سازه، علوم سیاسی، هنر های نمایشی، شیمی، مدیری، ریاضی  اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

زبان انگلیسی لازمه اخذ پذیرش از دانشگاه لیدز می باشد که دانشجویان علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه مستلزم ارائه آیلتس می باشند . اساتید آریانا پارس می توانند در کمترین زمان، بهترین نتایج را برای شما رقم بزنند.

دانشجویان برای ادامه تحصیل در این دانشگاه مستلزم پرداخت هزینه می باشند که این هزینه با توجه به رشته انتخابی متفاوت می باشد  ولی بصورت معمول بین ۱۳ تا ۱۶ هزار پوند را سالیانه پرداخت کنند.

۹- دانشگاه ساوتمپتون

دانشگاه ساوتمپتون، از دانشگاه های کشور انگلستان است که از ۱۵  دانشگاه برتر پژوهشی در انگلستان می باشد که به علت فعالیت های آموزشی مناسب، امتیازات بالایی را کسب کرده است. این دانشگاه در سال ۱۸۶۲ میلادی شروع به  کار کرد و در سال ۱۹۵۲ به صورت رسمی با همین نام در شهر ساوتمپتون به فعالیت خود ادامه داد.

این دانشگاه در حال حاضر درمیان ۹۰دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. بر اساس مطالعات اخیر، موفقیت این دانشگاه در تجاری کردن تحقیقات علمی و دانشگاهی به طور مطلوبی با دانشگاه برتر آمریکا، دانشگاه استنفورد قابل مقایسه است.

در حال حاضر حدود ۲۱هزار دانشجو در University of Southampton مشغول به تحصیل می باشند که ۷۴ درصد آنان در مقطع کارشناسی و ۲۶ درصد مابقی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه میدهند. از حدود ۶۴۰۰ دانشجوی بین المللی ۴۹درصد در مقطع کارشناسی  و۵۱ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند. دانشگاه ساوتمپتون ۸ دانشکده دارد که موضوعات و رشته های متعددی را پوشش می دهند.

این دانشکده ها شامل دانشکده حقوق و بازرگانی، دانشکده مهندسی و محیط زیست، دانشکده علوم و بهداشت، دانشکده علوم انسانی، دانشکده داروسازی،  دانشکده علوم طبیعی و محیط زیست، دانشکده علوم فیزیکی و کاربردی، دانشکده علوم اجتماعی  و انسانی می شود.

برترین رشته ها ساوتمپتون

رشته پرستاری بعنوان برترین رشته تحصیلی دانشگاه ساوتمپتون مطرح می باشد که در رتبه بندی جهانی در جایگاه چهاردهم قرار دارد. از دیگر رشته های مطرح دانشگاه می توان به باستان شناسی، علوم زمین و دریا، جغرافیا، هنر های نمایشی، مهندسی الکترونیک، مهندسی مکانیک، پزشکی، علوم کامپیوتر، آمار، فیزیک و نجوم، حقوق و شیمی اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

دانشجویان برای ادامه تحصیل و ورود به دانشگاه نیاز به مدرک زبان انگلیسی می باشند که مدرک مورد نظر آیلتس که با توجه به مقطع تحصیلی نمره آن قابل تغییر می باشد. برای ادامه تحصیل مستلزم پرداخت هزینه هم می باشند که با توجه به رشته انتخابی هزینه قابل تغییر است و بصورت معمول دانشجویان باید هزینه ای بین ۱۵تا ۱۷ هزار پوند را سالیانه پرداخت کنند.

۱۰- دانشگاه  Sussex

دانشگاه  Sussex در سال ۱۹۶۱ میلادی در شهر برایتون انگلستان تاسیس شد که یکی از دانشگاه های کشور انگلستان بوده که در حال حاضر در میان ۲۰۰دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. این دانشگاه جزو اولین موج تازه تاسیس دانشگاه های کشور انگلستان است که همزمان با یادبود پنجاهمین سال تاسیس، به موسسه تحقیقاتی آموزشی پیشرفته ای تبدیل شد.

در حال حاضر حدود ۱۵ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشد که ۸۲ درصد آنان در مقطع کارشناسی و ۱۸ درصد مابقی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه میدهند. در ارتباط با دانشجویان بین المللی به این شکل می باشد که از حدود ۶ هزار دانشجوی بین المللی ۷۳درصد در مقطع کارشناسی و ۲۷ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد  و دکترا  مشغول به تحصیل می باشند.

برترین رشته های Sussex

رشته های مطالعات توسعه برترین رشته دانشگاه Sussex می باشد که در جایگاه دوم در میان تمامی دانشگاه های دنیا را به خود اختصاص داده است. رشته هایی همچون باستان شناسی، ارتباطات و مطالعات رسانه، جغرافیا، جامع شناسی، سیاست، تاریخ، ادبیات زبان انگلیسی ،روان شناسی، علوم تریبتی، زبان های پیشرفته، علوم زیستی، ریاضی و پزشکی، از جمله رشته های برتر دانشگاه می باشد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی بر خوردار هستند.

دوره های تحصیلی دانشگاه همانند اکثریت دانشگاه های کشور انگلستان بدین صورت می باشد که دوره های کارشناسی سه ساله، دوره های کارشناسی ارشد یکساله و دوره های دکترا بین سه سال تا چهار سال  است. که به ازای هر مقطع نمره ای بین ۶ تا ۷ مدرک آیلتس را نیاز خواهید داشت.

اساتید موسسه زبان آریانا پارس می توانند راه رسیدن به بهترین نمرات در امتحان آیلتس را درکمترین زمان ممکن به متقاضیان عزیز شرکت در این امتحان، ارائه دهند.

دانشجویان برای ادامه تحصیل مستلزم پرداخت هزینه ای بین ۱۴ تا ۱۶ هزار پوند بصورت سالیانه می باشند که متناسب با رشته انتخابی این اعداد قابل تغییر می باشد. دانشجویان می توانند با حق کارهای هفتگی خود میزان هزینه های تحصیل را کاهش دهند.

۱۱- دانشگاه سوری    university of surry

از دیگر دانشگاه های کشور انگلستان، دانشگاه سوری می باشد که در سال ۱۸۹۱میلادی تاسیس شدو  در سال ۱۹۶۶ بصورت رسمی با همین نام در شهر گیلرفورد انگلستان به فعالیت آموزشی خود ادامه داد تا اینکه در حال حاضر در میان ۲۵۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. زمین زیبای طراحی شده کمپس دانشگاه، مکان ایده الی برای تحصیل، تمدد اعصاب و فعالیت های اجتماعی است. زمین های بازی سبز و پر طراوت  و دریاچه ای زیبا احاطه شده است، تجربه ای واقعا غنی و پویا برای تمام دانشجویان کارکنان و بازدید کنندگان فراهم کرده است.

در حال حاضر حدود ۱۲ هزار دانشجو در دانشگاه سوری مشغول به تحصیل می باشند که ۷۶ درصد در مقطع کارشناسی و ۲۴ درصد مابقی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه میدهند. آمار در میان دانشجویان بین المللی با کمی تغییر همراه است بصورتیکه از میان ۴۳۰۰دانشجوی بین المللی ۶۰ درصد در مقطع کارشناسی و ۴۰درصد در مقاطع کارشناسی ارشد ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند.

برترین رشته ها سوری

دانشگاه سوری دارای ۴ دانشکده هنر و علوم انسانی، اقتصاد بازرگانی، حقوق، دانشکده مهندسی و علوم فیزیکی و دانشکده بهداشت، درمان و علوم پزشکی، می باشد و برترین رشته آن پرستاری است از دیگر رشته های مطرح دانشگاه surrey می توان به مهندسی الکترونیک، جامع شناسی، اقتصاد، علوم کامپیوتر، و مطالعات محیطی، فیزیک و نجوم  و ریاضی اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

هزینه های تحصیل برای مقاطع مختلف تغییر نمی کند بصورتیکه علاقه مندان  به تحصیل در مقطع کارشناسی بین ۱۳تا ۱۵ هزار پوند سالیانه و برای مقاطع بالاتر باید بین ۱۶تا ۱۸هزار پوند را پرداخت کنند که با توجه به رشته ی انتخابی قابل تغییر می باشد.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد.  موسسه آریانا پارس با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بسته اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان به خارج از کشور را فراهم آورده است.

۱۲- دانشگاه آکسفورد

از دیگر دانشگاه های کشور انگلستان ، دانشگاه آکسفورد است که قدیمی ترین دانشگاه انگلیسی زبان جهان بشمار میرود که ۱۰۹۶در شهر آکسفورد تاسیس شد و در حال حاضر ششمین دانشگاه برتر دنیا می باشد که به عوامل گوناگونی بستگی دارد. یکی از مزایای بی شمار تحصیل در این دانشگاه، بهره بردن از مزایای یک موسسه بین المللی شناخته شده و زندگی در اجتماع دانشگاهی کوچکتر است.  از دیگر افتخارات این دانشگاه می توان به برندگان جایزه های نوبل فارغ التحصیلان  آن اشاره کرد که ۲۷ جایزه را به خود اختصاص داده اند.

در حال حاضر حدود ۲۰هزار دانشجو در  university of Oxford مشغول به تحصیل می باشند که ۶۰ درصد آنان در مقطع کارشناسی و ۴۰درصد مابقی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند.

در ارتباط با دانشجویان بین المللی شرایط به طور کلی متفاوت می باشد بصورتیکه از حدود ۷ هزار دانشجو بین المللی ۲۸ درصد در مقطع کارشناسی و ۷۲ در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند. این آمار نشان دهنده علاقه دانشجویان به تحصیل یک کارشناسی ارشد و اخذ بورسیه در مقطع دکترا بیشتر است.

برترین رشته های آکسفورد

رشته های تاریخ و ادبیات زبان انگلیسی، جغرافیا و زبان های پیشرفته  برترین رشته های دانشگاه آکسفورد می باشند که در جایگاه اول این دانشگاه قرار گرفته اند. از دیگر رشته های مطرح دانشگاه می توان به پزشکی، روان شناسی، باستان شناسی، انسان شناسی، تاریخ، حقوق، سیاست، داروسازی و داروشناسی، علوم کامپیوتر، جامع شناسی،  علوم زیستی، مطالعات توسعه، هنر های نمایشی، فلسفه ، ریاضی، مهندسی معدن، حسابداری، علوم تربیتی، آمار، مدیریت و مهندسی عمران اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه آکسفورد در کنار داشتن سوابق تحصیلی فوق العاده مستلزم پرداخت هزینه هم می باشند . بصورتیکه علاقه مندان به تحصیل در مقطع کارشناسی سالانه حدود ۲۶تا ۲۸ هزار پوند و دانشجویان برای تحصیل در مقاطع بالاتر سالیانه حدود ۲۳ تا ۲۵ هزار پوند را باید پرداخت کنند که متناسب با رشته تحصیلی قابل تغییر می باشد.

۱۳- دانشگاه آکسفورد بروکز

یکی از پیشرفته ترین دانشگاه های کشور انگلستان ، دانشگاه آکسفورد بروکز در ابتدای کار در سال ۱۸۶۵میلادی به واسطه دانشگاه آکسفورد شروع کرد و از سال ۱۹۹۶ میلادی به صورت رسمی تاسیس شد و به فعالیت خود ادامه داد تا اینکه در حال حاضر در میان ۳۵۰دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. این دانشگاه بعنوان یک شهر تاریخی دانشجویی، یکی از موسسات پیشرو در انگلستان است که به علت نوآوری و کیفیت آموزشی بالا از شهرت بین المللی برخوردار می باشد.

در حال حاضر حدود ۱۴۵۰۰دانشجو در دانشگاه oxford Brookes university  مشغول به تحصیل می باشند که ۸۲ درصد آنان در مقطع کارشناسی و ۱۸ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند.

تعداد اعلام شده دانشجویان بین المللی حدود ۳۷۰۰ نفر می باشد که از این تعداد ۶۶درصد در مقطع کارشناسی و ۳۴ درصد مابقی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند. آمار منتشر شده حاکی از آن است که دانشجویان این دانشگاه را به عنوان پلی برای ورود به دانشگاه ها با رتبه های برتر در نظر می گیرند.

هزینه های آکسفورد بروکز

دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه آکسفورد بروکز مستلزم پرداخت هزینه می باشند که متناسب با رشته انتخابی هزینه متفاوت است ولی بصورت معمول دانشجویان  سالانه بین ۱۴تا ۱۶ هزار پوند را پرداخت کنند. دانشجویان با توجه به حق کارهای هفتگی خود می توانند بخشی از هزینه تحصیلی را پوشش دهند.

رشته هایی همچون علوم تربیتی، معماری، حسابداری، سیاست ،مدیریت و بیزینس، فلسفه، زبان های پیشرفته، حقوق، تاریخ و ادبیات زبان انگلیسی، جغرافیا، اقتصاد و علوم کامپیوتر، از جمله رشته های برتر دانشگاه می باشند، که در رتبه بندی جهان از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

۱۴- دانشگاه کمبریج

برترین دانشگاه کشور انگلستان که از لحاظ قدمت پس از دانشگاه آکسفورد در جایگاه دوم قرار دارد. دانشگاه کمبریج در سال ۱۲۰۹ در شهری به همین نام تاسیس شد و تا به امروز به فعالیت خود ادامه میدهد و در حال حاضر سومین دانشگاه برتر دنیا میباشد. ساختمان و دانشکده های دانشگاه، توریست های فراوانی را به خود جذب کرده است. دانشگاه کمبریج متشکل از ۳۱دانشکده و بیش از ۱۵۰ دپارتمان، آموزشگاه و موسسات دیگر است.

در حال حاضر حدود ۱۹هزار دانشجو در University of Cambridge مشغول به تحصیل می باشند که ۶۳درصد آنان در مقطع کارشناسی، ۳۷ درصد مابقی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه میدهند.

در ارتباط با دانشجویان بین المللی شرایط متفاوت است بصورتیکه از میان حدودا ۶۶۰۰ نفر ۳۶ درصد در مقطع کارشناسی و ۶۴ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند. با توجه به آمار منتشر شده تقریبا یک سوم دانشجویان کل را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند و تمرکز اصلی آنان برای postgraduate می باشد.

برترین رشته های کمبریج

رشته های ریاضی، باستان شناسی و تاریخ دانشگاه کمبریج برترین رشته های آن در دنیا می باشد. از دیگر رشته های مطرح دانشگاه میتوان به زبان انگلیسی، جغرافیا، زبان پیشرفته، مهندسی عمران ،علوم زیستی، داروسازی و دارو شناسی، انسان شناسی، زبان شناسی، حقوق، مهندسی مکانیک، پزشکی، روان شناسی، شیمی ،مهندسی معدن، فیزیک و نجوم، مهندسی شیمی، آمار، علوم کامپیوتر اشاره کرد که در رتبه بندی جهان از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

دانشجویان برای ورود به دانشگاه کمبریج مستلزم پرداخت هزینه ای بین ۱۸ تا ۲۰ هزار پوند سالیانه می باشند که با توجه به رشته انتخابی هزینه قابل تغییر است از دیگر مدارک مورد نیاز زبان انگلیسی یا همان آیلتس که متناسب با مقطع نیازمند نمره ای بین ۶تا ۷ این آزمون باشد. موسسه آریانا پارس با بهره گیری از اساتید مجرب می توانند علاقه مندان به زبان انگلیسی را در کوتاه ترین زمان ممکن به بهترین نتایج رسانده و سطح زبان ، علاقه مندان را افزایش دهند.

۱۵-دانشگاه کنت

دانشگاه دولتی کنت که از دانشگاه های کشور انگلستان می باشد، به منظور کشف امکانات شهر و جهت ارائه یک مکان مناسب برای دانشجویان این شهر در سال ۱۹۶۵ میلادی تاسیس و تا به امروز به فعالیت آموزشی خود ادامه می دهد. بصورتیکه در حال حاضر در میان ۳۶۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارد که این رتبه بندی به عوامل فراوانی بستگی دارد.

در حال حاضر حدود ۱۷۶۰۰ دانشجو در University of Kent مشغول به تحصیل می باشند که ۸۴ درصد آنان در مقطع کارشناسی و ۱۶ درصد مابقی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه میدهند. بصورت معمول دانشجویان بین المللی بیشتر مایل به ادامه تحصیل در postgraduate می باشند بصورتیکه از حدود ۵ هزار دانشجوی بین المللی ۶۶درصد در مقطع کارشناسی و ۳۴ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند.

برترین رشته ها کنت

از رشته های مطرح دانشگاه کنت می توان به علوم سیاسی، حقوق، روانشناسی، جامع شناسی، جغرافیا، سیاست، تاریخ و ادبیات زبان انگلیسی، علوم کامپیوتر اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند .

علاقه مندان به ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور انگلستان در رشته های ذکر شده می توانند این دانشگاه را بعنوان مقصد اصلی خود انتخاب کنند. دوره های کارشناسی بصورت معمول ۳ سال، دوره های کارشناسی ارشد ۱ سال و دوره های دکترا ۳ تا ۴ سال می باشد. لازم به ذکر است برای ورود به مقاطع تحصیلی دانشگاه کنت، دانشجویان نیازمند نمره ای بین ۶ تا ۷ آزمون آیلتس می باشند.

۱۶-دانشگاه یورک

از دانشگاه های کشور انگلستان می توان به دانشگاه یورک اشاره کرد که این دانشگاه با شعار این موضوع که پذیرای دانشجویان از سراسر جهان می باشد در سال ۱۹۶۳ میلادی در شهر یورک انگلستان شروع به فعالیت کرد و در حال حاضر در میان ۱۱۰ دانشگاه برتر دنیا می باشد که علاقه مندان زیادی را به خود جذب کرده است. از نکات مثبت محیط این دانشگاه می توان به هزینه های پایین زندگی آن اشاره کرد.

در حال حاضر حدود ۱۵ هزار دانشجو در University of york مشغول به تحصیل می باشند که ۷۷ درصد در مقطع کارشناسی و ۲۳ درصد در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه میدهند. در ارتباط با دانشجویان بین المللی شرایط متفاوت است بصورتیکه از میان حدودا ۳۸۰۰ دانشجوی بین المللی ۴۶ درصد در مقطع کارشناسی، ۵۴ درصد مابقی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند.

دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه یورک مستلزم پرداخت هزینه می باشند که متناسب با رشته انتخابی این هزینه قابل تغییر است. بصورت معمول هزینه های تحصیل برای ۱ سال بین ۱۶ تا ۱۸ هزار پوند می باشد. دانشجویان به همراه تحصیل خود می توانند از حق کارهای دانشجویی و هفتگی خود بهره مند شوند و کمک هزینه ای برای تحصیلات می باشد.

برترین رشته ها یورک

رشته باستان شناسی به عنوان برترین رشته دانشگاه یورک در جایگاه هفدهم دنیا قرار دارد. از دیگر رشته های مطرح دانشگاه می توان به علوم سیاسی، تاریخ و ادبیات زبان انگلیسی، هنر های نمایشی، تاریخ، روانشناسی، زبان شناسی، جامع شناسی، مطالعات توسعه، زبان های پیشرفته، ارتباطات و مطالعات رسانه، اقتصاد و علوم کامپیوتر اشاره کرد که در رتبه بندی جهان از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

۱۷-دانشگاه کاردیف

یکی از برترین دانشگاه های کشور انگلستان در ولز که در سال ۱۸۸۳ میلادی در شهر کاردیف شروع به فعالیت کرد و در حال حاضر در میان ۱۳۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. در حال حاضر ترکیبی از امکانات چشمگیر مدرن را با رویکرد پویای آموزشی و پژوهشی و افتخار به خدمات و دستاورد، ارائه میدهد .

در حال حاضر حدود ۲۲هزار دانشجو در Cardiff University مشغول به تحصیل می باشند که ۷۳ درصد آنان در مقطع کارشناسی و ۲۷ درصد  مابقی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند. در ارتباط با دانشجویان بین المللی شرایط متفاوت می باشد بصورتیکه از میان حدودا ۶هزار دانشجوی بین المللی ۴۸ درصد در مقطع کارشناسی و ۵۲ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند.

برترین رشته دانشگاه کاردیف

رشته معماری برترین رشته دانشگاه کاردیف است که در رتبه بندی جهانی در جایگاه سی و پنجم جهان می باشد که علاقه مندان به رشته معماری می توانند این دانشگاه را به عنوان مقصد اصلی خود انتخاب کنند.

از دیگر رشته های برتر دانشگاه می توان به جغرافیا، روانشناسی، داروسازی و دارو شناسی، ارتباطات و مطالعات رسانه، حسابداری، مهندسی عمران، تاریخ و ادبیات زبان انگلیسی، پزشکی، علوم زمین و دریا، علوم تربیتی، حقوق، مدیریت و بیزینس، علوم زیستی، شیمی، تاریخ و مهندسی مکانیک اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

هزینه ها کاردیف

دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه کاردیف مستلزم پرداخت هزینه می باشند که بصورت معمول باید سالیانه بین ۱۵ تا ۱۶ هزار پوند را پرداخت کنند. دانشجویان می توانند از حق کار های هفتگی خود استفاده کرده و کمک هزینه ای برای تحصیل خود داشته باشند.

دروس در دانشگاه های کشور انگلستان به زبان انگلیسی ارائه میشود و علاقه مندان به تحصیل نیازمند مدرک زبان انگلیسی یا همان IELTS می باشند. اساتید موسسه زبان آریانا پارس می توانند راه رسیدن به بهترین نمرات نظیر آیلتس را درکمترین زمان ممکن به متقاضیان عزیز شرکت در این امتحان، ارائه دهند. برای اطلاعات بیشتر در زمینه دانشگاه های کشور انگلستان با مشاورین موسسه آریاناپارس در تماس باشید.

برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

2 پاسخ به “دانشگاه های کشور انگلستان”

  1. اميرعلي گفت:

    با سلام! ميخواستم بدونم دوره فوق ليسانس در انگلستان چند سال ميباشد؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *