شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

بررسی دانشگاه های کشور کانادا

بواسطه قدمت دانشگاهای ممتاز در سیستم آموزشی و امکانات بسیار ویژه ای که دانشگاه های کشور کانادا در اختیار دانشجویان خارجی برای تحصیل قرار میدهد ،کشور کانادا همواره کانون توجه علاقه مندان به تحصیل در مراکز معتبر علمی و همه ی افرادی که متقاضی اخذ اقامت و یا گرین کارت کانادا بوده اند، بوده است. با آشنایی از شرایط و هزینه های دانشگاه های کشور کانادا ، دانشجویان علاقه مند به ادامه تحصیل در این کشور می توانند انتخاب مناسب تری را داشته باشند .

1-دانشگاه مک گیل      MC Gill

دانشگاه مک گیل بعنوان برترین دانشگاه های کشور کانادا در شهر فونترال استان کبک واقع شده است. این دانشگاه به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشگاهای کشور کانادا است که در سال 1821 میلادی تاسیس گردید و تا به امروز درمیان 30 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد به فعالیت آموزشی خود ادامه میدهد. رشته ی معدن به عنوان برترین رشته ارائه شده دانشگاه مک گیل در رتبه بندی جهانی در جایگاه سیزدهم واقع گردیده.

در حال حاضر حدود 29هزار دانشجو در Mc Gill university مشغول به تحصیل می باشند که در 77 درصد آن ها در مقطع کارشناسی و 23درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه میدهند. یک سوم دانشجویان کل را دانشجویان بین المللی تشکیل میدهند که 68 درصد دانشجویان در مقطع کارشناسی و 32درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند.

دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه مک گیل مستلزم پرداخت هزینه می باشند که متناسب با رشته ی انتخابی و مقطع تحصیلی قابل تغییر می باشد. بصورت کلی هزینه های تحصیل 19تا 40 هزار دلار کانادا در نظر گرفته می شود. هزینه های اعلام شده شامل دانشگاه، هزینه های درمانی و هزینه کتاب است.

رشته هایی همچون روانشناسی، هنر های اجرایی، زبان شناسی، حقوق و مطالعات قانونی، پزشکی، تاریخ و ادبیات زبان انگلیسی، زبان های پیشرفته، مطالعات محیطی ، سیاست پرستاری، علوم زمین و دریا،فلسفه، علوم تربیتی، دارو سازی و دارو شناسی از جمله رشته های برتر دانشگاه مک گیل می باشد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

2-دانشگاه تورنتو :

دانشگاه تورنتو دومین دانشگاه های کشور کانادا است که در سال 1827 میلادی در شهر تورنتو شروع به فعالیت کرد و در حال حاضر در میان 35 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. رشته پرستاری در دانشگاه تورنتو از جایگاه بالایی برخوردار می باشد که از این حیث در میان برترین دانشگاه های دنیا در جایگاه سوم واقع شده است.

دانشجویان فراوانی سالانه برای تحصیل دانشگاه تورنتو را اتخاب میکنند. در حال حاضر حدود 72 هزار دانشجو در university of Toronto مشغول به تحصیل می باشند که 78 درصد در مقطع کارشناسی و 22 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه میدهند. با توجه به علاقه ی بالای دانشجویان به ادامه تحصیل در دانشگاه تورنتو، این دانشگاه بعنوان خواستگاه اول دانشجویان بین المللی انتخاب می شوند.

در حال حاضر حدود 22هزار دانشجوی بین المللی در دانشگاه تورنتو مشغول به تحصیل می باشند که 79 درصد در مقطع کارشناسی و 21درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه میدهند. دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه تورنتو مستلزم پرداخت هزینه می باشند که متناسب با رشته ی انتخابی و مقطع تحصیلی متغیر است.

بصورت معمول در undergraduate حدود 40 هزار دلار و برای مقاطع بالاتر 20تا 30هزار دلار می باشد.

دروس در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه میشود و مدرک زبان یکی از لازمه های هر دانشجو برای اخذ پذیرش می باشد. اساتید موسسه زبان آریانا پارس می توانند را رسیدن به بهترین نمرات در امتحان آیلتس را درکمترین زمان ممکن به متقاضیان عزیز شرکت در این امتحان ارائه دهند.

3-دانشگاه UBC     :

دانشگاه UBC یکی از برترین دانشگاه های کشور کانادا می باشد که در سال 1908 میلادی در شهر ونکوور شروع به فعالیت کرد و در حال حاظر در میان 50 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. رشته جغرافیا بعنوان برترین رشته دانشگاه بریتیش کلمبیا شناخته می شود که در جایگاه پنجم جهان واقع شده است.

در حال حاضر حدود 50هزار دانشجو در  university of british cohumbia مشغول به تحصیل می باشند که 83درصد آنها در مقطع کارشناسی و 17درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه میدهند. یک پنجم دانشجویان کل را دانشجویان بین المللی تشکیل میدهند که 72 درصد آنها در مقطع کارشناسی و 28 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند. دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه UBC مستلزم پرداخت هزینه می باشند.

دانشجویان بین المللی بصورت معمول بین 30تا 40 هزار باید یکسال تحصیل پرداخت می کنند. رشته هایی همچون علوم تربیتی، مطالعات محیطی، مهندسی معدن، کشاورزی و جنگلداری، روانشناسی، پرستاری، دندانپزشکی، علوم سیاسی،ریاضی ، علوم کامپیوتر، علوم زمین و دریا، تاریخ ادبیات زبان انگلیسی، انسان شناسی، معماری، مهندسی عمران و سازه، اقتصاد، پزشکی از جمله رشته های برتر دانشگاه بریتیش کلمبیا می باشد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

اخذ نمایندگی از بسیاری از دانشگاه های کشور کانادا، ارائه صدها پرونده موفق به چندمین سفارت کشور های مختلف دنیا. ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار موسسه آریانا پارس بوده و سر لوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

4-دانشگاه آلبرتا   :

دانشگاه آلبرتا یکی از برترین دانشگاه های کشور کانادا می باشد که در سال 1908 میلادی در شهر نتون تاسیس شد وتا به حال به فعالیت آموزشی خود ادامه میدهد. این دانشگاه در حال حاظر در میان100 دانشگاه برتر دنیا واقع شده است. رشته ی پرستاری بعنوان برترین رشته ی تحصیلی در دانشگاه آلبرتا در میان پنج دانشگاه برتر دنیا می باشد.

در حال حاضر حدود 32هزار دانشجو در university of Alberta مشغول به تحصیل می باشند که  80 درصد در مقطع کارشناسی و 20درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه میدهند. درصد میان  Undergraduate و  postgraduate در دانشجویان بین المللی متفاوت می باشد. در حال حاظر حدود 8هزار دانشجویی بین المللی که 60درصد در مقطع کارشناسی و 40 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا می باشند، مشغول به تحصیل می باشند.

دانشگاه آلبرتا دارای 18 دانشکده در زمینه های مختلف می باشد و رشته هایی همچون داروسازی، باستان شناسی، علوم تربیتی، مهندسی معدن، تاریخ و ادبیات، زبان انگلیسی، مطالعات محیطی، روانشناسی، ارتباطات  و مطالعات رسانه، پزشکی، شیمی، مهندسی شیمی، حسابداری و صورت مالی، زبان شناسی، علوم مواد  و مهندسی عمران از جمله رشته های برتر دانشگاه آلبرتا می باشند که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

دانشجویان برای ادامه تحصیل سوابق علمی مناسب را باید دارا باشند. از دیگر شروط لازم برای ورود به برترین دانشگاهای کشور کانادا مدرک زبان انگلیسی است که بصورت معمول نمره 6تا 7 در امتحان آیلتس می باشد.

موسسه آریانا پارس با در اختیار داشتن اساتید مجرب، فضای آموزشی مناسب، مفاد آموزشی منطبق با نیاز های زبان آموزان و بهره گیری از برترین متدهای آموزشی روز دنیا اقدام به برگزاری دوره های آمادگی آزمون بین المللی زبان انگلیسی آیلتس IELTS نموده است.

5- دانشگاه مونترال:

یکی از برترین دانشگاه های کشور کانادا دانشگاه مونترال نام دارد که دروس را به زبان فرانسوی ارائه می دهد. دانشگاه مونترال در سال 1878میلادی در استان کبک تاسیس گردید و تا به امروز که در رتبه بندی جهانی در میان 130 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد به فعالیت آموزشی خود ادامه می دهد.

در حال حاضر حدود 38هزار دانشجو در university de Montreal مشغول به تحصیل می باشد که 66درصد دانشجویان در مقطع کارشناسی و 34 درصد در مقاطع کارشناسی  ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه میدهند. باتوجه به فرانسوی زبان بودن دوره های کارشناسی در ارتباط با دانشجویان بین المللی متفاوت میباشد بصورتیکه از حدود 9هزار دانشجوی بین المللی 57درصد در مقطع کارشناسی و 43درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند.

دانشگاه مونترال دارای 91کورس Undergradute و   zooکورس  postgraduate می باشد. از رشته های مطرح این دانشگاه می توان به دارو سازی و دارو شناسی، آومار، علوم دامی، پرستاری،  جغرافیا، روانشناسی، انسان شناسی، ارتباطات و مطالعات رسانه، سیاست، پزشکی، زبان های پیشرفته، جامع شناسی، معماری، هنرهای نمایشی، حسابداری و صورت های مالی، مدیریت و بیزنس، ریاضی، علوم تربیتی، و حقوق اشاره کرد  که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند. دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور کانادا مستلزم پرداخت هزینه می باشند که متناسب با رشته ی انتخابی و مقطع تحصیلی متغیر است. دانشجویان بین المللی سالانه حدود 14 تا 16 هزار دلار را بابت تحصیل پرداخت می کنند. در راستای سوابق آموزشی مناسب، مدرک زبان از دیگر فاکتور های حائز اهمیت برای اخذ پذیرش می باشد.

دانشگاه مونترال دوره های خود را به زبان های فرانسوی و انگلیسی ارائه میدهد که در صورت انتخاب زبان فرانسوی مدرک قابل قبول B2 زبان فرانسوی ودر صورت انتخاب زبان انگلیسی نمره ی مورد قبول حداقل آیلتس 6 می باشد.

6- دانشگاه مک مستر   :

دانشگاه مک مستر بعنوان ششمین دانشگاه برتر کشور کانادا در سال 1887 در شهر همیلتون استان انتاریو تاسیس شد. در حال حاضر این دانشگاه در میان 150دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. بصورت معمول علاقه مندان به تحصیل در رشته ی پزشکی دانشگاه مک مستر را به عنوان اولین گزینه انتخاب می کنند. دلیل انتخاب ریکینگ مناسب رشته ی پزشکی این دانشگاه در میان دانشگاهای برتر در جایگاه سی و سوم قرار دارد.

در حال حاظر حدود 24 هزار دانشجو در Mc Master University مشغول به تحصیل می باشند که 83 درصد از دانشجویان در مقطع کارشناسی و 17درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیل خود ادامه میدهند. در ارتباط با دانشجویان بین المللی درصد بیشتری را  postgraduate به خود اختصاص داده است. بصورتیکه از حدود 3600دانشجوی بین المللی 70درصد در مقطع کارشناسی و 30درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند.

دانشگاه مک مستر دارای 6 دانشکده مهندسی ، بهداشت، علوم انسانی، علوم تجارت و علوم اجتماعی می باشد. رشته هایی همچون پرستاری، آمار، روانشناسی، علوم مواد، تاریخ و ادبیات زبان انگلیسی، تاریخ، ریاضی، جغرافیا، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، فلسفه ، زبان ها یپیشرفته، اقتصاد، زیست شناسی، فیزیک و نجوم، مهندسی شیمی، مهندسی عمران  از جمله رشته های برتر دانشگاه مک مستر می باشند که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه  Mc Master مستلزم پرداخت هزینه هایی می باشند که متناسب با رشته ی انتخاب و مقطع تحصیلی متغیر است. دانشجویان بین المللی بصورت معمول 15تا 19 هزار دلار بابت تحصیلات در این دانشگاه پرداخت میکنند.

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد. موسسه آریانا پارس با بکارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به کشور های خارجی و تحصیل در دانشگاه های کشور کانادا فراهم آورده است.

7-دانشگاه واترلو  :

دانشگاه واتر لو یکی از برترین دانشگاه های کشور کانادا می باشد که در سال 1957 میلادی در شهری به همین نام شروع به فعالیت آموزشی خود نمود. در حال حاظر باشعار هماهنگ با حقیقت به فعالیت آموزشی خود ادامه میدهد و در میان 160دانشگاه برتر دنیا قرار  دارد. دانشگاه واترلو انتخاب مناسبی برای رشته علوم کامپیوتر میباشد به دلیل این انتخاب رتبه مناسب رشته علوم کامپیوتر دانشگاه واترلو در میان دانشگاههای برتر دنیاست.

در حال حاضر حدود 36هزار دانشجو در University of Waterloo مشغول به تحصیل می باشند که 87 درصد دانشجویان در مقطع تحصیلی کارشناسی و 13درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه میدهند. شرایط برای دانشجوییان بین المللی به همین منوال می باشد به صورتی که از 8هزار دانشجوی بین المللی 74درصد در مقطع کارشناسی و 26در صد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند.

با توجه به آمار منتشر شده دانشجویان معمولا دانشگاه واترلو را بعنوان پلی برای تحصیل در برترین دانشگاه های کشور کانادا و دنیا در نظر میگیرند.

دانشگاه واترلو دارای 109 کورس Undergraduate و 177کورس  postgraduate می باشد از رشته های برتر دانشگاه می توان به راضی ، جغرافیا، مطالعات توسعه، مهندسی الکترونیک و الکترسیته، مطالعات محیطی، علوم مواد، مهندسی عمران و سازه، آمار، معماری، مهندسی شیمی، فیزیک و نجوم اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی بصورت سالیانه حدود 19تا 22 هزار دلار می باشد که متناسب با رشته یانتخابی و مقطع تحصیلی قابل تغییر است.

8- دانشگاه UWO :

دانشگاه UWO و یا وسترن انتاریو یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کشور کانادا می باشد که در سال 1878 میلادی در شهر لندن انتاریو تاسیس گردید. در حال حاضر با قرار گرفتن در میان 200 دانشگاه برتر دنیا به فعالیت آموزشی خود ادامه می دهد. این دانشگاه یکی از برترین مراکز تحقیقی کشور کاناداست که در عضویت گروه سیزده قرار دارد.

رشته پرستاری بعنوان سرشناس ترین رشته دانشگاه وسترن انتاریو در میان دانشگاههای برتر دنیا در رتبه بیست و هشتم قرار دارد.

در حال حاضر حدود 28 هزار دانشجو در University of Western Ontario  مشغول به تحصیل می باشند که 80 درصد دانشجویان در مقطع کارشناسی و 20 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند. ارتباط میان  postgraduate و Undergraduate در دانشجویان بین المللی نسبتا متفاوتی دارد بصورتیکه از میان حدود 5 هزار دانشجوی بین المللی 66 درصد در مقطع کارشناسی و 34 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند.

دانشجویان برای ادامه تحصیل مستلزم پرداخت هزینه می باشندکه سهم دانشجویان بین المللی سه برابر دانشجویان مقیم کشور است. بصورتیکه دانشجویان بین المللی بصورت معمول بین 17 تا 19 هزار دلار را سالیانه من باب تحصیل پرداخت می کنند که با توجه به رشته انتخابی و مقطع تحصیلی متغیر می باشد.

از رشته های برتر دانشگاه UWO می توان به روانشناسی ، فلسفه، اقتصاد، مدیریت و بیزینس، مهندسی معدن،آمار و احتمالات، زبان شناسی، حسابداری و صورت های مالی، پزشکی، جغرافیا، مهندسی شیمی، داروسازی و داروشناسی، تاریخ مهندسی عمران، علوم زمین و دریا، مهندسی کامپیوتر، زبان های پیشرفته اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

9- دانشگاه کویینز :

دانشگاه کویینز بعنوان یکی از برترین دانشگاه های کشور کانادا شناخته می شود که در سال 1841 میلادی در شهر کینگلستون ایالت اونتاریو تاسیس گردید و تا به امروز که در میان 230 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد به فعالیت آموزشی خود ادامه می دهد. برترین رشته تحصیلی در دانشگاه کویینز، رشته مهندسی معدن می باشد که در رتبه بندی جهانی در میان سی و پنج دانشگاه برتر در این زمینه قرار دارد.

در حال حاضر حدود 22 هزار دانشجو در Queen’s University at Kingston  مشغول به تحصیل می باشند که 82 درصد دانشجویان در مقطع کارشناسی و 18 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد ودکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند. درصد  Postgraduate در دانشجویان بین المللی بالاتر می باشد بصورتیکه از میان حدود 2300 دانشجوی بین المللی 51 درصد در مقطع کارشناسی و 49 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند.

دوره های تحصیلی در دانشگاه کویینز به زبان انگلیسی ارائه می شود و یکی از شروط لازم برای اخذ پذیرش مدرک زبان انگلیسی می باشد. اساتید موسسه آموزش زبان آریانا پارس می توانند راه رسیدن به بهترین نمرات در امتحانات آیلتس را در کمترین زمان ممکن به متقاضیان عزیز شرکت در این امتحان ارائه دهند.

دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در این دانشگاه مستلزم پرداخت هزینه می باشند که متناسب با رشته انتخابی و مقطع تحصیلی در بازه ی 20 تا 24 هزار دلار متغیر می باشد.

از رشته های برتر دانشگاه کویینز کانادا می توان به جغرافیا، پرستاری، مطالعات توسعه، روانشناسی، تاریخ و ادبیات انگلیسی، اقتصاد، جامع شناسی، حسابداری مهندسی عمران و سازه، سیاست، فلسفه، بیزینس و مدیریت، مهندسی شیمی، تاریخ، علوم تربیتی و پزشکی اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

10- دانشگاه SFU :

دانشگاه SFU با توجه به سابقه کمتر از 50 سال خود جایگاه مناسبی را در برترین دانشگاه های کشور کانادا به خود اختصاص داده است. بصورتیکه در رده 17 ام جهان در بین دانشگاههای با قدمت کمتر از 50 سال جهان قرار دارد. دانشگاه سالیون فریزر با شعار ” ما آماده ایم ” در سال 1965 میلادی در شهر ونکوور شروع به فعالیت آموزشی خود کرد. رشته باستان شناسی بعنوان برترین و شاخص ترین دانشگاه سالیمون فریزر در رتبه 51 دنیا در میان دانشگاههای دنیا قرار دارد.

در حال حاضر حدود 25 هزار دانشجو در Simon Fraser University  مشغول به تحصیل می باشند که 87 درصد در مقطع کارشناسی و 13 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند. آمار دانشجویان بین المللی دانشگاه SFU نسبت به تعداد دانشجویان کل بالاتر می باشد. در حال حاضر حدود 7500 دانشجوی بین المللی که 82 درصد در مقطع کارشناسی و 18 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند.

رشته هایی همچون جغرافیا، تاریخ و ادبیات زبان انگلیسی، روانشناسی، ریاضیات ، ارتباطات و مطالعات رسانه، علوم کامپیوتر، اقتصاد، تاریخ، علوم تربیتی، آمار، سیاست، زبان شناسی، مطالعات محیطی، زبان های پیشرفته، علوم زیستی از جمله رشته های برتر دانشگاه SFU می باشند که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه سایمون فریزر مستلزم پرداخت هزینه می باشند که متناسب با رشته ی انتخابی و مقطع تحصیلی قابل تغییر می باشد که می توان بصورت معمول هزینه یک سال تحصیل را برای دانشجویان بین المللی بین 17 تا 20 هزار دلار در نظر گرفت.

نکته قابل توجه ثبت رکوردی در کتاب های گینس می باشد، ساخت کوچکترین کتاب دنیا به ابعاد 0.07 در 0.1 میلی متر که توسط دانشجویان دانشکده علوم مهندسی انجام گرفته است.

11- دانشگاه دال هوزی :

دانشگاه دال هوزی بعنوان یکی از برترین دانشگاه های کشور کانادا در زمینه تحقیقاتی در استان نوااسکوشیاست که در سال 1818 میلادی تاسیس شد. تا به امروز که در میان 300 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد به فعالیت آموزشی خود ادامه می دهد.

در حال حاضر حدود 15 هزار دانشجو در Dalhousie University مشغول به تحصیل می باشند که 77 درصد آنها در مقطع کارشناسی و 23 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند، دانشجویان بین المللی حدود 2800 نفر از دانشجویان کل را به خود اختصاص داده اند که 64 درصدشان در مقطع کارشناسی و 36 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند.

رشته علوم زمین ودریا که بعنوان برترین رشته دانشگاه مطرح میباشد اولین انتخاب ادامه تحصیل در کشور کاناداست. از دیگر رشته های مطرح دانشگاه دال هوزی می توان به فلسفه، حقوق، تاریخ، جغرافیا، روان شناسی، جنگلداری و کشاورزی، علوم زیستی، پزشکی، تاریخ و ادبیات زبان انگلیسی، شیمی و علم ریاضی اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی بر خوردار هستند.

دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در دانشگاه  Dalhousie مستلزم پرداخت هزینه می باشند که بصورت معمول برای یکسال بین 14 تا 16 هزار دلار تعیین گشته است. لازم بذکر است هزینه های اعلام شده متناسب با رشته انتخابی و مقطع تحصیلی متغیر خواهد بود.

از آن جا که که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد. موسسه آریانا پارس با بهره گیری از چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور و تحصیل در دانشگاه های کشور کانادا فراهم آورده است.

12- دانشگاه اتاوا :

دانشگاه اتاوا با آموزش  به دو زبان انگلیسی و فرانسوی یکی از برترین مراکز آموزشی کشور کانادا می باشد که در سال 1848 میلادی در شهر اتاوا تاسیس گردید و تا به امروز با جایگیری در میان 300 دانشگاه برتر به فعالیت آموزشی خود ادامه می دهد.

در حال حاضر حدود 35 هزار دانشجو در در University of Ottawa  مشغول به تحصیل می باشند که 77 درصد دانشجویان کل در مقطع کارشناسی و 23 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند. دانشجویان بین المللی 5800نفر از دانشجویان کل را تشکیل می دهند.

دانشگاه اتاوا دارای ده دانشکده ی هنر،حقوق ،آموزش و پرورش، مطالعات تکمیلی، مهندسی، مدیریت، پزشکی، علم، علوم بهداشتی، علوم اجتماعی می باشد که متناسب با اعلام آنها  رشته های گوناگونی را پوشش می دهند. از رشته های برتر دانشگاه اتاوا می توان به پرستاری، حقوق، سیاست، شیمی، زبان شناسی، پزشکی، علوم تربیتی، جغرافیا، جامع شناسی، ارتباطات و مطالعات رسانه، تاریخ و ادبیات انگلیسی، مهندسی الکترونیک و الکترسیته ، مطالعات توسعه، اقتصاد و مهندسی مکانیک اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

دوره های تحصیلی در دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می شود و دانشجویان برای ورود نیازمند مدرک زبان آیلتس با نمرات متناسب به هر مقطع می باشند. اساتید موسسه آموزش زبان آریانا پارس می توانند راه رسیدن به بهترین نمرات در امتحانات آیلتس و تافل را در کمترین زمان ممکن به متقاضیان عزیز شرکت در این امتحانات، ارائه دهند.

دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در دانشگاه اتاوا مستلزم پرداخت هزینه می باشند که بصورت  معمول برای یکسال بین 20 تا 22 هزار دلار می باشد. لازم به ذکر است که متناسب با رشته ی انتخابی و مقطع تحصیلی متغیر خواهد بود.

13- دانشگاه کنکوردیا :

دانشگاه کنکوردیا یکی از برترین دانشگاه های کشور کانادا در ایالت کبک می باشد که در سال 1974 میلادی در شهر مونترال تاسیس گردید.

در حال حاضر حدود 31 هزار دانشجو در Concordia University  مشغول به تحصیل می باشند که 82 درصد دانشجویان در مقطع کارشناسی و 18 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند.  آمار در میان دانشجویان بین المللی postgraduate بالاتر می باشد بصورتیکه از میان 8600 دانشجوی بین المللی 58 درصد در مقطع کارشناسی و 42 درصد در مقاطع فق لیسانس و دکترا مشغول به تحصیل می باشند.

دانشگاه کنکوردیا دارای 135 کورس Undergraduate و 120 کورس postgraduate می باشد که علاقه مندان به ادامه تحصیل در این دانشگاه می توانند اکثر رشته های ممکن را انتخاب کنند. از رشته های برتر دانشگاه کنکوردیا می توان به علوم تربیتی، تاریخ وادبیات، زبان انگلیسی، روانشناسی، حسابداری، ارتباطات و مطالعات رسانه، زبان شناسی، مهندسی عمران و سازه، مهندسی الکترونیک و الکترسیته ، مهندسی مکانیک، علوم کامپیوتر اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه کنکوردیا مستلزم پرداخت هزینه می باشند که بصورت معمول بین 13 تا 17 هزار دلار می باشد که متناسب با رشته انتخابی و مقطع تحصیلی متغیر خواهد بود.

دوره های تحصیلی در دانشگاه کنکوردیا به زبان انگلیسی ارائه می شود و دانشجویان برای ورود به دانشگاه در کنار سوابق تحصیلی مناسب ، دیگر شرط که مدرک زبان می باشد، باید احراز کنند. اساتید موسسه آموزش زبان آریانا پارس می توانند راه رسیدن به بهترین نمرات در امتحانات آیلتس و تافل را در کمترین زمان ممکن به متقاضیان عزیز شرکت در این امتحانات، ارائه دهند.

از آنجا که مهمترین اصل در امور مهاجرتی مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد . موسسه آریانا پارس با بهره گیری از چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق درخشان ، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج و تحصیل در دانشگاه های کشور کانادا را فراهم آورده است.

با آگاهی از شرایط دانشگاه های کشور کانادا، علاقه مندان به تحصیل در این کشور می توانند انتخابی مناسب را داسته باشند، موسسه آریانا پارس با گردآوری اطلاعات مفید مرتبط با دانشگاه های کشور کانادا و تلاش بر افزایش سطح اطلاعات دانشجویان علاقه مند به این کشور دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه در ارتباط بوده و از تجارب این عزیزان بهره مند شوید.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

8 پاسخ به “دانشگاه های کشور کانادا”

 1. غزاله گفت:

  سلام. کارشناسی شیمی دارم. امسال سال اول ارشدم است و خرداد انتخاب رشته دارم. آیا برای پذیرش در دانشگاه های کانادا و بعد از آن کار در این کشور تفاوتی در اولویت گرایش ها( تجزیه، آلی، شیمی فیزیک و معدنی) وجود دارد یا خیر؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   اولویت در تحصیل که نه ولی اولویت در کار بستگی به نیاز کشور هست و مطمئنن آنها دانشجویی را نمیپذیرند که نتوانند در آینده شغلی را برای آن تعریف کنند

 2. مهدی گفت:

  با سلام.
  بنده کارشناسی حسابداری دارم و می خواهم ارشد حسابداری رو هم در دانشگاه دولتی تهران بخوانم.
  وبرای کارشناسی ارشد از دانشگاه های کانادا پذیرش بگیرم.می خواستم در مورد شرایط پذیرش و شهریه دانشگاه بپرسم ؟
  باتشکر

 3. محمد مهدوی گفت:

  سلام
  من می خواهم فرزند دخترم در دبیرستانهای کانادا (استان کبک) تحصیل کند لطفا شرایط وهزینه را بفرمائید ممنون

 4. Zahra گفت:

  سلام، من دانشجوی سال سوم پزشکی ، مایلم که تخصص رو دانشگاه تورنتو بگذرونم، لطفا شرایط لازم رو برای بورسیه توضیح دهید ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما برای تحصیل دوره ی تخصص پزشکی در کشور کانادا مستلزم قبول شدن در آزمون های تخصصی مخصوص پزشکان کشو ر کانادا می باشید .
   پذیرش بورسیه هم در مقطع تخصص پزشکی کشور کانادا وجود ندارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *