شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

دانشگاه ویکتوریا

آشنایی با دانشگاه ویکتوریا

دانشگاه دولتی ویکتوریا دوره های خود را در دو بخش آموزش عالی و فنی و پیشرفته ارائه می دهد. این دانشگاه در شهر ملبورن واقع شده و شعبه ای در سیدنی نیز دارد. دانشگاه دارای شش کالج شش موسسه پژوهشی، هفت مرکز تحقیقاتی و پلی تکنیک دارد که در مجموعه دانشگاه ویکتوریا مشغول به فعالین می باشند.

این دانشگاه با بسیاری از موسسات آموزشی در سراسر دنیا چون مالزی، چین، سنگاپور، سریلانکا، ویتنام و هند همکاری دارد. دو تا از دانشکده های معتبر که با این دانشگاه همکاری دارند دانشگاه سانوی مالزی و لیائوئینگ چین می باشد.

با در نظر گرفتن یک رویکرد چند جانبه ای برای تحقیق، VU تلاش می کند تا در تحقیقات ابتکاری، تدریس و تعامل در زمینه های جالب ورزش، سلامت و زندگی فعال، تلاش کند. آموزش و پرورش، آموزش طول عمر و توسعه نیروی کار؛ و صنایع پایدار و شهرهای زنده.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کار گیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

تاریخچه

ایده برای یک مدرسه فنی در حومه غربی ملبورن برای اولین بار در سال ۱۹۱۰ پیشنهاد شد. مدرسه فنی Footscray در سال ۱۹۱۶ پس از پنج سال جمع آوری پول، دانشجو و ۹ معلم را در سال ۱۹۱۶ شروع به فعالیت کرد.

در سال ۱۹۵۸، مدرسه نام خود را به کالج فنی Footscray تغییر داد. ده سال بعد، نام آن دوباره، به موسسه فناوری (Footscray (FIT تغییر یافت. زنان برای اولین بار در دوره های دیپلم روز در سال ۱۹۶۰ ثبت نام کرده، تغییرات را به دولت فدرال را سیاست مهاجرت منجر به بسیاری از دانشجویان اروپایی و آسیایی بیشتر برای ورود به دانشگاه شد.

موسساتی که به صورت VU تشکیل می شوند عبارتند از:

 • Footscray دانشکده فنی
 • کالج فنی نیوپورت، نام کالج نیوپورت TAFE
 • مدرسه آرایش مو در ملبورن
 • دانشکده نقاشی، تزئینات و صنایع دستی
 • ملبورن دانشکده فنی آرایش مو
 • کالج دکوراسیون ملبورن
 • کالج Footscray TAFE
 • کالج Flagstaff TAFE
 • موسسه غربی
 • کالیبراسیون Gellibrand TAFE
 • موسسه غربی ملبورن TAFE
 • دانشگاه ویکتوریا
 • پلی تکنیک ویکتوریا

تعداد دانشجویان

درحال حاضر ۱۴ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند که ۸۵ درصد آنان در مقطع کارشناسی و ۱۵ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می کنند. آمار دانشجویان بین المللی در دانشگاه ویکتوریا حدود ۳ هزار نفر می باشد که ۶۳ درصد آنان در مقطع کارشناسی و ۳۷ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند.

دوره های تحصیلی در دانشگاه ویکتوریا به زبان انگلیسی ارائه می شود و دانشجویان بین المللی در صورت ارائه مدرک زبان می توانند برای پذیرش از دانشگاه اقدام نمایند.

موسسه زبان انگلیسی آریاناپارس با در اختیار داشتن ویژگی های منحصر به فرد، شما را تا کسب نمره مطلوب در آیلتس همراهی می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین سطح رایگان با مشاوران مجرب موسسه زبان انگلیسی آریاناپارس در غرب تهران تماس حاصل نمایید.

رشته های برتر

رشته هایی همچون مهندسی الکترونیک و برق، علوم اقتصاد، مطالعات توسعه، علوم کامپیوتر، هنرهای تجسمی، آموزش، علوم تغذیه، علوم پزشکی و زیستی، تدارکات و حمل و نقل، ورزش، علوم اجتماعی و مدیریت از جمله رشته های مطرح در دانشگاه ویکتوریا محسوب می شود که در رتبه بندی های بین المللی نیز از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

اخذ نمایندگی از بسیاری مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار موسسه مهاجرتی آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

رتبه بندی و اعتبار

دانشگاه ویکتوریا بر تحقیقات مربوط به جامعه، صنعت و دولت – هر دو در سطح ملی و بین المللی، اما به ویژه در منطقه غربی ملبورن، تاکید دارد. برنامه تحقیقاتی دانشگاه ۲۰۱۲-۲۰۱۶ از تحقیقات چند رشته ای در زمینه های مختلف مورد حمایت است: فناوری اطلاعات، هنرهای خلاقانه و نوشتن، تنوع و رفاه، آموزش، تنوع و یادگیری مادام العمر، علوم غذایی و علوم تغذیه، علوم پزشکی و زیستی، زنجیره تامین، تدارکات و حمل و نقل، ورزش، ورزش و زندگی فعال، اقتصاد استراتژیک و فن آوری های زیست محیطی پایدار.

دانشگاه ویکتوریا دارای ۶ مؤسسه پژوهشی و هفت مرکز تحقیقاتی است.

موسسات تحقیقاتی

 • مؤسسه ویکتوریا
 • موسسه پایداری و نوآوری (ISI)
 • موسسه زنجیره تامین و لجستیک (ISCL)
 • موسسه ورزش، ورزش و زندگی فعال (ISEAL)
 • مؤسسه مطالعات اقتصادی استراتژیک ویکتوریا (VISES)
 • موسسه میچل

مراکز تحقیقاتی 

 • مرکز پیشگیری و مدیریت بیماری های مزمن
 • مرکز اطلاعاتی کاربردی (CAI)
 • مرکز تنوع فرهنگی و سلامت
 • مرکز ایمنی زیست محیطی و مهندسی ریسک (CESARE)
 • مرکز تحقیقات بین المللی سیستم های آموزشی (CIRES)
 • مرکز مطالعات سیاست (CoPS)

دوره های کارشناسی

بسیاری از دوره های دانشگاه ویکتوریا با موسسات صنعتی شناخته شده جهان شناخته شده و مورد تایید قرار می گیرند از جمله:

 • مهندسین استرالیا
 • موسسه ملی حمل و نقل و حمل و نقل استرالیا
 • انجمن کامپیوتر استرالیا

دوره های کارشناسی دانشگاه شامل رشته های متنوعی نظیر کسب و کار، سیستم های اطلاعاتی و هنرهای خلاق می شود.

تخصص VU در زمینه علوم کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتی در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده است، هر ساله از سال ۲۰۱۵ رتبه بندی در گروه ۳۰۱-۳۵۰ رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS را دارد.

مربیان حرفه ای دانشگاه ویکتوریا طیف وسیعی از حمایت های شغلی را برای دانشجویان فعلی و فارغ تحصیلان اخیر ارائه می دهند. این دانشگاه می تواند کمک به درک اشتغال فرهنگی استرالیا، استراتژی های جستجوی شغلی و برنامه ریزی حرفه ای کند.

دانش آموزان دانشگاه ویکتوریا با سه پردیس در منطقه کسب و کار مرکزی ملبورن (CBD) و دو در ۱۰ کیلومتری CBD، دانشجویان VU برای یک سیستم حمل و نقل عمومی در سطح جهانی، کتابخانه ها و مکان های خرید و ناهار خوری قابل دسترسی هستند.

در سطح بین المللی برای ارائه خدمات با کیفیت بالا، تحصیلات مقرون به صرفه، یک مدرک VU، فارغ تحصیلان را از مزیت رقابتی برخوردار می سازد.

دوره های کارشناسی ارشد

دوره های تحصیلات تکمیلی دانشگاه ویکتوریا به دانشجویان کمک می کند تا به موفقیت دست یابند – این که آیا برای پیشرفت شغلی خود، دنبال اشتیاق یا مطالعه با جامعه پژوهشی بین المللی شناخته شده باشند.

دوره های دانشگاه ویکتوریا توسط سازمان های حرفه ای آگاه شده با برنامه درسی صنعت، توسط سازمان های حرفه ای مورد تایید قرار می گیرد از جمله:

 • انجمن کامپیوتر استرالیا
 • ورزش و علوم ورزشی استرالیا
 • موسسه حسابداران مجاز استرالیا

MBA VU در سه سال متوالی توسط مدیر عامل مجله برای سخنرانان عالی، کلاس های کوچک، تنوع دانشجویی، ارزش پول و گزینه های مطالعه بین المللی رتبه بندی شده است. همچنین در مجله BOSS در میان ۱۰ دانشگاه برتر استرالیا رتبه بندی می شود.

دوره های تحصیلات تکمیلی دانشگاه ویکتوریا در دوره های کارشناسی ارشد متنوع در خارج از محل کار قرار می گیرند و دانشجویان را قادر می سازد تا تعهدات تحصیلی و زندگی خود را با هم تراز کنند.

محققان VU از طریق همکاری با سازمان های برجسته در زمینه موضوعات پر جنب و جوش تحقیقات متقابل انسانی انجام می دهند: ورزش، سلامت و زندگی فعال؛ آموزش و پرورش، آموزش طول عمر و توسعه نیروی کار؛ و صنایع پایدار و شهرهای زنده.

مرکز تحقیقاتی فارغ تحصیلان VU پشتیبانی جامع از طریق تمام مراحل از نامزدی فارغ التحصیل – از انتخاب یک سرپرست و برنامه های تحصیلی، برای شرکت در کارگاه های آموزشی حرفه ای و برنامه ریزی حرفه ای.

امکانات تحقیقاتی در دانشگاه ویکتوریا یکی از بهترین ها در جهان است. آنها شامل آزمایشگاه های علمی ورزشی در سطح جهانی، بیمارستان آموزش عالی پیشرفته، آزمایشگاه خواب، فن آوری های غذایی و امکانات آزمایشگاهی می باشند.

هزینه های زندگی و تحصیل

دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه ویکتوریا مستلزم پرداخت هزینه می باشند. بصورت معمول هزینه های تحصیل منوط به رشته انتخابی می باشد ولی دانشجویان بین المللی سالیانه در حدود ۱۲ تا ۲۰ هزار دلار برای ادامه تحصیل پرداخت می کنند. بصورت معمول دوره های کارشناسی از هزینه های کمتری برخوردار است و دانشجویان هزینه های کمتری را پرداخت می کنند.

هزینه های زندگی در کشور استرالیا به عوامل و فاکتورهای بسیاری از جمله سبک زندگی و شهر انتخابی بستگی دارد ولی به صورت معمول دانشجویان بین ۹۰۰ تا ۱۱۰۰ دلار در ماه به ازای زندگی در شهر ملبورن پرداخت می کنند.

هزینه های زندگی دانشجو در زمان تحصیل در استرالیا در دانشگاه ویکتوریا شامل مسکن، هزینه های رفت و آمد، خوراک و هزینه های جاری زندگی می باشد.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *