شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

دانشگاه پادوا

بررسی دانشگاه پادوا ایتالیا

دانشگاه پادوا در سال ۱۲۲۲ تاسیس شد و یکی از قدیمی ترین و معتبر ترین دانشگاه های اروپا و همچنین ایتالیا است. نیکولا کاپنیکوس، گالیله گالیله، آندریا واسالیو، ویلیام هاروی، پیترو دابانو و کارلو گلدونی، فقط برخی از دانشمندان، پزشکان، فیلسوفان، حقوقدانان و نویسندگان هستند که Padova را به عنوان کشف و گسترش علم و فرهنگ اروپا شناخته اند.

در پدووا، النا Lucrezia Cornaro Piskopia اولین زن جهان بود که در سال ۱۶۷۸ در فلسفه فارغ التحصیل شد که در دانشگاه پادوا تحصیل کرده است. دانشگاه Padova، وفادار به شعار “Universa Universis Patavina Libertas”، همیشه یک بنیاد تفکر آزاد است، مطالعه و تحقیق است.

امروز Padova یک دانشگاه چند رشته ای است که سخنرانان، دانشجویان و کارکنان آن تقریبا یک سوم جمعیت شهر را تشکیل می دهند. ۸ دانشکده (علوم کشاورزی و دامپزشکی، اقتصاد و علوم سیاسی، مهندسی، حقوق، علوم انسانی و اجتماعی و میراث فرهنگی، پزشکی، روانشناسی، علوم) و ۳۲ اداره اطمینان حاصل می کنند که پادوا طیف وسیعی و متنوعی از موضوعات را پوشش می دهد.

این دانشگاه همچنین مرکز علمی و فرهنگی شمال شرقی کارآفرین ایتالیا است و آموزش بسیار ویژه ای را برای ساکنان ۷ میلیون نفری این منطقه و ۶۵۰،۰۰۰ کسب و کارش به همراه دارد که نقش مهمی را در شبکه های گسترده ای از دانشگاه ها در سراسر Veneto ایجاد کرد.

توضیحات تکمیلی

دوره های آموزشی در دانشگاه Padova به طور مداوم به روز شده برای رفع نیازهای همیشه در حال تغییر بازار کار است. به عنوان مثال، مدارک بهداشتی آن شامل طیف گسترده ای از دوره های جدید مانند پرستاری اطفال (دانشکده پزشکی)، یا علوم توانبخشی عصب شناسی و روانشناسی (روانشناسی) می شود. برنامه های فنی مهندسی در زمینه مهندسی عمران، معماری، محیط زیست، صنعتی و اطلاعات موجود است.

دانشگاه Padova همچنین نیازهای امروز را برای محافظت از محیط زیست با دوره های علوم و فناوری های زیست محیطی (علوم کشاورزی) و مصرف کنندگان با ایمنی و بهداشت مواد غذایی (دامپزشکی) را منعکس می کند.

تحقیقات در زمینه داروسازی همچنین با استفاده از بیوتکنولوژی دارویی (داروخانه) تحت پوشش قرار گرفته است، همچنین تحقیق در مورد محصولات با تکنولوژی پیشرفته با دوره ای در علوم مواد (علوم) است.

تاکید زیادی بر علوم انسانی مانند تاریخ و حفاظت از میراث هنری و فرهنگی (هنر و فلسفه) و آموزش معلم با دوره ای در آموزش ابتدایی (آموزش) قرار دارد. دوره های سنتی دانشگاه برای متخصصان در حقوق، اقتصاد و مدیریت کسب و کار در کنار دوره هایی که تجزیه و تحلیل سیستم های پیچیده اجتماعی مانند علوم جامعه شناسی (علوم سیاسی) و آمار می باشد.

سالانه صدها دانشجوی در برنامه های تحرک (ورودی یا خروجی) شرکت می کنند و یا در کلاس های بین المللی شرکت می کنند، مطالعه موضوعات جدید، شناختن فرهنگ های مختلف و دیدن آنچه که دیگر سیستم های آموزشی مشابه هستند.

علاوه بر این، دانشجویان بسیار محرک دانشگاه همچنین می توانند برای پذیرش در دانشکده عالی تحصیل در گالیله درخواست دهند. پس از یک فرایند انتخاب تقاضا، هر سال ۳۰ دانشجو برای شرکت در دوره های عالی در مدرسه و برای استفاده از خدمات ویژه خود انتخاب می شوند.

ویژگی های دانشگاه پادوا

از برترین ویژگی های دانشگاه پادوا می توان به نکات زیر اشاره کرد:

 • بیش از ۴۴،۰۰۰ دانشجو
 • بیش از ۱۲،۰۰۰ فارغ التحصیل در هر سال
 • ۱ بیمارستان دانشگاه
 • ۱ بیمارستان دامپزشکی
 • ۱ مزرعه تجربی
 • ۱۶ پذیرایی در دانشگاه
 • ۱ دانشکده تحصیلات عالی
 • ۲۹ کتابخانه
 • ۲،۱۰۰ کارمند آموزشی
 •  ۲۳۰۰ پرسنل فنی و اداری
 • بیش از ۷۰۰ کلاس در زبان انگلیسی برگزار می شود.

اخذ نمایندگی از بسیاری مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار موسسه مهاجرتی آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

تعداد دانشجویان

درحال حاضر ۴۴ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند که ۶۰ درصد آنان در مقطع کارشناسی و ۴۰ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می کنند.

آمار دانشجویان بین المللی در دانشگاه پادوا حدود ۱ هزار نفر می باشد که ۵۲ درصد آنان در مقطع کارشناسی و ۴۸ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند.

رشته های برتر

رشته هایی همچون آناتومی، باستان شناسی، داروسازی، روانشناسی، آمار و احتمالات، علوم طبیعی، مهندسی عمران، فیزیک و نجوم، کشاورزی و جنگلداری، مهندسی برق و هنر از جمله رشته های مطرح در دانشگاه پادوا محسوب می شود که در رتبه بندی های بین المللی نیز از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

موسسه زبان انگلیسی آریاناپارس با در اختیار داشتن ویژگی های منحصر به فرد، شما را تا کسب نمره مطلوب در آیلتس همراهی می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین سطح رایگان با مشاوران مجرب موسسه زبان انگلیسی آریاناپارس در غرب تهران تماس حاصل نمایید.

کارشناسی

دانشگاه پادوا دوره های خود را در ۴ سال و به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی ارائه می دهد. از همین رو دانشجویان بین المللی می توانند با احراز شرایط مورد نظر برای دانشگاه پادوا اقدام نمایند.

برای ورود به دوره کارشناسی به زبان ایتالیایی باید مدرک مورد نظر را از مدارس ایتالیایی یا سفارت اخذ کنید. دانشجویان بین المللی در صورت علاقه به تحصیل به زبان انگلیسی باید در آزمون SAT شرکت کنند.

الزامات ورود به دوره LAUREA – BACHELOR یا همان لیسانس پایان ۱۲ سال تحصیل می باشد.

دانشکده علوم کشاورزی و دامپزشکی

 • مراقبت از حیوانات

دانشکده روانشناسی

 •  علم روانشناسی

کارشناسی ارشد

دوره های کارشناسی ارشد در دانشگاه پادوا به ۲ صورت ارائه می شود. بصورت کلی دانشجویان بین المللی می توانند برای ۹۲ رشته در نظر گرفته شده توسط دانشگاه اقدام نمایند. همچنین دانشجویان می توانند با ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان برای ادامه تحصیل اقدام نمایند.

Cycle LAUREA MAGISTRALE – MASTER

ارائه آموزش های پیشرفته برای حرفه های بسیار تخصصی در زمینه های خاص

شرایط پذیرش: درجه دوره کارشناسی (لیسانس)

LAUREA MAGISTRALE A CICLO UNICO

آموزش های پیشرفته ای را برای حرفه های تنظیم شده (مانند پزشکی و جراحی، داروهای دامپزشکی، فارماکولوژی) و فعالیت هایی که نیاز به تخصص بالایی دارند فراهم می کند.

 • دوره های آموزشی

پزشکی و جراحی (در دسترس انگلیسی نیز با شروع از سال ۲۰۱۹/۲۰)، دندانپزشکی، دامپزشکی، داروسازی، شیمی و تکنیک های دارویی، قانون، مهندسی ساختمان و معماری و آموزش ابتدایی

 • الزامات پذیرش

حداقل ۱۲ سال تحصیلات + درجه دوره کارشناسی (لیسانس)

 • مدت دوره

۵ یا ۶ سال

رشته های کارشناسی ارشد

تمامی دانشکده ها و رشته های ارائه شده در دانشگاه پادوا در مقطع کارشناسی ارشد به شرح زیر می باشد.

دانشکده علوم کشاورزی و دامپزشکی

 • علم جنگل
 • غذای ایتالیایی
 •  کشاورزی پایدار

دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی

 • مدیریت کسب و کار
 •  اقتصاد و امور مالی
 • کارآفرینی و نوآوری
 • مطالعات اروپایی و جهانی
 • حقوق بشر و حکومت چند سطحی

دانشکده فنی

 • مهندسی محیط زیست
 • ICT برای اینترنت و چند رسانه ای
 • مهندسی ریاضی

دانشکده علوم انسانی و اجتماعی و میراث فرهنگی

 • توسعه محلی

مدرسه پزشکی

 • بیوتکنولوژی پزشکی
 • پزشکی و جراحی (تک چرخه)
 • بیوتکنولوژی دارویی

دانشکده روانشناسی

 • علوم اعصاب شناختی و روانشناسی بالینی

دانشکده علوم

 •  Astrophysics و Cosmology
 • علم اطلاعات
 •  زیست شناسی مولکولی
 •  فیزیک
 •  فیزیک داده
 • اعلانات

شرایط پذیرش در دانشگاه پادوا

پذیرش دوره به طور کلی به شرح زیر تقسیم می شود:

مکان های محدود

تعداد مکان های موجود هر سال توسط خود دانشگاه تعیین می شود و یا بر اساس ملی توسط وزارت علوم و تحقیقات ایتالیا

آزمون پذیرش اجباری

بدون محدودیت در مکان. متقاضیان، با این حال، باید در یک آزمون پذیرش شرکت کنند تا مطلع شوند که آیا آنها دارای صلاحیت تحصیل می باشند یا خیر

شهروندان غیر اتحادیه اروپا که در ایتالیا ساکن نیستند ممکن است فقط برای دوره ای درخواست کنند که سهمیه ای برای آنها تعیین کند (contingente).

برای اطلاعات در مورد مراحل درخواست برای دوره هایی که در زبان انگلیسی برگزار می شود، لطفا به وب سایت www.unipd.it/en/study-english مراجعه کنید و رده خود را انتخاب کنید (شهروند اروپایی – شهروند غیر اروپایی که در ایتالیا اقامت دارد – شهروند غیر اروپایی که در خارج از ایتالیا اقامت دارد).

متقاضیانی که دارای مدرک بین المللی هستند، باید مدارک متعددی از قبیل اعلامیه ارزش (Dichiarazione di Valore) از کنسولگری یا سفارت ایتالیا در کشورهایی که مدرک دریافت کرده اند، ارائه دهند. این ارزش مقررات غیر ایتالیایی را با آنچه که توسط سیستم آموزشی محلی منتشر شده مقایسه می کند.

هزینه های تحصیل و زندگی

دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه پادوا مستلزم پرداخت هزینه می باشند. بصورت معمول هزینه های تحصیل منوط به رشته انتخابی می باشد ولی دانشجویان بین المللی سالیانه در حدود ۲۰۰ تا ۲۰۰۰ یورو برای ادامه تحصیل پرداخت می کنند.

هزینه های زندگی در کشور ایتالیا به عوامل و فاکتورهای بسیاری از جمله سبک زندگی و شهر انتخابی بستگی دارد ولی به صورت معمول دانشجویان بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ یورو در ماه پرداخت می کنند. هزینه های زندگی دانشجو در زمان تحصیل در ایتالیا در دانشگاه پادوا شامل مسکن، هزینه های رفت و آمد، خوراک و هزینه های جاری زندگی می باشد.

دانشجویان بین المللی می توانند برای بورسیه استانی ایتالیا DSU اقدام نمایند و بخش اعظم هزینه های خود را پوشش بدهند. دانشگاه Padova، منطقه Veneto و سایر موسسات همچنین مجموعه ای از بورس تحصیلی را برای حمایت از دانشجویان ارائه می دهند.

دلایل انتخاب دانشگاه پادوا

۱-طیف گسترده ای از دوره های چند رشته ای:

Padova یک دانشگاه است که جامع و به طور مداوم از انواع مختلف دوره ها را ارائه می دهد.

۲-آموزش عالی:

در میان دانشگاه های ایتالیایی در رتبه بندی برای تدریس کیفیت قرار دارد و دانشجویان را با زمینه ای جامع علمی و آموزش عالی فراهم می کند. فارغ تحصیلی از دانشگاه پادوا، نقطه اوج هدف بلندپروازی و یک دستاورد بسیار معتبر است.

۳-یک دانشگاه بین المللی پیشرو در زمینه تحقیقات:

این دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه های جهانی در سال ۲۰۱۷ رتبه ۱۵۱-۲۰۰ را کسب کرده است. این دانشگاه در رتبه اول دانشگاه ایتالیا برای کیفیت تحقیق در دو گزارش ابتدایی ارزیابی ملی کشور برای سیستم دانشگاهی ANVUR) این نیز یکی از دانشگاه های بسیار مورد اشاره اروپا است.

۴-کیفیت خدمات:

با توجه به Almalaurea، کنسرسیوم تحقیقاتی فارغ تحصیلان ایتالیا، ۹ نفر از ۱۰ دانشجو از تحصیلات دانشگاهی و زندگی دانشجویی خود در دانشگاه Padova راضی هستند.

۵-یکی از قدیمی ترین و مشهورترین دانشگاه های اروپایی:

در سال ۱۲۲۲ توسط دانشجویان و استادان در تلاش بود تا آزادی اندیشه را در زمینه تحصیل و تدریس گسترش دهد که دانشگاه تقریبا ۸۰۰ ساله است.

۶-جامعه بین المللی:

دانشگاه پادوا سنت طولانی در همکاری بین المللی دارد. همچنین در شبکه های بین المللی پیشرو شرکت می کند و پروژه های پژوهشی و آموزشی آن شامل دانشجویان و سخنرانان سراسر جهان می شود.

۷-انگیزه های مالی:

هزینه Padova در مقایسه با سایر دانشگاه های برتر اروپا بسیار رقابتی است. این همچنین یک محدوده گسترده ای از انگیزه ها برای دانشجویانی که بیشترین شایستگی را دارند یا کسانی که در معرض مشکلات مالی هستند، فراهم می کند.

۸-یک شهر دانشجو محور:

دانشگاه یک محیط یادگیری منحصر به فرد را فراهم می کند و با شهر و طرح آن در ارتباط است. مراکز و محوطه های پژوهشی آن در سراسر شهر قرار دارد و دانشجویان آن ۳۰ درصد از جمعیت محلی را تشکیل می دهند.

۹-یک محیط منحصر به فرد:

Padova ترکیبی از تاریخ، فرهنگ و هنر با کسب و کارهای موفق در هر بخش است

۱۰-موقعیت استراتژیک:

ارتباطات حمل و نقل موثر با شهرهای اصلی ایتالیا و بین المللی به این معنی است که شهر مبنای ایده آل برای سفر به کسب و کار و لذت است.

شهر پاداو

واقع در قلب شمال شرقی ایتالیا و کمتر از ۴۰ کیلومتر از ونیز، پدوا یکی از زیباترین شهرهای ایتالیا است که بیش از ۳۰۰۰ سال سابقه دارد. این میراث فرهنگی غنی که هر ساله توسط هزاران گردشگر قدردانی می شود شامل Chapel Scroevgni – با نقاشی های خود توسط Giotto، Prato della Valle – یکی از بزرگترین مربع های اروپا، Palazzo della Ragione قرن سیزدهم – بزرگترین سالن بدون حمایت ستون ها، قدیمی ترین باغ گیاه شناسی دانشگاه – یک میراث جهانی یونسکو و مرکز شهر تاریخی با مربع های زیبا، کاخ ها و موزه ها است.

Padova یک شهر پر جنب و جوش و پویا است که در طول سال های مختلف فعالیت های متعددی در زمینه هنر، موسیقی، تئاتر، سینما و ورزش ارائه می دهد. در سال ۲۰۱۸، پادوا نامزد رسمی ایتالیا برای حضور در فهرست میراث جهانی یونسکو برای چرخه نقاشی های قرن چهاردهم “Padova Urbs Picta” بود.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کار گیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *