شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

دانشگاه کورتین

دانشگاه کورتین یک دانشگاه تحقیقاتی در شهر پرت وتلی می باشد. این دانشگاه به افتخار چهاردهمین نخست وزیر استرالیا جان کورتین نام گذاری شد. این دانشگاه در سال ۱۹۰۲ تأسیس گردید ولی در سال ۱۹۸۶ و با تصویب مجلس کشور استرالیا به رسمیت شناخته شد.

این دانشگاه از همان سال فعالیت های خود را گسترش داده است و شعبی در سنگاپور، دبی و مالزی ایجاد کرده است. دانشگاه کورتین یک پردیس در سیدنی دارد و با ۲۰ کشور در اقصی نقاط دنیا در ارتباط است.

دانشگاه کورتین عضو شبکه فناوری استرالیا (ATN) می باشد و در زمینه های مختلف علمی از جمله نفت و گاز و بهداشت عمومی، محیط زیست و اقتصاد فعالیت دارد. این دانشگاه تنها دانشگاه غرب استرالیا است که مدال طلای AINSE که مربوط به برترین تحقیق در زمینه دکتری می باشد را از آن خود کند.

دانشگاه کورتین در زمینه های تحقیقاتی فرامنطقه ای خصوصا چین فعالیت دارد. این دانشگاه در تحقیقات مدیریت کسب و کار و ابر رایانه ها بسیار فعال و شناخته شده است.

به دلیل منابع مهم نفت و گاز در غرب استرالیا این دانشگاه در زمینه صنعت نفت بسیار قوی است و در زمینه صادرات مواد نفتی و گازی به چین بسیار فعال است به طوری که در سال ۲۰۰۵ رئیس جمهور چین از تأسیسات تحقیقاتی هیدروکربنی wood side دیدن نمود.

تاریخچه

دانشگاه کورتین در سال ۱۹۶۶ به عنوان موسسه فناوری غربی استرالیا (WAIT) تاسیس شد. هسته آن شامل برنامه های عالی کالج فنی پرت بود که در سال ۱۹۰۰ افتتاح شد. سایت فعلی دانشگاه کورتین در بنتلی در سال ۱۹۶۲ انتخاب شد و در سال ۱۹۶۶ به طور رسمی افتتاح شد. اولین دانشجویان سال بعد را ثبت نام کردند.

در سال ۱۹۶۹، سه نهاد دیگر با WAIT ادغام شدند: دانشکده معادن غربی استرالیا (افتتاح در سال ۱۹۰۲)، کالج کشاورزی مورسک (افتتاح در سال ۱۹۲۶)، و مدارس فیزیوتراپی و کاردرمانی (که از دهه ۱۹۵۰ در شانون پارک ) بین سال های ۱۹۶۶ و ۱۹۷۶، WAIT از ۲۰۰۰ تا ۱۰،۰۰۰ دانشجو پیشرفت داشت.

در دسامبر ۱۹۸۶، موسسه فناوری غربی استرالیا (WAIT)، تحت قوانین قانون اصلاحیه موسسه فناوری WA 1986، ساخته شد . دانشگاه Curtin نام خود را از جان کورتیین، نخست وزیر سابق استرالیا برداشته است. کورتین اولین دانشجوی خود را به عنوان یک دانشگاه در سال ۱۹۸۷ پذیرفت.

در سال ۲۰۰۵، دانشگاه کورتین و مردوک در یک مطالعه امکان سنجی در مورد امکان ادغام شرکت کردند. اما در ۷ نوامبر ۲۰۰۵، هر دو موسسات اعلام کردند که ادغام نمی شود.

Curtin در سال ۲۰۰۹ اولین دانشگاهی در شبکه تکنولوژی استرالیا بود که در رتبه بندی دانشگاهی دانشگاه های جهانی دانشگاه های تحقیقاتی قرار گرفت. Curtin در سال ۲۰۱۰، پسوند “Technology” را کاهش داد، از آن زمان به عنوان “دانشگاه Curtin” به فعالیت خود ادامه می دهد. نام قانونی  دانشگاه کورتین تا زمانی که قانون تحت عمل آن توسط پارلمان غربی استرالیا اصلاح شود، همچنان ادامه داشت.

رتبه بندی و اعتبار

در سال ۲۰۱۵ جایگاه دانشگاه کورتین ۱۰۰ پله بهبود پیدا کرد و به رتبه ۳۰۳ جهان دست یافت. این پیشرفت بیشترین طرقی در میان دانشگاه های کشور استرالیا می باشد. در سال ۲۰۱۴ از طرف سایت QS موفق به دریافت ۵ ستاره شد.

این دانشگاه در رشته های متعددی از شرایط مناسبی برخوردار است و می توان به رشته معدن این دانشگاه اشاره کرد که در میان ۱۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. کارکنان و فارغ التحصیلان دانشگاه کورتین موفق به دریافت ۷ جایزه میلس فرانکلین شده اند.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه  مهاجرتی آریاناپارس با به کار گیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

یادگیری

بازآموزی دوره های کارشناسی و دوره کارشناسی کورتین به طور مرتب توسط صنعت، کسب و کار و دولت بررسی می شود تا اطمینان حاصل شود فارغ التحصیلان برای بازار جهانی در حال تغییر امروز آماده می شوند.

دانشگاه همچنین کارهای آموزشی یکپارچه را در برنامه های درسی دوره و محیط های غنی از فناوری را ایجاد می کند که مکان های واقعی را بازسازی می کنند، مانند بخش بیمارستان شبیه سازی شده، اتاق تجارت بازار سهام و آژانس بازاریابی دیجیتال. این امر دانشجویان را قادر می سازد تا با مهارت و دانش مستقیما به محل کار برسند.

پروژه ای که در اطراف چشم انداز سال ۲۰۳۰ طراحی شده است، دانشگاه را به یک جامعه پر جنب و جوش و متضاد دانشجویان، محققان، کارآفرینان و کارفرمایان، همه در یک مکان گسترش خواهد داد.

هدف از آن این است که تجارب تحصیلی دانش آموزان را از طریق ساخت تسهیلات آموزش و یادگیری جدید تقویت کنند که یادگیری تعاملی تعاملی و همکاری و بازسازی فضاهای آموزشی موجود را تشویق کنند

تعداد دانشجویان

درحال حاضر ۲۵ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند که ۸۴ درصد آنان در مقطع کارشناسی و ۱۶ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می کنند. آمار دانشجویان بین المللی در دانشگاه کورتین حدود ۵ هزار نفر می باشد که ۶۰ درصد آنان در مقطع کارشناسی و ۴۰ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند.

موسسه زبان انگلیسی آریاناپارس با در اختیار داشتن ویژگی های منحصر به فرد، شما را تا کسب نمره مطلوب در آیلتس همراهی می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین سطح رایگان با مشاوران مجرب موسسه زبان انگلیسی آریاناپارس در غرب تهران تماس حاصل نمایید.

امکانات دانشگاه کورتین

کورتین دارای محیط های غنی از تکنولوژی است که دانشجویان را در دوره های خود غوطه ور می کنند. این فضاهای یادگیرنده، محیط کار واقعی را بهبود می بخشد تا تجربه تحصیلی خود را بهبود بخشد و به آنها کمک کند تا با تجربه عملی که در محل کار قابل استفاده است، فارغ التحصیل شوند.

به عنوان مثال، بخش شبیه سازی شده بیمارستان به دانشجویان بهداشت اجازه می دهد تا در یک محیط واقعی واقع در بیمارستان یاد بگیرند.

گزینه های ورودی انعطاف پذیر

اگر دانشجویان قادر به دیدار با معیار پذیرش کورتین نیستند، دانشگاه گزینه های ورودی انعطاف پذیر را برای کمک به دانشجویان برای واجد شرایط بودن در یک دوره کارشناسی فراهم می کند.

برنامه فعال سازی UniReady یک برنامه کوتاه مدت است که دو بار در سال ارائه می شود که می تواند منجر به ورود به دوره ای از دوره های کارشناسی شود، در حالیکه دوره های تخصصی در زمینه علوم، مهندسی و سلامت و علوم پیش دبستانی و علوم طبیعی بومی فراهم آورنده مسیر مهندسی و دوره های مبتنی بر علم، و درجه های بهداشت و پزشکی.

در کنار دانشگاه، کورتین کالج دوره های مختلفی را از سطح گواهی IV تا سطح دیپلم ارائه می دهد که می تواند به دانشجویان برای واجد شرایط بودن برای اعطای مجوز به Curtin کمک کند.

رشته های تحصیلی

دانشگاه کورتین دارای ۵ دانشکده می باشد که دانشجویان می توانند برای ادامه تحصیل در این دانشگاه اقدام نمایند.

 • مرکز مطالعات بومی
 • دانشکده تجارت و حقوق
  • دانشکده حسابداری
  • دانشکده اقتصاد و دارایی
  • مدرسه مدیریت
  • دانشکده بازاریابی
  • دانشکده حقوق کورتین
 • دانشکده علوم بهداشتی
  • دانشکده پزشکی کرتن
  • دانشکده پرستاری، مامایی و پرستاری
  • دانشکده داروسازی و علوم زیستی
  • دانشکده تربیت بدنی، کار اجتماعی و آسیب شناسی گفتار
  • دانشکده فیزیوتراپی و علوم ورزشی
  • دانشکده روانشناسی
  • دانشکده بهداشت عمومی
 • دانشکده علوم انسانی
  • مدرسه طراحی و محیط زیست ساخته شده است
  • دانشکده رسانه، هنرهای خلاقانه و تحقیقات اجتماعی
  • مدرسه آموزش و پرورش
 • دانشکده علوم و مهندسی
  • دانشکده کشاورزی، محیط زیست و پایداری
  • مدرسه زمین، اقیانوس و علوم سیاره ای
  • دانشکده مهندسی عمران و مهندسی
  • دانشکده برق، رایانه و علوم ریاضی
  • دانشکده معادن غربی استرالیا
  • دانشکده علوم مولکولی و علوم انسانی

رشته هایی همچون زمین و علوم دریایی، مهندسی الکترونیک و برق، مهندسی شیمی، مطالعات توسعه، معماری، عمران، حسابداری و امور مالی، مطالعات کسب و کار، داروسازی، روانشناسی و جغرافیا از جمله رشته های مطرح در دانشگاه کورتین محسوب می شود که در رتبه بندی های بین المللی نیز از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

اخذ نمایندگی از بسیاری مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار موسسه مهاجرتی آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

هزینه های زندگی و تحصیل

دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه کورتین مستلزم پرداخت هزینه می باشند. بصورت معمول هزینه های تحصیل منوط به رشته انتخابی می باشد ولی دانشجویان بین المللی سالیانه در حدود ۲۴ تا ۲۶ هزار دلار برای ادامه تحصیل پرداخت می کنند.

هزینه های زندگی در کشور استرالیا به عوامل و فاکتورهای بسیاری از جمله سبک زندگی و شهر انتخابی بستگی دارد ولی به صورت معمول دانشجویان بین ۹۰۰ تا ۱۱۰۰ دلار در ماه به ازای زندگی در شهر پرت پرداخت می کنند.

هزینه های زندگی دانشجو در زمان تحصیل در استرالیا در دانشگاه کورتین شامل مسکن، هزینه های رفت و آمد، خوراک و هزینه های جاری زندگی می باشد.

درباره پرت

پرت در سواحل زیبای استرالیا، یک شهر امن، زیبا و چند فرهنگی است و یکی از مقرون به صرفه ترین شهرهای استرالیا است. مرکز شهر به Elizabeth Quay، مراکز خرید رنگی، گالری های هنری استرالیای غربی، میدان یگان – یک فضای اجتماعی که از فرهنگ و تاریخ شناخته شده است – و همچنین بسیاری از پارک ها و باغ های زیبا می باشد.

کافه ها و رستوران ها در سراسر شهر دیده می شوند، غذاهای فرهنگی را از سراسر جهان ارائه می کنند. این شهر میزبان مسابقات کریکت و فوتبال داخلی و بین المللی و همچنین کنسرت های موسیقی، سرگرمی های زنده، جشنواره ها و هنرهای نمایشی می باشد.

پرت دارای یک فرودگاه داخلی و بین المللی است و در منطقه زمانی مشابه هنگ کنگ، سنگاپور، پکن و کوالالامپور واقع شده است. منطقه شهری پرت بسیار با خدمات حمل و نقل عمومی، اتوبوس، قطار و کشتی و شبکه وسیع جاده سرو کار دارد. فرودگاه بین المللی فقط در فاصله ۲۰ دقیقه ای از شهر است.

برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *