شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

دانشگاه MIT یا Caltech

دانشگاه MIT یا Caltech

علاقه مندان به تحصیل در کشور آمریکا به دنبال تحصیل در برترین دانشگاه های دنیا می باشند. دانشگاه MIT یا Caltech از نمونه های برتر دانشگاه های آمریکا می باشند. از همین رو به بررسی دانشگاه MIT یا Caltech می پردازیم تا دانشجویان با تمامی فاکتور های مورد نظر برای انتخاب دانشگاه را در نظر بگیرند.

رتبه بندی اصلی دانشگاه

در رتبه بندی جهانی دانشگاه MIT در جایگاه اول و دانشگاه Caltech در جایگاه چهارم قرار دارد. که ازحیث رتبه بندی کلی شرایط MIT نسبت به Caltech بهتر است.

دانشگاه MIT  به صورت کلی وضعیت بهتری دارد به طور مثال چهارمین دانشگاه برتر از نگاه کارفرمایان است و از حیث پژوهش و کارهای مرتبط با پژوهش در جایگاه هشتم قرار دارد.

دانشگاه Caltech از نگاه کارفرمایان در جایگاه ۷۲ جهان واقع شده است. نسبت دانشکده به دانشجوها و امکانات آن فاکتور مهمی برای رتبه بندی می باشد که از این منظر دانشگاه Caltech در رتبه چهارم قرار دارد.

نقاط قوت

دانشگاه MIT یا Caltech

هر دو دانشگاه مورد بررسی به عنوان موسسات پیشرفته شناخته می شوند و در زمینه علم و فناوری بسیار قوی هستند. نقاط قوت در رتبه بندی دانشگاه جهانی بر اساس شهرت دانشگاه، شهرت کارفرمایان و اسناد تحقیقی است که مورد بررسی قرار می گیرد.

دانشگاه MIT

رشته هایی همچون مهندسی شیمی، علوم زیستی، علوم زمین و دریا، فیزیک و نجوم، مهندس مکانیک، مهندس معدن، مهندسی الکترونیک و برق، ریاضی، علوم مواد، علوم کامپیوتر، اقتصاد، مهندسی عمران و سازه، پزشکی. تاریخ، مدیریت و فلسفه از جمله رشته های برتر دانشگاه Caltech می باشد. که در رتبه بندی جهانی جایگاه مناسبی را دارند.

محل و موقعیت دانشگاه

هر دو موسسه فنی پیشرفته در شهرهای کوچک دانشگاهی واقع شده اند که در دسترس شهرهای بزرگ می باشند. دانشگاه MIT در کمبریج قرار دارد که نزدیک شهر بوستون بوده که یکی از شهرهای فرهنگی و پر جنب و جوش و تاریخی در شمال شرق ایالات متحده است. بوستون در رتبه بندی بهترین شهرهای دانشجویی در جایگاه پانزدهم قرار دارد.

یکی از مهمترین دلایل افتخار دانشجویان در Caltech نسبت به رقیب خود، شرایط آب و هوایی کالیفرنیا جنوبی است که در تمام سال از تابش خورشید و گرما بهره مند هستند. در حالی که دانشجویان MIT تابستان گرم و زمستان زیاد سردی را دارد.

MIT یا Caltech

جامعه دانشجویی

در حاضر حدود ۲۲ هزار دانشجو در California institute of technology مشغول به تحصیل می باشند که ۴۵ درصد آنان در مقطع کارشناسی و ۵۵ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند. با توجه به آمار و ارقام دانشجویان بین المللی که در حدود ۳ هزار دانشجو می باشد.

می توان به این نکته اشاره کرد که دانشجویان برای تحصیل در MIT باید سوابق تحصیلی فوق العاده ای داشته باشند. به همین منظور دوره ی کارشناسی خود را در دانشگاه برتر سپری کرده و برای مقاطع بالاتر به این دانشگاه ورود پیدا کنید.

علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه های ممتاز می توانند با در ارتباط بودن با مشاورین موسسه آریاناپارس از شرایط حاکم مطلع شده و از تجارب این عزیزان بهره مند شوند.

هزینه های تحصیل و کمک های مالی

دانشگاه های خصوصی ایالات متحده هزینه های تحصیل بالایی را از دانشجویان طلب می کنند در دانشگاه MIT یا Caltech هزینه سالیانه برای اکثر دانشجویان حدود ۵۰ تا ۵۲ هزار دلار است. هنگامی که مسکن، هزینه های زندگی، بیمه درمانی، هزینه های اضافی، خدمات حمل و نقل و تحصیل اضافه می شود. کل رقم سال احتمالا بیش از ۷۰ هزار دلار است.

با این حال، نکته ی قابل توجهی وجود دارد که دانشگاه MIT و Caltech برخی از بسته های کمک مالی موثر در میان دانشگاه های آمریکا ارائه می دهند، بنابر این در واقع بسیاری از دانشجویان به مراتب کمتری از این ارقام را پرداخت می کنند.

دانشگاه MIT گزارش داده است که ۹۰ درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی خود به نوعی از کمک های مالی بهره مند می شوند واین کمک به دانشجویان بین المللی هم اعطا می شود.

در دانشگاه Caltech تقریبا ۶۰ درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی، در حدود ۹۰ درصد دانشجویان ارشد و ۹۵ درصد دانشجویان مقطع دکترا از بورسیه هایی که دانشگاه ارائه می دهد، بهره مند می شوند. از آنجا که مهمترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد.

موسسه آریاناپارس با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور فراهم آورده است.

اخذ نمایندگی از بسیاری دانشگاه ها و مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار این موسسه بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

5/5 ( 1 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *