تا چه حد امکان پیدا کردن کار در دیگر کشورهای دنیا وجود دارد؟ از چه راه هایی می توان برای کاریابی خارج از کشور اقدام کرد؟ بهترین مرجع برای پیدا کردن کار در سایر کشورهای دنیا کجاست؟ وظایف موسسات کاریابی بین المللی شامل چه مواردی می شود؟ چه کشورهایی این امکان را به متخصصان ایرانی برای کار می دهند؟

تمام این سوالات به عنوان اصلی ترین چالش های یک فرد برای کار در کشورهای دیگر تلقی می شود. با مطالعه این مقاله قادر خواهید بود تا پاسخ صحیحی را به سوالات عنوان شده، بدست آورید. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

آشنایی با موسسات کاریابی بین المللی

موسسات کاریابی بین المللی به عنوان یکی از مراجع غیر دولتی محاسبه می شوند که افراد را برای پیدا کردن کار در کشور مورد نظر، هدایت و راهنمایی می کنند. با توجه به رایزنی های انجام شده با تعدادی از شرکت های معتبر بین المللی و موسسه های کاریابی واقع در خارج از کشور، امکان مهاجرت کاری برای متخصصان رشته های مختلف که متقاضی کار در بهترین کشورهای دنیا می باشند، فراهم شده است.

کشورهای آسیایی فرصت های کاری بیشتری را در اختیار متخصصان برای کار در خارج از کشور فراهم می آورند، ولی این فرصت ها به عنوان بازه ای کوتاه برای ارتقا سطح توانایی و دریافت مبلغی مناسب قلمداد می شود. مهم ترین دلیل این نظریه، شرایط اقامتی در این کشورها می باشد.

کاریابی در کشورهای اروپایی از حیث شرایط دارای پیچیدگی های بیشتری برای موسسات کاریابی بین المللی می باشد. این کشورها در گام نخست به دنبال جذب نیروی کار بومی و پس از آن افراد از سایر کشورهای دنیا امکان درخواست برای کار مورد نظر را دارند.

قوانین کاریابی در کشورهای اروپایی را مطالعه فرمایید: کار در اروپا

موسسات کاریابی بین المللی

وظایف موسسه های کاریابی بین المللی

وظایف یک موسسه کاریابی متناسب با نوع قرارداد تنظیم گشته میان مرکز کاریابی و فرد تعیین می گردد. موسسات کاریابی خارج از کشور به دو صورت فعالیت خود را انجام می دهند که در ادامه به صورت مختصر مورد بررسی قرار می گیرد.

 1. ثبت نام در سایت کاریابی و جستجوی کار: در این نوع فعالیت، موسسات کاریابی خارج از کشور در ابتدا مشخصات فرد متقاضی را جویا می شوند و با توجه به سوالات و خواسته های سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی فرم مورد نظر را پر می نمایند. در همین راستا موسسات برای پیدا کردن شغل در کشورهای مختلف اقدام می نمایند.
 2. پیدا کردن شغل در کشور انتخابی: در این نوع فعالیت، قراردادی با فرد متقاضی تنظیم می گردد که پیرو آن موسسات موظف به پیدا کردن شغل مورد نظر در یک کشور به خصوص می باشند. هزینه قرارداد با توجه به میزان اولین حقوق دریافتی فرد در صورت پیدا کردن کار تعیین می گردد.
موسسات کاریابی بین المللی

موسسات کاریابی بین المللی دارای مجوز کدام اند؟

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هر سال لیستی از دفاتر دارای مجوز را منتشر می کند. در این لیست موسسات کاریابی بین المللی دارای مجوز در سراسر ایران آورده شده است. در حال حاضر ۱۴۰ موسسه در ایران دارای مجوز رسمی برای کاریابی در خارج از کشور می باشند.

تهران با ۵۶ مرکز کاریابی بیشترین تعداد مراکز کاریابی در ایران را دارد. پس از تهران، استان های فارس با ۱۷ مرکز و استان خراسان رضوی با ۱۵ مرکز کاریابی در جایگاه بعدی قرار دارند. از همین رو افراد در هر جای ایران قادر خواهند بود برای کاریابی خارج از کشور به این مراکز مراجعه فرمایند.

برای آشنایی با موسسات کاریابی می توانید به فهرست مشخصات دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی غیر دولتی مراجعه فرمایید.

تعهدات یک موسسه کاریابی خارج از کشور

تعهدات یک موسسه کاریابی بین المللی را می توان از دو منظر مورد بررسی قرار داد: تعهد موسسه به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و فرد متقاضی. هر یک از این تعهدات شامل موارد به خصوصی می باشد که می توان مورد بررسی قرار داد.

 1. تعهد به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: موسسات کاریابی بین المللی موظف به فعالیت پویا در زمینه کاریابی در خارج از کشور می باشند. در صورت هرگونه تخلف و یا عدم کار، مجوز برای سال بعد این موسسات تمدید نمی شود.
 2. تعهد به فرد متقاضی: تعهد به فرد متقاضیانی از طریق یک قرارداد تعیین می گردد. پیرو این قرارداد در صورت عدم موفقیت، هیچ هزینه ای از متقاضیان دریافت نمی شود و هزینه های اخذ شده، عودت داده می شود.
موسسات کاریابی بین المللی

کاریابی در چه کشور های امکان پذیر است؟

محدودیتی به صورت کلی برای کاریابی در کشور خاصی وجود ندارد. در صورت پیدا کردن کارفرما و فرصت های شغلی می توان برای همه کشورهای دنیا اقدام نمود. محدودیت فقط متناسب با قوانین کشور تعیین می گردد، به طور مثال شرایط اخذ ویزا در یک کشور و یا قوانین مهاجرتی برای ایرانیان متفاوت باشد.

در حال حاضر غیر از قوانین سختگیرانه کشور آمریکا برای متخصصان ایرانی، می توان برای کاریابی خارج از کشور اقدام کرد. از همین رو افراد متناسب با تخصص و تحصیلات خود می توانند برای کشورهای مختلف اقدام نمایند. کشورهای اروپایی که دارای اقتصاد بهتری نسبت به سایر کشورها دارند، شانس پیدا کردن کار بیشتر می باشد.

موسسات کاریابی بین المللی

نتیجه گیری

روش کاریابی در خارج از کشور به عنوان یکی از برترین روش های مهاجرتی شناخته می شود. موسسات کاریابی بین المللی که دارای مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یکی از بهترین مراجع برای این کار می باشند. از همین رو می توان با مشورت با مشاوران این مراکز بهترین پیشنهادات را دریافت نمایید.

با توجه به این نکته که افراد در ابتدای کار وارد بازار کار می شوند، بخش اعظمی از هزینه های اجرایی کاهش پیدا می کند. متخصصان فقط در صورت تامین هزینه های ۱ یا ۲ ماه اول زندگی در کشور مورد نظر قادر خواهند بود تا از این روش اقدام نمایند.

همراهان گرامی آریاناپارس

با توجه به رایزنی های انجام شده با تعدادی از شرکت های معتبر بین المللی و موسسه های کاریابی واقع در خارج از کشور، امکان مهاجرت کاری برای متخصصان رشته های مختلف که متقاضی کار در بهترین کشورهای دنیا می باشند، فراهم شده است.

لذا متقاضیان این فرصت استثنایی می توانند با ارسال رزومه ی خود (مطابق با نمونه ی قرار گرفته شده در همین صفحه) به آدرس ایمیل ceo@arianaabroad.com با ما در ارتباط باشند.

لازم به ذکر است که رزومه ی ارسالی شما توسط کارشناس مربوطه بررسی شده و در صورت احراز شرایط مورد نیاز شرکت و کشور مقصد با شما ارتباط برقرار میشود.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  4.4/5 - (5 امتیاز)
  برچسب‌ها:

  دیدگاه ها

  135 پاسخ به “موسسات کاریابی بین المللی”

  1. جواد گفت:

   سلام
   من کارشناسی موسیقی دارم
   پیانیستم.۲۳سالمه.
   و دانشجو ارشدم.لطفا راهنمایی کنید

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    اگر برای کار قصد دارید به خارج از کشور سفر نمائد باید کارفرما داشته باشید. با توجه به حساسیت رشته شما پیشنهاد ما مهاجرت تحصیلی و پس از آن پیدا کردن شغل مناسب هست.

  2. محمد گفت:

   سلام بنده ۵سال سابقه کار در رستوران دارم میخوام شرایط کار در خارج کشور رو بدونم

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام دوست عزیز
    برای کار در خارج از کشور سن و میزان تحصیلات، دانش زبان و سوابق کاری اهمیت پیدا خواهند کرد. باید به دنبال یک کارفرما بود تا شما را بپذیرد. می توانید برای اعلام شرایط خود و دریافت مشاوره با مشاورین ما تماس حاصل نمائید.

  3. علی گفت:

   باسلام و خسته نباشید . اینجانب دارای مدرک فوق دیپلم نرم افزار کامپیوتر هستم با ۴ سال سابقه کار در شرکت آلومنیوم سازی البته ۲ سال هم سابقه کار در فاز ۱۲ عسلویه در رشته برق ابزار دقیق می باشم . ۳۲ سال . متاهل . ۱ فرزند . لطفآ برای کار در خارج از کشور راهنمایی کنید . با تشکر

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام دوست عزیز
    برای کار در خارج از کشور از روش های مختلفی مانند پیدا کردن کارفرما، ویزای جستجوی کار آلمان و آفریقای جنوبی و اتریش و غیره می توان اقدام نمود. یافتن کارفرما ساده نمی باشد و ممکن است مدت زمان زیادی زمان ببرد. می توانید برای کاریابی با مشاورین ما تماس حاصل نمائید و در غیر اینصورت ویزای جستجوی کار آلمان و آفریقای جنوبی گزینه های پیشنهادی هستند.

  4. احمد گفت:

   سلام اشپز هستم ۱۶ سالسابقه ۳۰ ساله دارای مدرک بین الملی اشپزی برای مهاجرت راهنمایم کنید و اینکه اگه نیاز به دعوت از طرف کار فرما دارم چطور با کار فرما در کشور مورنظر ارتباط داشته باشم

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام دوست عزیز
    برای پیدا کردن کارفرما باید به سایت های کاریابی خارجی مراجعه کنید و یا در مجموعه آریاناپارس فرم هایی را تکمیل کنید تا کاریابی برای شما آغاز شود. مهاجرت تحصیلی هم می تواند به شما کمک کند تا با تحصیل در یک کشور راحت تر فرصت های شغلی مطوب را بدست آورید.

  5. مریم گفت:

   سلام
   همسر بنده دکترای تربیت بدنی داره و معلم ورزش هست . برای رفتن کدوم کشور مناسبه ؟ و اینکه روند کار چطوری؟
   با توجه به رشته و شغل همسرم اگه بخواد از طریق کار مهاجرت کنیم .
   البته بنده هم ارشد تربیت بدنی از دانشگاه خوارزمی دارم .

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    در صورت دریافت دعوت نامه و پیشنهاد کاری از یک کارفرما قادر خواهید بود برای ویزای کار اقدام نمایید.

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام دوست عزیز
    برای کار در خارج از کشور می بایست از کارفرما پیشنهاد شغلی دریافت نمائید. می توانید در مجموعه اریاناپارس فرم های مربوط به کاریابی را تکمیل نمائید. برای کاریابی انتخاب یک کشور ممکن نیست و باید کشورهای مختلفی بررسی شود.

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام دوست عزیز
    برای کار در خارج از کشور نمی توانید یک کشور را انتخاب کنید. باید رزومه برای کارفرمایان مختلف فرستاده شود و پیشنهاد شغلی دریافت شود و یا برای ویزای جستجوی کار کشورهای مختلف اقدام نمائید.

  6. محمدجواد گفت:

   با سلام
   بنده بیست و هشت ساله هستم متاهل و دارای دو فرزند…در مشاغل متعددی مشغول به کار بودم و به اصطلاح آچار فرانسه بار اومدم…ولی حرفه اصلی بنده تعمیرات سخت افزاری موبایل هستش و همچنین نصب و راه اندازی و تعمیر و نگهداری سیستم های سرمایشی و هوا ساز (که شغل پدری بنده هست)…قصد مهاجرت و اشتغال در خارج از کشور رو دارم…ممنون میشم اگه کمکم کنید

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    در صورت اخذ مدرک زبان می توانید برای ویزای جستجوی کار آلمان اقدام نمایید و در صورت پیدا کردن کار در مدت ۶ ماه همسر و فرزندانتون بهتون ملحق می شوند.

  7. با سلام
   بنده با مدرک فنی حرفه ای در رشته های سخت افزار و نرم افزار موبایل میتونم در کدام کشور مشغول به کار شوم؟

   با تشکر

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    در صورت اخذ پیشنهاد کاری از یک کارفرمای خارجی می توانید برای ویزای کار اقدام نمایید. لازم بذکر است در صورت اخذ مدرک B1 زبان آلمانی قادر خواهید بود برای ویزای جستجوی کار آلمان اقدام نمایید.

  8. آرش عبدی گفت:

   با سلام بنده ۲۶ سالم هست و تکنسین اورژانس هستم و ۱ سال هست که مشغول به این کارم و زبان انگلیسی رو هم معمولی بلدم
   خواستم بدونم در کدام کشور میتوانم مشغول به کار شوم ممنون

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    برای رشته های گروه علوم پزشکی آلمان و اتریش گزینه های مناسبی هستند. می توانید با ویزای جستجوی کار آلمان وارد این کشور شوید و شغل مناسبی بیابید. البته باید دانش زبان آلمانی داشته باشید. در غیر اینصورت باید پیشنهاد شغلی از کارفرما داشته باشید.

  9. امیرکامیاب گفت:

   با سلام
   من مهندس مکانیک با مدرک دکترا هستم. ۱۱ سال سابقه بیمه ای در صنایع گاز، نیرو و معدن دارم. سنم ۳۹ سال و زبانم در حد ۶ آیلتس هست. یعنی قبلاً آزمون دادم و ۷ شدم که اکسپایر شده ولی توی ۶ ماه میتونم حداقل نمره ۶٫۵ جنرال بیارم. مطمئن ترین پیشنهاداتون رو میفرمایید. منظورم ریسکش کمتر باشه. چون بعضی از دوستان رفتن بعد از یک سال شرایط براشون مناسب نبوده و برگشتن. من روی کشور خاصی نظری ندارم فقط پروسه کوتاه و ریسک کمتر برام اولویته.
   ممنونم

  10. HOSSEIN گفت:

   سلام دارایی مدرک لیسانس مکانیک سیالات هستم دارای ۷سال سابقه کار در زمینه معدن برای کارخارج از کشور باید چکار کنم

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.