شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

راهنمای تحصیل در برزیل

راهنمای تحصیل در برزیل به همراه شرایط

در سال های اخیر کشور برزیل پیشرفت چشمگیری در زمینه تحصیل کرده است، راهنمای تحصیل در برزیل به شما کمک می کند که با دانشگاه ها، شهرهای دانشجویی و شرایط پذیرش در دانشگاه های این کشور مطلع شوید تا انتخاب برتری نسبت به شرایط خود داشته باشید.

سه دسته دانشگاه در کشور برزیل وجود دارد، دانشگاه های فدرال که بودجه آن از طریق دولت مرکزی تامین می شود و بعنوان معتبرترین دانشگاه های این کشور شناخته می شود ، نوع دوم دانشگاه های ایالتی و نوع سوم دانشگاه های خصوصی می باشند.

بیش از ۲٫۳۰۰ موسسه آموزش عالی در کشور برزیل وجود دارد که دانشجویان بین المللی می توانند برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.

دانشگاه های برتر :

در حال حاضر ۲۲ موسسه آموزشی در کشور برزیل در رتبه بندی جهانی قرار دارند که ۴ دانشگاه برتر این کشور در میان ۵۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارند. بصورت کلی پذیرش در دانشگاه های برزیل در برخی از دانشگاه ها با برگزاری آزمون و در برخی دیگر از طریق بررسی شرایط متقاضی توسط گروه آموزشی صورت می گیرد.

۱٫ Universidade de sao Paulo

دانشگاه سائوپائولو به عنوان برترین مرکز آموزشی کشور برزیل شناخته می شود که در رتبه بندی جهانی در جایگاه حدود بیست و یکم قرار دارد. رشته دندانپزشکی بعنوان برترین رشته تحصیلی USP شناخته می شود و در میان ۲۰ دانشگاه برتر دنیا واقع شده است.

در حال حاضر حدود ۶۶ هزار دانشجو در USP مشغول به تحصیل می باشند که ۵۴ درصد در مقطع کارشناسی و ۴۶ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند. تعداد دانشجویان بین المللی دانشگاه سائوپائولو بسیار پایین است ، به صورتی که فقط ۲ هزار دانشجوی بین المللی مشغول به تحصیل می باشند .

۲٫ Universidade Estadnal de Campinas

در حال حاضر Uni camp بعنوان دومین مرکز آموزشی برتر کشور برزیل شناخته می شود که در رتبه بندی جهانی در جایگاه صد و هشتاد و دوم قرار دارد. در حال حاضر در ۶۶ رشته از جمله پزشکی، دندانپزشکی، چندین تخصص مهندسی، علوم طبیعی، علوم انسانی، هنر و آموزش دانشجو می پذیرد.

فقط حدود ۱۰۰۰ دانشجوی بین المللی در Uni camp مشغول به تحصیل می باشند که ۱۲ درصد در مقطع کارشناسی و ۸۸ درصد در مقاطع postgraduate به تحصیلات خود ادامه می دهند.

۳٫ Universidade Federal do Riode Janeiro

قدیمی ترین دانشگاه کشور برزیل که در سال ۱۷۹۲ میلادی شروع به فعالیت کرد و در حال حاضر بعنوان هفتمین دانشگاه برتر آمریکای لاتین شناخته می شود.

در دانشگاه فدرال ریودوژانیرو دارای ۱۹۴ دوره کارشناسی ، ۱۱۷ دوره کارشناسی ارشد، ۹۱ دوره دکترا و ۱۶۲ پروژه تحقیقاتی می باشد. در حال حاضر حدود ۵۵ هزار دانشجو در UFRJ مشغول به تحصیل می باشند که ۷۶ درصد در مقطع کارشناسی و ۲۴ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند.

۴٫ Universidade Estadual paulista :

چهارمین دانشگاه برتر کشور برزیل و دهمین دانشگاه برتر آمریکای لاتین است که در میان ۵۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. تعداد دانشجویان بین المللی دانشگاه UNESP به ۹۰۰ دانشجو نمی رسد که ۳۸ درصد در مقطع کارشناسی و ۶۲ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند.

۵٫ Universidade de Brasilia

دانشگاه برازیلیا در قلب کشور برزیل واقع شده است که در میان ۷۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. در حال حاضر حدود ۴۷ هزار دانشجو در دانشگاه برازیلیا مشغول به تحصیل می باشند که فقط حدود ۹۰۰ دانشجوی بین الملل را در خود جای داده است.
اخذ نمایندگی از بسیاری دانشگاه ها و مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار موسسه آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

شهرهای دانشجویی :

چهار شهر برتر دانشجویی کشور برزیل را مورد بررسی قرار می دهیم که دانشگاه های برتر این کشور را در خود جای داده اند.

۱٫ سائوپائولو :

سائوپائولو یکی از بزرگترین شهرهای کشور برزیل است که بزرگترین شهر آمریکای جنوبی با ۱۷ میلیون نفر جمعیت و ۷۷۲۰ کیلومتر مربع مساحت، هفتمین شهر بزرگ جهان می باشد. سائوپائولو یکی از ثروتمند ترین شهرهای جهان است و تنوع تفریحات و سبک زندگی در آن به مقداری بالاست که تنها رقیب بارسلونای اسپانیا به شمار می آید .

دانشگاه های UNESP، دانشگاه فدرال سائوپائولو و puc_sp از جمله دانشگاه های برتر شهر سائوپائولو می باشند که دانشجویان بین المللی برای آنها اقدام می کنند.

۲٫ ریودوژانیرو :

چشم انداز شهری ریودوژانیرو با سواحل از یک سو و کوه های سرسبز از سوی دیگر پوشیده شده است . شهر ریودوژانیرو برای دانشجویان ادبیات و هنرهای رزمی با نمایشنامه ها ، نمایش ها ، کنسرت ها و اجرا کنندگان خیابانی بسیار مفید است.

از دانشگاه های برتر شهریور می توان به دانشگاه فدرال ریودوژانیرو، دانشگاه فدرال فلومیتزه ، دانشگاه UERJ اشاره کرد که در میان دانشگاه های برتر دنیا قرار دارند.

۳٫ سالوادور :

شهر سالوادور سومین شهر پرجمعیت برزیل پس از شهرهای سائوپائولو و ریودوژانیرو است و ثروتمند ترین شهر در شمال این کشور محسوب می شود که در اکثر روزهای سال شاهد جشنواره های خیابان است .

از دانشگاه های برتر شهر سالوادور می توان به UFBA ، UNEB و دانشگاه سالوادور اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند .

۴٫ میناس گرایس :

ایالت میناس گرایس دانشگاه های زیادی را در خود جای داده است که از برترین آنها می توان به دانشگاه فدرال میناس گرایس ( UFMG ) و دانشگاه های ( UFV ) ، ) UEMG ) ، ( UFOP ) و دانشگاه فدرال اندونزی ( UFU ) اشاره کرد.

همه متقاضیان امر مهاجرت می بایست ! اطلاعات جامع و صحیحی از محل زندگی خود در کشور مورد نظر کسب نمایند . فلذا موسسه مهاجرتی آریاناپارس در صفحه ی وب سایت خود ، اطلاعات مربوطه به تمامی شهرهای دنیا را جهت آگاهی بیشتر هموطنان عزیزمان در اختیار ایشان قرار داده است .

هزینه های تحصیل :

قانون اساسی فدرال کشور برزیل حق تحصیل عمومی آزاد را تا سطح تحصیلات تکمیلی ایجاد کرده است، بنابراین اکثر دانشگاه های دولتی فقط هزینه ثبت نام را از دانشجویان دریافت می کنند. این نکته در حالیست که دولت تمایل دارد موسسات کوچکتری را اداره کند که از دانشجویان بین المللی پول دریافت کند.

موسسات آموزش عالی خصوصی هزینه های متنوعی را بسته به برنامه های تحصیلی مورد نظر ، ارائه می دهند ، هزینه های تحصیلی خصوصی ممکن است از ۲۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار در سال باشد.

کمک هزینه تحصیلی و بورسیه :

در سال های اخیر، با توجه به عدم استقبال مناسب دانشجویان برزیلی ، برخی رشته ها خصوصاً رشته های فنی دانشگاه های برزیل اقدام به جذب دانشجویان خارجی نموده اند. کشور برزیل از محدود کشورهایی می باشد که در مقطع کارشناسی ارشد به دانشجویان بین المللی بورسیه ای اعطا می کند.

کشور برزیل برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد بورسیه ای را معرفی کرده است که افراد با داشتن شرایط مناسب می توانند برای این بورسیه اقدام نمایند. بطور معمول حدود ۴۵۰ تا ۷۰۰ دلار بصورت ماهیانه به دانشجویان پرداخت می شود .

پذیرش دانشجویی :

برخی از دانشگاه های خصوصی کشور برزیل برای ورود از دانشجویان بین المللی آزمون ورودی مشابه با SAT برگزار می کند. هر دانشگاه آزمون مجزایی برای اعطای پذیرش خود می گیرد.

بصورت معمول موارد آزمونی شامل ریاضیات، علوم، تاریخ، جغرافیا، ادبیات، پرتغالی و یک زبان خارجی که بین زبان های انگلیسی، اسپانیایی و فرانسوی هست. می باشد . ولی بصورت معمول موارد امتحانی متناسب با رشته انتخابی است.
برای پذیرش تحصیلی، دانشجویان بین المللی سوابق علمی مناسبی را داشته باشند تا در رقابتی که وجود دارد بتوانند برای برترین دانشگاه های این کشور اقدام کنند.

مهارت های زبان :

دانشجویان برای ورود به دوره کارشناسی ، باید مهارت خود را در زبان پرتغالی به دانشگاه مقصد ارائه دهند ، از همین رو تعداد دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی نسبت به سایر مقاطع کمتر است.

دانشجویان برای ورود در مقاطع post gradute می توانند با ارائه مدرک زبان انگلیسی اجازه ورود به دانشگاه های برزیل را دریافت کنند. متقاضیانی که از مدرک زبان انگلیسی برخوردار نمی باشند می توانند در دوره های فشرده ۵ ماهه کلاس های زبان آریاناپارس با گارانتی اخذ نمره ۶ آزمون آیلتس ثبت نام کرده اند از تجربیات اساتید این موسسه بهره مند شوند.

شرایط اخذ ویزا :

دانشجویان بین المللی برای ورود به دانشگاه های کشور برزیل می بایست از کنسولگری برزیل برای اخذ روا دید اقدام نمایند . بصورت معمول بازه زمانی که برای دریافت ویزا می توان در نظر گرفت ۲ الی ۳ ماه می باشد. فرم های درخواست ویزا را بصورت آنلاین می توان پر کرد و با مدارک زیر به سفارت ارائه داد:

۱٫ گذر نامه که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد.
۲٫ شناسنامه —› ضروری نیست
۳٫ دو قطعه عکس
۴٫ عدم سوءپیشینه برای ۳ ماه گذشته
۵٫ نامه پذیرش
۶٫ پرداخت پول ویزا
۷٫ فرم آنلاین ویزا

دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا می توانند همسر و فرزند زیر ۱۸ سال خود را به همراه داشته باشند.

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد ، موسسه مهاجرتی آریاناپارس با بهره گیری از چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است .

0/5 ( 0 نظر )
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *