شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

راهنمای تحصیل در برزیل به همراه شرایط

در سال های اخیر کشور برزیل پیشرفت چشمگیری در زمینه تحصیل کرده است ، راهنمای تحصیل در برزیل به شما کمک می کند که با دانشگاه ها ، شهرهای دانشجویی و شرایط پذیرش در دانشگاه های این کشور مطلع شوید تا انتخاب برتری نسبت به شرایط خود داشته باشید .

سه دسته دانشگاه در کشور برزیل وجود دارد ، دانشگاه های فدرال که بودجه آن از طریق دولت مرکزی تامین می شود و بعنوان معتبرترین دانشگاه های این کشور شناخته می شود ، نوع دوم دانشگاه های ایالتی و نوع سوم دانشگاه های خصوصی می باشند .

بیش از 2.300 موسسه آموزش عالی در کشور برزیل وجود دارد که دانشجویان بین المللی می توانند برای ادامه تحصیل انتخاب کنند .

دانشگاه های برتر :

در حال حاضر 22 موسسه آموزشی در کشور برزیل در رتبه بندی جهانی قرار دارند که 4 دانشگاه برتر این کشور در میان 500 دانشگاه برتر دنیا قرار دارند . بصورت کلی پذیرش در دانشگاه های برزیل در برخی از دانشگاه ها با برگزاری آزمون و در برخی دیگر از طریق بررسی شرایط متقاضی توسط گروه آموزشی صورت می گیرد .

1. Universidade de sao Paulo

دانشگاه سائوپائولو بعنوان برترین مرکز آموزشی کشور برزیل شناخته می شود که در رتبه بندی جهانی در جایگاه حدود بیست و یکم قرار دارد . رشته دندانپزشکی بعنوان برترین رشته تحصیلی USP شناخته می شود و در میان 20 دانشگاه برتر دنیا واقع شده است .

در حال حاضر حدود 66 هزار دانشجو در USP مشغول به تحصیل می باشند که 54 درصد در مقطع کارشناسی و 46 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند . تعداد دانشجویان بین المللی دانشگاه سائوپائولو بسیار پایین است ، بصورتیکه فقط 2 هزار دانشجوی بین المللی مشغول به تحصیل می باشند .

2. Universidade Estadnal de Campinas

در حال حاضر Uni camp بعنوان دومین مرکز آموزشی برتر کشور برزیل شناخته می شود که در رتبه بندی جهانی در جایگاه صد و هشتاد و دوم قرار دارد . در حال حاضر در 66 رشته از جمله پزشکی ، دندانپزشکی ، چندین تخصص مهندسی ، علوم طبیعی ، علوم انسانی ، هنر و آموزش دانشجو می پذیرد .

فقط حدود 1000 دانشجوی بین المللی در Uni camp مشغول به تحصیل می باشند که 12 درصد در مقطع کارشناسی و 88 درصد در مقاطع postgraduate به تحصیلات خود ادامه می دهند .

3. Universidade Federal do Riode Janeiro

قدیمی ترین دانشگاه کشور برزیل که در سال 1792 میلادی شروع به فعالیت کرد و در حال حاضر بعنوان هفتمین دانشگاه برتر آمریکای لاتین شناخته مب شود .

در دانشگاه فدرال ریودوژانیرو دارای 194 دوره کارشناسی ، 117 دوره کارشناسی ارشد ، 91 دوره دکترا و 162 پروژه تحقیقاتی می باشد . در حال حاضر حدود 55 هزار دانشجو در UFRJ مشغول به تحصیل می باشند که 76 درصد در مقطع کارشناسی و 24 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند .

4. Universidade Estadual paulista :

چهارمین دانشگاه برتر کشور برزیل و دهمین دانشگاه برتر آمریکای لاتین است که در میان 500 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد . تعداد دانشجویان بین المللی دانشگاه UNESP به 900 دانشجو نمی رسد که 38 درصد در مقطع کارشناسی و 62 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند .

5. Universidade de Brasilia

دانشگاه برازیلیا در قلب کشور برزیل واقع شده است که در میان 700 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد . در حال حاضر حدود 47 هزار دانشجو در دانشگاه برازیلیا مشغول به تحصیل می باشند که فقط حدود 900 دانشجوی بین الملل را در خود جای داده است .
اخذ نمایندگی از بسیاری دانشگاه ها و مراکز معتبر جهان ، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار موسسه آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود .

شهرهای دانشجویی :

چهارشهر برتر دانشجویی کشور برزیل را مورد بررسی قرار می دهیم که دانشگاه های برتر این کشور را در خود جای داده اند .

1. سائوپائولو :

سائوپائولو یکی از بزرگترین شهرهای کشور برزیل است که بزرگترین شهر آمریکای جنوبی با 17 میلیون نفر جمعیت و 7720 کیلومتر مربع مساحت ، هفتمین شهر بزرگ جهان می باشد . سائوپائولو یکی از ثروتمند ترین شهرهای جهان است و تنوع تفریحات و سبک زندگی در آن به مقداری بالاست که تنها رقیب بارسلونای اسپانیا به شمار می آید .

دانشگاه های UNESP ، دانشگاه فدرال سائوپائولو و puc_sp از جمله دانشگاه های برتر شهر سائوپائولو می باشند که دانشجویان بین المللی برای آنها اقدام می کنند .

2. ریودوژانیرو :

چشم انداز شهری ریودوژانیرو با سواحل از یک سو و کوه های سرسبز از سوی دیگر پوشیده شده است . شهر ریودوژانیرو برای دانشجویان ادبیات و هنرهای رزمی با نمایشنامه ها ، نمایش ها ، کنسرت ها و اجرا کنندگان خیابانی بسیار مفید است .

از دانشگاه های برتر شهریور می توان به دانشگاه فدرال ریودوژانیرو ، دانشگاه فدرال فلومیتزه ، دانشگاه UERJ اشاره کرد که در میان دانشگاه های برتر دنیا قرار دارند .

3. سالوادور :

شهر سالوادور سومین شهر پرجمعیت برزیل پس از شهرهای سائوپائولو و ریودوژانیرو است و ثروتمند ترین شهر در شمال این کشور محسوب می شود که در اکثر روزهای سال شاهد جشنواره های خیابان است .

از دانشگاه های برتر شهر سالوادور می توان به UFBA ، UNEB و دانشگاه سالوادور اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند .

4. میناس گرایس :

ایالت میناس گرایس دانشگاه های زیادی را در خود جای داده است که از برترین آنها می توان به دانشگاه فدرال میناس گرایس ( UFMG ) و دانشگاه های ( UFV ) ، ) UEMG ) ، ( UFOP ) و دانشگاه فدرال اندونزی ( UFU ) اشاره کرد .

همه متقاضیان امر مهاجرت می بایست ! اطلاعات جامع و صحیحی از محل زندگی خود در کشور مورد نظر کسب نمایند . فلذا موسسه مهاجرتی آریاناپارس در صفحه ی وب سایت خود ، اطلاعات مربوطه به تمامی شهرهای دنیا را جهت آگاهی بیشتر هموطنان عزیزمان در اختیار ایشان قرار داده است .

هزینه های تحصیل :

قانون اساسی فدرال کشور برزیل حق تحصیل عمومی آزاد را تا سطح تحصیلات تکمیلی ایجاد کرده است ، بنابراین اکثر دانشگاه های دولتی فقط هزینه ثبت نام را از دانشجویان دریافت می کنند . این نکته در حالیست که دولت تمایل دارد موسسات کوچکتری را اداره کند که از دانشجویان بین المللی پول دریافت کند .

موسسات آموزش عالی خصوصی هزینه های متنوعی را بسته به برنامه های تحصیلی مورد نظر ، ارائه می دهند ، هزینه های تحصیلی خصوصی ممکن است از 2000 تا 10000 دلار در سال باشد .

کمک هزینه تحصیلی و بورسیه :

در سال های اخیر ، باتوجه به عدم استقبال مناسب دانشجویان برزیلی ، برخی رشته ها خصوصاً رشته های فنی دانشگاه های برزیل اقدام به جذب دانشجویان خارجی نموده اند . کشور برزیل از محدود کشورهایی می باشد که در مقطع کارشناسی ارشد به دانشجویان بین المللی بورسیه ای اعطا می کند .

کشور برزیل برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد بورسیه ای را معرفی کرده است که افراد با داشتن شرایط مناسب می توانند برای این بورسیه اقدام نمایند . بطور معمول حدود 450 تا 700 دلار بصورت ماهیانه به دانشجویان پرداخت می شود .

پذیرش دانشجویی :

برخی از دانشگاه های خصوصی کشور برزیل برای ورود از دانشجویان بین المللی آزمون ورودی مشابه با SAT برگزار می کند . هر دانشگاه آزمون مجزایی برای اعطای پذیرش خود می گیرد .

بصورت معمول موارد آزمونی شامل ریاضیات ، علوم ، تاریخ ، جغرافیا ، ادبیات ، پرتغالی و یک زبان خارجی که بین زبان های انگلیسی ، اسپانیایی و فرانسوی هست . می باشد . ولی بصورت معمول موارد امتحانی متناسب با رشته انتخابی است .
برای پذیرش تحصیلی ، دانشجویان بین المللی سوابق علمی مناسبی را داشته باشند تا در رقابتی که وجود دارد بتوانند برای برترین دانشگاه های این کشور اقدام کنند .

مهارت های زبان :

دانشجویان برای ورود به دوره کارشناسی ، باید مهارت خود را در زبان پرتغالی به دانشگاه مقصد ارائه دهند ، از همین رو تعداد دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی نسبت به سایر مقاطع کمتر است .

دانشجویان برای ورود در مقاطع post gradute می توانند با ارائه مدرک زبان انگلیسی اجازه ورود به دانشگاه های برزیل را دریافت کنند . متقاضیانی که از مدرک زبان انگلیسی برخوردار نمی باشند می توانند در دوره های فشرده 5 ماهه کلاس های زبان آریاناپارس با گارانتی اخذ نمره ی 6 آزمون آیلتس ثبت نام کرده اند از تجربیات اساتید این موسسه بهره مند شوند .

شرایط اخذ ویزا :

دانشجویان بین المللی برای ورود به دانشگاه های کشور برزیل می بایست از کنسولگری برزیل برای اخذ روا دید اقدام نمایند . بصورت معمول بازه ی زمانی که برای دریافت ویزا می توان در نظر گرفت 2 الی 3 ماه می باشد . فرم های درخواست ویزا را بصورت آنلاین می توان پر کرد و با مدارک زیر به سفارت ارائه داد :

1. گذر نامه که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد .
2. شناسنامه —› ضروری نیست
3. دو قطعه عکس
4. عدم سوءپیشینه برای 3 ماه گذشته
5. نامه پذیرش
6. پرداخت پول ویزا
7. فرم آنلاین ویزا

دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا می توانند همسر و فرزند زیر 18 سال خود را به همراه داشته باشند .
علاقه مندان می توانند برای بررسی شرایط خود با مشاورین موسسه مهاجرتی آریاناپارس در ارتباط باشند و از تجارب این عزیزان بهره مند شوند .

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی ، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد ، موسسه مهاجرتی آریاناپارس با بهره گیری از چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان ، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج ازکشور را فراهم آورده است .

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *