شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

راهنمای تحصیل در مالزی

راهنمای تحصیل در مالزی به همراه شرایط

بسیاری از دانشجویان قصد ادامه تحصیل در کشورهای آسیایی را دارند ، کشور مالزی را بعنوان اولین انتخاب خود در لیست مورد نظر یادداشت می کنند . از همین رو راهنمای تحصیل در مالزی به آن دسته دانشجویان کمک شایانی می کند که انتخاب درستی برای آینده تحصیلی خود داشته باشند .

بصورت معمول دانش جویان کشور مالزی را بعنوان پلی مناسب برای رسیدن به کشورهای برتر دنیا انتخاب می کنند تا پس از سپری کردن مقطعی در این کشور ، شانس پذیرش بالاتری از دانشگاه های ممتاز جهان داشته باشند .

دانشگاه های برتر :

مالزی محلی مناسب برای تعداد زیادی از مدارس بین المللی دانشگاه های کشور های دیگر است که برنامه ای برای گسترش و بهبود طیف وسیعی از گزینه های آموزش عالی کشور است . در حال حاضر 27 مرکز آموزشی کشور مالزی در میان برترین موسسات آموزشی دنیا قرار دارند.

1. University Malaya

دانشگاه مالزی برترین دانشگاه کشور مالزی است که در رتبه بندی جهانی در جایگاه صدوچهاردهم قرار دارد . از برترین رشته های UM می توان به مهندسی برق و الکترونیک ، مطالعات توسعه ، مهندسی مکانیک ، مهندسی شیمی و علوم سیاسی اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند .

در حال حاضر حدود 500/3 دانشجوی بین المللی در University Malaya مشغول به تحصیل می باشند که 25 درصد در مقطع کارشناسی و 75 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند .

2. Universiti Putra Malaya

دانشگاه پوترا مالایا بعنوان دومین دانشگاه برتر مالزی شناخته می شود که در جایگاه دویست و بیست و نهم دنیا قرار دارد و همچنین یکی از برجسته ترین مراکز تحقیقاتی می باشد . قدمت UPM به پنجاه سال نمی رسد و در میان دانشگاه های با قدمت زیر پنجاه سال در جایگاه پانزدهم قرار دارد .
در حال حاضر حدود 800/4 دانشجو بین المللی در UPM مشغول به تحصیل می باشند که 19 درصد در مقطع کارشناسی و 81 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند .

3. Universiti Kebangsoan Malaysia

از دیگر دانشگاه های برتر کشور مالزی می توان به UKM اشاره کرد که در حدود 600/2 دانشجوی بین المللی در خود جای داده است .
بدلیل برگزار شدن کلاس ها به زبان انگلیسی ، دانشگاه مالزی از شما مدرک زبان می خواهد تا به شما اجازه ورود به دانشگاه و اخذ پذیرش را بدهد . مدرک زبان مورد نیاز بصورت معمول نمره ی 6 آزمون آیلتس می باشد . البته باید به این نکته اشاره کرد که اگر زبان شما ضعیف است و این مدرک را ندارید می توانید از کلاس های زبان های موجود در خود دانشگاه استفاده کنید و پس از تقویت زبان و گرفتن مدرک و شروع تحصیلات اقدام کنید .

4. Universiti Teknologi Malaysia

دانشگاه تکنولوژی مالزی بعنوان چهارمین دانشگاه برتر کشور مالزی شناخته می شود که در رتبه بندی جهانی در میان 350 دانشگاه برتر قرار دارد .
از رشته های برتر UTM می توان به مهندسی مکانیک ، مهندسی برق و مهندسی شیمی اشاره کرد که در میان 100 دانشگاه برتر قرار دارد .

5. Universiti Sains Malaysia

پنجمین دانشگاه برتر کشور مالزی USM می باشد که در رتبه بندی جهانی در جایگاه دویست و شصت و چهارم قرار دارد .
در حال حاضر حدود 21 هزار دانشجو در USM مشغول به تحصیل می باشند که 67 درصد در مقطع کارشناسی و 33 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند .
از دیگر دانشگاه های برتر مالزی که دانشجویان بین المللی برای آنها اقدام می نمایند می توان به دانشگاه های زیر اشاره کرد .

Universiti Teknologi Petronas
International Islamic University Malaysia
University Teknologi MARA

اخذ نمایندگی از بسیاری دانشگاه ها و مراکز معتبر جهان ، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بررضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار موسسه آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود .

شهرهای دانشجویی :

جذابیت کلیدی تحصیل در مالزی ، هزینه های نسبتاً پایین تحصیل و زندگی در مقایسه با کشورهایی مثل انگلستان و آمریکاست . مالزی یکی از پرهیجان ترین شهرهای آسیاست که با تاثیر پذیری از گروه های بومی و فرهنگ های خارجی مثل هند ، چین و بریتانیا ، همواره یکی از جوامع متنوع فرهنگی جهان است .

1. کوالالامپور :

کوالالامپور بزرگترین شهر و پایتخت رسمی و مقر پارلمان کشور مالزی است که در قلب ایالت سلانگور واقع شده است . برترین دانشگاه های کشور مالزی در شهر کوالالامپور واقع شده است و اکثر دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل این شهر را انتخاب می کنند .

2. پنانگ :

شهر پنانگ یکی از مشهورترین تفریحگاه های اقامتی مالزی است که پس از کوالالامپور دومین شهر دانشجویی کشور مالزی می باشد برترین دانشگاه موجود در شهر پنانگ Universiti Sains Malaysia می باشد که در رتبه بندی جهانی مناسبی برخوردار است .

3. جوهر باهرو :

یکی از شهرهای کشور مالزی و پایتخت ایالت جوهر می باشد ، همچنین شهر جوهر باهرو شهری بزرگ و نسبتاً پیشرفته است که در مجاورت کشور سنگاپور قرار گرفته است . برترین مرکز آموزشی این شهر Universiti Teknologi Malaysia می باشد که دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل آن را انتخاب می کنند .

متقاضیان بحث ویزای تحصیلی ، می بایست اطلاعات جامعی از محل زندگی خود در کشور مورد نظر را کسب نمایند ، فلذا موسسه مهاجرتی آریاناپارس در صفحه وب سایت خود اطلاعات مربوط به تمامی شهرهای بزرگ دنیا را جهت آگاهی بیشتر دانشجویان در اختیار ایشان قرار داده است .

هزینه های تحصیل و زندگی :

هزینه های دانشگاه ها در مالزی متفاوت است ، با شیوع دانشگاه های بین المللی و موسسات خصوصی بطور کلی میانگین هزینه های تحصیل را بالا برده است و در حال حاضر حدود 4 هزار دلار در سال می توان متصور شد .
هزینه های زندگی در حین تحصیل در کشور مالزی بصورت میانگین حدود 800 رنگیت در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن ، غذا ، رفت و آمد ، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در حین تحصیل در مقاطع تحصیلی می باشد .

شرایط ویزا :

تمام دانشجویان بین المللی در مرحله اول نیازمند گذرنامه دانشجویی می باشند و زمانی که پذیرش را از موسسه مورد نظر دریافت کردند با نامه ی تمکن مالی به سفارت کشور مالزی در ایران اقدام نمایند .
علاقه مندان به امر مهاجرت تحصیلی به کشور مالزی می توانند برای اطلاع از شرایط حاکم در این کشور و بررسی شرایط موجود با مشاورین موسسه مهاجرتی آریاناپارس در ارتباط بوده و از تجارب این عزیزان بهره مند شوند .

5/5 ( 1 نظر )
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *