شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

راهنمای تحصیل در نیوزیلند

راهنمای تحصیل در نیوزلند و شرایط آن

کشور نیوزیلند از جمله کشورهای انگلیسی زبانی می باشد که دانشجویان علاقه مند به ادامه تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان ، نیوزیلند را در لیست خود جای می دهند . از همین رو راهنمای تحصیل در نیوزیلند به شما کمک می کند تا انتخاب مناسبی برای ادامه تحصیل داشته باشید .

در رتبه بندی سال 2018 هشت دانشگاه کشور نیوزیلند در لیست برترین ها وجود دارد ، نکته حائز اهمیت جمعیت این کشور فقط چهار و نیم میلیون نفر است . سیستم آموزشی عالی کشور نیوزیلند دارای 18 موسسه فن آوری و تکنولوژی پیشرفته است که دوره های حرفه ایی متناسب با طول و سطح مختلف را با تمرکز بر مهارت های علمی و مهارت های عملی ارائه می دهند .

دانشگاه های برتر :

1. دانشگاه اوکلند :

دانشگاه اوکلند بزرگترین و معتبرترین دانشگاه کشور نیوزیلند می باشد که در رتبه بندی جهانی در جایگاه هشتاد و دوم قرار دارد . این دانشگاه در بزرگترین شهرنیوزیلند واقع شده است که باعث می شود انتخابی جذاب برای دانشجویان بین المللی باشد . دانشگاه اوکلند از ارتباطات قوی بین المللی برخوردار بوده و این دانشگاه تمرکز بسیاری برکیفیت و گزینش تمامی برنامه های درسی خود دارد.

2. دانشگاه اوتاگو:

قدیمی ترین موسسه آموزشی کشور نیوزیلند که دومین مرکز آموزشی برتر این کشور هم می باشد . دانشگاه اوتاگو در رتبه بندی جهانی در جایگاه صد وپنجاه و یکم قرار دارد . گروه علوم انسانی در دانشگاه اوتاگو یکی از برترین و خلاق ترین گروه های آموزشی در کشور نیوزیلند می باشد .

3. دانشگاه کنتربری:

دانشگاه کنتر بری سومین دانشگاه برتر نیوزیلند که در رتبه بندی جهانی در جایگاه 214 دنیا قرار دارد . حدود15 هزار دانشجو در دوره های مختلف از جمله هنر ، تجارت ، مهندسی ، هنرهای زیبا ، جنگلداری ، علوم بهداشتی ، حقوق ، موسیقی ، مربیگری و زبان مشغول به تحصیل می باشند .

4. دانشگاه ویکتوریا :

شرکت کننده چهارم نیوزیلند در رتبه بندی دانشگاه های جهان در جایگاه 219 قرار دارد . این دانشگاه در سال 1897 به عنوان کالج تاسیس و در سال 1961 به یک نهاد مستقل تبدیل شد.

از دیگر دانشگاه های برتر کشور نیوزیلند می توان به دانشگاه واییکاتو ، دانشگاه مسی ، دانشگاه لینکلن و دانشگاه فناوری اوکلند اشاره کرد که در میان 450 دانشگاه برتر دنیا قرار دارند .

شهرهای دانشجویی نیوزیلند :

کشور نیوزیلند به طور منظم در رتبه بندی بهترین کشورهای جهان برای زندگی با کیفیت زندگی بالا قرار می گیرد . آب و هوای جذاب ، زیبایی های طبیعی ،رفتار دوستانه مردم ، مدرن و چند فرهنگی بودن از وِزگی های این کشور است .

1. اوکلند :

شهر اوکلند در شمال کشور نیوزیلند واقع شده است که دارای آب و هوای معتدل و بسیار خوبی است ، اوکلند به خاطر جوامع بخصوص جامعه چند فرهنگی شناخته شده است . از دانشگاه های برتر شهر اوکلند می توان به دانشگاه اوکلند ، دانشگاه تکنولوژی اوکلند و دانشگاه مسی اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند .

2. شهر ولینگتون :

برخی معتقدند که جذابیت های شهر ولینگتون از رقیب خود یعنی اوکلند بیشتر است . شهر ولینگتون شهر توریستی است که جاذبه های گردشگری زیادی دارد و حوزه های و گالری های بی شماری در این شهر وجود دارند .

دانشگاه ولینگتون ، مدرسه پزشکی اوتاگو ، دانشکده موسیقی نیوزیلند و همچنین چندین موسسه فن آوری و تکولوژی نیز در این شهر مستقر است .

3. کراییت چرچ :

در سال های اخیر ، کراییت چرچ تحت پروژه های بزرگ بازسازی قرار گرفته است که پس از آسیب زلزله های سال های 2010 ، 2016 به شرایط معمول برگشته است . شهر کراییت چرچ رتبه هفتاد و چهارم را در میان برترین شهرهای دانشجویی دنیا را دارد.

4. دنیدن :

به واسطه حضور دانشگاه اوتاگو در شهر دنیدن ، این شهر یعنوان یکی از شهرهای برتر دانشجویی شناخته می شود . این لحاظ میزان جمعیت ، شهردنیدن در رتبه پنجم قرار دارد .

پذیرش دانشجویی :

بصورت معمول سال تحصیل دانشگاه های کشور نیوزیلند از دو ترم تشکیل می شود که از ماه مارس تا آخر نوامبر به طول می انجامد . فقط دانشگاه ویکتوریا ولینگتون سه ترم در سال را اجرا می کند .

افراد در صورت ارائه سوابق تحصیلی خود و مدرک زبان انگلیسی می توانند برای دانشگاه های این کشور اقدام کنند . نمره ی 6 در آزمون آیلتس در مقطع لیسانس ، نمره ی مورد قبول دانشگاه های نیوزیلند می باشد . موسسه زبان آریاناپارس با ارائه دوره های فشرده در کم ترین زمان ممکن و بهترین نتایج را تضمین می کند ، از همین رو زبان آموزان می توانند با شرکت در کلاس های عمومی و خصوصی موسسه به نتیجه دلخواه برسند .

هزینه های تحصیل :

دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور نیوزیلند مستلزم پرداخت هزینه می باشند که متناسب با رشته انتخابی و دانشگاه مورد نظر متفاوت می باشد . بطور مثال دانشگاه اوکلند که برترین دانشگاه کشور نیوزیلند می باشد بصورت متوسط از دانشجویان کارشناسی حدود 27 هزار دلار نیوزیلند برای دانشجویان کارشناسی ارشد حدود 32 هزار دلار نیوزیلند دریافت می کند .

هزینه های زندگی :

هزینه های زندگی در کشور نیوزیلند تا حدودی از کشورهایی مثل آمریکا ، انگلستان و استرالیا ارزان تر است . دانشجویان وقتی برای ویزای تحصیلی خود اقدام می کنند حدود 15 هزار دلار نیوزیلند را باید در حساب خود داشته باشند ولی بصورت معمول هزینه ی احتمالی برای یکسال زندگی بین 20 تا 22 هزار دلار است .

شهرهای اوکلند و ولینگتون بعنوان گران ترین شهرهای نیوزیلند شناخته می شود که هزینه های بیشتری را دانشجویان برای یکسال زندگی در نظر بگیرند .

گزینه های اقامتی متفاوتی برای دانشجویان وجود دارند که عباتند از سالن های اقامت در دانشگاه ، اجاره خصوصی و زندگی با یک خانواده نیوزیلندی که گزینه آخر کمک زیادی به بالا بردن سطح زبان و آشنایی با فرهنگ و شیوه زندگی مردم نیوزیلند می باشد .

فرصت های مالی :

بورسیه های مختلفی برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است که دانشجویان می توانند با احراز شرایط تعیین شده از فرصت های ممکن ، استفاده کنند .

ویزای دانشجویی اجاره می دهد تا دانشجویان 20 ساعت در هفته کار کنند که میانگین حقوق این افراد حدوداً 15 دلار به ازای هر ساعت می باشد .

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی ، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد ، موسسه مهاجرتی آریاناپارس با بهره گیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان ، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است .

ویزای تحصیلی :

افراد بیش از سه ماه برای دوره آموشی در کشور نیوزیلند باید ویزای تحصیلی درخواست دهند . موارد مورد نیاز برای اخذ ویزا شامل :

1. پذیرش از یک دانشگاه یا موسسه آموزشی معتبر
2. تمکن مالی یک سال برای زندگی و تحصیل
3. دلایل بازگشت به کشور مبداء
4. پاسپورت و عکس
5. بیمه سلامت
6. عدم سوءپیشینه
7. تست های پزشکی

دانشجویان علاقه مند به ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور نیوزیلند می توانند برای بررسی شرایط خود و انتخاب برترین گزینه با مشاورین موسسه مهاجرتی آریاناپارس در ارتباط بوده و از تجارب این عزیزان بهره مند شوند .

0/5 ( 0 نظر )
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *