شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

راهنمای کار دانشجویی

راهنمای کار دانشجویی

متقاضیان ادامه تحصیل در سراسر دنیا بدنبال کم کردن هزینه های تحصیلی خود می باشند، از همین رو مؤسسه مهاجرتی آریاناپارس راهنمای کار دانشجویی را در اختیار این دسته از عزیزان قرار می دهد.

دانشجویان بین المللی طبق قوانین هر کشور محدودیت هایی را برای دریافت مجوز کار در طول هفته خواهند داشت، فلذا برای مدت زمان اجازه کار به قوانین مخصوص هر کشور را مطالعه بفرمایید.

مشاغل دانشجویی عمومی:

۱-bartending:

اگر در طول روز زمان مناسبی برای کار دانشجویی ندارید و می توانید شب ها تا دیر هنگام بیدار بمانید یکی از معمول ترین مشاغل دانشجویی عمومی (bartending) می باشد. در این حرفه باید با افراد متفاوتی در ارتباط باشید و همیشه لبخند بروی لبانتان باشد تا بتوانید شرایط مناسبی را برای خود فراهم کنید.

شما همچنین می توانید شغل نیمه وقت را از طریق یک آزمایش غذایی که در اکثر شهرهای بزرگ شعبه دارد و کارکنان مورد نظر خود را استخدام می کند، انتخاب کنید. نکته حائز اهمیت، مهم ترین ویژگی شما در این دسته مشاغل دانشجویی انعطاف پذیر بودن با شرایط کاری است.

۲-کارهای تبلیغاتی:

یکی دیگر از مشاغل دانشجویی عمومی کار در بخش تبلیغات است، که شما بعنوان یک فرد موظف به اطلاع رسانی یک محصول و یا یک خبر می باشید. این قبیل کارها بصورت جنرال است. هر فرد با هر شرایطی می تواند برای آن اقدام کند.

برای این دسته از کارهای دانشجویی، اطمینان حاصل کنید که حقوق شما براساس کمیسیون و یا بصورت ثابت است و اگر در زمینه تبلیغات سر رشته ای ندارید، این نوع کار دانشجویی برای شما مفید نمی باشد.

۳-خرده فروشی:

یکی از مشاغل عمومی کار دانشجویی خرده فروشی می باشد که محدودیت زمانی خاصی را ندارد و دانشجویان در هر بازه زمانی می توانند از این روش بخشی از هزینه های خود را پوشش دهند.

کتابفروشی ها، فروشگاه های آرایشی از دسته مشاغلی می باشند که نیاز به خرده فروشی یا بازاریابی را دارند، لازم بذکر است که این دسته کار، ساعت های کار انعطاف پذیر است.

۴-نظر دهندگان:

یکی از کارهای بسیار ساده که در دسترس دانشجویان درحال تحصیل است کار بعنوان یک نظر دهنده در مغازه ها می باشد. بیشتر شرکت ها برای افتتاح خود و یا ارائه یک محصول جدید، در ابتدا نظرسنجی را در نظر می گیرد و از افراد برای شرکت در آن فراخوان می کند.

۵-نگهداری و مراقبت:

اگر شما یک دانشجوی مسئول هستید می توانید برای این نقش اقدام کنید و از این روش برای کسب درآمد بسیار مفید می باشد.

شما می توانید بعنوان یک نگه دارنده حیوان خانگی و یا مراقبت از سالمندان و کودکان مشغول به کار شوید و کسب درآمد کنید. بهترین راه ممکن برای پیدا کردن این دسته مشاغل، اعتماد و تبلیغات فرد به فرد است که می تواند به شما کمک کند.

۶-کار در دانشگاه:

دانشگاه شما به احتمال بسیار زیادی نقش های فراوانی برای کار در محوطه دانشگاه در دسترس دارد که این دسته از کارها در کتابخانه، کافه دانشگاه یا به عنوان دستیار آموزشی یا دستیار در پروژه یک استاد می باشد. این کار معمولاً به طور عادی فرصتی برای شناختن بیشتر از دانشجویان دیگر و موقعیت های موجود در دانشگاه است.

 دانشجویی تخصصی:

اگر شما بدنبال کارهای دانشجویی هستید که درآمد بیشتری دارد می توانید نقش هایی را که مربوط به تحصیلات شما هستند و نیاز به تجربه و تخصص است در نظر بگیرید.

مشاغل دانشجویی تخصصی نسبت به مشاغل دانشجویی عمومی بیشتر مورد پسند دانشجویان است و اغلب حقوق های بالاتری دارد.

مشاغل ماهرانه در دانشگاه که مربوط به جاه طلبی های آینده شما می شود، می تواند راه خوبی برای نشان دادن مهارت های شماست که همراه با تحصیلات دانشگاهی به آن می پردازید.

کارآموزی راه دیگری برای بدست آوردن تجربه ارزشمند در بخش شماست، اغلب دوره های کارآموزی در بازه های تعطیلی است. این دوره های کار آموزی برای بهتر شدن CV بسیار کمک می کند و دانشجویان می توانند مهارت هایی را بدست آورند.

۱-آموزش و پرورش:

اگر شما توانایی تدریس را داشته باشید، ممکن است بخواهید در این بخش مشغول به کار شوید، تدریس راهی عالی برای کسب درآمد اضافی در هنگامی است که خود شما هم بدنبال کسب مهارت هستید.

مزایای اصلی آموزش و پرورش یک دستمزد مناسب و معقول است که احساس لذت آموزش به فردی دیگر به آن اضافه می شود. اگر بدنبال این بخش از کار دانشجویی می باشید به شما توصیه می شود که به صورت آنلاین تحقیق کنید که در شهر و یا کشور مورد نظر چه مهارتی بیشتر کاربرد دارد.

۲-شغل آزاد:

شغل های آزاد شامل مهارت های تخصصی می باشد که یک فرد می تواند قبل از ورود به کشور موردنظر بدست آورد و حتی زمان هایی دور را به انجام آن کار بپردازد. این مشاغل شامل روزنامه نگاری، ترجمه، عکاسی، توسعه وب، طراحی وب و موسیقی است.

بسیاری از وب سایت ها برای جذب متخصصان ماهر در صنایع مختلف آگهی استخدام دارند که شما می توانید با توجه به تخصص خود اقدامات لازمه را انجام دهید. لازم بذکر است داشتن نمونه کار خوب شانس شما را برای کار دانشجویی افزایش می دهد.

ساعت کاری:

مسلماً بسته به مقطع تحصیلی و کشور انتخابی بازه زمانی دانشجویان برای حق کارهای ساعتی وهفتگی قابل تغییر است ولی بصورت معمول دانشجویان هفته ای ۲۰ ساعت در هفته حق کار دانشجویی دارند.

فقط به این نکته توجه کنید که تعادل بین کار دانشجویی، ادامه تحصیل و فرصت برای اجتماعی شدن را رعایت کنید تا در تمام زمینه های موجود پیشرفت داشته باشید.

ویژگی های لازم برای کار دانشجویی

پیدا کردن کار دانشجویی در هر کشوری به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی فرد از زبان کشورها، تجربه کاری، ویژگی های شخصی فرد، زمان ورود شخص به کشور و چندین عامل دیگر وابسته است.

ولیکن تجربه ارزشمند وکلای مؤسسه مهاجرتی آریاناپارس مبین این مطلب است که فقط ویژگی های شخصی متفاوت مثل عدم وفق پذیری با محیط، سطح ضعیف برقراری ارتباط و یا عوامل مشابه می باشد.

چگونگی پیدا کردن کار دانشجویی

مرکز حرفه ای دانشگاه بعنوان اولین محل مناسب برای دانشجویان است که می توانند برای پیدا کردن وام از این مراکز کمک بگیرند. مراکز حرفه ای می توانند به شما در زمینه نوشتن رزومه قوی و نامه کتبی کمک کنند و همچنین با توجه به نیازهای دانشجویان، برای کارآموزی، موقعیت های مربوط به تحصیلات و یا رزومه کاری، مسیر درست را هدایت کنند.

اغلب مراکز حرفه ای با کارفرمایان محلی ارتباط دارند و لیستی از شغل های مناسب را برای سازمان های محلی استخدام می کنند. اگر شما به دنبال مشاغل پردرآمد یا سایر کارهای دانشگاهی هستید، می توانید آگهی ها را در اطراف دانشگاه در تابلو اعلانات، آنلاین یا در روزنامه های محلی و دانشجویی پیدا کنید.

مقدار درآمد از کار دانشجویی

دستمزد متناسب با کشور مورد نظر و شهر انتخابی بسیار متفاوت است و نمی توان عدد مشخصی را برای همه ی کشورها و شهرها گفته شود. بصورت کلی دانشجویان بین المللی به ازای هر ساعت کار دانشجویی در منطقه اروپا بین ۷ تا ۱۰ یورو دستمزد دریافت می کنند.

هنگامی که یک کار دانشجویی را پیدا می کنید، اطمینان حاصل کنید که کارفرمای شما، کد مالیاتی برای شما درست کرده باشد. دانشجویان نسبت به عموم مردم نرخ های مالیات بسیار پایین تری را پرداخت می کنند و یا در برخی مواقع هیچ وجهی را دستمزدشان کسر نمی شود.

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، مؤسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *