شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

راه اندازی بیزینس در ایتالیا

راه اندازی بیزینس در ایتالیا

از زمان اصلاحات ماتئورنزی در سال ۲۰۱۴ ایتالیا بروکراسی سخت گیرانه در جهت راه اندازی بیزینس توسط خارجی ها را تعدیل کرده است. از این تاریخ به بعد سیاست های ایتالیا در جهت تسهیل امر سرمایه گذاری خارجیان پیش رفته است.

بخصوص در صنایعی همچون ساخت و ساز، مکانیک، مواد شیمیایی و صنعت حمل و نقل.

برای راه اندازی بیزینس در ایتالیا شما باید اجازه اقامت ایتالیا را داشته باشید. در صورتی که اهل کشورهای خارج از اتحادیه اروپا باشید باید مجوز لازم برای راه اندازی بیزینس را کسب کرده باشید.

مشاورین ما در آریاناپارس به شما در انجام این امر یاری می رسانند و با تجربه و تبحر خود در این زمینه را در اختیار شما قرار خواهند داد.

کشور ایتالیا در زمینه سرمایه گذاری و راه اندازی بیزینس با کشورهای اتحادیه اروپا تفاهم نامه هایی را به احضار رسانده است و تسهیلات ویژه ای را برای شهروندان اروپایی قائل می شود.

در صورتی که شما از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا هستید و تمایل به راه اندازی بیزینس در ایتالیا را داشته باشید می توانید از طریق یافتن شریک در این کشور اقدام فرمایید.

راه اندازی بیزینس

انواع ساختار شرکت

ایتالیا ساختارهای قانونی متنوعی را برای راه اندازی بیزینس ارائه می دهد. برای کسانی که تمایل به راه اندازی بیزینس با سایر سهامداران را دارند سرمایه گذاری به ترتیب زیر می باشد:

۱-SC) societa cooperative) یا جامعه تعاونی

در این مدل از راه اندازی بیزینس محدودیتی برای تعداد سهامداران وجود ندارد، ولی تعداد آن ها باید از ابتدا مشخص باشد.

۲-SAS) Societa semplice in Accomandita)

در این روش راه اندازی بیزینس محدودیتی در تعداد سهامداران و یا حداقل سرمایه وجود ندارد و مسئولیت شرکا نا محدود است.

۳-CNS و یا کمپانی مشارکتی

در این روش راه اندازی بیزینس نیز محدودیتی در تعداد سهامداران و یا حداقل سرمایه وجود ندارد و شرکا تعهدات متعددی دارند.

۴-SPAشرکت با مسئولیت محدود

محدودیتی در تعداد شرکا در این روش راه اندازی بیزینس نیز وجود ندارد. حداقل سرمایه در این روش باید ۱۲۰۰۰۰ یورو باشد. حداقل یک چهارم این هزینه باید پیش از ثبت شرکت در ایتالیا پرداخت شده باشد. تعداد شرکا نیز در این روش محدود است.

۵-SRL Societa aresponsabilita

در این روش راه اندازی بیزینس نیز محدودیتی در تعداد سهامداران وجود ندارد. حداقل سرمایه در این روش ۱۰۰۰۰ یورو می باشد. در این روش نیز حداقل یک چهارم این هزینه باید پیش از ثبت شرکت پرداخت شود. در این روش هزینه های ثبت اسناد و مالیات مشارکت حذف می شود.

۶-SA Societa per azioni unipersonale

در این روش راه اندازی بیزینس کل شرکت به نام شخص شما ثبت خواهد شد و هیچ سهامداری وجود ندارد. حداقل سرمایه در این روش ۱۲۰۰۰۰ یورو می باشد. این شرکت می تواند به طریق هیئت مدیره ای اداره شود و یا تنها با یک مدیر عامل اداره شود.

۷-the ditta individuale DI

در این روش راه اندازی بیزینس شما می توانید از طریق راه اندازی کسب و کار صنایع دستی اقدام کنید. در این روش سرمایه مشخصی نیاز نیست. اموال شخصی شما به عنوان سرمایه شرکت در نظر گرفته می شود و در صورت داشتن بدهی ضبط خواهد شد.

۸-SRL Societa unipersonale has responsabilita limitata

در این روش شما می توانید تنها یک شرکت داشته باشید. حداقل سرمایه در این روش ۱۰۰۰۰ یورو می باشد. این مبلغ باید مشترکا توسط ۲ شریک سرمایه گذار پرداخت شود. سهام هر یک از شرکا در روش SRL به میزان مبلغ اولیه پرداختی از سوی ایشان برای تاسیس شرکت می باشد.

علاوه بر این سرمایه گذاری اول باید پیش از ثبت شرکت در ایتالیا انجام شود. در این روش هزینه های اسناد رسمی وجود ندارد و این روش کاغذ بازی کمتر و مالیات کمتری خواهد داشت.

در صورتی که شما تمایل به راه اندازی شرکت بدون حضور در کشور ایتالیا را داشته باشید می توانید از روش SRL و SPA استفاده کنید. روش SRL بهترین روش سرمایه گذاری برای سهام دارانی است که تمایل به مدیریت مجموعه خود دارند و روش SPA روشی برای سرمایه گذاری های بزرگتر و با تعداد سهامداران بیشتر است.

راه اندازی بیزینس

راه اندازی و ثبت شرکت

علی رقم اینکه راه اندازی بیزینس در ایتالیا به شدت ساده شده است ولی کماکان به شما توصیه می شود که برای این کار حتما مشاوره قانونی بگیرید.

شما می توانید اینکار را از طریق آژانس های قانونی که در این راه مشاوره می دهند انجام دهید و یا ثبت شرکت خود را از طریق دفاتر ثبت اسناد رسمی پیگیری کنید. علاوه بر این شما نیاز به راه اندازی یک حساب بانکی در ایتالیا و داشتن یک وکیل دارید.

بیزینس پلن و تحقیق و بررسی درباره بازار

برای راه اندازی بیزینس مناسب در ایتالیا شما حتی باید تحقیق و توجه کافی نسبت به بازار ایتالیا به عمل آورده باشید.

قبل از آغاز روند ثبت شرکت در ایتالیا نیاز هست که شما دانش خوبی در مورد بازار ایتالیا داشته باشید و ایده واضح و روشی از آنچه که میخواهید در آینده انجام دهید در ذهن پرورانید.

مشتریان بالقوه کسب و کار شما باید شناسایی شوند و نظرسنجی های مورد نیاز انجام شود. در این مرحله از کار است که شما می توانید کسب و کار مورد نظر خود را طراحی نمایید و با اطلاع کامل از جزئیات و موانع بالقوه در مسیر کار اقدام به راه اندازی بیزینس نمایید.

تشریفات اداری

چنانچه شما تمایل به راه اندازی بیزینس بدون کمک گرفتن از آژانس ها را دارید باید ابتدا اساسنامه شرکت را به دفتر اسناد رسمی تحویل دهید. دفتر اسناد رسمی موظف است که پیش نویس قرار داد را برای امضا سهامداران آماده سازد.

در مراحل بعدی باید به اتاق بازرگانی و اداره مالیات مراجعه کنید. دفتر اسناد رسمی مسئولیت ثبت شرکت شما را در مراکز دولتی مربوطه به عهده دارد.

تنها در صورت ثبت شرکت به این طریق اجازه فعالیت به شما داده خواهد شد. چنانچه یکی از سهامدران قادر به حضور در دفتر اسناد رسمی و امضا قرارداد نباشد، وکیل قانونی او میتواند از جانب او امضا نماید.

شرکت شما بلافاصله پس از ثبت، شماره مرجع، شماره شناسه مالیاتی و شناسه مالیات بر ارزش افزوده دریافت می کند. ظرف مدت ۴۸ ساعت تاییدیه ثبت شرکت شما و تاییدیه ثبت در دفتر بیمه حوادث را دریافت خواهید کرد.

برای راه اندازی بیزینس و ثبت شرکت در ایتالیا مشاورین ما در آریاناپارس به بهترین نحو به شما یاری خواهند رسانید.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *