شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

رشته انسان شناسی

رشته انسان شناسی

رشته انسان شناسی یا (Anthropology) یکی از رشته های علوم انسانی است که در کشور ایران طرفداران کمتری را دارد ولی به عنوان یکی از رشته های پرطرفدار و ارزشمند در دنیای خارج از ایران می باشد.

موسسه مهاجرتی آریاناپارس با گردآوری مطالب مفید و ارزشمند در راستای رشته انسان شناسی ،راه پیشین روی این دسته از متقاضیان را هموار ساخته است تا با مطالعه از شرایط موجود ،انتخاب بهتری را داشته باشند.

محدوده رشته انسان شناسی

اگر تصمیم به ادامه تحصیل در رشته انسان شناسی را دارید باید در ارتباط با موضوعاتی نظیر جامعه شناسی و اقتصاد تمرکز داشته باشید که به دنبال شناخت رفتارهای فردی و گروهی از طریق کاربرد روش علمی است.

با این حال حتی جامع ترین درجه اقتصاد و یا جامع شناسی بعید به نظر می رسد به موضوعات و رویکرد های انواع مختلف دوره های انسان شناسی برسد.

الزامات ورود به رشته انسان شناسی

افرادی که تمایل به ورود در رشته انسان شناسی را دارند برای دوره کارشناسی ،اتمام ۱۲ سال تحصیل و سوابق آموزشی مناسب و برای دوره کارشناسی ارشد ،سوابق آموزشی خود را باید ارائه دهند.

لازم به ذکر است که یکی از مدارک حائز اهمییت برای اخذ پذیرش ،مدرکی دال بر تسلط زبان است که متناسب با کشور مورد نظر متغیر می باشد.

علاقه مندان به ادامه تحصیل به زبان انگلیسی می توانند با شرکت در دوره های ارائه شده توسط موسسه مهاجرتی آریاناپارس در کوتاه ترین زمان ممکن به بهترین نتایج دست پیدا کنند.

ساختار دوره و روش های ارزیابی

بیشتر دوره های انسان شناسی به مدت سه یا چهار سال در دوره کارشناسی و یک یا دو سال در سطح کارشناسی ارشد، متناسب با کشور مورد نظر برای تحصیل به طول می انجامد و مطالعات در مقطع دکترا بین سه تا شش سال می باشد.

برترین دانشگاه ها در رشته انسان شناسی

کشورهای آمریکا و انگلستان بیشترین نماینده ها در میان دانشگاه های برتر دنیا در رشته انسان شناسی را به خود اختصاص داده اند که سهم هرکدام از این کشورها ۴ نماینده است. ده دانشگاه برتر دنیا در این رشته به شرح زیر می باشند:

۱-university of Cambridge
۲-university of oxford
۳-harvard university
۴-london school of economics and political science (lse)
۵-university of California.berkeley (ucb)
۶-university of Chicago
۷-the Australian national university
۸-university of Toronto
۹-stanford university
۱۰-university college londan

اخذ نمایندگی ازبسیاری دانشگاه ها و مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلق دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار موسسه مهاجرتی آریاناپارس بوده و سر لوحه عملکرد آتی نیز خواهد بود.

تخصص های رشته انسان شناسی

رشته انسان شناسی بسیار وسیع می باشد و متقاضیان می توانند در تخصص های مختلف ورود کنند. ممکن است برخی از افراد دوره های ترکیبی را انتخاب کنند و یا فقط در یک زمینه تخصص پیدا کنند. در زیر متداول ترین تخصص های رشته انسان شناسی را مورد بررسی قرار می دهیم.

انسان شناسی

۱-انسان شناسی فرهنگی

زمینه انسان شناسی فرهنگی بر مطالعات فرهنگ های مختلف در سراسر جهان، شناسایی نقاط شباهت و قضاوت و تلاش برای ثبت و تجزیه و تحلیل شیوه های فرهنگی، آداب و رسوم و باورها تمرکز دارد.

انسان شناسی فرهنگی گاهی اوقات نیز به عنوان انسان شناسی اجتماعی شناخته می شود. انسان شناسی اجتماعی متمرکز بر مطالعه روابط اجتماعی و سیستم ها، از جمله چارچوب قانونی، اقتصادی، مذهبی و سیاسی است که آنها را سازماندهی می کند.

۲-انسان شناسی زیستی

رشته و یا تخصص انسان شناسی زیستی تمرکز بر مطالعه بشریت، تنوع زیستی و رفتاری یک انسان و سازگاری به محیط مختلف دارد.این نوع انسان شناسی، شکل فیزیکی بدن انسان، استخوان ها، عضلات و اندام ها را بررسی می کند.

کسانی که متخصص در این زمینه هستند، همچنین دیگر مقادیر غیر انسانی و پیشینیان انقراض انسان، با تخصص های متفاوتی از قبیل اولاتولوژی مطالعه خواهند کرد.

۳-انسان شناسی قضایی

مطالعه انسان شناسی قانونی یا قضایی شامل استفاده از دانش انسان شناسی قانونی یا قضایی شامل استفاده از دانش انسان شناسی فیزیکی برای تجزیه و تحلیل بقای انسان ها، ارائه اطلاعات در مورد علت مرگ احتمالی و ویژگی های شخصی است. در این تخصص دانشجویان اطلاعاتی در مورد فرآیند های درون سیستم های تحقیقاتی قانون و جرم را بدست می آورند.

۴-انسان شناسی پزشکی

در انسان شناسی پزشکی به تحلیل رویکردهای مراقبت پزشکی و سلامت در فرهنگ های مختلف تمرکز می شود. دانشجویانی که در این زمینه تخصص دارند به بررسی اعتقادات مختلف فرهنگی در مورد بهداشت و درمان و همچنین بررسی تاثیر عوامل اجتماعی فرهنگی و روانی بر افراد و گروه ها در هنگام پاسخ به بیماری می پردازند.

۵-انسان شناسی زبان شناسی

متخصصان انسان شناسی زبانی، روابط بین زبان و زندگی را مورد بررسی قرار می دهند. این زمینه به گستره وسیعی از سوالات در مورد نقش مهم زبان اشاره شده است، از جمله تاثیر آن بر هویت ها و ایدئولوژی های فردی و اجتماعی.

تخصص های مرتبط با زبان شناسی شامل زبان شناسی رسمی (نحوه ساخت زبان ها)،زبان شناسی تاریخی (چگونه زبان ها در طول زمان تکامل می یابند)، زبان شناسی اجتماعی (نحوه استفاده از زبان ها در زمینه های مختلف اجتماعی) و همچنین ارتباطات غیر کلامی می شود.

انسان شناسی

۶-باستان شناسی

یکی از معمول ترین تخصص های رشته انسان شناسی، مبحث باستان شناسی است. در این تخصص بر مطالعه فرهنگ های انسانی و توسعه آنها در طول تاریخ از طریق بازاریابی و تجزیه و تحلیل سایت های ساختمانی، مصنوعات و دیگر باقی مانده هاست.

افرادی که متخصص باستان شناسی می باشند در مورد روش های مختلف اکتشافات آموزش خواهند دید و به مطالعه یافته های باستان شناختی و تمرین در محدوده مکان ها و فرهنگ های مختلف می پردازند.

حرفه ها و مشاغل مرتبط با انسان شناسی

به صورت معمول افراد و فارغ التحصیلان رشته های انسان شناسی به دنبال شرایط ایده آل برای آینده شغلی و زندگی خود می باشند، از همین رو مشاغل مرتبط با این رشته را مورد بررسی قرار می دهیم.

لازم به ذکر است دانش زبان و یا در برخی موارد حتی مدرکی دال بر تسلط زبان در کشورهای مختلف ازمهم ترین فاکتورهای تاثیر گذار در ارتباط با بالابردن شانس کار عنوان می شود.

موسسه زبان آریاناپارس با بهره گیری از اساتید مجرب و توانمند در زمینه آموزش، با برگزاری دوره های ۴ ماهه و ۸ ماهه زبان در کوتاه ترین زمان ممکن، بهترین نتایج را در آزمون آیلتس تضمین می کند.

۱-حرفه انسان شناسی در تحقیقات اجتماعی

نقش تحقیقات اجتماعی متنوع است و مسیر های متعددی وجود دارد که حق انتخاب را برای فارغ التحصیلان زیاد می کند.
کارفرمایان بالقوه شامل آژانس ها تحقیقاتی، موسسات خیریه و سازمان های غیر انتفاعی، اتحادیه های کارگری ،موسسات تفکر، گروه های مشورتی، ادارات تحقیقاتی علمی و ادارات دولتی هستند.

۲- شغل انسان شناسی در توسعه سیاست

شغل در توسعه سیاست در دولت و سیاست در دسترس است. همچنین در طیف گسترده ای از سازمان های دولتی و خصوصی، از جمله سازمان های خیریه و گروه های مبارزاتی. شرکت های بزرگ و ارائه دهندگان خدمات عمومی را در برمی گیرد.

فارغ التحصیلان انسان شناسی قادرمی شوند تا درک خود را از فرهنگ و ارتباطات انسانی به کار ببرند تا سیاست هایی را که موثرتر و محبوب تر است را بهتر درک کنند.

۳-شعل انسان شناسی در رسانه ها و ارتباطات

انواع مختلف شغلی و حرفه ای در بخش رسانه ها و ارتباطات وجود دارد که تقاضای زیادی برای فارع التحصیلان از طیف وسیعی از رشته هاست. فارغ التحصیلان انسان شناسی با علاقه به ارتباطات معاصر ممکن است به کارهای نوشتن و ویرایش، پخش تلوزیون و رادیو، تحقیق، روزنامه نگاری آنلاین، طراحی و تولید ویدئو بپردازند.

دانشجویان علوم انسانی می توانند در نظر یافتن کارنیمه وقت یا کارآموزی یا درگیر شدن در نشریات و تولیدات دانشجویی شرکت کنند.انسان شناسی

۴-حرفه انسان شناسی در هنر و فرهنگ

به طور مشابه، بخش هنری، فرهنگی و میراثی طیف گسترده ای از گزینه های حرفه ای برای فارغ التحصیلان را از مواضع در موزه ها و گالری ها تا نقش هایی متمرکز بر آموزش، مشارکت اجتماعی یا هنر درمانی ارائه می دهد.

فارغ التحصیلان علوم انسانی در زمینه باستان شناسی ممکن است نمایشگاه ها را توسعه دهند و حفاظت های لازمه را انجام دهند.

۵-شغل انسان شناسی در آموزش و پرورش

فارغ التحصیلان می توانند نقش X متمرکز بر مردم را داشته باشند و در آموزش و پرورش مشغول به کارشوند، این نقش به معنای آموزش به عنوان یک معلم ابتدایی یا متوسطه است یا با تحصیلات بالاتر تدریس در دانشگاه.

۶-مشاغل انسان شناسی در گفتار و زبان درمانی

فارغ التحصیلان با زمینه ای در انسان شناسی زبان شناسی ممکن است علاقه مند به استفاده از درک خود از ارتباطات انسانی به نقش در گفتار و زبان درمانی می پردازند. حرفه ای که به درمان مشکلات گفتاری، زبان و ارتباطات افراد در سنین مختلف و کسانی که غذا خوردن به مشکل دارند، پرداخته می شود.

۷-شغل انسان شناسی در جامعه /کار اجتماعی

شغل در جامعه و کار اجتماعی بسیار متفاوت است، اما به طور کلی شامل ایجاد روابط با افراد و گروه ها و حمایت از آنها در یافتن راه حل هایی برای مشکلات که به صورت افراد یا به عنوان جمعی صورت می گیرد.

نقش مشابه متمرکز بر جامعه همچنین می تواند با موسسات خیریه و غیر انتفاعی، مقامات محلی، مدارس و پلیس و خدمات آزمایشی در ارتباط باشد.

همچنین مهارت های تحلیلی بسیار قوی این دسته از فارغ التحصیلان به آن ها کمک می کند تا در زمینه های کسب و کار و مالی شانس بالایی برای پیدا کردن شغل داشته باشند.

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

0/5 ( 0 نظر )
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *