رشته ی باستان شناسی در کانادا

مقاله ی فوق درباره ی رشته ی باستان شناسی در برای تحصیل در کانادا می باشد ، رشته ی باستان شناسی از زیر شاخه های رشته ی علوم انسانی محسوب می شود و افراد متقاضی با تحصیل در رشته ی باستان شناسی به مطالعه درباره ی آثار گذشتگان و یادمان های تاریخی می پردازند تا توسط آنها بتوانند هویت ها و فرهنگ های باستانی را شناسایی کنند.

هدف در دوره های باستان شناسی ، تربیت افراد متقاضی برای مشارکت در مطالعات ، پژوهش ها و کاوش های باستان شناسی به عنوان کارشناسی و یا کمک کارشناسی می باشد متقاضیان تحصیل در رشته ی باستان شناسی باید دروسی را تحت عنوان دروس پایه و دروس اصلی و تخصصی بگذرانند تا بتوانند مهارت های لازم را در زمینه ی باستان شناسی کسب کنند.

متقاضیان رشته ی باستان شناسی باید دروس و دوره های متفاوتی را بگذرانند و در ترم های آخر تحصیل بیشتر به صورت عملی خود را درگیر با رشته ی باستان شناسی کنند . قابل ذکر است ، برخی از افراد رشته ی باستان شناسی را با رشته ی تاریخ یکی می دانند و هر دو رشته را مشابه یکدیگر می دانند اما باید تاکید شود که اگر چه هر دو رشته دارای شباهت هایی هستند اما رشته های تحصیلی جدایی از یکدیگر هستند و یکی شماردن ۲ رشته ، اشتباه محسوب می شود .

به عبارت دیگر می توان برای هر یک تعریفی برای درک بهتر داد ، رشته ی تاریخ مجموع نوشته ها و آثار بجا مانده از گذشتگان را شامل می شود ، اما رشته ی باستان شناسی در زمینه ی جستجو به دنبال آثار بجا مانده است .رشته ی باستان شناسی دارای وظایفی ۲ جانبه می باشد ، از جهتی مسیر تاریخ را تعیین می کند و از سوی دیگر مادر تاریخ است .

این مطلب را از دست ندهید
دانشگاه های کانادا

تعیین کردن گذشته هر جامعه از جهات مختلف مانند مسائل اقتصادی ، سیاسی ، فرهنگی ، اجتماعی و … از اصول اساسی این رشته می باشد . افرادی که در رشته ی باستان شناسی فارغ التحصیل می شوند به عنوان باستان شناس با علم آموخت خود شروع به پژوهش و کاوش در نقاط مختلف جهان که روزی محل تردد ، سکونت و یا هر نوع فعالیت انسانی بوده است می کند.

سعی دارد گذشته را براساس یافته های خود بازسازی کند . تا به این بخش اطلاعاتی درباره ی رشته باستان شناسی در اختیارتان قرار گرفت در ادامه ی مقاله با دانشگاه های برتر در کشور کانادا آشنا خواهید شد .

۱٫ University of Calgary

از پرطرفدارترین دانشگاه کشور کانادا محسوب می شود و توانسته است با امکانات متعدد خود جایگاه ۱۹۵ جهانی را کسب کند . دانشجویان وابسته به شرایط خود می توانند در یکی از دو دوره ی ارائه شده توسط دانشگاه شرکت کنند . دروس به زبان فرانسوی و انگلیسی تدریس می شود و طول دوره ۴ سال خواهد بود .

دانشجویان برای بهره مندی از امکانات ارائه شده توسط دانشگاه باید هزینه ای بیشتر از هزینه ی تحصیل را بپردازند . امکانات ارائه شده قبیل ، خوابگاه ، مجموعه های ورزشی ، کتابخانه ، مراکز خرید و … می باشد . قابل ذکر است که هزینه ی تحصیل برای دانشجویان بومی کمتر از دانشجویان غیر بومی خواهد بود .

دانشجویان خارجی باید همراه با دیگر مدارک خود ، مدرک زبان را نیز به دانشگاه ارائه دهند حداقل مدرک مورد نیاز IELTS _ 7   می باشد تا توسط آن بتواند ثابت کند که تسلط کافی را در زبان انگلیسی دارد .

 ۲٫ Laurentian university

از دیگر دانشگاه های پرطرفدار در کشور کانادا می باشد که توانسته است برای متقاضیان خود یک دوره ی باستان شناسی برگزار کند . طول دوره ی تحصیلی ۴ سال می باشد و دروس به زبان انگلیسی و فرانسوی تدریس می شوند . دانشگاه امکاناتی از قبیل خوابگاه ، مجموعه های ورزشی ، کتابخانه ، مراکز خرید سالن های نمایشی و … به دانشجویان خود ارائه می دهد .

این مطلب را از دست ندهید
مهاجرت به کانادا یا استرالیا

قابل ذکر است که دانشجویان باید دارای حداقل مدرک IELTS 6_6.5 باشند تا بتوانند در دوره تحصیلی حضور پیدا کنند و باید مدرک زبان خود را همراه با دیگر مدارک تحصیلی برای دانشگاه ارسال کنند . هزینه تحصیلی در یک سال مبلغی بالغ بر ۴۹۶/۱۶ دلار آمریکایی می باشد که دانشجویان بومی هزینه کمتری نسبت به دیگر دانشجویان می پردازند .

۳٫ University of Regina

از دیگر دانشگاه های کشور کانادا می باشد که توانسته است رتبه ی ۵۰۱ جهانی را بخود اختصاص دهد . دانشگاه Regina دارای دوره های انگلیسی برای افراد خارجی و غیر بومی می باشد و افراد برای شرکت در دوره های باستان شناسی دانشگاه Regina باید مدرک زبان خود را همراه با دیگر مدارک تحصیلی برای دانشگاه ارسال کنند .

حداقل مدرک زبان مورد نیاز برای دانشگاه نام برده شده IELTS_6.5 می باشد . دانشجویان می توانند با پرداخت هزینه ای خارج از هزینه ی تحصیل از مزایا و امکانات ارائه شده توسط دانشگاه بهره مند شوند . امکانات دانشگاه در قالب مجموعه های ورزشی ، سالن های نمایش ، رستوران ، کتابخانه ، خوابگاه و … است . دانشجویان در یک دوره ی ۴ ساله می توانند از دانشگاه Regina فارغ التحصیل شوند .

 ۴٫ Trent university

از دیگر دانشگاه های معتبر می باشد که توانسته است طرفداران خارجی بسیاری را جذب خود کند زبان تدریس در دانشگاه Trent به زبان انگلیسی و فرانسوی می باشد و دانشجویان وابسته به شرایط خود می توانند در یکی از ۲ دوره ی باستان شناسی ارائه شده توسط دانشگاه Trent شرکت کنند .

دوره ها بصورت تمام وقت و با بازده زمانی متفاوت برگزار می شود . دانشجویان بین المللی برای اثبات تسلط داشتن در زبان انگلیسی باید دارای مدرک IELTS 6_6.5 باشند و همراه با دیگر مدارک برای دانشگاه ارسال نمایند تا مورد برسی قرار گیرد . میزان هزینه تحصیلی مبلغی بالغ بر ۲۴۲/۱۶ دلارآمریکایی در سال می باشد .

این مطلب را از دست ندهید
مهندسی عمران در کانادا

۵٫ University of Guelph

از برترین دانشگاه های کشور کانادا محسوب می شود که توانسته است رتبه ی ۳۵۱ جهانی را بخود اختصاص دهد . دانشگاه Guelph یک دوره ی ۴ ساله باستان شناسی برای متقاضیان خود برگزار کرده است که دانشجویان خارجی و بین المللی می توانند در دوره های انگلیسی دانشگاه شرکت کنند.

اما قبل از پذیرش باید همراه با دیگر مدارک خود ، مدارکی مبنی بر اثبات تسلط کافی بر زبان انگلیسی به دانشگاه Guelph بفرستند . میزان هزینه تحصیلی برای یک دوره ی یکساله ۴۰۷/۱۹ دلار آمریکایی می باشد که دانشجویان بومی هزینه تحصیلی کمتری را نسبت به دانشجویان غیر بومی پرداخت می کنند .

همچنین دانشجویان می توانند با پرداخت کردن هزینه ای خارج از هزینه ی تحصیل ، از امکانات ارائه شده توسط دانشگاه بهره مند شوند . امکانات ارائه شده عبارتند از : خوابگاه ، کتابخانه سالن های نمایشی ، مجموعه های ورزشی ، مراکز خرید ، رستوران و سالن غذاخوری و …

 ۶٫ University of Alberta

برترین دانشگاه کشور کانادا محسوب می شود و طرفداران بسیاری در بین دانشجویان خارجی و داخلی برای خود جذب کرده است . همچنین توانسته است صاحب امتیاز رتبه ی ۱۰۷ جهانی شود و دانشجویان بین المللی برای شرکت در این دانشگاه باید دارای مدرک IELTS با نمره ی ۷ به بالا باشند.

در دوره های انگلیس برگزار شده توسط دانشگاه شرکت کنند .طول دوره ی باستان شناسی در دانشگاه Alberta وابسته به شرایط دانشجو دوره ی ۶ ساله و ۴ ساله می باشد . دانشجویان می توانند از امکاناتی مانند خوابگاه ، کتابخانه ، مجموعه های ورزشی مراکز خرید و … که توسط دانشگاه ارائه شده است بهره مند شوند.

اما برای استفاده باید هزینه ای خارج از هزینه ی تحصیلی بپردازند . میزان هزینه ی تحصیلی مبلغی بالغ بر ۵۲۰/۶ دلار آمریکا در سال می باشد که میزان هزینه ی تحصیلی برای افراد بومی و غیر بومی متفاوت خواهد بود .

این مطلب را از دست ندهید
شهروندی کانادا

۷٫ The university of British Columbia

برترین و اولین دانشگاه در کشور کانادا می باشد که رتبه ی ۳۶ جهانی را نیز بخود اختصاص داده است دانشگاه British Columbia توانسته رشته ی باستان شناسی را در دو دوره ی متفاوت برگزار کند که دانشجویان با توجه به شرایط تحصیلی خود می توانند در دوره های ۴ ساله و دو ساله شرکت کنند.

میزان هزینه تحصیلی برای دوره ی ۲ ساله مبلغی بالغ بر ۲۵۷/۶ دلار آمریکایی می باشد . دانشجویان برای بهره مندی از امکانات متعدد دانشگاه می توانند هزینه ی بیشتری را پرداخت کنند و قابل ذکر است که دانشجویان باید دارای مدرک زبان IELTSبا حداقل نمره ی ۷_۷٫۵ به بالا باشند .

تمام دانشگاه های فعال در رشته ی باستان شناسی به اینجا ختم نمی شود و دانشگاه های نام برده شده از برترین دانشگاه های فعال در زمینه ی باستان شناسی می باشند ، افرادی که نیازمند به اطلاعات بیشتری هستند می توانند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت با مشاورین ارشد موسسه آریاناپارس در ارتباط باشند و راهنمایی هایی از جانب مشاورین در جهت اطلاعات بیشتر و انتخابی بهتر دریافت کنند . موسسه آریاناپارس همواره در تلاش است تا بهترین ها را به متقاضیان خود ارائه دهد .

به این مطلب امتیاز دهید!
برچسب‌ها:

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانادا  کانادا  کانادا  کانادا 

شبکه های اجتماعی