شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

رشته ی حقوق در انگلستان

به دلیل وجود بازارکاری مناسب رشته ی حقوق از طرفداران بسیاری برخوردار است و امروزه تمام کشورها دوره های متفاوتی را در دانشگاه های خود در زمینه ی رشته ی حقوق ارائه می دهند. از این رو کشور انگلیس توانسته است دانشگاه های برتری در رشته ی حقوق داشته باشد . به همین جهت در چند سال اخیر متقاضیان بسیاری برای ادامه ی تحصیل در رشته ی حقوق به کشور انگلستان مهاجرت می کنند .

در این مقاله اطلاعات پایه ای راجب با رشته ی حقوق و دانشگاه های کشور انگلستان در اختیار متقاضیان قرار می گیرد . که مطالعه آن بار علمی مفیدی را به همراه خواهد داشت .

درباره ی رشته حقوق

رشته ی حقوق یکی از زیر مجموعه ها و گرایش های علوم انسانی می باشد و در جامعه دارای اهمیت بسیاری است . متقاضیان رشته ی حقوق باید اهمیت بسیاری به دروسی از قبیل به حقوق مدنی ، حقوق جزایی ، حقوق بین المللی ، آیین دادرسی مدنی ، آیین دادرسی کیفری ، حقوق تجارت دهند .

متقاضیان در این رشته می توانند در 2 گرایش متفاوت از قبیل =˂ حقوق خصوصی و حقوق بین المللی به تحصیل ادامه دهند .
افرادی که در رشته ی حقوق تحصیل کرده اند ، پس از به پایان رساندن دوره ی تحصیلی خود ، می توانند به عنوان وکیل ، قاضی و مشاور حقوقی ، پس از گذراندن دوره ی کارآموزی در بازار کار مشغول شوند .

البته تمام مشاغل مربوط به رشته ی حقوق به اینجا ختم نمی شود بلکه افراد فارغ التحصیل در زمینه های متفاوتی می توانند مشغول به کار شوند .
توانایی هایی که متقاضیان این رشته به آن نیازمند هستند ، فن بیان ، نوشتن مطلب ، روحیه جستجوگری ، تسلط در یکی از زبان های انگلیسی ، فرانسه و یا عربی ، تحلیل و ارزیابی مسائل ، می باشد

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد کشور انگلستان دارای دانشگاه های فعال بسیاری در زمینه ی رشته ی حقوق می باشد . در ادامه مقاله با چند نمونه از برترین های کشور انگلستان آشنا می شویم که می تواند در انتخاب افراد متقاضی موثر باشد .

1. University Of Oxford

از برترین دانشگاه های کشور انگلستان می باشد که رتبه ی جهانی اول را را کسب کرده است . افراد بسیاری تقاضای تحصیل در این دانشگاه را دارند و قابل ذکر است که دانشگاه نام برده شده امکانات فوق العاده ای را به دانشجویان خود ارائه می دهد و متقاضیان برای بهره بری از این اماکانات باید هزینه ی بیشتری بپردازند میزان هزینه ی تحصیل برای دانشجویان بومی و غیر بومی متفاوت است و دانشجویان بومی هزینه تحصیلی کمتری را می پردازند .

البته افراد غیر بومی هنگام ارائه مدارک مورد نیاز برای ثبت نام کردن در دانشگاه نام برده شده باید مدارک زبان خود را نیز ارائه دهند . حداقل مدرک زبان قابل قبول برای این دانشگاه IELTS _ 6.5 می باشد که فرد متقاضی باید همراه با دیگر مدارک خود برای بررسی به دانشگاه بفرستد هم اکنون به میزان 000/22 دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند .

2. University Of Cambridge

از دیگر دانشگاه های معتبر در کشور انگلیس می باشد . که متقاضیان زیادی را جذب خود کرده است و همچنین توانسته است رتبه ی چهارم جهانی را بخود اختصاص دهد امکانات فراوانی از قبیل خوابگاه ، کتابخانه مجموعه های ورزشی و … را به دانشجویان خود ارائه می دهد والبته قابل ذکر است که میزان هزینه ی امکانات خارج از هزینه ی تحصیل می باشد و افراد بومی هزینه ی کمتری برای بهره مندی از امکانات و تحصیل می پردازند . حداقل مدرک زبان مورد نیاز برای این دانشگاه IELTS _ 6 می باشد که فرد متقاضی باید هنگام ارائه دیگر مدارکات خود . مدرک زبان را نیز به دانشگاه ارائه دهد . در حال حاظر 000/18 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند .

3. University Of Edinburgh

از دیگر دانشگاه های معتبر می باشد که جایگاه بیست و هفتم را بخود اختصاص داده است . امکاناتی از قبیل خوابگاه ، مجموعه های ورزشی ، کتابخانه و … را در اختیار دانشجویان خود قرار داده است اما برای بهر مندی از این امکانات ، دانشجویان باید هزینه ای جدا از هزینه ی تحصیل بپردازند .

میزان هزینه ی تحصیل برای افراد بومی به نسبت افراد غیر بومی کمتر می باشد از دیگر نکات قابل ذکر دارا بودن مدرک زبان است افراد متقاضی هنگام ارائه مدارک خود ، باید مدارک زبان خود را نیز ارائه دهند حداقل مدرک زبان مورد نیاز برای این دانشگاه IELTS _ 6 می باشد .

4. University College London

این دانشگاه توانسته است طرفداران بسیاری جذب خود کند و پانزدهمین رتبه را توانسته است به خود اختصاص . امکاناتی که این دانشگاه به متقاضیان خود ارائه می دهد عبارتند از :

خوابگاه ، مجموعه های ورزشی ، کتابخانه و … قابل ذکر است ، دانشجو یا برای استفاده از امکانات ارائه شده باید هزینه جدایی از هزینه ی تحصیل بپردازند . از دیگر نکات میزان هزینه های تحصیل برای افراد بومی و غیر بومی می باشد . افراد بومی هزینه کمتری را نسبت به افراد غیر بومی می پردازند مدرک زبان مورد نیاز برای این دانشگاه IELTS _ 6 می باشد که افراد متقاضی هنگام ارائه مدارک خود . باید مدارک زبان خود را نیز ارائه دهند .

تمام دانشگاه های کشور انگلستان به اینجا ختم نمی شود و تعداد بسیاری از دانشگاه ها در زمینه ی حقوق فعالیت می کنند و متقاضیان با توجه به شرایط خود می توانند در جایگاه های مختلفی از کشور انگلیس ادامه تحصیل دهند .

افرادی که نیازمند به اطلاعات بیشتری هستند می توانند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت با مشاورین ارشد موسسه آریاناپارس ارتیاط برقرار کنند و راهنمایی هایی از جانب مشاورین برای انتخابی بهتر دریافت کنند . موسسه آریاناپارس همواره در تلاش است تا بهترین ها را به متقاضیان خود ارائه دهد .

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *