شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

رشته ی خبرنگاری در کانادا

رشته ی خبرنگاری در کانادا

دو مقاله فوق اطلاعاتی راجب با رشته ی خبرنگاردر کانادا در اختیارتان قرار می گیرد . که می تواند دید بیشتری را به افراد متقاضی و علاقمند اعطا کند . البته افرادی نیز هستند که هیچگونه اطلاعاتی راجب با رشته ی خبرنگاری ندارند و همواره دارای سوال هایی در باب شغل و حرفه ی کاری خبرنگاران دارند ، که بی جواب بخشی از ذهنشان را مشغول کرده است .
قابل ذکر می باشد که افراد خبرنگار دارای وظایف بسیاری در رشته ی خبرنگاری هستند و همچنین پس از پایان دوره ی تحصیلی و با تسلط پیدا کردن بر دوره های متفاوت مرتبط با رشته ی خبرنگاری ، می توانند دارای آینده ی شغلی متفاوتیث باشند . چند نمونه از شغل های مرتبط با رشته ی خبرنگاری عبارتند از :

_ تبلیغات
_ روابط عمومی
_ چاپ ، تلویزیون ، اخبار آنلاین
_ ارتباطات و همکاری های شرکتی
_ دانشگاهیان
_ حامیان
_ سیاست
_ دولت
_ انتشارات
_ هنر
_ تحقیقات
و بسیاری دیگر از حرفه ها که فرد خبرنگار می تواند در زمینه های متفاوت مرتبط با حرفه ی خود فعالیت نماید .

افرادی که رشته ی خبرنگاری تحصیل می کنند ، می توانند با توجه به علاقه ی خود در یکی از 3 گروه رشته ی خبرنگاری شرکت نمایند . گروه ها به ترتیب بر خبرنگاری حرفه ای ، ارتباطات استراتژیکی حرفه ای و ارتباطات جمعی تقسیم بندی می شود .

افراد متقاضی برای رشته ی خبرنگاری می توانند در زمینه های متفاوت تحصیل کنند ، البته شایان ذکر است که دانشگاه ها و موسسات ، دوره های متفاوتی را در حوزه ی خبرنگاری برگزار می کنند اما به صورت کلی افراد متقاضی می توانند در یکی از دوره های ذکر شده شروع به کسب مهارت کنند :

_ تبلیغات
_صدا و سیما
_ ارتباطات تجاری
_ ویرایش
_ برنامه ریزی های رسانه ای
_ اخبار نویسی
_ گزارش نویسی

از آنجایی که رشته ی خبرنگاری مبتنی بر یک قالب فرعی اساسی لیبرال است و مهارت های آموخته شده به راحتی می تواند به حرفه های مختلف روزنامه نگاری ختم می شود . حتی حوزه های دیگری مانند بازاریابی و روابط عمومی نیز ارتباطاتی با رشته ی خبرنگاری و یا روزنامه نگاری دارد و این نمایانگر آن است که رشته ی روزنامه نگاری و یا خبرنگاری در زمینه های متعددی دارای حوزه ی کاری می باشد .

به صورت کلی باید ذکر شود که متقاضیان رشته ی خبرنگاری و روزنامه نگاری آموزش های متعددی در برنامه های مختلف رسانه ای از جمله رسانه های مبتنی بر وب و رسانه های چاپی می بینند و می توانند پس از پایان دوره در رسانه هایی چون روزنامه نگاری و … مشغول به کار شوند .

تا به این قسمت از مقاله اطلاعاتی درباره ی رشته ی خبرنگاری و روزنامه نگاری در اختیارتان قرار گرفت . در ادامه ی مطلب درباره ی دانشگاه های فعال در کشور کانادا اطلاعاتی ذکر می شود که می تواند میزان دید بیشتری را به افراد بدهد .

1. Trinity Western University

از پرطرفدارترین دانشگاه های کشور کانادا می باشد که توانسته است 24000 دانشجو را جذب خود کند دانشجویان ، تحصیل در دانشگاه Trinity Western از امکاناتی چون خوابگاه ، باشگاه ، مجموعه های ورزشی ، کتابخانه ، مراکز خرید و … را ارائه می دهد . اما دانشجویان برای بهره مند شدن باید هزینه ای خارج از هزینه ی تحصیل بپردازند . میزان هزینه های تحصیلی برای دانشجویان بومی و غیر بومی متفاوت می باشد و دانشجویان بومی هزینه ی کمتری را می پردازند . دروس تدریسی به زبان انگلیسی هستند و دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه Trinity Western باید دارای مدرک زبان باشند . مدرک قبول IELTS 6.5 می باشد .

2. Trent university

از دیگر دانشگاه های فعال در زمینه ی خبرنگاری می باشد که توانسته است 8205 دانشجو را جذب خود کند . دانشگاه Trent امکاناتی از قبیل خوابگاه ، کتابخانه ، مجموعه های ورزشی ، مراکز درمانی ، مراکز خرید ، سالن های نمایشی و … را در اختیار دانشجویان قرار می دهد . البته قابل ذکر است ، دانشجویان برای بهره مندی از امکانات ارائه شده باید هزینه ای خارج از هزینه ی تحصیل را بپردازند . میزان هزینه ی تحصیل نیز برای دانشجویان بومی کمتر از دانشجویان غیر بومی می باشد دروس تدریسی به زبان انگلیسی هستند و افراد غیر بومی باید دارای مدارکی برای اثبات میزان مهارت های خود در زبان انگلیسی داشته باشند ، حداقل مدرک قابل قبول از طرف دانشگاه Trent _ IELTS _ 6.5 می باشد .

3. Mount Royal University

از پرطرفدارترین دانشگاه کشور کانادا محسوب می شود که تعداد 65788 دانشجو را در خود جای داده است . دروس تدریسی به زبان انگلیسی و فرانسوی هستند بنابراین دانشجویان غیربومی باید دارای مدارکی برای اثبات میزان تسلط خود بر زبان انگلیسی باشند . حداقل مدرک مورد نیاز IELTS 6.5 می باشد .

دانشگاه Mount Royal امکاناتی چون خوابگاه ، کتابخانه ، مراکز درمانی ، مرکز خرید ، سالن های نمایش و … را به دانشجویان خود ارائه می دهد . اما قابل ذکر است برای بهره مندی از امکانات ذکر شده ، دانشجویان هزینه هایی خارج از هزینه ی تحصیل را پرداخت می کنند . میزان هزینه ی تحصیل برای دانشجویان بومی کمتر از دانشجویان غیر بومی می باشد .

4. Carleton University

تاریخ فعالیت دانشگاه Carleton از سال 1942 می باشد و توانسته است رتبه ی 501 جهانی را بخود اختصاص دهد . دانشگاه توانسته است ، امکاناتی از قبیل خوابگاه را در اختیار دانشجویان خود قرار دهد و دروس را به 2 زبان انگلیسی و فرانسوی فوق برای دانشجویان بومی و غیر بومی متفاوت است .

5. Dalhousie University

تأسیس دانشگاه Dalhousieدر سال 1818 بوده است و با تلاش های فراوان توانسته است رتبه ی 251 جهانی را بخود اختصاص دهد تاکنون توانسته است بیش از 200/18 دانشجو را جذب خود کند . دانشگاه Dalhousie امکاناتی از قبیل خوابگاه ، کتابخانه ، مراکز خرید ، مجموعه های ورزشی ، امکانات درمانی را در اختیار دانشجویان خود قرار دهد . اما برای بهره مندی از امکانات ذکر شده دانشجویان هزینه ی تحصیلی بیشتری را باید پرداخت کنند . دروس تدریسی به زبان انگلیسی و فرانسوی است و دانشجویان غیر بومی باید دارای مدارکی برای اثبات سطح زبانی خود باشند ، حداقل مدرک زبان مدنظر برای دانشگاه Dalhousie ، IELTS7 می باشد .

6. University of Ottawa

از دیگر دانشگاه های برتر در کشور کانادا می باشد که توانسته است رتبه ی 251 جهانی را کسب کند دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه Ottawa را دارند باید دارای مدارک بین المللی برای اثبات سطح زبانی خود باشند . حداقل مدرک مورد نیاز IELTS _ 7 می باشد . دانشگاه امکاناتی از قبیل خوابگاه ، کتابخانه ، مراکز خرید ، مجموعه های ورزشی و … را به دانشجویان خود ارائه می دهد . اما برای بهره مندی از امکانات ارائه شده باید هزینه هایی خارج از هزینه ی تحصیل پرداخت شود .
دروس تدریسی به زبان انگلیسی می باشد

تمام دانشگاه های نام برده شده از دانشگاه های پرطرفدار کانادا می باشند و دانشگاه های فعال دیگری نیز در کشور کانادا مشغول به کار و فعالیت در زمینه ی خبرنگاری هستند افرادی که نیازمند به اطلاعات بیشتری هستند می توانند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت با مشاورین ارشد موسسه آریاناپارس در ارتباط باشند و راهنمایی هایی در جهت کسب اطلاعات بیشتر و انتخاب بهتر از جانب مشاورین دریافت کنند . موسسه آریاناپارس همواره در تلاش است تا بهترین ها را به متقاضیان خود ارائه دهد .

0/5 ( 0 نظر )
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *