شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

رشته ی دندان پزشکی در کانادا

رشته ی دندان پزشکی در کانادا

در مقاله فوق اطلاعاتی درباره ی رشته ی دندانپزشکی در کانادا در اختیار متقاضیان و دانشجویان قرار گرفته است و افراد با در اختیار داشتن اطلاعات فوق می توانند انتخابی بهتر داشته باشند .

امروزه بسیاری از دانشجویان تمایل مهاجرت به کشور کانادا را دارند و یکی از روش هایی که می توان اقامت کشور کانادا را گرفت ، تحصیل در دانشگاه های این کشور می باشد . کشور کانادا دارای دانشگاه های بسیاری می باشد و دروس به 2 زبان انگلیسی و فرانسوی تدریس می شود که البته دانشجویان خارجی می توانند در دوره های انگلیسی شرکت کنند .

قبل از درست داشتن اطلاعات درباره ی دانشگاه های کشور کانادا ، اطلاعاتی درباره رشته ی دندانپزشکی در مقاله است ، که می تواند به عنوان منبع اطلاعاتی برای افرادی باشد که قصد انتخاب و یا تغییر رشته را دارند .

رشته ی دندان پزشکی در حیطه و محور ، سلامت دهان و دندان به دانشجویان اطلاعاتی می دهد و از وظیفه دندان پزشکان تشخیص و درمان بیماری های مرتبط با دهان و دندان است البته قابل ذکر می باشد که رشته ی دندانپزشکی به هیچ وجه با فرد دندان سازی برابر نمی باشد.

متقاضیان به اشتباه ، هر 2 رشته را با یک چشم و دید نگاه نکنند ، زیرا فرد فارغ التحصیل شده از رشته ی دندانپزشکی علاوه بر مهارت ها و کارهای تکنیکی دارای علوم متعدد پزشکی در زمینه ی دهان و دندان نیز می باشد .

افراد متقاضی در رشته ی دندان پزشکی باید دروسی را تحت عنوان دروس عمومی و دروس تخصصی بگذرانند ، دروس عمومی شامل : جنین شناسی ، بافت شناسی ، بیوشیمی ، اسیب شناسی و … است و دروس تخصصی در این رشته شامل : کالبد شناسی ، مرفولوژی دندان ، جنین و بافت شناسی فک و دهان ، آسیب شناسی دهان ، ارتودنسی ، انزودنتیکی ، تشخیص بیماری های دهان ، بیولوژی دهان ، دندان پزشکی ترمیمی ، جراحی دهان و فک و صورت دندان پزشکی کودکان ، رادیولوژی دهان ، گوش ،. حلق . بینی ، بهداشت دهان و … می باشد .

فردی که در رشته ی دندان پزشکی شروع به کار می کند ، علاوه بر داشتن علم مورد نیاز ، باید هنرهای لازم برای انجام اموری چون ترمیم و زیبایی دهان را داشته باشد . البته شایان ذکر است که رشته ی دندانپزشکی ، شغلی بسیار دشوار می باشد و افراد دندانپزشک چون همواره به صورت استاده و یا خم هستند . با مشکلاتی از قبیل کمر درد ، گردن درد و دردهای مفاصلی برخورد می کنند .

فرد دندان پزشک وظایفی را برعهده دارد که به عبارت زیر می باشد .
_ ویزیت های اولیه و دادن مشاوره به بیماران
_ دور کردن استرس قبل از شروع به کار ، بخصوص برای کودکان که ترس بیشتری دارند
_ استفاده از روش های مناسب برای کنترل و کاهش درد بیمار
_ عکسبرداری در صورت لزوم
_ انجام امور مربوط به دندان از قبیل ؛ جرم گیری ، پر کردن ، روکش کردن ، گذاشتن دندان های مصنوعی و دیگر امور از این قبیل
علاوه بر وظایف ذکر شده هر دندان پزشک مجرب باید از مهارت های خاصی برخوردار باشد ، چند نمونه از مهارت های مورد نیاز در ادامه مقاله درج شده است .
_ هماهنگی خوب چشم و دست
_ توانایی تمرکز طولانی مدت
_ توانایی بدنی مناسب
_ مهارت ارتباط خوب در مقابل بیماران
_ صبر و تحمل
_ توانایی دور کردن استرس های جانبی هنگام کار ، از فرد بیمار
_ آشنایی با زبان انگلیسی
_ همگام بودن با اخبار روز دنیا و تکنولوژی های مطرح در این زمینه

تا به این قسمت از مقاله اطلاعات جزئی درباره ی رشته ی دندان پزشکی داده شد . در ادامه مقاله با برخی از دانشگاه های برتر در کشور کانادا در زمینه دندانپزشکی آشناهی پیدا خواهید کرد .

1. International Medical University

از دانشگاه های معتبر در کشور کانادا می باشد که دوره ی دندانپزشکی را در یک دوره ی 5 ساله برگزار می کند . افراد متقاضی برای دانشگاه ( IMU ) باید دارای مدرک زبان معتبری در جهت اثبات مهارت های خود در زبان انگلیسی باشند و همراه با دیگر مدارک به دانشگاه ارائه دهند . افرادی که هزینه ای جدا برای خوابگاه می پردازند . می توانند از امکاناتی چون مجموعه های ورزشی ، کتابخانه ، سالن های نمایش ، مراکز خرید و … بهره مند شوند . قابل ذکر است ، میزان هزینه های تحصیلی برای افراد بومی و غیر بومی متفاوت است ، افراد بومی هزینه کمتری برای تحصیل می پردازند .

2. The University Of British Columbia

برترین دانشگاه کشور کانادا می باشد که توانسته است رتبه ی 36 جهانی را به خود اختصاص دهد . دروس تدریسی در این دانشگاه به 2 زبان انگلیسی و فرانسوی تدریس می شوند و افراد خارجی و غیر بومی می توانند در دوره های انگلیسی شرکت کنند ، طول دوره تحصیلی 4 سال می باشد افراد در حین تحصیل می توانند با پرداخت هزینه ای بیشتر از دیگر امکانات دانشگاه استفاده کنند . امکاناتی که دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار می دهد عبارتند از : خوابگاه ، کتابخانه ، مجموعه های ورزشی ، سالن های نمایشی . البته هزینه ی استفاده از امکانات ذکر شده برخلاف هزینه های تحصیلی برای افراد بومی و غیر بومی یکسان می باشد . افراد متقاضی همراه با دیگر مدارک خود باید مدارک زبان را به دانشگاه ارائه دهند مدرک زبان مورد نیاز برای دانشگاه British Columbia ، IELTS _ 7 است .

3. University Of Lethbridge

از دیگر دانشگاه های معتبر در کشور کانادا می باشد که توانسته است طرفداران بسیاری را جذب خود کند . رشته ی دندان پزشکی در یک دوره 4 ساله در 2 زبان انگلیسی و فرانسوی برگزار می شود که میزان هزینه تحصیلی در نظر گرفته شده برای یکسال 037/14 دلار می باشد و افراد بومی نسبت به افراد غیر بومی هزینه کمتری را پرداخت می کنند .دانشجویان خارجی هنگام ارائه مدارک خود به دانشگاه باید مدارک زبان را نیز ارائه دهند . مدرک زبان مورد نیاز برای دانشگاه Lethbridge ، IELTS _ 6.5 می باشد . دانشگاه امکاناتی از قبیل ؛ خوابگاه ، مجموعه های ورزشی ، کتابخانه ، مراکز خرید و … را به دانشجویان خود ارائه دهند . اما برای بهره مندی از امکانات ذکر شده ، دانشجویان باید هزینه های بیشتری جدا از هزینه های تحصیل بپردازند .

4. The University Of Winnipeg

از دیگر دانشگاه ها می باشد که رشته ی دندان پزشکی را در دو دوره ی متفاوت برگزار می کند ، از همین رو دانشجویان بسیاری متقاضی برای تحصیل در دانشگاه Winnipeg هستند این دانشگاه نیز مانند دیگر دانشگاه ها هزینه های جداگانه ای برای امکاناتی که ارائه می دهد می گیرد و هزینه تحصیلی برای دانشجویان بومی کمتر از دانشجویان غیر بومی می باشد . دروس در این دانشگاه به زبان فرانسوی و انگلیسی تدریس می شود و افراد متقاضی می توانند در هر دوره ای وابسته به شرایط خود شرکت کنند .

5. University Of Alberta

از دیگر دانشگاه های معتبر می باشد که توانسته است در بین دیگر دانشگاه های جهان رتبه ی 107 را به خود اختصاص دهد . بسیاری از افراد متقاضی در رشته ی دندان پزشکی دانشگاه Alberta را در الویت برای ادامه تحصیل قرار می دهند . دروس به 2 زبان انگلیسی و فرانسوی تدریس می شوند که متقاضیان غیر بومی می توانند در دوره های انگلیسی شرکت کنند طول دوره ی 4 ساله خواهد بود و میزان هزینه ی تقریبی برای هر سال تحصیلی مبلغی بالغ بر 859/25 دلار است ، که مانند دیگر دانشگاه ها افراد بومی هزینه کمتری نسبت به افراد غیر بومی پرداخت می کنند اما هزینه ی امکانات ارائه شده توسط دانشگاه برای دانشجویان بومی و غیر بومی یکسان خواهد بود .

6. Dalhousie University

از دیگر دانشگاه های معتبر و پرطرفدار در کشور کانادا می باشد که رشته ی دندان پزشکی در 2 دوره ی متفاوت برگزار می کند . قابل ذکر است میزان هزینه های تحصیلی برای افراد بومی و غیر بومی متفاوت است . طول دوره ها 1 ساله و 2 ساله است که افراد در طول دوره ی یکساله میزان هزینه ی 895/6 دلار در سال پرداخت می کند ، اما در طول دوره ی 2 ساله هزینه ای بالغ بر 871/6 دلار در سال پرداخت خواهند کرد . دوره ها بصورت تمام وقت و به 2 زبان انگلیسی و فرانسوی برگزار می شود افراد متقاضی باید دارای مدرک زبان IELTS با نمره ی 7 باشند و قابل ذکر است که دانشگاه Dalhousie دارای رتبه ی 251 جهانی می باشد .

تمام دانشگاه های فعال در رشته ی دندان پزشکی به اینجا ختم نمی شود و تعداد بسیاری دانشگاه دیگر در کشور کانادا در زمینه ی دندان پزشکی پذیرای بسیاری از دانشجویان بومی و غیر بومی هستند . افرادی که نیازمند به دریافت اطلاعات بیشتری هستند می توانند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت با مشاورین ارشد موسسه آریاناپارس در ارتباط باشند و راهنمایی هایی از جانب مشاورین برای انتخابی بهتر دریافت کنند . موسسه آریاناپارس همواره در تلاش است تا بهترین ها را به متقاضیان خود ارائه دهد .

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *