رشته ی ریاضی در انگلیس

ریاضی از دروسی می باشد که ردپایی از خود در تمام رشته ها بجای گذاشته است و مردم هر روز بصورت ناخودآگاه و ناخواسته از ریاضیات در زندگی خود استفاده می کنند . البته قابل ذکر است بسیاری از دانشجویان برجسته متقاضی تحصیل در رشته ی ریاضی هستند

امروزه بسیاری از کشور ها در دانشگاه های خود دروس ریاضی را ارائه می دهند و در این بین کشور انگلیس توانسته است با دانشگاه های برتر در یکی از کشورهای پر جذب باشد . سالانه افراد زیادی برای تحصیل در رشته ی ریاضی در انگلیس اقدام می کنند . در این مقاله اطلاعات پایه ای درباره ی رشته ی ریاضی و برخی از دانشگاه های برتر در کشور انگلیس در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد .

افرادی که در رشته ی ریاضی تحصیل می کنند پس از گرفتن مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی می توانند در هر رشته ای در دوره ی کارشناسی شرکت کنند . به عبارت دیگر رشته ی ریاضی شاه کلیدی برای ورود به دیگر رشته ها می باشد . البته متقاضیان زیادی نیز هستند که رشته ی ریاضی را تا درجات عالی ادامه می دهند . افرادی که در رشته ی ریاضی تحصیل کرده اند دارای آینده کاری خوبی هستند بازار کار مربوط به رشته ی ریاضی بسیار گرم است و افراد می توانند در اکثریت مشاغل حضور پیدا کنند .

افراد متقاضی در این رشته باید حدود ۱۳۲ واحد بگذرانند که برخی از دروس جامع و مهم در این رشته ، ریاضی آنالیز ، جبر ، مبانی ، ریاضیات ، آمار ، معادلات دیفرانسیل ، جبر خطی ، مبانی هندسه ، توابع مختلط آنالیز عددی ، مبانی کامپیوتر ، گراف ، نظریه معادلات دیفرانسیل ، نظریه ریاضیات ، دروس نام برده شده که افراد باید مهارت پیدا کنند در آنها ، در تمام گرایش های رشته ریاضی مشترک است . البته قابل ذکر است که گرایش های رشته ی ریاضی ، به ریاضی محض و ریاضی کاربردی تقسیم می شود .

این مطلب را از دست ندهید
مهاجرت کارگران به انگلیس

دروس تخصصی در ریاضی محض عبارتند از

_ جبر _ آنالیز _ هندسه موضوعی _ توپولوژی _ هندسه دیفرانسیل
و دروس تخصصی در گرایش ریاضی کاربردی نیز به عبارت زیر است :
_ تحقیق در عملیات ، آنالیز عددی ، فرآیندهای تصادفی ، ساختمان داده ها ، سری ها زمانی و زبان برنامه نویسی پیشرفته
فردی که در رشته ی ریاضیات شرکت می کند باید از توانایی تسلط بر مطالب برخوردار باشد یا به عبارت دیگر می توان گفت رشته ی ریاضی نیازمند به تسلط بالایی می باشد و اشخاصی که از رشته ی ریاضی فارغ التحصیل شده اند ، می توانند در بازار کار مشغول شوند و در مراکزی از قبیل مراکز علمی و پژوهشی ، مراکز تحقیقاتی دانشگاه ها ، صنایع و مراکز آموزش عالی به عنوان عضو هیئت علمی و یا عضو پژوهشی جذب گردند .

تا به این قسمت از مقاله اطلاعاتی درباره ی رشته ی ریاضی مطرح شده در ادامه به مبحث دانشگاه های برتر در کشور انگلیس توجه می شود .

۱-University Of Combridge

اولین و برترین دانشگاه کشور انگلیس می باشد و رتبه ی چهارم جهانی را بخود اختصاص داده است دانشگاه Combridge سالانه پذیرای بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان می باشد دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود و متقاضیان باید دارای مدرک IELTS _ 6.5 باشند که هنگام ارائه دیگر مدارک خود ، مدرک زبان را نیز ارائه کنند . میزان هزینه های تحصیل برای افراد بومی و غیر بومی متفاوت است . البته قابل ذکر است که دانشجویان برای بهره مندی از امکانات ارائه شده توسط دانشگاه ، هزینه ای جداگانه بپردازند . امکاناتی که دانشگاه Combridge به متقاضیان خود ارائه می دهد . در قالب خوابگاه ، مجموعه های ورزشی ، کتابخانه و … می باشد .

۲-University Of Oxford

دومین دانشگاه برتر در کشور انگلیس می باشد و رتبه ی دوم جهان را بخود اختصاص داده سالانه دانشجویان بسیاری به منظور تحصیل در این دانشگاه امکانات کشور انگلیس را دریافت می کنند و از امکانات ارائه شده توسط دانشگاه برای اقامت بهتر و تحصیلی راحتتر استفاده می کنند . قابل ذکر است هزینه ی امکانات خارج و جدا از هزینه تحصیل می باشد و متقاضیان برای استفاده از امکانات باید هزینه آنها را پرداخت کنند . از دیگر نکات میزان هزینه ها می باشد ، هزینه های تحصیلی برای افراد بومی کمتر از میزان هزینه های تحصیلی برای افراد غیر بومی است .

این مطلب را از دست ندهید
دوره های Pre-master

۳-University Of Stand Rews

سومین دانشگاه برتر و معتبر کشور انگلیس می باشد که موفق به کسب رتبه ۸۶ جهانی شده است . دانشجویان بسیاری در سال از این دانشگاه فارغ التحصیل می شوند . دانشجویان غیر بومی هنگام اقوام برای تحصیل باید مدرک زبانی همراه با دیگر مدارک خود برای دانشگاه ارسال کنند . مدرک زبان مورد نیاز برای دانشگاه Standrews ، IELTS _ 6 _ 5.5 می باشد دروس تدریسی به زبان انگلیسی تدریس می شوند و دانشگاه امکاناتی از قبیل خوابگاه ، کتابخانه باشگاه های ورزشی ، مراکز خرید و … را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد . البته قابل ذکر است که دانشجویان برای بهره مندی از امکانات باید هزینه ای خارج از هزینه تحصیل بپردازند . قابل ذکر می باشد که هزینه ی تحصیل نیز برای دانشجویان بومی کمتر از دانشجویان خارجی می باشد .

۴-Durham University

از چهارمین دانشگاه ، برتر در انگلیس می باشد و رتبه ی ۷۰ در بین دیگر دانشگاه های جهان را کسب کرده است . طرفداران بسیاری را برای خود در رشته ی ریاضی جذب کرده است بصورتی که ۱۷ درصد از دانشجویان در حال تحصیل در این دانشگاه افراد غیر بومی هستند . دانشجویان غیر بومی باید هنگام تقاضای تحصیل با دیگر مدارک خود ، مدرک زبان را نیز ارائه دهند . مدرک زبان مورد نیاز برای دانشگاه Durham حداقل IELTS _ 6 _ 5.5 می باشد . دانشگاه امکاناتی از قبیل ، خوابگاه ، کتابخانه ، مجموعه های ورزشی و بسیاری دیگر از این قبیل امکانات را برای متقاضیان خود در نظر گرفته است . که افراد متقاضی برای استفاده از امکانات می توانند با هزینه ای جدا از هزینه تحصیل به سادگی از امکانات ارائه شده استفاده کنند .

۵-University Of warwick

از دیگر دانشگاه های معتبر می باشد که رتبه ی هفتم در انگلستان و رتبه ی ۸۰ در جهان را به خود اختصاص داده است . پذیرای دانشجویان بین المللی بسیاری می باشد و مدرک زبان مدنظر برای این قبیل دانشجویان IELTS 6_ 5.5 می باشد . دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند و دانشجویان در این دانشگاه نیز مانند دیگر دانشگاه ها از امکانات مختص به خود دانشگاه برخوردار می شود البته قابل ذکر است که دانشجویان بومی هزینه تحصیلی کمتری را نسبت به دانشجویان غیر بومی پرداخت می کنند .

این مطلب را از دست ندهید
روش های مهاجرت به انگلیس

۶-University Of Dumdee

دانشگاهی می باشد که بسیاری از دانشجویان را جذب خود کرده است . رتبه ی ۲۸ در کشور انگلیس و رتبه ی ۱۸۵ جهانی را کسب کرده است . دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود و سالانه تعداد بسیاری دانشجو از این دانشگاه فارغ التحصیل می شوند .

قابل ذکر است در حال حاظر ۱۳ درصد از دانشجویان این دانشگاه را افراد غیر بومی تشکیل می دهند . افراد غیر بومی هزینه های بیشتری را برای بهره مندی از امکانات می پردازند و تنها این مبحث به امکانات منتهی نمی شود . بلکه برای تحصیلات نیز میزان تفاوت هزینه ای بین افراد بومی و غیر بومی صدق می کند . مدرک زبان مورد نیاز برای این دانشگاه IELTS _ 5 _ 4.5 می باشد تمام دانشگاه های کشور انگلستان به اینجا ختم نمی شود بلکه افراد متقاضی می توانند در هر گوشه از کشور انگلستان مشغول به تحصیل در رشته ی ریاضی شوند .

افرادی که نیازمند به اطلاعات بیشتری هستند ، می توانند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت با مشاورین ارشد موسسه آریاناپارس در ارتباط باشند و راهنمایی هایی را از جانب مشاورین برای داشتن انتخابی بهتر و درست تر دریافت کنند . موسسه آریاناپارس همواره در تلاش است تا بهترین ها را به متقاضیان خود ارائه دهد .

به این مطلب امتیاز دهید!
به این مطلب امتیاز دهید!
برچسب‌ها:
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انگلیس انگلیس انگلیس انگلیس انگلیس

شبکه های اجتماعی

arrow up