شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

رشته ی معماری در آمریکا

رشته ی معماری در آمریکا

از دیگر رشته های پرطرفدار که امروزه توانسته است طرفدارانی را در بین متقاضیان رشته های مهندسی جذب کند ، رشته ی معماری می باشد که با دارا بودن زیر شاخه های متفاوت توانسته است مزایای متعددی را به همراه خود داشته باشد در این میان کشور آمریکا دانشگاه ، موسسات عالی نیز توانسته است بصورت چشمگیری دانشجو به رشته ی مهندسی مکانیک جذب کند .

درباره ی رشته ی مهندسی معماری :

رشته ی معماری یک دوره حرفه ای محسوب می شود که متقاضیان با دوره های طراحی و هنرهای استودیویی دوره های تاریخی و نظری و دوره های مقدماتی و تکنولوژی ساختمان آشنایی پیدا می کند که اکثریت این آشنایی ها در دوره لیسانس ( کارشناسی ) صورت می گیرد .

اکثریت متقاضیان رشته ی معماری فقط تا مقطع تحصیلی کارشناسی ادامه تحصیل می دهند و با به دلیل های متفاوتی به مقاطع بالاتری فکر نمی کنند به همین دلیل در دوره ی کارشناسی واحدهایی را تحت عنوان کارآموزی می گذارنند که منجر به آشنایی شخص متقاضی یا بازار کار و ثبت حرفه ای برای وی می شود . قابل ذکر است که رشته ی معماری در هر کشور دانشگاه وابسته به نوع امکانات برگذار می شود و این بدان معنا نمی باشد که نام زیر شاخه های رشته ی معماری را یک دانشگاه در رشته های تحصیلی خود داشته باشد .

در کل باید عرض شود که رشته ی مهندسی معماری در برنامه ریزی ، طراحی و ساخت ساختمان ها و سایر سازه های فیزیکی ختم می شود و باید در نظر گرفته شود که آثار معماری به شکل مادی ساختمان ها ، اغلب به عنوان نمادهای فرهنگی و آثار هنری در نظر گرفته خواهد شد و اکثریت تمدن های تاریخی توسط آثار باقی مانده از مغازه های قدیمی مشخص می شوند به عبارت دیگر معماری می تواند دارای معنی دیگری باشد.

یک اصطلاح عمدی با نظر که برای توصیف ساختمان ها و سایه سازمان های فیزیکی کار می رود درباره ی فعالیت ها در زمینه طراحی باید عرض شود که به 2 دسته تقسیم می شود طراحی های بزرگ و طراحی های کوچک ، طراحی های بزرگ مانند : شهری و معماری هایی نماهای زیبا محسوب می شوند و طراحی های کوچک از قبیل جزئیات ساخت و ساز و دکورهای داخلی ، زیبایی درونی به شمار می آیند .

تجربیاتی که دانشجویان در زمینه معماری می کنند به معنای ارائه خدمات حرفه ای در ارتباط با طراحی جالب در ساخت ساختمان وسازه های فیزیکی دیگر می باشد . البته شایان ذکر است که سازه های معماری دارای انواع مختلفی از سبک ها هستند که عبارتند از :

1. معماری باستانی : که اصولا به سبکی از معماری گفته می شود که بتواند بیان کننده سازه های قدیمی باشد ، مانند سازه های مصریان و یادگیری سازه ها در آن سبک
2. معماری آسیایی : این سبک مربوط به قاره آسیا می باشد که اکثریت مختص به محل های خاصی مانند کره ، چین و ژاپن است که با دارا بودن نماها و سبک های متفاوت توانسته است لقب معماری آسیایی را به خود اختصاص دهد .
3. معماری اسلامی : از دیگر سبک ها معماری اسلامی می باشد که در قرن هفتم این سبک از معماری رواج پیدا کرد . که بیشتر برای مکانهای مقدس و مساجد از این نوع تشک استفاده می شود که همواره در تعدادی از کشورها این سبک از جایگاه بالایی برخوردار است
4. از دیگر سبک های معماری ، سبک قرون وسطی می باشد که جا مانده از قرون وسطا در اروپا می باشد که دارای شیوه و سبک خاصی برای خود بودند و همواره از این سبک برای کاخ ها ها استفاده می کنند و دارای زیبایی های بی نظیری است .
تمام سبک ها به اینجا ختم نمی شود و بسیار سبک های متعددی در رشته ی معماری وجود دارد که هر یک دارای جلوه های ویژه و زیبایی های خاص خودش است .

اما کشور آمریکا با داشتن دانشگاه و موسسات عالی در رشته ی مهندسی مکانیک توانسته است طرفداران زیادی را حذب خود کند و تمام موسسات و دانشگاه ها در این کشور آماده ی خوش آمدگویی به دانشجویان غیربومی هستند و سالانه تعداد زیادی از دانشجویان غیر بومی از دانشگاه های کشور آمریکا فارغ التحصیل می شوند .

البته قابل ذکر است که کشور آمریکا دارای 20 دانشگاه برتر در رشته ی مهندسی معماری می باشد که 10 دانشگاه متعلق به مقطع کارشناسی دارد و 10 دانشگاه دیگر نیز به مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر تعلق می گیرد .
دانشگاه ها و موسسات عالی مقطع کارشناسی عبارتند از :

Rice University ، California Polytechnic State University ، Cornell University ، University Syracuse ، Virginia Polytechnic institute and State University ، University of Texas at Austin ، Rhode island School of Design ، University of southern California

دانشگاه ها و موسسات عالی مقطع کارشناسی ارشد عبارتند از :
Cornell University ، yale University ، colmbia University ، Harvard University ، Rice University ، University of Michigan ، University of Virginia ، University of California

البته تمام دانشگاه های کشور امریکا در زمینه ی معماری به این میزان نمی باشد و دارای تعداد بسیاری دانشگاه است ، منتها دانشگاه های ذکر شده از برترین دانشگاه های شناخته شده اند . لذا برای اطلاعات بیشتر می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت با مشاوران ارشد موسسه آریاناپارس در ارتباط باشید و راهنمایی هایی در جهت موفقیت و انتخابی بهنتر داشته باشید مشاوران ارشد موسسه آریاناپارس همواره در تلاش هستند تا راهنمایی های کارآمد برای افراد متقاضی هستند.

0/5 ( 0 نظر )
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *