رشته ی مهندسی کشاورزی در آمریکا

رشته ی مهندسی کشاورزی یکی از قدیمی ترین و گسترده ترین رشته های موجود دانشگاهی است و گرایش های متفاوتی را پوشش می دهد که عبارتند از ماشین آلات کشاورزی ، مهندسی دام ، مهندسی غلات ، مدیریت مواد زاید ، مهندسی خاک ، مهندسی مواد غذایی .

بسیاری از افراد جهت مهاجرت به خارج از کشور از طریق رشته ی مهندسی کشاورزی اقدام می کنند و برای گرفتن بورسیه تحصیلی فرد متقاضی باید دارای رزومه بسیار قوی و مرتبط باشد البته قابل ذکر است که فرد متقاضی پس از به پایان رساندن تحصیلات خود می توانند نسبت به اخذ تابعیت و یا شهروندی اقدام کنند .

از رشته های مرتبط با رشته ی مهندسی کشاورزی می توان به مهندسی مکانیک و زیست شناسی اشاره داشت . رشته ی مهندسی مکانیک با گرایش ماشین های کشاورزی در رشته ی زیست شناسی با سایر گرایش های نام برده شده ی رشته ی مهندسی کشاورزی مرتبط است در کل رشته ی معماری تمرکزی به مطالعه نظری و کاربردی طراحی ساختمان و سازه ها می باشد . میزان زمان لازم برای فارغ التحصیل شدن در دوره های کارشناسی ارشد به مدت ۲ سال تمام وقت و کارشناسی ۴ سال تمام وقت است .

بازار کار رشته ی مهندسی کشاورزی روز به روز در حال پیشرفت است و افراد متقاضی می توانند در زمینه های طراحی اجرای ماشین های کشاورزی _ طراحی عملیات پروسس مواد غذایی و طراحی ساختارهای پروسس و انبار غلات . فعالیت داشته باشند مهندسین کشاورزی دارای ارتباط بسیار نزدیکی با مهندسین محیط ، بیولوژیستی مهندسین صنایع غذایی و مهندسین مکانیک دارند .

کشور آمریکا با دارا بودن دانشگاه های متعددی در زمینه ی مهندسی کشاورزی و رشته ی مربوط به آن توانسته است دانشجویان بسیاری را جذب خود کند . البته قابل ذکر است میزان هزینه های تحصیل برای دانشجویان بومی و متقاضیان غیر بومی متفاوت است و افراد غیر بومی باید هزینه بیشتری را بپردازند . چند دانشگاه برتر در این کشور عبارتند از :

University of keutchy

میزان هزینه تحصیل در این دانشگاه بالغ بر ۸۴۲/۱۴ $ می باشد و متقاضیان باید ۳۵۰ ساعت را به عنوان کارورزی در طول تابستان و پاییز بگذرانند . دانشگاه keutchy امکانات مناسبی را به دانشجویان خود ارائه می دهد و این امر باعث جذب دانشجویان بسیاری می شود .

Michigan state university

میزان هزینه ی تحصیل در دانشگاه Michigan حدود بر ۷۹۱/۱۴ $ می باشد تمام زیر شاخه های رشته ی مهندسی کشاورزی در این دانشگاه تدریس می شود و متقاضیان می توانند در رشته ی مد نظر خود ادامه به تحصیل دهند .

University of florida

از دیگر دانشگاه های برتر در کشور آمریکا دانشگاه florida می باشد . میزان هزینه ی تحصیل در این دانشگاه مبلغی بالغ بر ۷۸۶/۱۴ $ است . اما این دانشگاه برخلاف اکثریت دانشگاه ها تمام زیر شاخه های رشته ی مهندسی کشاورزی را ندارد و این موضوع کمی شرایط تحصیل را نامساعد کرده است و همه ی افراد نمی توانند ادامه تحصیل را در این دانشگاه داشته باشند .

University of California santcruz

از دانشگاه های پر طرفدار در کشور آمریکا می باشد و متقاضیان زیادی را جذب خود کرده است میزان هزینه ی تحصیل در این دانشگاه بالغ بر ۷۵۹/۱۴ $ می باشد . دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در این دانشگاه شرایط کاری بهتری دارند .

University of Idaho

از دیگر دانشگاه ها در مسکو Idaho می باشد که طرفداران بسیاری را توانسته است جذب خود کند هزینه ی تحصیل در این دانشگاه ۴۴۵/۱۴ $ می باشد بصورت تقریبی اکثریت گرایش های رشته ی مهندسی کشاورزی در دانشگاه Idaho تدریس می شود و شرایط مناسب تری را برای دانشجویان فراهم آورده است .

تمام دانشگاه های کشور آمریکا در رشته ی مهندسی کشاورزی یه اینجا ختم نمی شود بلکه دانشگاه های بنامی مانند :
North carolina state university ، university of Georgia the university of Montana ، purdue university ، university of Wisconsin ، university of Wyoming و ….

اکثریت دانشگاه های نام برده شده دارای شرایط یکسانی هستند ، و تنها از لحاظ هزینه ی تحصیلی با یکدیگر تفاوت دارند لذا افرادی که نیازمند به کسب اطلاعات بیشتری در زمینه ی مهاجرتی هستند می توانند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت با مشاورین ارشد موسسه آریاناپارس در ارتباط باشند و مشاوره هایی در جهت انتخابی بهتر داشته باشند .

5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمریکا آمریکا آمریکا آمریکا آمریکا

شبکه های اجتماعی

arrow up