شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

روش های جستجوی کار

روش های جستجوی کار

دانشجویان در حال تحصیل و یا فارغ التحصیلان پس از اتمام تحصیل بدنبال روش های جستجوی کار می باشند تا ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار تبدیل کنند تا بواسطه قوانین مهاجرتی شرایط اخذ اقامت هموارتر شود.

خوشبختانه گزینه های زیادی پیش روی دانشجویان می باشد تا شانس خود را برای جستجوی کار افزایش دهند که با مطالعه این مطلب که توسط مشاورین مؤسسه آریاناپارس تهیه شده است از آن بهره مند شوند.

۱-ثبت نام در آژانس محلی

متناسب با موقعیت مکانی خود برای تحصیل، آژانس هایی وجود دارند که داوطلبان جستجوی کار می توانند رزومه های خود را برای آنها ارسال کرده و در لیست انتظار قرار گیرند.

وظیفه اصلی این آژانس رابط میان کارفرمایان و متقاضیان جستجوی کار است. بدین صورت کارفرمایان برای استخدام نیروهای کار بصورت مستقیم درخواستی را ارسال نمی کنند، زیرا این عمل زمان بر و هزینه تراش است. از همین رو موقعیت های شغلی خود را به آژانس های محلی اعلام می کنند.

۲-پرس و جو کردن

یکی از روش های جستجوی کار سنتی، پرس و جو کردن می باشد که می تواند تأثیر بسزایی در آینده شغلی افراد داشته باشد، پرس و جو کردن است. این روش برای محل های کوچک که از فضای شهری مقداری به دور است بسیار راهبردی می باشد. متقاضیان می توانند به کافه ها، اماکن تفریحی و … رزومه خود را اعلام کنند تا در صورت پیدا شدن کار مرتبط با آنها تماس حاصل کنند و از موقعیت پیش آمده مطلع کنند.

۳-صحبت با مشاوره حرفه ای

دانشگاه شما احتمالاً دارای یک مرکز حرفه ای است که می تواند به شما در مورد اینکه با توجه به مدرک تحصیلی خود چه رزومه ای یا cv را ارائه کنید کمک می کند تا شانس شما را افزایش دهد. مشاوران حرفه ای با توجه به مطلع بودن از شرایط کار و فرصت های شغلی بهترین روش ها را به شما توصیه می کنند.

دانشجویان می توانند از مشاورین حرفه ای دانشگاه بهره مند شوند و متقاضیان دیگر از مشاوران شغلی که بصورت مجزا مشغول فعالیت هستند می توانند کمک بگیرند.

۴-شبکه های اجتماعی

یکی از روش های جستجوی کار ، شبکه های اجتماعی می باشد. شبکه اجتماعی Linked In یک ابزار بسیار مفید برای جستجوی شغل است. شما را قادر می سازد تا مهارت های خود را به کارفرمایان بالقوه تبلیغ کنید و به شما امکان می دهد تمام مهارت های خود، تجربه کاری و تحصیلات را در یک مکان، مانند یک cv دیجیتال نشان دهید.

دو راه در برنامه Linked In وجود دارد، اولاً استخدام کنندگان یا کارفرمایان اغلب مشاغل خود را به سایت ارسال می کنند، این نکته بدین معناست که می توانید ببینید که چه کارهایی را برخی از کارفرمایان ارائه می دهند و با آنها ارتباط برقرار می کنند.

روش دیگر بدین صورت است که شما می توانید برای سایت های شغلی جستجو کنید، فیلترینگ با عنوان و مکان برای محدود کردن جستجوی خود برای کمک گرفتن به یافتن یک فرصت شغلی مناسب بهره مند شوید. شما می توانید در شبکه های اجتماعی همچون فیسبوک، اینستاگرام و … بدنبال شغل مناسب باشید.

۵-دوره های حرفه ای یا کارآموزی

دانشجویان و یا همراهان دانشجو که در کشور مقصد، در حال جستجوی کار می باشند، می توانند در دوره های حرفه ای کوتاه مدتی که برگزار می شود، بهره مند شوند. دوره های کارآفرینی بسیار سودمند می باشد بصورتیکه با توجه به مهارت های لازمه برای ورود به بازار کار، برای شما زمان گذاشته می شود.

لازم به ذکر است که همراهان برای شرکت در دوره های حرفه ای نیازمند تسلط به زبان انگلیسی می باشند، اگر شما مدرک زبان انگلیسی یا آشنایی به این زبان را ندارید، نگران نباشید، مؤسسه زبان آریاناپارس ارائه دهنده دوره های کوتاه مدت زبان انگلیسی که در کمترین زمان ممکن بهترین نتایج را به شما تضمین می کند.

۶-جستجوی آنلاین

این روش جستجوی کار بسیار مشخص و آشکار است که تمامی متقاضیان کار از این روش استفاده می کنند. جستجوی ساده گوگل یک راه بسیار مؤثر برای جستجوی کار در بازار امروز است، با تایپ کردن عنوان و مکان دلخواه خود، شما را به تمام وب سایت های استخدام، مشخصات شغلی و آگهی های شرکت که متناسب با توصیف شما هستند، هدایت می کند.

این روش یکی از برترین روش های عنوان شده است که در نهایت به شغل مورد پسند خود می رسید. مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد.

مؤسسه آریاناپارس با بکارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

اخذ نمایندگی از بسیاری دانشگاه ها و مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار این مؤسسه بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *