شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

زبان شناسی در آلمان

شرایط تحصیل زبان شناسی در آلمان

فارغ تحصیلان زبان شناسی در آلمان به عنوان متخصص در بخش تبلیغات و در همکاری های بین المللی و یا بهینه سازی موتورهای جستجو مورد تقاضا هستند. در یک بازار کار جهانی مبتنی بر دانش، مهارت های آنها به طور فزاینده ای مهم می باشد. مهم است بدانید که در دانشگاه های آلمان، شما باید ابتکار خود را در علوم انسانی در دست بگیرید. اصطلاح علوم انسانی برنامه های زبان شناسی و مطالعات فرهنگی را پوشش می دهد.

حدود ۲۷۵۰ دوره انسانی در دانشگاه های آلمان در دسترس هستند و  دانشجویان بین المللی می توانند برای شرکت در این دوره ها اقدام نماید. در همه برنامه های علوم انسانی این نکته مشترک می باشد که با تولید فرهنگ انسانی با توجه به زبان، ادبیات، فلسفه و تاریخ، مقابله می کنند. تمایز اولیه میان زبان شناسی عمومی و کاربردی یا زبانهای فردی مانند انگلیسی است.

گروه علوم انسانی شامل زمینه های زیر می باشد :

  • علم کتابخانه
  • انسان شناسی
  • روزنامه نگاری و تاریخ
  • همچنین آموزش زبان، از جمله آلمانی به عنوان زبان خارجی

بررسی رشته زبان شناسی در آلمان

دوره علوم انسانی در آلمان دارای ساختار بازتر از دیگر کشورها است. شما دارای آزادی زیادی برای انتخاب و ترکیب محتوای یادگیری و دوره های زبان شناسی و مطالعات فرهنگی در کشور آلمان می باشید. شما زمان زیادی را صرف کار در کتابخانه یا گروه های مطالعه و آماده سازی مستقل سمینارها و مقالات پژوهشی می کنید. این امر نیاز به انضباط دارد و اغلب دانشجویان سال اول، برای استفاده از این مطالب، زمان زیادی را از دست می دهند که این امر طبیعی می باشد. در حوزه زبان شناسی و مطالعات فرهنگی، حدود ۱۲۰ دوره درسی ارائه می شود. این بدان معنی است که شما می توانید در دو سطح بین المللی در دانشگاه های آلمان تحصیل کنید.

طیف وسیعی از دوره زبان شناسی در آلمان

دوره های زبان شناسی در کشور آلمان در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می شود. از همین رو دانشجویان بین المللی می توانند با فراهم کردن شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش از برترین دانشگاه های آلمان اقدام نمایند. بصورت معمول دانشجویان برای تحصیل در رشته زبان شناسی باید مدرک زبان های انگلیسی و آلمانی را ارائه دهند.

موسسه زبان انگلیسی آریاناپارس با در اختیار داشتن ویژگی های منحصر به فرد، شما را تا کسب نمره مطلوب در آیلتس همراهی می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین سطح رایگان با مشاوران مجرب موسسه زبان انگلیسی آریاناپارس در غرب تهران تماس حاصل نمایید.

موضوعات بین رشته ای که بخشی از علوم انسانی دیجیتالی هستند، مانند زبان شناسی کامپیوتری، به طور فزاینده ای محبوب می باشد. در ارتباط بین زبان شناسی و علوم رایانه، به عنوان بخشی از دوره، بررسی می کنید که چگونه متون و اطلاعات زبان شناسی را می توان با استفاده از الگوریتم ها پردازش کرد.

چشم انداز فرصت های شغلی

در کشور آلمان، تقریبا نیمی از فارغ تحصیلان در حال حاضر در زمینه هایی با روابط مستقیم با علوم انسانی، مانند صنعت تولید، تجارت و یا مراقبت های بهداشتی و به طور فزاینده ای در فناوری اطلاعات نیز کار می کنند. فقط چند شغل به صراحت به زبان شناسان و دانش‌پژوه فرهنگی اشاره می کنند که جستجو را برای کار پیدا کردن دانشجویان آسان نمی کند. بنابراین در این مناطق، بسیار مهم است که شما در طول تحصیلات خود را در اسرع وقت خود را کشف کرده و از لحاظ محتوای درس تخصص پیدا کنید.

داشتن یک نمایه واضح و تجربه عملی اولیه، شما را قادر می سازد هنگامی که به دنبال یک شغل هستید، احساس خوبی داشته باشید. چندین بار تلاش کنید و بسیاری از دانشگاهها مدل هایی را ارائه می دهند که مدارک کلیدی و مهارت های عملی را تقویت می کنند.

مشاغل مرتبط

دانشجویان و یا فارغ تحصیلان رشته زبان شناسی می توانند در صورت اخذ مدرک تحصیلی خود در مشاغل مرتبط با زبان شناسی که به آنها اشاره می کنیم، اقدام کرده و کسب درآمد کنند. مدرک زبان شناسی یک مدرک فوق‌العاده همه جانبه برای فارغ التحصیل شدن است، به صورتی که تعداد زیادی از گزینه های حرفه ای در دسترس شما وجود دارد. چند مورد از مشاغل مورد علاقه و پرطرفدار فارغ تحصیلان زبان شناسی در آلمان به شرح زیر می باشد:

  • زبان شناسی محاسباتی در صنعت فناوری

شما نیاز دارید که یک مدرک زبان شناسی در مقطع کارشناسی و مدرک کارشناسی ارشد در زمینه زبان شناسی محاسباتی یا رشته های مرتبط داشته باشید. تخصص مورد نظر ترکیبی از محاسبات و مدل سازی قانون مبتنی بر زبان طبیعی و محاسباتی است که در زمینه هایی همچون هوش مصنوعی، ترجمه ماشین، پردازش سند و زبان های کامپیوتر کاربرد دارد.

  • استاد زبان شناسی

برای ورود به حرفه  استاد زبان شناسی، شما باید مدرک کارشناسی ارشد و یا دکترای این رشته را داشته باشید. لازم بذکر است در بعضی موارد نیز یک گواهینامه حرفه ای تدریس را هم نیاز دارید.بصورت معمول اساتید زبان شناسی می توانند برای تدریس در بخش های مختلف دانشگاه مانند زبان شناسی، فلسفه، روان شناسی، علوم انسانی علوم ارتباطات یا انسان شناسی استفاده کنند.

  • مترجم

از یک مترجم انتظار میرود که روزانه ۲ تا ۳ هزار کلمه را ترجمه کند. روز معمولی یک مترجم شامل ارتباط با مشتریان، بررسی لغت های تخصصی و استفاده از کتاب های مرجع برای پیدا کردن ترجمه دقیق برای اصطلاحات صنعتی خواهد بود. به صورت معمول انتظار می رود که در بخش هایی همچون تجارت، تحصیل، قانون و سازمان های بین المللی مشغول به کار شوند.

برای ورود به بازار کار در زمینه مترجمی، درجه و دانش کامل دو زبان علاوه بر تسلط به زبان مادری انتظار می رود. مدرک کارشناسی ارشد در ترجمه و یا رشته های مرتبط از نیازمندی های حداقل مدرک برای شروع فعالیت متقاضیان می باشد. حقوق و دستمزد برای مترجمان بر مبنای تعداد کلمات، درجه تخصص و توافقاتی که با کارفرما شده است، متفاوت می باشد.

  • آموزش زبان خارجی

متقاضیان کار در زمینه آموزش، نیاز به یک مدرک لیسانس و تسلط کافی در این حوزه می باشند. افراد می توانند بعنوان یک معلم زبان خارجی در بخش های مختلف از جمله آموزش به والدین دانش آموزان، کلاس برای کودکان مشغول به کار شوند. برای ورود به این حرفه نیاز به یک مدرک کارشناسی ارشد زبان شناسی در آلمان یا روزنامه نگاری می باشید که باید در زمینه های مثل Word، Adobe، Photoshop تخصص داشته باشید.

از آنجا که مهمترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کار گیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *