زندگی در سوئد- زندگی در سوئد دارای شرایط اقتصادی، فرهنگی و…. متفاوتی است که می خواهیم در این مقاله به بررسی آنها بپردازیم. افراد زیادی از سراسر جهان هرساله با اهداف مهاجرت سرمایه گذاری، مهاجرت پزشکان، مهاجرت تحصیلی و…..وارد این کشور می شوند

زندگی در کشور زیبای سوئد یکی از هدف های مهم برخی از افراد در سراسر جهان است. پایتخت کشور  سوئد شهر استکهلم است. هزینه‌ها در کشور سوئد بالا هست و  افراد برای زندگی کردن و کار و تحصیل در این کشور، بایستی از تمکن مالی خوب، رزومه بالا و زبان برخوردار باشند تا بتوانند در این کشور زندگی بهتری داشته باشند یا بتوانند به راحتی  شغلی پیداکنند و در آن فعالیت کنند و درآمدزایی داشته باشند.  

سوئد کشوری است که مردمانش بسیار متواضع و مودب و تحصیل‌کرده هستند. مردم این کشور از دروغ بدشان می‌آید و بیشتر  به جای اینکه گوینده باشند شنونده هستند و ازدواج‌ های آنها معمولا با خودشان است. مردم سوئد آدم های سردی هستند و در سکوت زندگی ‌می‌کنند و  زیاد حرف نمی زنند. مردم این کشور آرام هستند و سرشان به زندگی خودشان گرم هست.

اما اگر با کسی دوست شوند و  شخص با انها صادقانه برخورد کند، آنها همیشه در کنار شخص می مانند  حمایتش می‌کنند. 

در زمستان مردمان کشور سوئد عید سنت لویزا برگزار می‌کنند که این جشن در ۱۳ ماه دسامبر برگزار می شود. این شب طولانی ترین شب است و معادل با شب یلدا در ایران می باشد. مردم در این روز از لباس های سفید رنگ استفاده می کنند. این کشور از لحاظ تفریح و گردشگری بسیار عالی است.

این کشور خدمات درمانی بالایی دارد و دولت سوئد برای شهروندان سوبسید درمانی ارائه می‌دهد. بنابراین شهروندان هزینه کمتری پرداخت می‎‌کنند. دانشجویان طبق کلاس بیمه‌ای که برایشان مشخص شده است، از این خدمات بهره ‌می‌برند. به عنوان مثال، کلاس a عموما همه موارد را پوشش می دهد و کامل‌ترین نوع، برای دانشجویان است و کلاس‌های b و c از دیگر انواع هستند.

اگر مهاجر هستید و زبان سوئدی را کامل یاد نگرفته‌اید، صحبت به زبان انگلیسی در این کشور بهتر ااست؛ زیرا پناهندگان زیادی به این کشور رفته‌اند و سعی کرده‌اند که به زبان سوئدی صحبتمی‌کنند.  

هزینه زندگی در کشور سوئد


 هزینه‌ای که شخص بایستی برای هزینه هایی مانند هزینه برق، گرمایش، سرمایش آب و زباله پرداخت نماید اگر آپارتمان ۸۵ متر باشد تقریبا ۶۲٫۳۴ یورو است.
 یک دقیقه صحبت کردن با تلفن در کشور شوئد در صورتی که در وضعیت عدم تخفیف قرار بگیرد ۰٫۰۸ یورو است.
 اینترنت برای هر ۶۰ مگابایت در کشور سوئد ۲۷٫۷۳ یورو اعلام گردیده است.
 شخص برای باشگاه بدنسازی برای یک ماه بایستی ۳۲٫۲۵ یورو هزینه نماید.
 اجاره زمین تنیس در کشور سوئد ۱ ساعت در آخر هفته تقریبا ۱۲٫۱۵ یورو اعلام شده است.
 خرید لباس تابستانی در فروشگاه زنجیره‌ای در کشور شوئد تقریبا ۳۴٫۱۰ یورو و خرید یک جفت کفش نایک ۸۵٫۵۵ یورو است.

در صورتی که شخص بخواهد در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کند بایستی سعی کند خرید محصولات خوراکی را به زمان‌های معینی در ماه اختصاص بدهد تا از طرح‌های تخفیفی استفاده نماید.

هزینه های زندگی در سوئد


 کارهای ممنوع در  کشور سوئد

در کشور سوئد آسیب رساندن به اموال عمومی جریمه بالایی دارد حتی اگر یک سطل آشغال ساده باشد. پش بهتر است زمانی که  شخص در شهر قدم می‌زند حواسش را جمع کند.
 مردم در کشور سوئد علاقه زیادی به قهوه دارند ولی اگر برای مهمان بیشتر از سه بار قهوه حاضر کنند معنی خوبی ندارد و معمولا نباید این اتفاق بیفتد.
 در کشور سوئد افراد اجازه ندارند صف را به هم بزنند. برای مثال  مردم وقتی وارد بانک می‌شوند اگر بانک خلوت باشد باز هم نیاز دارند که نوبت دریافت نمایند. اگر بدون نوبت به باجه مراجعه کند با احترام کامل ضایع خواهند شد.

دین در سوئد

کشورسوئد کشوری است که پذیرای بیشتر مذهب‌ها است. از طرف دیگر در لیست کشورهای غیر مذهبی قرار دارد ولی به حقوق همه مردم احترام می‌گذارد. مردم این کشور غالبا دینشان مسیحی پروتستان لوتری هستند و کلیسای لوتران یک کلیسای رسمی در این کشور به حساب می آید. در این کلیسا کاتولیک و انواع مسیحیت وجود دارد.

دین اسلام یکی از بزرگترین مذهب‌ها در کشور سوئد به حساب می آید و بعد از آن یهودیت و بوداییت است. از اعیاد مذهبی در کشور سوئد عید پاک و کریسمس است. در کشور سوئد  افراد می‌توانند با حجاب یا بی‌حجاب باشند و  افراد حق مداخله در پوشش همدیگر را ندارند. این کشور اصلا اهل تمسخر نیستند

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با دفتر مرکزی

تلفن دفتر مرکزی

کانال تلگرام

صفحه اینستاگرام

تماس در واتساپ

#