شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

سخت ترین کشورها در اخذ گواهینامه

سخت ترین کشورها در اخذ گواهینامه

اکثر مردم جهان بر این باورند که آزمون رانندگی کشورشان بسیار دشوار و پر دردسر است از همین روی برخی از سخت ترین کشورها در اخذ گواهینامه را در این مقاله معرفی خواهیم کرد.

معمولاً دریافت گواهینامه رانندگی فرآیندی ترکیبی است. اصولاً در تمام کشورهای دنیا ترتیب اخذ گواهینامه به این صورت است که فرد ابتدا می بایست از قوانین جاده مطلع شود.

پس از گذراندن کلاس و دوره های رانندگی افراد باید در آزمون رانندگی شرکت کنند و پس از قبولی در آزمون گواهینامه خود را دریافت کنید. در برخی از کشورها این روال کاری بسیار پیچیده تر است و سخت‌گیری‌های خاصی در زمینه اخذ گواهینامه رانندگی دارند.

در برخی از این کشورها مراحل اخذ گواهینامه ممکن است ماه ها و یا سال ها طول بکشد در این مقاله ما به برخی از سخت ترین کشورها در اخذ گواهینامه اشاره می‌کنیم.

۱-فنلاند

فنلاند کشوری است که از لحاظ ایمنی جاده ها در سطح بسیار بالایی قرار دارد و رانندگان فنلاندی جز قانونمند ترین رانندگان به شمار می‌روند. فنلاند به دلیل قرارگیری در منطقه ای که دارای آب و هوای سردی است و اغلب سرما و یخبندان دارد جزو سخت ترین کشورها در اخذ گواهینامه به شمار می‌رود.

ساکنین فنلاند باید ۱۸ ساعت کلاس آموزش رانندگی عملی بگذرانند. این کلاس های آموزشی شامل تمرین رانندگی در جاده های لغزنده نیز می شود.

فنلاندی ها می بایست ٢٠ ساعت دوره تئوری گذرانده و پس از پذیرفته شدن در آزمون ٣٠ ساعت در آزمون عملی شرکت کند و پس از قبولی در آزمون عملی به آنها گواهینامه اولیه داده می شود.

گواهینامه اولیه دارای اعتبار ۲ ساله است در طول این دوسال راننده نباید بیشتر از دو تخلف داشته باشد. پس از این دوره و پشت سر گذاشتن دوره های تئوری و عملی مجدد افراد باید برای آزمون نهایی آماده شوند.

اگر اشخاص آزمون نهایی را قبول شوند می توانند گواهینامه کامل را بگیرند. اخذ گواهینامه کامل در کمتر از دو سال امکان پذیر نمی باشد.

٢-استرالیا

استرالیا به دلیل ساختار خیابان ها و میدان های زیاد، عبور و مرور وسایل نقلیه به راحتی صورت می گیرد. در ایالات مختلف استرالیا سن مورد نیاز برای اخذ گواهینامه متفاوت است.

به عنوان مثال در ایالت ویکتوریا ۱۸ سال، در ایالت شمالی ۱۶ سال و ۶ ماه و در برخی ایالات دیگر ۱۷ سال می باشد ولی در اغلب ایالات افراد می‌توانند به عنوان راننده در حال تعلیم رانندگی خود را آغاز کنند. در کشور استرالیا ابتدا تست بینایی انجام می‌ شود. اگر شخصی دارای بیماری خاصی باشد و دارو مصرف می کند می بایست در این مرحله آزمایش پزشکی انجام دهد.

در مرحله بعد فرد دوره های تئوری را می گذراند فرد پس از قبولی در آزمون تئوری، ۲۵ ساعت آموزش عملی اولیه که شامل مهارت های رانندگی است را می گذراند. پس از سپری کردن آزمون و قبولی می بایست دوره عملی دوم که شامل ۲۵ ساعت آموزش عملی و یادگیری مهارت های عملی پیشرفته تر و گسترده تر است را پشت سر گذارد.

پس از قبولی در آزمون عملی دوم فرد باید در حضور ناظر حدود ۵۰ ساعت رانندگی کند. بعد از این مرحله شما اجازه شرکت در آزمون ادراک را خواهید داشت. بعد از قبولی در آزمون ادراک به افراد پلاک p قرمز داده می‌شود.

پلاک p قرمز نشان می‌دهد که افراد اجازه موقت رانندگی دارند پس از ۶ ماه رانندگی به افراد پلاک p سبز اعطا می‌شود این گونه که از طی مراحل و بررسی ها پیداست، استرالیا نیز جزو سخت ترین کشورها در اخذ گواهینامه است.

٣-کانادا( اونتاریو )

در اونتاریو فرد باید سیستم یکپارچه صدور گواهینامه با نام Graduated licensing program را که با سه آزمون همراه است را پشت سر بگذارد. پس از گذراندن هر یک از این دوره ها قسمتی از محدودیت رانندگی از بین خواهد رفت. در مرحله نخست آزمون تئوری درباره قوانین رانندگی در اونتاریو را می بایست پشت سر بگذارید تا گواهینامه G1 را اخذ کنید.

با داشتن گواهینامه G1 شما مجاز به یادگیری مراحل عملی و تجربه کار با وسیله نقلیه را خواهید داشت. پس از ۸ الی ۱۲ ماه فرد میتواند در آزمون عملی شرکت کرده و پس از قبولی گواهینامه G2 خود را بگیرد. پس از اخذ گواهینامهG2 فرد می بایست در آزمون عملی دیگری شرکت کند و پس از قبولی در آن آزمون گواهینامه کامل خود را بگیرد.

این مرحله بسیار دشوار تر و پیچیده تر است و مهارت های پیشرفته تری را در رانندگی مورد تایید قرار می‌دهد. این مرحله پایانی محسوب شده و پس از آن فرد هیچ گونه محدودیتی برای رانندگی در اونتاریو را نخواهد داشت.

۴-نیوزیلند

یکی دیگر از سخت ترین کشورها در اخذ گواهینامه کشور نیوزیلند می باشد. کشور نیوزیلند نیز ۳ مرحله برای دریافت گواهینامه وجود دارد. در مرحله اول پس از انجام تست بینایی فرد می‌تواند در دوره‌های تئوری شرکت کرده و پس از موفقیت در آزمون تئوری فرد می‌تواند گواهینامه فرد نوآموز را دریافت کند.

شش ماه بعد از این مرحله و سپری کردن دوره های عملی به دست آوردن تجربیات رانندگی در آزمون عملی شرکت کرده و بعد از قبولی در آزمون های عملی فرد مجاز است در ساعات بین ۵ صبح تا ۱۰ شب با اتومبیلی بدون سرنشین رانندگی کنند.

البته برای افراد زیر ۲۵ سال استثنایی وجود دارد و آن ها می بایست ۱۸ ماه با گواهینامه یادگیرنده رانندگی کنند.

۵-سوئد

از دیگر کشورهای که در لیست سخت ترین کشورها در اخذ گواهینامه می توان به آن اشاره نمود کشور سوئد می باشد. برای اخذ گواهینامه در سوئد می‌بایست مراحل زیر را حتما در نظر بگیرید: مرحله اول شامل تست بینایی سنجی است و همچنین دوره ها و کلاس های مربوط به تاثیر مواد مخدر در این مرحله آموزش داده می شود.

مرحله بعدی مربوط به آزمون در جاده لغزنده است. افراد می‌بایست بتوانند در جاده لغزنده با سرعت بالای ۱۰۰ کیلومتر رانندگی کرده و توان کنترل ماشین را داشته باشند.

مرحله سوم آزمون تئوری است که پس از پاسخگویی به سوالات و پذیرفته شدن در آزمون مربوطه فرد وارد مرحله نهایی می شود. در مرحله پایانی فرد باید در آزمون عملی شرکت کرده و مهارت های رانندگی و صلاحیت ها و توانایی های خود را اثبات کند.

بعد از با موفقیت سپری کردن این مراحل فرد می تواند گواهینامه موقت خود را اخذ کند. پس از بررسی کشورها می‌توان با روند دریافت گواهینامه در این کشورها آشنا شد.

0/5 ( 0 نظر )
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *