شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

سرمایه گذاری در استرالیا

شرایط سرمایه گذاری در استرالیا

با توجه به اینکه کشور استرالیا یکی از برترین کشورهای دنیا محسوب می شود، گزینه مناسبی جهت سرمایه گذاری به حساب می آید. سرمایه گذاری در استرالیا دارای شرایطی خاص می باشد و هر فرد متقاضی می بایست که این شرایط را داشته باشد تا بتواند ویزا سرمایه گذاری استرالیا را اخذ نماید. از دیگر روش های مهاجرت به استرالیا می توان به کار در استرالیا، تحصیل در استرالیا اشاره کرد.

 

دولت استرالیا از سرمایه گذاری خارجی استقبال می کند. استرالیا به عنوان یک سازمان ارتقاء سرمایه گذاری، برای اطلاع رسانی به سرمایه گذاران در مورد فرصت های رشد در پنج ناحیه ای که نقاط قوت این کشور را به نمایش می گذارند، آن ها را عنوان کرده است:

 • کشاورزی و غذا
 • زیربنای عمده
 • زیرساخت های گردشگری
 • منابع و انرژی
 • تولید پیشرفته، خدمات و فن آوری

کشاورزی و غذا

استرالیا با توجه به تقاضای جهانی غذا در حال رشد است، به طور ایده آل برای تبدیل شدن به یک تامین کننده مواد غذایی برتر و یک شریک طولانی مدت در امنیت غذایی مناسب است. استرالیا برای کمک به توسعه بخش کشاورزی و بخش مواد غذایی و به حداکثر رساندن فرصت های رشد، علاقمند به جذب سرمایه گذاری در نوآوری، تولید محصولات کشاورزی و تولید مواد غذایی و فیبر و فرآوری مواد غذایی پیشرفته است.

فن آوری های دیجیتال

رد کردن تقاضا برای فن آوری های دیجیتال و ایجاد فرصت های قوی در سراسر اقتصاد، از جمله در تحقیق و توسعه مشترک، زیرساخت های دیجیتال و مراکز داده، امنیت سایبری، خدمات مالی (fintech)، کسب و کار کشاورزی و غذا (agtech) منابع و انرژی، سلامت دیجیتال، حمل و نقل و تدارکات، خدمات دولتی، آموزش و پرورش و گردشگری می باشد.

زیربنای عمده

اقتصاد نوظهور استرالیا، رکود اقتصادی، افزایش جمعیت و خط لوله قابل توجه پروژه ها، شرایط ایده آل برای سرمایه گذاری در زیرساخت های عمده را فراهم می کند. دولت استرالیا به عنوان پایه ای برای رشد اقتصادی، توسعه زیرساخت را به عنوان یک اولویت تعیین کرده و نقش مهمی در ساخت دارایی های کشور، از جمله شبکه های جاده ای و راه آهن ایفا می کند. فرصت های قابل توجه برای سرمایه گذاران برای تأمین مالی، ساخت، تأسیس و اداره حمل و نقل، آب و برق و زیرساخت های اجتماعی استرالیا وجود دارد.

علم و فناوری مواد

استرالیا پیشرفت های تحقیقاتی و نوآوری در زمینه های تولید و در زمینه توسعه علوم مواد و فناوری مواد، از جمله:

 • کامپوزیت های تحقیقاتی، از جمله الیاف کربن برای هوافضا، خودرو و صنعتی
 • فلزات سبک مانند تیتانیوم، پردازش شامل تولید افزودنی
 • محصولات زیستی برای استفاده پزشکی و صنعتی، از جمله از طریق فناوری نانو
 • مواد الکترونیکی و فوتونیک مانند برای باتری و ذخیره انرژی

را داشته است. استرالیا زیرساخت های تحقیقاتی در سطح جهانی را ارائه می دهد.

علم و فناوری پزشکی

یک رهبر جهانی در فن آوری های پزشکی، استرالیا فرصت های سرمایه گذاری را از تحقیقات کشف تا مشارکت های توسعه محصول در زمینه های زیستی، دارویی، وسایل پزشکی، داروهای گرمسیری و مناطق بهداشتی دیجیتال ارائه می دهد. سرمایه گذاران می توانند از:

 • تعالی پژوهشی و فرهنگ مشترک
 • زیرساخت تحقیقاتی در سطح جهانی در دسترس است
 • رکورد موفقیت تجاری
 • یک بازار ایده آل برای آزمایش محصولات جدید
 • تجارت، سرمایه گذاری و ارتباطات فرهنگی استرالیا با منطقه آسیا و اقیانوس آرام

استرالیا یک رژیم نظارتی قوی اما قابل انعطاف دارد که از جمله حفاظت از مالکیت معنوی (IP)، آزمایشهای بالینی سریع، مشوق های مالیاتی و فرهنگ تجاری حمایتی برای تحقیق و توسعه است.

منابع و انرژی

استرالیا طیف گسترده ای از فرصت های سرمایه گذاری در منابع و بخش انرژی را با منابع فراوان و متنوعی از منابع معدنی و انرژی، صنعت تجهیزات پیشرفته، فن آوری و خدمات و نزدیکی به بازارهای رشد در آسیا ارائه می دهد.

زیرساخت های گردشگری

صنعت گردشگری استرالیا به علت نزدیکی به اقتصادهای سریع در آسیا، شگفتی های طبیعی منحصر به فرد و تجارب غذایی و شراب که یکی از بهترین در جهان است، به عنوان یک بخش رشد شناخته شده است. بخش گردشگری استرالیا به عنوان یکی از شفاف ترین بازارهای املاک و مستغلات در جهان، با رشد چشمگیری در تعداد بازدیدکنندگان و سفر، جذابیت سرمایه گذاری قوی بین المللی را به خود جلب می کند.

سرمایه گذاری در استرالیا

دولت استرالیا از سرمایه گذاری مستقیمی بهره مند است. این کمک کرده است تا اقتصاد استرالیا را بسازد و به رشد اقتصادی، نوآوری و رونق اقتصادی کمک کند. برای محافظت از منافع استرالیا در حالی که به حداکثر رساندن جریان سرمایه گذاری، برخی از خرید خارجی از سهام و دارایی های استرالیا توسط هیئت مدیره بررسی سرمایه گذاری خارجی استرالیا (FIRB) بررسی می شود. اکثر پیشنهادات سرمایه گذاری خارجی تایید شده است. پس از تصویب، سرمایه گذاران خارجی به طور کلی با سرمایه گذاران داخلی تحت قوانین استرالیا رفتار می کنند.

سطح دولت در استرالیا

استرالیا یک دموکراسی پارلمانی نمایشی با سه سطح حکومت: فدرال، ایالت و قلمرو و محلی است. این سیستم حاکمیت چندجانبه بر تعدادی از بخش ها و صنایع تاثیر می گذارد که سرمایه گذاران خارجی می توانند سرمایه گذاری کنند، از جمله منابع طبیعی، زیرساخت ها، املاک تجاری، گردشگری و تولید. سرمایه گذاران خارجی قبل از سرمایه گذاری در این بخش ها باید درک قوی از مسئولیت های هر سطح دولت داشته باشند.

تعهدات سرمایه گذار

انتظار می رود سرمایه گذاران از محیط قانونی استرالیا مطلع شوند و از تمام الزامات مربوطه برخوردار شوند. وب سایت هیئت بررسی نقدینگی خارجی، راهنمایی هایی را درباره برخی از وظایف که سرمایه گذاران خارجی باید در نظر بگیرند، راهنمایی می کند.

دریافت تصویب

پیشنهادات سرمایه گذاری خارجی در استرالیا باید به هیئت مدیره بررسی سرمایه گذاری خارجی استرالیا (FIRB) ارسال شود. FIRB اطلاعاتی را که باید در پیشنهاد سرمایه گذاری در نظر گرفته شود، به همراه جزئیات در مورد چگونگی اعمال در بیانیه سیاست ارائه می دهد.

راه اندازی کسب و کار در استرالیا

در صورت تصمیم به چگونگی ورود به بازار استرالیا یا ایجاد یک کسب و کار در استرالیا، تعدادی از ملاحظات مهم برای سرمایه گذاران وجود دارد.

 • سرمایه گذاران معمولا باید بین ایجاد یک شرکت جدید، ثبت نام به عنوان یک شرکت خارجی یا خرید یک شرکت موجود انتخاب کنند.
 • در صورت ایجاد یک کسب و کار جدید، انواع ساختارهای تجاری در دسترس هستند. بنگاه ها ممکن است نیاز به ایجاد هویت خود را از طریق علامت تجاری، آنلاین و یا حضور فیزیکی داشته باشند.
 • دولت استرالیا اطلاعات متنوعی را به صورت آنلاین ارائه می دهد تا سرمایه گذاران بتوانند انتخاب های مناسب را برای ماهیت کسب و کار خود انتخاب کنند.

ایجاد یک شرکت استرالیا

 • سرمایه گذاران بین المللی علاقه مند به ورود به بازار استرالیا ممکن است مایل به ایجاد یک شرکت جدید استرالیا که همچنین به عنوان یک شرکت استرالیا عمل می کند.
 • شرکت های استرالیا دارای شرکت هایی هستند که دارای اشخاص حقوقی مجزا هستند.
 • شرکت های استرالیا باید در کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) ثبت نام کنند.

ثبت نام به عنوان یک شرکت خارجی

اشخاص خارجی ممکن است بخواهند در استرالیا به عنوان یک شرکت خارجی فعالیت کنند. کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) ضوابطی را تعریف می کند که شرکت های خارجی را در استرالیا تعریف می کند. همانند شرکت های استرالیا، شرکت های خارجی باید با ASIC ثبت نام کنند. ASIC همچنین مسئول نظارت مستمر شرکت های خارجی است.

سرمایه گذاری در استرالیا

دریافت یک شرکت استرالیایی

شرکت های استرالیا توسط کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) تنظیم می شوند. ASIC یک ثبت نام از اسناد نظارتی و راهنمایی مربوط به شرکتی را ثبت می کند. پیشنهادات سرمایه گذاران خارجی برای به دست آوردن شرکت های استرالیا ممکن است نیاز به ارائه یک پیشنهاد رسمی داشته باشد. این موضوع برای تصویب هیئت مدیره ارز خارجی استرالیا (FIRB) مورد تایید قرار می گیرد. FIRB پیشنهادات را مورد بررسی قرار می دهد و به دولت استرالیا در مورد اینکه آیا این پیشنهادات برای تصویب تحت سیاست دولت مناسب است، توصیه می شود.

کسب محل کسب و کار در استرالیا

خرید، اجاره و توسعه املاک تجاری در استرالیا توسط دولت و قلمرو و دولت های محلی تسهیل می شود. تصدیق ها، ارزیابی ها (از جمله ارزیابی محیطی) و الزامات قانونی بین قلمرو اختیارات متفاوت خواهد بود.

فهرست بورس اوراق بهادار استرالیا

استرالیا دارای یک بازار سهام مدرن و فعال است که امکان دسترسی به منطقه آسیا-اقیانوس آرام و منطقه زمانی را فراهم می کند که فرصت های تجاری را به طور روزانه فراهم می کند. بورس اوراق بهادار استرالیا استرالیا (ASX) است. هر دو شرکت استرالیا و بین المللی می توانند برای ثبت نام در ASX درخواست کنند. برای به دست آوردن و نگهداری لیست ASX، شرکت ها باید شرایط لازم را که در قوانین فهرست بورس ثبت شده اند، برآورده کنند. این شامل افشای اطلاعات و گزارشات مورد نیاز است.

کسب و کار در استرالیا

دولت استرالیا اطلاعات و کمک های لازم برای ادامه فعالیت یک کسب و کار را فراهم می کند. این شامل تصمیم گیری برای صاحبان کسب و کار در استخدام کارکنان، پرداخت مالیات و رعایت الزامات قانونی نظارتی مانند گزارش مالی است. اطلاعات بیشتر در مورد استخدام افراد و درک مالیات و قوانین تجاری در استرالیا در زیر آمده است.

برنامه های حمایت دولتی در استرالیا

دولت استرالیا و دولت های ایالت پشتیبانی هایی را برای کمک به سرمایه گذاران ایجاد و راه اندازی کسب و کار در استرالیا ارائه می کنند. فرم کمک های موجود بر اساس مکان، صنعت و ماهیت فعالیت های تجاری متفاوت خواهد بود.

بهترین سرمایه گذاری در استرالیا سال ۲۰۱۹

 1. Stock Market
 2. Real Estate
 3. Peer-to-Peer Lending
 4. Your Career
 5. Your First Side Hustle
 6. Your Health
 7. Paying Off Debt

سرمایه گذاری در استرالیا

بسیاری از افراد که شرایط تحصیل و کار کردن در کشور استرالیا را ندارند و یا از لحاظ سنی شرایط لازم را ندارند، روش سرمایه گذاری استرالیا را بر می گزینند. از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها
ثبت نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *