سرمایه گذاری در انگلستان


شرایط سرمایه گذاری در انگلستان

آیا تا به حال به این فکر کردید که امنیت اقتصادی جهت سرمایه گذاری در کدام کشور بیشتر است؟ آیا سرمایه گذاری در انگلستان می تواند گزینه مناسبی باشد؟ کشور انگلستان همواره نقش تعیین کننده به سزایی در نظام اقتصادی جهان دارد و ثبات اقتصادی که داخل این کشور وجود دارد دلیل اصلی افراد برای سرمایه گذاری در این کشور می باشد.  افراد از طریق روش های مختلف که در ادامه این مقاله به شرح هر یک می پردازیم قادر به سرمایه گذاری در انگلستان و در نهایت دریافت اقامت دائم برای خود و تمامی اعضای خانواده خواهند بود.

انگلستان ششمین کشور بزرگ اقتصادی جهان می باشد که بعد از نیویورک بزرگترین مرکز مالی دنیا به شمار می رود. لندن یکی از بزرگترین شهرهای جهان و دارای بیشترین میزان تولید ناخالص داخلی (GDP) در بین کشور های اروپایی می باشد.  این موضوع انگلستان را به یک مرکز مهم اقتصادی برای سرمایه گذاران بین المللی تبدیل می کند.

بورس اوراق بهادار لندن دارای بیش از ۶ تریلیون دلار سرمایه در بازار می باشد و سبب گردیده که بورس این کشور به سومین بورس بزرگ در جهان تبدیل گردد. حدود ۳۰۰۰ شرکت از بیش از ۶۰ کشور جهان از جمله شرکت های آفریقا، چین، آمریکای لاتین، اروپا و آسیا در بورس لندن قرار دارند.

وضعیت اقامت و یا شهروندی انگلستان، باعث می شود سرمایه گذاران به دنیایی از منافع منحصر به فرد دسترسی پیدا کنند. کشور انگلستان از جوامع متنوع و چند فرهنگی و چند ملیتی بزرگ تشکیل شده است و این نشان می دهد دارای شرایط مناسبی برای جذب خارجی ها می باشد.

استانداردهای عالی آموزش و پرورش، دارا بودن شبکه وسیعی از مدارس دولتی و خصوصی، بیش از ۱۵۰ دانشگاه و موسسات آموزش عالی و یکی از بهترین خدمات رایگان بهداشتی در جهان از دلایل این کشور می باشد. عضو G8، یک عضو کلیدی اتحادیه اروپا، که به معنی فرصت های تجاری بیشتر در سراسر اروپا است مرکز کسب و کار بی حد و حصر در لندن رژیم مالیاتی جذاب برای سرمایه گذاران خارجی که دارای اقامت دائم بریتانیا هستند.

ویزای سرمایه گذاری انگلستان از نوع تایپ Tier 1 می باشد که انواع مختلفی دارد. شرایط این ویزا عبارتست از:

 • سن فرد باید ۱۸ سال یا بیشتر باشد
 • فرد باید حتما منشا و منبع پول را اثبات نماید که آیا برای خودش هست یا برای همسرش و یا از طرف پارتنرش می باشد.
 • فرد حساب بانکی در کشور انگلیس داشته باشد.
 • بودجه شخص در یک یا چند نهاد مالی تنظیم شده باشد.
 • بودجه شخص برای خرج کردن و استفاده، آزاد (حساب کوتاه مدت جاری) باشد زمانی که شخص درخواست می دهد، پول می تواند در کشور انگلستان یا خارج از کشور انگلستان باشد.

انگلستان,انگلستان,انگلستان

روش های سرمایه گذاری در انگلستان

هر ساله افراد بی شماری از طریق سرمایه گذاری در انگلستان برای تجارت و مهاجرت به این کشور اقدام می نمایند، طبق این روش اشخاص می توانند اقامت دائم انگلستان را کسب نمایند. البته مهاجرت به انگلستان دارای شرایطی می باشد که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به این مقاله مراجعه نمایید.

در ادامه به معرفی برخی از روش های سرمایه گذاری در انگلستان خواهیم پرداخت:

سرمایه گذاری در انگلستان از طریق خرید ملک

یکی از راه های سرمایه گذاری در کشور انگلستان خرید ملک می باشد. افرادی که کمتر از ۲ سال در انگاستان اقامت داشته باشند ممکن است با قوانین سخت گیرانه تری مواجه گردند. برای افرادی که قصد سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در ااین کشور را دارند توصیه می گردد که برای نیاز نداشتن به وام حتما از طریق سرمایه نقد این کار را انجام دهند چرا که درخواست وام از این کشور ممکن است شرایط را سخت تر نماید.

قیمت مسکن از آوریل ۲۰۱۸ تا  مارچ ۲۰۱۸ افزایش ۱٫۲ درصدی داشته است و قیمت هر متر مربع در مرکز شهر معادل ۴۳۰۰ پوند و در حومه شهر ۲۹۹۰ پوند گزارش شده است.  براساس اطلاعات محلی ارائه شده شمال شرق انگلستان بیشترین افزایش قیمت را تجربه کرده  است که این میزان به ۴٫۲ درصد می رسد.

براساس آمارهای بدست آمده از شهر لندن، قیمت مسکن از مارچ ۲۰۱۸ افزایش ۲٫۴ درصدی داشته است.

انگلستان,انگلستان,انگلستان

سرمایه گذاری در انگلستان از طریق کار آفرینی

با توجه به کاهش سرمایه گذاری در سال ۲۰۱۱، دولت انگلستان شرایط سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی را برای افراد سرمایه گذار ایجاد نمود که بتوانند علاوه بر افزایش سرمایه این کشور، اقامت دائم انگلستان را برای خود و خانواده دریافت نمایند.

سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی در انگلستان به دو صورت امکان پذیر می باشد:

 • سرمایه گذاری ۵۰ هزار پوندی (Innovator visa)
 • سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار پوندی (Entrepreneur visa)

روش سرمایه گذاری ۵۰ هزار پوندی

روش سرمایه گذاری ۵۰ هزار پوندی  مختص به  افرادی می باشد که از یکی از دانشگاه های انگلستان فارغ التحصیل گردیده است  و یا در حال تحصیل در این کشور می باشند. این نوع سرمایه گذاری در انگلستان به نام post study work شناخته شده است.

این روش برای افرادی که قصد دریافت اقامت دائم انگلستان را  پس از تحصیل دارند می تواند گزینه مناسبی باشد. متقاضیان پس از اتمام دوران تحصیلی قادر می باشند ویزای خود را به ویزای سرمایه گذاری تبدیل نمایند.

افرادی که در خارج از این کشور زندگی می کنند می توانند از این روش سرمایه گذاری برای اخذ اقامت دائم انگلیس اقدام نمایند و شرایط لازم برای این دسته از افراد به این صورت است که باید مبلغ ۵۰ هزار پوند را داخل حساب خود داشته باشند و هم چنین اثبات نمایند که توانایی بالایی در تجارت خواهند داشت.

 در این روش سرمایه گذاری در انگلستان نیز شخص متقاضی باید با ارئه مدارک مالی ثابت نماید که توانایی تامین هزینه های خود و همراهانش را دارد که این مبلغ برای شخص متقاضی و هر همراهش اگر در خارج از این کشور باشند به ترتیب ۳۳۱۰ پوند و ۱۸۹۰ پوند است و اگر در خاک انگلستان باشند ۹۴۵ پوند برای نفر اصلی و برای هر همراه ۶۳۰ پوند می باشد.

در روش سرمایه گذاری ۵۰ هزار پوندی برای فرد متقاضی در ابتدا یک ویزای ۲ ساله صادر می گردد و پس از اثبات سوددهی تجارت وی برای کشور انگلیس، اقامت دائم به فرد تعلق می گیرد. لازم به ذکر است این روش از سرمایه گذاری برای فارغ التحصیلان کشور انگلستان از ماه جولای ۲۰۱۹ بسته شده است و متقاضیان قادر می باشند از طریق برنامه استارت آپ در این کشور سرمایه گذاری نمایند و اقامت انگلستان را برای خود به همراه خانواده دریافت کنند.

انگلستان,انگلستان,انگلستان

شرایط سرمایه گذاری در انگلستان از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

در این روش سرمایه گذاران می توانند با خرید حداقل ۲ میلیون پوند اوراق قرضه و یا با سرمایه گذاری در شرکت های ثبت شده در انگلستان اجازه اقامت برای کل خانواده خود را ظرف مدت ۸ هفته دریافت نمایند. متقاضیان باید توجه داشته باشند که حداقل سه ماه قبل از درخواست اقامت، سرمایه معادل ۲ میلیون پوندی خود را در حساب بانکی داشته باشند. از الزامات سرمایه‌ گذاری در انگلیس می توان به این موارد اشاره نمود:

 • افراد بالای ۱۸ سال سن
 • عدم سوء پیشینه
 • تائید منابع سرمایه

در این بخش سرمایه گذاران می توانند پس از ۵ سال اقامت دائم و پس از ۶ سال تابعیت کشور انگلستان را به دست آورند.

سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار پوندی Entrepreneur visa (Tier 1)

در این روش از سرمایه گذاری فرد می بایست مبلغ ۲۰۰ هزار پوند را حداقل به مدت ۳ ماه، در حساب کوتاه مدت خود داشته باشد و بیزینس پلن قابل توجهی را به دولت انگلستان ارائه نماید. سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار پوندی  به صورت امتیاز بندی می باشد و فرد متقاضی می بایست حداقل امتیاز ۹۵ را در سیستم امتیازبندی کسب کند. از موارد تاثیر گذار در کسب حداقل امتیاز می توان به نکات زیر اشاره نمود:

 • سرمایه ۲۰۰ هزار پوند به مدت ۳ ماه در حساب کوتاه مدت .
 • بیزینس پلن و طرح توجیهی مناسب
 • مدرک زبان آیلتس ۵
 • ایجاد حداقل دو شغل تمام وقت به مدت حداقل ۱۲ ماه برای کارکنان انگلیسی.

در صورت تائید طرح تجاری از سوی دولت انگلیس، اقامت ۳ ساله به فرد متقاضی اعطا می گردد و در صورتی که فرد در طی این مدت فعالیت تجاری خود را داشته باشد پس از گذشت ۲ سال قادر می باشد اقامت دائم انگلستان را دریافت نماید.

انگلستان,انگلستان,انگلستان

مدارک و مراحل دریافت ویزای سرمایه گذاری انگلستان

افراد برای دریافت ویزای سرمایه گذاری در انگلستان می بایست مدارکی را تهیه و تنظیم کنند و به دولت این کشور ارائه نمایند. لازم به ذکر است تمامی روش های سرمایه گذاری داشتن حداقل مدرک زبان آیلتس ۵ اجباری می باشد از این رو افراد در ابتدا می بایست، خود را برای شرکت در آزمون آیلتس آماده کنند و پس از آن در صورت واجد شرایط بودن می توانند برای اخذ ویزای سرمایه گذاری اقدام نمایند. مراحل و مدارک برای هر یک از روش های سرمایه گذاری متفاوت می باشد که در ادامه به شرح هر یک از  آن ها می پردازیم:

 • روش ۲۰۰ هزار پوندی

در این روش فرد باید در ابتدا یک بیزینس پلن مفیدی که برای کشور انگلستان سوددهی داشته باشد را به دولت ارائه دهد و هم چنین باید در این بیزینس به مدت ۵ سال فعالیت نماید و هم چنین مبلغ ۲۰۰ هزار پوند را در حساب خود داشته باشد.  البته لازم به ذکر است که روش سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار پوندی انگلستان از ۲۹ مارچ ۲۰۱۹ بسته شده است و افراد می بایست از طریق سرمایه گذاری ۲ میلیون پوندی اقدام نمایند.

 • روش ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ پوندی

در این روش از سرمایه گذاری فرد متقاضی می بایست مبلغ  ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ پوند را در حساب خود داشته باشد و به دولت انگلستان ارائه نماید. دولت براساس طرح های سرمایه گذاری خود و مبلغ ارائه شده توسط افراد متقاضی اجازه سرمایه گذاری را برای افراد صادر می نماید و متقاضیان قادر می باشند  پس از ۵ سال فعالیت در آن سرمایه گذاری اقامت دائم انگلستان را دریافت کنند.

انگلستان,انگلستان,انگلستان

شرایط اقامت سرمایه گذاری در انگلستان

روش سرمایه گذاری یکی از بهترین و آسان ترین روش ها برای دریافت اقامت دائم انگلستان می باشد. و صرفا افراد با دارا بودن سرمایه مورد نظر و احراز شرایط ذکر شده قادر به دریافت اقامت برای تمامی اعضای خانواده خود می باشند. 

افراد با در اختیار داشتن اقامت دائم انگلستان می توانند بدون دریافت ویزا به بسیاری از کشورهای دنیا سفر نمایند که این یکی از مزیت های دریافت اقامت می باشد. شرایط دریافت اقامت دائم در هر یک از روش های سرمایه گذاری متفاوت است که در ادامه به شرح آن ها خواهیم پرداخت:

شرایط دریافت اقامت دائم انگلستان از طریق سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار پوندی

در این روش در ابتدا به افراد یک ویزای ۳ ماه اعطا می گردد و پس از ورود به کشور انگلستان و انتقال مبلغ ذکر شده به دولت این کشور و فعال نمودن بیزینس پلن ارائه شده، ویزای ۳ ساله برای افراد متقاضی صادر می گردد و چنانچه بیزینس برای کشور انگلستان توجیه اقتصادی داشته باشد به مدت ۲ سال این ویزا تمدید می گردد و پس از ۵ سال افراد قادر می باشند اقامت دائم خود را دریافت نمایند.

شرایط دریافت اقامت دائم انگلستان از طریق سرمایه گذاری ۲ میلیون پوندی

در این روش افراد صرفا با نشان دادن مبلغ قابل سرمایه گذاری و ارائه بیزینس پلن خود قادر به دریافت اقامت دائم انگلستان می باشند. لازم به ذکر است افراد می بایست علاوه بر مبالغ ذکر شده، هزینه یک سال زندگی در کشور انگلستان را در حساب خود  داشته باشند و این امر شانس دریافت ویزا و در نهایت اقامت را افزایش می دهد.

نتیجه گیری

با توجه به مطالب ذکر شده افراد می توانند از دو روش سرمایه گذاری در این کشور اقامت دائم خود را دریافت نمایند این دو روش شامل سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار پوندی و ۲ میلیون پوندی می باشد. سرمایه گذاران برای دریافت ویزای سرمایه گذاری انگلستان می بایست مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل ۵ را کسب نمایند.

شرایط سنی برای افراد متقاضی سرمایه گذار در انگلستان حداقل ۱۸ سال می باشد و هم چنین از زمان ورود به این کشور تا زمان دریافت اقامت دائم باید به مدت ۵ سال در این کشور حضور داشته باشند. افراد در صورت ارائه دارایی خود به علاوه هزینه های ۱ سال زندگی در این کشور و بیزینس پلن مناسب که برای کشور انگلستان حداقل به مدت ۲ سال سوددهی داشته باشد می توانند پس از ۵ سال اقامت دائم را برای تمامی اعضای خانواده خود دریافت نمایند.

لینک منبع: Investment conditions in the UK

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  2.7/5 - (7 امتیاز)
  دیدگاه ها

  8 پاسخ به “سرمایه گذاری در انگلستان”

  1. نیره گفت:

   سلام من برای ویزای یک میلیارد تومان معدل ۲۰۰۰۰۰پوندی اقدام کردم ولی وکیلم گفت که باید فرد main application ایلتس شته باشه با نمره ی بالای ۴در همه ی قسمت ها ولی شما این رو ذکر نکردیدشکل دیگر من دخترم هست که شهریور ۱۸سالش میشه میخواستم بدونم اگه جواب ویزامون بعد تولد ایشون بیاد امکان داره که ویزای مارو رد کنند یا مهم نیست چون ما قبل تولدش درخواست ویزا دادیم سپاس از پاسخ شما

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    بله شما باید بیس زبان را داشته باشید و چون قبل از اتمام ۱۸ سالگی اش اقدام نموده اید مشکلی ایجاد نمیشود اگر هم جای سوال برای آفیسر شد میتوانید با توجیه وابستگی مالی دخترتان آفیسر را مجاب نمایید

  2. فائزه گفت:

   سلام ایا امکان گرفتن مدرک ایلتس بعد از تشکیل پرونده و مهاجرت وجود دارد ؟
   البته من زبان بلد هستم ولی از اعتبار مدرک ایلتسم ده سال گذشته

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای دریافت ویزای سرمایه گذاری کشور انگلستان نیاز به داشتن مدرک زبان نیست و اگر مدرک زبان بخواهند قبل از رفتن پرونده به سفارت بهتر است ارائه شود.

  3. علي گفت:

   ضمنا راههای تماس با شما در سایت موجود نیست
   ممنون از تماس شما

  4. علي گفت:

   سلام
   سپرده ٢٠٠/٠٠٠ پوندی جهت اقامت چیست
   لطفا تماس
   ممنون

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شبکه های اجتماعی

  arrow up