شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

مناسب ترین کشورها برای سرمایه گذاری

مناسب ترین کشورها برای سرمایه گذاری کدام اند؟

اغلب افرادی که قصد سرمایه گذاری در یک کشور خارجی را دارند این سوال برای شان پیش می آید که مناسب ترین کشورها برای سرمایه گذاری کدام اند؟

اگر به فکر سرمایه گذاری هستید و قصد دارید با کمترین ریسک ممکن این کار را انجام دهید و یا می خواهید از طریق سرمایه گذاری اقدام به مهاجرت کنید می توانید از طریق این متن اطلاعاتی پیرامون سرمایه گذاری بدست آورید. این مطلب قصد دارد مقاصد مطمئنی را برای سرمایه گذاری معرفی کرده و کشورهایی که از طریق سرمایه گذاری می توان مهاجرت کرد را عنوان می کند.

بانک جهانی دارای شاخصی است که مراحل راه اندازی و انجام کسب کار را در کشورهای مختلف ارزیابی می کند این مرکز سالانه تمامی کشورها را از نظر شاخص آسانی انجام فعالیت های اقتصادی بررسی و رتبه بندی می کنند. به عنوان مثال طبق گزارش این بانک در سال ۲۰۱۸، ایران از نظر آسانی کسب و کار رتبه ۱۲۴ را از بین ۱۹۰ کشور موجود بدست آورده است.

نکته

قابل ذکر است سازمان های معتبر همچون بانک جهانی، علاوه بر بررسی شاخص های موجود، کشورهایی را که دارای ویژگی هایی از قبیل داشتن شرایط مناسب جهت سرمایه گذاری و ارائه روش های متفاوت که بتوان از طریق سرمایه گذاری اقدام کرد، را معرفی می کنند.

کشورهایی که به عنوان بهترین کشورها در زمینه سرمایه گذاری و مهاجرت از این طریق شناخته می شوند می بایست فاکتورهایی را داشته باشند. معیار سنجش این کشورها عواملی چون بازار اقتصادی، منابع طبیعی، کارآمد بودن، دارایی های استراتژیک و داشتن روش های گوناگون برای اعطای اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری می باشد.

بانک جهانی کشورهای گوناگون را طبق فاکتورهای ذکر شده ارزیابی و رتبه بندی می کنند. در ادامه مطلب سه کشور که در این رتبه بندی جزء سه کشور برتر در زمینه سرمایه گذاری به شمار می روند را نام می بریم:

۳-سرمایه گذاری در کانادا

یکی از مناسب ترین کشورها برای سرمایه گذاری ، کشور کانادا است. کشور کانادا طبق ارزیابی های انجام شده و بر اساس شاخص آسانی راه اندازی کسب و کار، از میان ۱۹۰ کشور رتبه هجدهم را به خود اختصاص داده است. طبق سیاست گذاری های اتخاذ شده این کشور در سال ۲۰۱۷ توانست مبلغ ۲۴ میلیارد دلار، از طریق سرمایه گذاران خارجی کسب کند.

برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری روش های متفاوتی پیش رو افراد قرار دارد. برای اقدام به مهاجرت می توان با داشتن حدود ۲ میلیون دلار و سرمایه گذاری حداقل ۱٫۲ میلیون دلار از طریق برنامه های سرمایه گذاری کبک اقدام و اقامت دریافت کرد.

البته این روش یکی از نمونه های سرمایه گذاری است و اگر شخصی سرمایه کمتری داشته باشد نیز می تواند از طریق برنامه کارآفرینی کبک، خود اشتغالی، ویزای استارت آپ و برنامه های کارآفرینی استانی کانادا اقدام کند. هر یک از روش های ذکر شده شرایط ویژه و منحصر به فردی دارد که اگر فرد پیش نیازهای اولیه را داشته باشد براحتی می تواند برای سرمایه گذاری اقدام کند.

این برنامه ها جهت جذب سرمایه گذاران و افراد خود اشتغال خارجی که دارای سرمایه کافی دیدگاه و بینش قابل توجه و مهارت های لازم هستند در نظر گرفته است. هدف ایجاد نوع برنامه توسعه اقتصادی و بهبود بازارکار این کشور است.

سرمایه

۲-بریتانیا

یکی دیگر از مناسب ترین کشورها برای سرمایه گذاری ، بریتانیا می باشد. بریتانیا از نظر شاخص آسانی انجام کسب و کار و راه اندازی فعالیت اقتصادی از میان ۱۹۰ کشور رتبه هفتم را به خود اختصاص داده است. این کشور دارای ثبات اقتصادی بسیار خوبی است. بریتانیا حتی پس از خروج از اتحادیه اروپا به خوبی ثبات اقتصادی خود را حفظ کرده است.

بریتانیا نیز برای سرمایه گذاری ویزای درجه ۱ نام دارد. افراد از طریق این نوع می توانند برای اقامت و سرمایه گذاری و در کشور بریتانیا به راحتی اقدام کنند. شرایط اولیه این نوع ویزا داشتن حداقل ۲ میلیون پوند جهت سرمایه گذاری در این کشور است.

بریتانیا نوع دیگری از ویزا را نیز برای سرمایه گذاران خارجی در نظر گرفته است. افراد می توانند برای شروع یک کسب و کار و سرمایه گذاری با داشتن حداقل ۵۰ هزار پوند برای اخذ ویزای کارآفرینی اقدام کنند.

۱-استرالیا

از مناسب ترین کشورها برای سرمایه گذاری ، استرالیا می باشد. استرالیا کشوری است که طبق رتبه بندی که از سوی بانک جهانی صورت گرفته از میان ۱۹۰ کشور موجود رتبه هشتم را به خود اختصاص داده است. این کشور دارای رشد اقتصادی بسیار بالایی است.

همانگونه که آمار نشان می دهد کشور استرالیا امسال بیست و هفتمین سال رشد اقتصادی پیاپی خود را تجربه کرده است و در طول این سال ها هیچ نوع رکوردی را بازار اقتصادی خود نداشته است.

کشور استرالیا بدلیل داشتن زیر ساخت های صنعتی قوی، داشتن شرایط بسیار مطلوب کاری و استانداردهای بالای زندگی، سرمایه گذاران خارجی بسیاری را جذب کرده است.

علاوه بر موارد ذکر شده فرهنگ مهاجر پذیری که بین مردم این کشور جاری است و همچنین شرایط مناسب برای اخذ اقامت موجب شده که اکثر مهاجران بخصوص ایرانی ها این کشور را به عنوان بهترین کشور برای سرمایه گذاری برگزینند. جهت آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر با مؤسسه آریاناپارس در ارتباط باشید.

0/5 ( 0 نظر )
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *